lynnneth
04.08.11,11:56
zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.
veronikasad
04.08.11,09:59
zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.
Vži sa do pozície zamestnanca a žiadatela o úver a odpovedz si sama ...
Chobot
04.08.11,10:00
zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.

Neviem, čo riešiš? Potvrdenie o výške mzdy nemá nič spoločné s tým, že zamestnancovi niečo strhávaš zo mzdy. Aj keby si nevystavila potvrdenie o mzde, keby si zamestnanec neplatil úver a exekútor by ťa vyzval na výkon exekúcie, aj tak by si bola povinná strhávať zrážky zo mzdy zamestnanca.

A vonkoncom - strhávaš to z jej mzdy, nie zo svojej. V rámci personálnej a mzdovej agendy sú predsa aj zrážky zo mzdy. To ťa každá zrážka zo mzdy tak veľmi zaťaží?
marjankaj
04.08.11,10:03
zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.

A čo si to má vystaviť sama a ty jej tam dáš iba štempel? Poprípade vypýtaš za to od nej 1 € ako lekári?:rolleyes:
zk24
04.08.11,10:04
zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.


:eek::eek::eek: No teba by som nechcela mat za mzdarku. To nehovorim o tom ze je to praca na 3 minuty.
veronikasad
04.08.11,10:05
Janko, by si sa divil. Niektoré firmy už "inkasujú" aj za špemple pre UP ...
Xanti
04.08.11,10:05
Veronika,
díky za návod, tuším si privyrobím k výplate :D:D:D:D:D:D:D ináč je to riadne hlúpe. :(
zk24
04.08.11,10:05
:eek:
drobeceva
04.08.11,10:07
v podobnej téme som už odpovedala- my sme tu pre ľudí. ;)
Ináč tak ako vo vydaní potvrdenia, tak ani v zrážkach nevidím žiaden problém.
veronikasad
04.08.11,10:08
Gabika, inak mala by som sto chutí to urobiť tiež, ak si uchádzač príde len pre ten "štempel" - bez akéhokolvek záujmu o prácu ...
Xanti
04.08.11,10:13
Veronika,
mnohí to už vzdali, všade ich odbíjajú, roboty niet .... :(
marjankaj
04.08.11,10:13
veronikasad Dnes, 01:08 PM

Gabika, inak mala by som sto chutí to urobiť tiež, ak si uchádzač príde len pre ten "štempel" - bez akéhokolvek záujmu o prácu ...
viac mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
Veronika, veď mu povedz nech si prinesie životopis, rôzne referencie a pod, že zvážiš a tak.:rolleyes:
veronikasad
04.08.11,10:14
Myslíš, že by sa ešte raz unúval ...
zk24
04.08.11,10:21
jasne ze nie, ucelom bolo zbavit sa ho.