Zavrieť

Porady

Brigáda-musia ma vyplatit?

Ahojte,chcela by soms a poradit ohladom jednej veci.Kamarátka pracovala v istých úpotravinách a mala zmluvu do konca augusta,no odisla a nasla si nahradu-mna.Povedala som ze bduem do kocna augusta,no robota je to fakt strasna preto odisla aj ona a orekm toho idem na dovolenku.Kedze dnes nebola sefka tam napisala som im sms ze zajtra uz nepridem .Pri anstupe mi pvoedali ze kamoska ma vyplati.Je mozne,zeby ma nevypaltili?kedze j zmluvu s nimi nemam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Retuska Pozri príspevok
    Charakteru kamosky?nerozumiem.Akoze nic?predsa som si odrobila urcite hodiny,ktore vyplatit musi nie?na zaklade tej kamaratkinej zmuvy,kedze som bola akoze na jej meno.
    A keby prišli inšpektory práce a opýtali ťa zmluvu a občianku a zistili, že si tam de-facto na čierno tak namiesto zárobku by si zaplakala nad 330 eurovou pokutou.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Retuska Pozri príspevok
    Ahojte,chcela by soms a poradit ohladom jednej veci.Kamarátka pracovala v istých úpotravinách a mala zmluvu do konca augusta,no odisla a nasla si nahradu-mna.Povedala som ze bduem do kocna augusta,no robota je to fakt strasna preto odisla aj ona a orekm toho idem na dovolenku.Kedze dnes nebola sefka tam napisala som im sms ze zajtra uz nepridem .Pri anstupe mi pvoedali ze kamoska ma vyplati.Je mozne,zeby ma nevypaltili?kedze j zmluvu s nimi nemam?
    Z príspevku nie je jasné, ako dlho si tam pracovala. Bola si tam prakticky na čierno. Ak nezaplatia kamarátke, isto ani ona Tebe nič nedá/ak som dobre pochopila, že to pôjde cez kamarátku/
    Takže - áno, je to možné a nič ani neurobíš. Nemáš ani PZ, ani dohodu. Buď rada, že nebola odhalená práca na čierno.

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    Aha ano zabudla som,pracovla som tam 4 dni...tj po 6 hodin denne...mali by mi vyplatit nejakych 44 eur..nieje to ktovie co ale je a je jedno kolko.No ved sa pytam aj ci mozu kamosku nevyplatit

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Retuska Pozri príspevok
    Aha ano zabudla som,pracovla som tam 4 dni...tj po 6 hodin denne...mali by mi vyplatit nejakych 44 eur..nieje to ktovie co ale je a je jedno kolko.No ved sa pytam aj ci mozu kamosku nevyplatit
    Ťažko povedať, ako sa zachová šéfka. Ak ste sa dohodli, že budeš do konca augusta a zo dňa na deň neprídeš - môže sa stať, že kámoške vyplatí len to, čo odrobila ona.
    Ak dochádza k takým praktikám, že si dovolí zamestnať bez papierov, môže sa stať, že nevyplatí.

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    ale ja som rpacovala v podstate akoby na jej zmluvu,islo o to ze aj mne pvoedali napriklad ze niektory den nepridem mozem zavolat hocijaku kamaratku.Takze bohvie ako to tam urobene nemaju,potom by aj s tou kamoskou hoc na tyzden museli urobit zmluvu co by robila zamna nie?...Ak by nechela vyplatit,dalo by sa voci tomu ohradit,nie?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Retuska Pozri príspevok
    ale ja som rpacovala v podstate akoby na jej zmluvu,islo o to ze aj mne pvoedali napriklad ze niektory den nepridem mozem zavolat hocijaku kamaratku.Takze bohvie ako to tam urobene nemaju,potom by aj s tou kamoskou hoc na tyzden museli urobit zmluvu co by robila zamna nie?...Ak by nechela vyplatit,dalo by sa voci tomu ohradit,nie?
    uhm...divné praktiky, ale nevadí. Ak ste na to pristúpili...tak čo, musíte si to vyriešiť medzi sebou.
    A keby nechcela vyplatiť? Neurobíš nič. Ani sťažovať sa nemôžeš. Papiere nemáš. /záleží od charakteru kámošky/

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    Charakteru kamosky?nerozumiem.Akoze nic?predsa som si odrobila urcite hodiny,ktore vyplatit musi nie?na zaklade tej kamaratkinej zmuvy,kedze som bola akoze na jej meno.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Retuska-myslené to bolo tak, že odmenu by mala dostať kámoška, keď ona má PP -záleží od nej, či Ti dá za tie dni, čo si za ňu robila

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Retuska Pozri príspevok
    Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.
    Ano aj firma a ty by si mala odkiaľ to vyplatiť?

    Ináč tvoje vyplatenie je na lubovôly majiteľov a ani zmluvu nemáš aby si si vedela vymôcť svoje peniaze.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Retuska Pozri príspevok
    Ja viem,ale zaplatila by aj firma nie?nielen ja... a aj preto odchadzam odtial.Takze v podstate som sa dozvedela jedine to,ze ma vylatit nevyplatia alebo co.
    problém by si mala aj Ty /vedela si, že pracuješ na čierno/, aj z-ľ.
    A či Ťa vyplatí? To nám potom napíšeš Ty

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    no ja som skor pytala radu,co ekd by vyplatit nechelazajtra im poraidne zavolam a dohodnem sa

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Milá Retuska,
    ty nechápeš, že radu Ti dať nevieme, pretože nemáš právne páky na to aby si tie peniaze od nich vymohla.

    Je to aj tvoja chyba lebo si mala trvať na normálnej zmluve, dohode ... a dalšia vec .. práca v potravinách nie je až taká strašná. Je to aj o chuti robiť...

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    Jj,chapem,tie rpavne paky by som si hadam ansla keby..nejake boli..
    a praca nieale kolektiv a cely ich system ze sa spravali jak k poslednej spine a to v mojom veku ymslim ze este nemam za potreby...uzijem si toho dost pri normalnej rpacia v tej budu horsie ..pardon za vyraz..svine ako tu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.