Retuska
04.08.11,20:19
Ahojte,chcela by soms a poradit ohladom jednej veci.Kamarátka pracovala v istých úpotravinách a mala zmluvu do konca augusta,no odisla a nasla si nahradu-mna.Povedala som ze bduem do kocna augusta,no robota je to fakt strasna preto odisla aj ona a orekm toho idem na dovolenku.Kedze dnes nebola sefka tam napisala som im sms ze zajtra uz nepridem .Pri anstupe mi pvoedali ze kamoska ma vyplati.Je mozne,zeby ma nevypaltili?kedze j zmluvu s nimi nemam?
drobeceva
04.08.11,18:22
Ahojte,chcela by soms a poradit ohladom jednej veci.Kamarátka pracovala v istých úpotravinách a mala zmluvu do konca augusta,no odisla a nasla si nahradu-mna.Povedala som ze bduem do kocna augusta,no robota je to fakt strasna preto odisla aj ona a orekm toho idem na dovolenku.Kedze dnes nebola sefka tam napisala som im sms ze zajtra uz nepridem .Pri anstupe mi pvoedali ze kamoska ma vyplati.Je mozne,zeby ma nevypaltili?kedze j zmluvu s nimi nemam?
Z príspevku nie je jasné, ako dlho si tam pracovala. Bola si tam prakticky na čierno. Ak nezaplatia kamarátke, isto ani ona Tebe nič nedá/ak som dobre pochopila, že to pôjde cez kamarátku/
Takže - áno, je to možné a nič ani neurobíš. Nemáš ani PZ, ani dohodu. Buď rada, že nebola odhalená práca na čierno.
Retuska
04.08.11,18:25
Aha ano zabudla som,pracovla som tam 4 dni:)...tj po 6 hodin denne...mali by mi vyplatit nejakych 44 eur..nieje to ktovie co ale je a je jedno kolko.No ved sa pytam aj ci mozu kamosku nevyplatit:D
drobeceva
04.08.11,18:31
Aha ano zabudla som,pracovla som tam 4 dni:)...tj po 6 hodin denne...mali by mi vyplatit nejakych 44 eur..nieje to ktovie co ale je a je jedno kolko.No ved sa pytam aj ci mozu kamosku nevyplatit:D
Ťažko povedať, ako sa zachová šéfka. Ak ste sa dohodli, že budeš do konca augusta a zo dňa na deň neprídeš - môže sa stať, že kámoške vyplatí len to, čo odrobila ona.
Ak dochádza k takým praktikám, že si dovolí zamestnať bez papierov, môže sa stať, že nevyplatí.
Retuska
04.08.11,18:34
ale ja som rpacovala v podstate akoby na jej zmluvu,islo o to ze aj mne pvoedali napriklad ze niektory den nepridem mozem zavolat hocijaku kamaratku.Takze bohvie ako to tam urobene nemaju,potom by aj s tou kamoskou hoc na tyzden museli urobit zmluvu co by robila zamna nie?...Ak by nechela vyplatit,dalo by sa voci tomu ohradit,nie?
drobeceva
04.08.11,18:37
ale ja som rpacovala v podstate akoby na jej zmluvu,islo o to ze aj mne pvoedali napriklad ze niektory den nepridem mozem zavolat hocijaku kamaratku.Takze bohvie ako to tam urobene nemaju,potom by aj s tou kamoskou hoc na tyzden museli urobit zmluvu co by robila zamna nie?...Ak by nechela vyplatit,dalo by sa voci tomu ohradit,nie?
uhm...divné praktiky, ale nevadí. Ak ste na to pristúpili...tak čo, musíte si to vyriešiť medzi sebou.
A keby nechcela vyplatiť? Neurobíš nič. Ani sťažovať sa nemôžeš. Papiere nemáš. /záleží od charakteru kámošky/
Retuska
04.08.11,18:40
Charakteru kamosky?nerozumiem.Akoze nic?predsa som si odrobila urcite hodiny,ktore vyplatit musi nie?na zaklade tej kamaratkinej zmuvy,kedze som bola akoze na jej meno.
drobeceva
04.08.11,18:43
Retuska-myslené to bolo tak, že odmenu by mala dostať kámoška, keď ona má PP -záleží od nej, či Ti dá za tie dni, čo si za ňu robila
Xanti
04.08.11,18:43
Charakteru kamosky?nerozumiem.Akoze nic?predsa som si odrobila urcite hodiny,ktore vyplatit musi nie?na zaklade tej kamaratkinej zmuvy,kedze som bola akoze na jej meno.
A keby prišli inšpektory práce a opýtali ťa zmluvu a občianku a zistili, že si tam de-facto na čierno tak namiesto zárobku by si zaplakala nad 330 eurovou pokutou.
Retuska
04.08.11,18:47
Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.
Xanti
04.08.11,18:49
Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.Ano aj firma a ty by si mala odkiaľ to vyplatiť?

Ináč tvoje vyplatenie je na lubovôly majiteľov a ani zmluvu nemáš aby si si vedela vymôcť svoje peniaze.
drobeceva
04.08.11,18:50
Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.
problém by si mala aj Ty /vedela si, že pracuješ na čierno/, aj z-ľ.
A či Ťa vyplatí? To nám potom napíšeš Ty ;)
Retuska
04.08.11,18:55
no ja som skor pytala radu,co ekd by vyplatit nechela:Dzajtra im poraidne zavolam a dohodnem sa
Xanti
04.08.11,18:57
Milá Retuska,
ty nechápeš, že radu Ti dať nevieme, pretože nemáš právne páky na to aby si tie peniaze od nich vymohla.

Je to aj tvoja chyba lebo si mala trvať na normálnej zmluve, dohode ... a dalšia vec .. práca v potravinách nie je až taká strašná. Je to aj o chuti robiť...
Retuska
04.08.11,19:04
Jj,chapem,tie rpavne paky by som si hadam ansla keby..nejake boli..
a praca nie:)ale kolektiv a cely ich system ze sa spravali jak k poslednej spine a to v mojom veku ymslim ze este nemam za potreby...uzijem si toho dost pri normalnej rpaci:Da v tej budu horsie ..pardon za vyraz..svine ako tu:)