kriskros21
22.07.11,17:43
Dobrý deň

Mám záujem podnikať ale nikde nemôžem nájsť do akej živnosti sa radí podnikanie v ktorom budem vyrábať "vzdelavací materiál" ide o kartičy so slovnou zásobou Vie mi niekto poradiť???...Dá sa to vôbec na živnosť??? Potrebujem nejaké povolenie alebo to len vytlačím a je to!?
Chcel by som to predávať cez internet a ešte by som chcel mať i na stránke nejakú reklamu. Vie mi niekto poradiť???

Ďakujem
Economic
22.07.11,16:41
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271

tu si pozri zoznam voľných predmetov a vyber si z toho.... Aj čo sa týka výroby je tam toho dosť, záleží od materiálu
kriskros21
22.07.11,16:55
Ďakujem ale ja som si to už pozeral a nenašiel som tam nič čo by tomu vyhovovalo. Ja neviem do akej skupiny to mám zaradiť je to veľmi konkrétna činosť.
Economic
22.07.11,17:01
Výroba výrobkov z papiera

alebo

Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín

alebo

Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov

nepíšeš z akého materiálu !!

Určite k tomu potrebuješ maloobchod a veľkoobchod

reklamné a marketingové služby
kriskros21
22.07.11,17:15
Kedže to chcem robiť s papiera tak to asi bude ta živnosť výroba výrobkov z papiera ale zaujíma ma hlavne to či náhodou nepotrebujem nejaké povolenie alebo neviem čo nevyznám sa kedže je to určené na vzdelávanie.....či len vytlačím, nastrihám kartičky a učte sa!?....to sa mi nejak nezdá
Economic
22.07.11,17:19
Kedže to chcem robiť s papiera tak to asi bude ta živnosť výroba výrobkov z papiera ale zaujíma ma hlavne to či náhodou nepotrebujem nejaké povolenie alebo neviem čo nevyznám sa kedže je to určené na vzdelávanie.....či len vytlačím, nastrihám kartičky a učte sa!?....to sa mi nejak nezdá

Je to voľný predmet a nepotrebuješ na to nič. Len veľa chuti , elánu a zákazníkov !
kriskros21
22.07.11,17:21
tak veľmi pekne ďakujem :))
Economic
22.07.11,17:23
Rado sa stalo, ak pomohlo !
Ekonomka-SR
10.09.12,17:17
ahoj Economic, a keď predávam svoje výrobky cez nejaký iný portal, kde prevádzkovateľovi platím nejaké percento z predaja tiež to musím vykonávať na základe živnosti?
Economic
11.09.12,04:10
ahoj Economic, a keď predávam svoje výrobky cez nejaký iný portal, kde prevádzkovateľovi platím nejaké percento z predaja tiež to musím vykonávať na základe živnosti?

Pokiaľ sa vykonáva sústavná činnosť, tak áno.

§ 2 živnostenského zákona hovorí toto :

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

Tvoja činnosť je podľa môjho názoru pravidelná = teda sústavná. (Nehovorím že musíš každý deň niečo predať, ale vykonávaš pravidelnú = opakujúcu sa činnosť)