PLUMERIA
22.07.11,19:01
Vie niekto poradiť kde sa musí dať overiť diplom ktorý je získaný v inom štáte?Chcem začať podnikať,kurzy som si robila v zahraničí!Len na slovensku neplatia :-( Musia byť overené ale neviem kde!Viem len toľko,že je rozdiel keď chcem byť zamestaná na ten diplom a keď chcem podnikať na ten diplom!
Poraďte prosím!!!!

Ďakujem!
Mila123
22.07.11,17:04
diplom má suchú pečiatku?
PLUMERIA
22.07.11,17:14
diplom má suchú pečiatku?
Suchú pečiatku?A to je aká?:) Má normálnu obyčajnú pečiatku...
domenico.office
22.07.11,17:17
Myslím, že toto by bola pre teba dobrá informácia: http://www.sme.sk/c/5514186/diplom-zo-zahranicia-si-musite-dat-uznat.html

V google nájdeš kopec informácii po zadaní kľúčových slov uznanie vzdelania
PLUMERIA
22.07.11,17:22
Ďakujem!!!! :-)
Mila123
22.07.11,17:52
Suchú pečiatku?A to je aká?:) Má normálnu obyčajnú pečiatku...
suchá je taká, kt. je vytlačená do papiera, je poznateľná na dotyk, a je bez razítkovej farby......tak taký doklad ti overia iba na notárskom úrade....neoverujú ju matriky....
ivka70
22.07.11,17:57
suchá je taká, kt. je vytlačená do papiera, je poznateľná na dotyk, a je bez razítkovej farby......tak taký doklad ti overia iba na notárskom úrade....neoverujú ju matriky....

ale ona nechce overit kopiu diplomu\

ona chce uznat vzdelanie zo zahranicia, aby to vzdelanie mohla pouzit pri podnikani, kde ho zakon vyzaduje
PLUMERIA
22.07.11,18:01
Ďakujem......ono to bude troška zložité!Najskor ich musím dať preložiť,potom overiť u notára a až potom poslať na ministerstvo školstva!Ono sa to ešte delí na regulované a neregulované povolenie!Ach jáááj....všetko je tak zložité a hlavne finančne nákladné :-(
Mila123
22.07.11,18:04
ale ona nechce overit kopiu diplomu\

ona chce uznat vzdelanie zo zahranicia, aby to vzdelanie mohla pouzit pri podnikani, kde ho zakon vyzaduje
prepáč, ale čítala som zadanie......prečítaj si ho aj ty.....zlezaradilzlezaradilzlezaradil
PLUMERIA
22.07.11,18:06
Toto som našla...
PLUMERIA
22.07.11,18:09
suchá je taká, kt. je vytlačená do papiera, je poznateľná na dotyk, a je bez razítkovej farby......tak taký doklad ti overia iba na notárskom úrade....neoverujú ju matriky....


prepáč, ale čítala som zadanie......prečítaj si ho aj ty.....zlezaradilzlezaradilzlezaradil
áno,máš pravdu zle som zadala otázku....teda zle ako zle...ono to vlaste istým sposobom je overenie!:)