kristina10
09.07.11,18:06
Dobry den prajem,

Chcem si zalozit s.r.o., lebo si otvaram online obchod. Na zaciatku nebudem mat ziadnych zamestnancov. Ja budem stale zamestnana v mojej momentalnej praci a obchod budem rozbiehat popri tom s mojimi blizkymi, ktori su tiez zamestnani. Moja otazka je, ci sa ako majitelka firmy sa v nej musim aj zamestnat a platit odvody i ked budem stale zamestnana v mojej terajsej praci. ako to je? moze s.r.o.-cka pravne fungovat i ked nema ziadnych zamestnancov?

Velmi pekne dakujem,

Kristina
avalik
09.07.11,16:09
nemusis sa zamestnat, ak nepoberas prijem, neplatis odvody

sro moze fungovat bez zamestnancov
Mila123
09.07.11,16:11
jasne, že môže fungovať i bez zamestnancov......žiadny problém....len by si mala zvážiť, čo so ziskom??? budeš vyplácaťna čierno za prácu ???? či radšej zvážiť a prihlásiť ich iba na dohodu o VP či PČ????
avalik
09.07.11,16:15
jasne, že môže fungovať i bez zamestnancov......žiadny problém....len by si mala zvážiť, čo so ziskom??? budeš vyplácaťna čierno za prácu ???? či radšej zvážiť a prihlásiť ich iba na dohodu o VP či PČ????

zo zaciatku by som vydrzala bez zamestnancov, ak je to blizka rodina tak pomozu aj bez platu. ak bude zisk tak im da podiely :)
kristina10
14.07.11,19:17
Dakujem vsetkym!!! urcite nie na cierno, pytam sa na take ozaj zaciatocne fazy kde asi vela nezarobim a rodina rada pomoze. :)
KEJKA
14.07.11,19:48
nerob si starosti, sro má konateľa na to aby konal. takže sro funguje aj bez zamestnancov, konateľ nemusí poberať odmenu.
kristina10
14.07.11,20:00
super, dakujem!!!
alessi
14.07.11,20:03
nemusis sa zamestnat, ak nepoberas prijem, neplatis odvody

sro moze fungovat bez zamestnancov

Ak budem chcieť mať mesačný príjem tak sa musím v sro zamestnať aj ked som spoločníkom sro? Či stačí sa zamestnať ako konateľ a mzda bude percentom zo zisku?
KEJKA
14.07.11,20:11
ako spoločník máš právo na podiel na zisku, nemusíš byť zamestnaný. Schváliš RUZ a zisk si rozdelíš.

ako konateľ môžeš a nemusíš mať príjem. Môžeš mať príjem ako konateľ = náklad sro, od 1.1.2011 sa platia skoro všetky odvody, treba prihlásiť do SP a ZP, určiť či bude pravidelný, či nepravidelný príjem.

A môžeš sa v sro zamestnať na TPP, alebo uzavrieť dohodu o prac.činnosti, riadny PP môže byť skrátený úväzok - proste čokoľvek. Tiež treba prihlásiť kvôli odvodom.