Apache23
29.07.11,16:26
Ahoj poraďáci,
Už som tu dlho nebol a od kedy som tu bol naposledy som totálne zmenil zameranie. Podarilo sa mi otvoriť prevádzku na základe zahraničnej myšlienky. ( má to aj príbeh a raz ho zverejním. :) )
Skromne, myslím že sa mi to celkom podarilo. Prvá prevádzka bola zábehová a ujala sa. Dokáže sa uživiť a nakoľko je to úplná novinka na Slovensku tak si myslím a som presvedčený že už to bude iba lepšie. ( + chcem rozširovať sortiment )
Momentálne sa mi v rámci rodiny asi podarí rozbehnúť jednu prevádzku v BA do konca roka ak pôjde všetko podľa plánu. Problém je že na Franchise treba nejakú históriu čo nieje reálne nakoľko všetci pomne budú mať robotu oveľa ľahšiu ako som mal ja a budú sa snažiť kopírovať, porovnávať, odkukávať. Treba sa na trhu presadiť rýchlo, no financie sú obmedzené.
Ja mám know-how, dizajn manuál, podanú prihlášku na ochrannú známku, logo, vlastnú receptúru, dodávateľov. Všetko potrebné. Vstupný kapitál nieje nízky ale pri správnom riadení pomerne rýchlo splatiteľný.

OTÁZKA: AKO NA FRANCHISE?
1. Čo budem potrebovať a ako sa k tomu dostať. (samozrejme už som študoval stranky franchiseportal ci SFA )
2. Ako sa podľa vás čo najlepšie a najrýchlejšie presadiť na trhu?
3. Akýkoľvek ďalší postreh k téme bude vítaný.
Gina Er
29.07.11,14:29
neviem poradiť,ale držím prsty a obdivujem Ťa (a tajne závidím) :)
Apache23
17.10.11,09:55
Tak po dlhsej odmlke sa vraciam sem na portal. Nastal cas ked uz mozem uverejnit nejake blizsie info o mojej praci. :)
Poculi ste uz niekedy o mrazenom jogurte? Je to velky HIT vo svete nakolko je to niele fajne ale hlavne strasne zdrave a vhodne na akekolvek fitnes ci dietne programy.
www.jogojogo.sk
Ak bude nejaky zaujemca nevahajte ma kontaktovat cez formular na stranke. ;o)))

PS: A slubeny pribeh o myslienke z druhej strany je v anglictine tu: http://www.bohnna.com/the-power-of-a-single-idea/
profesional
20.10.11,11:40
Co sa tyka tej historie tak to vobec nie je potrebne. Franchisou nepredavas historiu. Ale Biznis model s procesmi a biznis informaciami.

Takze potrebujes v prvom rade zhromazdit vsetky informacie, popisat vsetky procesy a pracovne postupy. A potom uz len vytvorit franchisingovy manual. To je na franchisingovom biznise to najvzacnejsie.

A potom uz len dobreho pravnika co ti pripravi zmluvy pre franchizovych partnerov.