Zavrieť

Porady

s.r.o. - zamestnanci

Dobry den prajem,

Chcem si zalozit s.r.o., lebo si otvaram online obchod. Na zaciatku nebudem mat ziadnych zamestnancov. Ja budem stale zamestnana v mojej momentalnej praci a obchod budem rozbiehat popri tom s mojimi blizkymi, ktori su tiez zamestnani. Moja otazka je, ci sa ako majitelka firmy sa v nej musim aj zamestnat a platit odvody i ked budem stale zamestnana v mojej terajsej praci. ako to je? moze s.r.o.-cka pravne fungovat i ked nema ziadnych zamestnancov?

Velmi pekne dakujem,

Kristina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nemusis sa zamestnat, ak nepoberas prijem, neplatis odvody

    sro moze fungovat bez zamestnancov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, že môže fungovať i bez zamestnancov......žiadny problém....len by si mala zvážiť, čo so ziskom??? budeš vyplácaťna čierno za prácu ???? či radšej zvážiť a prihlásiť ich iba na dohodu o VP či PČ????

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, že môže fungovať i bez zamestnancov......žiadny problém....len by si mala zvážiť, čo so ziskom??? budeš vyplácaťna čierno za prácu ???? či radšej zvážiť a prihlásiť ich iba na dohodu o VP či PČ????
    zo zaciatku by som vydrzala bez zamestnancov, ak je to blizka rodina tak pomozu aj bez platu. ak bude zisk tak im da podiely
    Dakujem vsetkym!!! urcite nie na cierno, pytam sa na take ozaj zaciatocne fazy kde asi vela nezarobim a rodina rada pomoze.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerob si starosti, sro má konateľa na to aby konal. takže sro funguje aj bez zamestnancov, konateľ nemusí poberať odmenu.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    1Dara Pozri príspevok
    nemusis sa zamestnat, ak nepoberas prijem, neplatis odvody

    sro moze fungovat bez zamestnancov
    Ak budem chcieť mať mesačný príjem tak sa musím v sro zamestnať aj ked som spoločníkom sro? Či stačí sa zamestnať ako konateľ a mzda bude percentom zo zisku?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako spoločník máš právo na podiel na zisku, nemusíš byť zamestnaný. Schváliš RUZ a zisk si rozdelíš.

    ako konateľ môžeš a nemusíš mať príjem. Môžeš mať príjem ako konateľ = náklad sro, od 1.1.2011 sa platia skoro všetky odvody, treba prihlásiť do SP a ZP, určiť či bude pravidelný, či nepravidelný príjem.

    A môžeš sa v sro zamestnať na TPP, alebo uzavrieť dohodu o prac.činnosti, riadny PP môže byť skrátený úväzok - proste čokoľvek. Tiež treba prihlásiť kvôli odvodom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.