abel
14.01.06,18:32
Prosím Vás, je podnikateľ povinný mať na prevádzke knihu prianí a sťažností???
nano
14.01.06,17:52
Podľa toho aká je to prevádzka,ale napr.v reštauračných zariadeniach áno.
rada
14.01.06,19:04
Nano, podľa akého predpisu sa vyžaduje predmetná kniha? Ja som si myslela, že už neexistujú alebo len dobrovolne ju používajú na niektorých prevádzkach. Vďaka.
abel
14.01.06,19:05
Je to predajňa parfumérie. Ale aj keby to bola reštaurácia, ktorý zákon mi to ukladá? A komu sa tá kniha potom predkladá?
karol.za
14.01.06,19:24
Inšpekčná kniha
vyhláška č. 322/2001 Z.z. o inšpelčných knihách
tam je uvedené kto ju musí mať a kto a čo všetko do nej môže písať

s pozdravom karol

:):):):):)
rada
14.01.06,19:44
Ano. Aj živnostenský zákon hovorí o povinnosti inšpekčných kníh, ako aj zákon o ochrane spotrebiteľa ich spomína. Takže ako to vyzerá, kniky prianí a sťažností boli nahradené inšpekčnými knihami a ak knihy... niekde existujú tak to závisí od dobrovoľnosti majiteľa prevádzky.
Erika Mravcová
14.01.06,20:06
Ja mám 15 rokov restauraciu, mam zivnostenskym uradom autorizovanu
inspekcnu knihu. Podla mna sa uz knihy zelani a staznosti nepouzivaju a ani
to odo mna ziadna kontrola nikdy nepytala.
nano
14.01.06,20:36
Kontrola ju nepýtala žiadna ani u nás,ale je to skôr v záujme majiteľa,aby bol v obraze ako sa správajú zamestnanci k hosťom,alebo čo by si hostia priali.
abel
15.01.06,07:57
Inšpekčná kniha
vyhláška č. 322/2001 Z.z. o inšpelčných knihách
tam je uvedené kto ju musí mať a kto a čo všetko do nej môže písať


Myslím ale že je rozdiel medzi inšpekčnou knihou a knihou prianí a sťažností.
rada
15.01.06,11:28
Ja si myslím, že myslíš správne. Do knihy prianí a sťažností písali "konzumenti" buď nejaké prianie alebo v prípade nespokojnosti napísali sťažnosť . Dnes v prípade nespokojnosti napr. "nedočapovanie " piva môže konzument ústne alebo písomne reklamovať tento alebo iný nedostatok. Zodpovedná osoba potom musí na písomnú reklamáciu odpovedať v určenej lehote. A svoje tu urobí aj SOI ak je samozrejme o tom informovaná. Naproti inšpekčná kniha spĺňa inú funkciu ako kniha ... nakoľko do nej majú právo písať iba ŽÚ a zákonom stanovené orgány, najmä výsledky kontroly, opatrenia na odstránenie nedostatkov s uvedením lehoty a pod. teda nie obyčajní "konzumenti".