Zavrieť

Porady

musím vydať zamestnancovi potvrdenie o priemernej výške mesačného príjmu?

zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
Ďakujem nesmierne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lynnneth Pozri príspevok
    zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
    Ďakujem nesmierne.
    Vži sa do pozície zamestnanca a žiadatela o úver a odpovedz si sama ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lynnneth Pozri príspevok
    zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
    Ďakujem nesmierne.
    Neviem, čo riešiš? Potvrdenie o výške mzdy nemá nič spoločné s tým, že zamestnancovi niečo strhávaš zo mzdy. Aj keby si nevystavila potvrdenie o mzde, keby si zamestnanec neplatil úver a exekútor by ťa vyzval na výkon exekúcie, aj tak by si bola povinná strhávať zrážky zo mzdy zamestnanca.

    A vonkoncom - strhávaš to z jej mzdy, nie zo svojej. V rámci personálnej a mzdovej agendy sú predsa aj zrážky zo mzdy. To ťa každá zrážka zo mzdy tak veľmi zaťaží?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lynnneth Pozri príspevok
    zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
    Ďakujem nesmierne.
    A čo si to má vystaviť sama a ty jej tam dáš iba štempel? Poprípade vypýtaš za to od nej 1 € ako lekári?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    lynnneth Pozri príspevok
    zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie zamestnávateľa o priemernej výške mesačného príjmu za účelom získania úveru. musím jej to vystaviť? je to moja zákonná povinnosť? viem, že bez toho nezíska úver. no už som raz musela za inú posielať splátky strhnuté z jej mzdy, lebo ona neplatila. tomu sa chcem vyhnúť- zbytočne ma to zaťažuje. môže mi banka uložiť povinnosť strhať jej zo mzdy splátku a zasielať to banke?
    Ďakujem nesmierne.

    No teba by som nechcela mat za mzdarku. To nehovorim o tom ze je to praca na 3 minuty.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika,
    díky za návod, tuším si privyrobím k výplate ináč je to riadne hlúpe.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    v podobnej téme som už odpovedala- my sme tu pre ľudí.
    Ináč tak ako vo vydaní potvrdenia, tak ani v zrážkach nevidím žiaden problém.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gabika, inak mala by som sto chutí to urobiť tiež, ak si uchádzač príde len pre ten "štempel" - bez akéhokolvek záujmu o prácu ...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    veronikasad Dnes, 01:08 PM

    Gabika, inak mala by som sto chutí to urobiť tiež, ak si uchádzač príde len pre ten "štempel" - bez akéhokolvek záujmu o prácu ...
    viac mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
    Veronika, veď mu povedz nech si prinesie životopis, rôzne referencie a pod, že zvážiš a tak.
    Naposledy upravil marjankaj : 04.08.11 at 10:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.