Zavrieť

Porady

Založenie Franchisingu - čo, ako a tak.

Ahoj poraďáci,
Už som tu dlho nebol a od kedy som tu bol naposledy som totálne zmenil zameranie. Podarilo sa mi otvoriť prevádzku na základe zahraničnej myšlienky. ( má to aj príbeh a raz ho zverejním. )
Skromne, myslím že sa mi to celkom podarilo. Prvá prevádzka bola zábehová a ujala sa. Dokáže sa uživiť a nakoľko je to úplná novinka na Slovensku tak si myslím a som presvedčený že už to bude iba lepšie. ( + chcem rozširovať sortiment )
Momentálne sa mi v rámci rodiny asi podarí rozbehnúť jednu prevádzku v BA do konca roka ak pôjde všetko podľa plánu. Problém je že na Franchise treba nejakú históriu čo nieje reálne nakoľko všetci pomne budú mať robotu oveľa ľahšiu ako som mal ja a budú sa snažiť kopírovať, porovnávať, odkukávať. Treba sa na trhu presadiť rýchlo, no financie sú obmedzené.
Ja mám know-how, dizajn manuál, podanú prihlášku na ochrannú známku, logo, vlastnú receptúru, dodávateľov. Všetko potrebné. Vstupný kapitál nieje nízky ale pri správnom riadení pomerne rýchlo splatiteľný.

OTÁZKA: AKO NA FRANCHISE?
1. Čo budem potrebovať a ako sa k tomu dostať. (samozrejme už som študoval stranky franchiseportal ci SFA )
2. Ako sa podľa vás čo najlepšie a najrýchlejšie presadiť na trhu?
3. Akýkoľvek ďalší postreh k téme bude vítaný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Tak po dlhsej odmlke sa vraciam sem na portal. Nastal cas ked uz mozem uverejnit nejake blizsie info o mojej praci.
    Poculi ste uz niekedy o mrazenom jogurte? Je to velky HIT vo svete nakolko je to niele fajne ale hlavne strasne zdrave a vhodne na akekolvek fitnes ci dietne programy.
    www.jogojogo.sk
    Ak bude nejaky zaujemca nevahajte ma kontaktovat cez formular na stranke. ;o)))

    PS: A slubeny pribeh o myslienke z druhej strany je v anglictine tu: http://www.bohnna.com/the-power-of-a-single-idea/

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co sa tyka tej historie tak to vobec nie je potrebne. Franchisou nepredavas historiu. Ale Biznis model s procesmi a biznis informaciami.

    Takze potrebujes v prvom rade zhromazdit vsetky informacie, popisat vsetky procesy a pracovne postupy. A potom uz len vytvorit franchisingovy manual. To je na franchisingovom biznise to najvzacnejsie.

    A potom uz len dobreho pravnika co ti pripravi zmluvy pre franchizovych partnerov.

    Založenie Franchisingu - čo, ako a tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.