Zavrieť

Porady

Internetový obchod, ak sú dvaja živnostníci

Ahojte,

mám malú dilemu, lebo neviem presne, ako to všetko skombinovať, čo najlepšie, snáď mi niekto bude vedieť poradiť. Sme dve kamarátky, obidve živnostníčky, a chcem založiť internetový obchod. Ide o to, že chceme byť ako rovnocenní partneri, čiže nie ako zamestnanec a majiteľ. Jednoducho všetko si chceme rozdeliť na polovicu. Neviem ako by sme však skĺbili podnikanie a povedzme na koho by bol obchod vedený a ako by sme ho prevádzkovali. Vďaka za každú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak by ste obidve podnikali v tom istom, tak by som zdruzenie videl tiez ako dobre riesenie. Akonahle ale jedna z Vas ma aj inu oblast podnikania, tak sa moze stat, ze dost tazko si budete rozdelovat nakladove polozky (kto ma za co zaplatit a u koho sa to ma v akej miere zahrnut do nakladov). Nehovoriac o tom, ze su tam dalsie podmienky vztahujuce sa na vsetkych ucastnikov zdruzenia (byt alebo nebyt platitel DPH).
    Pouvazujte nad inou pravnou formou: spolocnost s rucenim obmedzenym. Ziskate tym nezavislost spolocneho projektu, hociktora z toho moze hocikedy vystupit, ak by to nenaplnalo jej ocakavania a pod... Pri zdruzeni by to tak jednoduche nebolo. Dnes uz nejedna firma Ti zalozi sro za menej ako 350 EUR s fullservisom vratane sudneho poplatku a niekolkych zivnosti (platis len za overenie podpisov)...
    Pouvazujte nad tym a ozvite sa, keby ste s tym potrebovali pomoct

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Určite sro je vhodná forma pre Vás.

    SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

    Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac SalveQ
    Tiež sa prikláňam k s.r.o.

    Avšak dobrá rada nad zlato! Som zastáncom, že firma s viacerými majiteľmi vedie k rýchlemu rozpadu nie len firmy, ale aj kamarátstva (skúsenosť). Česť výnimkám (vela ich nie je). Ak už ale ísť do toho spolu, zvolte si aspoň, kto z vás bude "velitelom" a rozdelte si firmu aspoň formou 51:49.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Zalozte si s.r.o.
    Ako kamaratky si ale vopred presne zadefinujte pravidla, ktora bude mat co na starosti. Ako sa budete dohadovat pri rozhodnutiach a vyplacat zisk. Neskor sa to dohaduje uz velmi tazko.

    Internetový obchod, ak sú dvaja živnostníci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.