Zavrieť

Porady

Do akej živnosti patrí výroba a následny predaj na internete???

Dobrý deň

Mám záujem podnikať ale nikde nemôžem nájsť do akej živnosti sa radí podnikanie v ktorom budem vyrábať "vzdelavací materiál" ide o kartičy so slovnou zásobou Vie mi niekto poradiť???...Dá sa to vôbec na živnosť??? Potrebujem nejaké povolenie alebo to len vytlačím a je to!?
Chcel by som to predávať cez internet a ešte by som chcel mať i na stránke nejakú reklamu. Vie mi niekto poradiť???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271

    tu si pozri zoznam voľných predmetov a vyber si z toho.... Aj čo sa týka výroby je tam toho dosť, záleží od materiálu
    Ďakujem ale ja som si to už pozeral a nenašiel som tam nič čo by tomu vyhovovalo. Ja neviem do akej skupiny to mám zaradiť je to veľmi konkrétna činosť.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Výroba výrobkov z papiera

    alebo

    Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín

    alebo

    Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov

    nepíšeš z akého materiálu !!

    Určite k tomu potrebuješ maloobchod a veľkoobchod

    reklamné a marketingové služby
    Kedže to chcem robiť s papiera tak to asi bude ta živnosť výroba výrobkov z papiera ale zaujíma ma hlavne to či náhodou nepotrebujem nejaké povolenie alebo neviem čo nevyznám sa kedže je to určené na vzdelávanie.....či len vytlačím, nastrihám kartičky a učte sa!?....to sa mi nejak nezdá

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kriskros21 Pozri príspevok
    Kedže to chcem robiť s papiera tak to asi bude ta živnosť výroba výrobkov z papiera ale zaujíma ma hlavne to či náhodou nepotrebujem nejaké povolenie alebo neviem čo nevyznám sa kedže je to určené na vzdelávanie.....či len vytlačím, nastrihám kartičky a učte sa!?....to sa mi nejak nezdá
    Je to voľný predmet a nepotrebuješ na to nič. Len veľa chuti , elánu a zákazníkov !

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Rado sa stalo, ak pomohlo !

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    ahoj Economic, a keď predávam svoje výrobky cez nejaký iný portal, kde prevádzkovateľovi platím nejaké percento z predaja tiež to musím vykonávať na základe živnosti?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ekonomka-SR Pozri príspevok
    ahoj Economic, a keď predávam svoje výrobky cez nejaký iný portal, kde prevádzkovateľovi platím nejaké percento z predaja tiež to musím vykonávať na základe živnosti?
    Pokiaľ sa vykonáva sústavná činnosť, tak áno.

    § 2 živnostenského zákona hovorí toto :

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    Tvoja činnosť je podľa môjho názoru pravidelná = teda sústavná. (Nehovorím že musíš každý deň niečo predať, ale vykonávaš pravidelnú = opakujúcu sa činnosť)

    Do akej živnosti patrí výroba a následny predaj na internete???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.