melonig
07.08.11,11:44
Ahojte,

mám malú dilemu, lebo neviem presne, ako to všetko skombinovať, čo najlepšie, snáď mi niekto bude vedieť poradiť. Sme dve kamarátky, obidve živnostníčky, a chcem založiť internetový obchod. Ide o to, že chceme byť ako rovnocenní partneri, čiže nie ako zamestnanec a majiteľ. Jednoducho všetko si chceme rozdeliť na polovicu. Neviem ako by sme však skĺbili podnikanie a povedzme na koho by bol obchod vedený a ako by sme ho prevádzkovali. Vďaka za každú radu!
Ivane01
07.08.11,10:17
založte si združenie
Consultix
10.08.11,18:13
Ak by ste obidve podnikali v tom istom, tak by som zdruzenie videl tiez ako dobre riesenie. Akonahle ale jedna z Vas ma aj inu oblast podnikania, tak sa moze stat, ze dost tazko si budete rozdelovat nakladove polozky (kto ma za co zaplatit a u koho sa to ma v akej miere zahrnut do nakladov). Nehovoriac o tom, ze su tam dalsie podmienky vztahujuce sa na vsetkych ucastnikov zdruzenia (byt alebo nebyt platitel DPH).
Pouvazujte nad inou pravnou formou: spolocnost s rucenim obmedzenym. Ziskate tym nezavislost spolocneho projektu, hociktora z toho moze hocikedy vystupit, ak by to nenaplnalo jej ocakavania a pod... Pri zdruzeni by to tak jednoduche nebolo. Dnes uz nejedna firma Ti zalozi sro za menej ako 350 EUR s fullservisom vratane sudneho poplatku a niekolkych zivnosti (platis len za overenie podpisov)...
Pouvazujte nad tym a ozvite sa, keby ste s tym potrebovali pomoct :)
Podnikanie
11.08.11,03:51
s.r.o.
Economic
11.08.11,10:52
Určite sro je vhodná forma pre Vás.
SalveQ
18.08.11,19:19
Tiež sa prikláňam k s.r.o.

Avšak dobrá rada nad zlato! Som zastáncom, že firma s viacerými majiteľmi vedie k rýchlemu rozpadu nie len firmy, ale aj kamarátstva (skúsenosť). Česť výnimkám (vela ich nie je). Ak už ale ísť do toho spolu, zvolte si aspoň, kto z vás bude "velitelom" a rozdelte si firmu aspoň formou 51:49.
Atomer.sk
28.08.11,09:41
Zalozte si s.r.o.
Ako kamaratky si ale vopred presne zadefinujte pravidla, ktora bude mat co na starosti. Ako sa budete dohadovat pri rozhodnutiach a vyplacat zisk. Neskor sa to dohaduje uz velmi tazko.