Kublajz
14.08.11,13:06
Prajem na Porade.sk pekný deň.
Potrebujem poradiť ohľadom priestupkového konania a jeho zarážajúceho výsledku.

Stalo sa nasledovné:
Máme narušené medziľudské vzťahy s jednou neprispôsobivou rodinou v našom
panelovom dome. Nie len s nami ale terorizuje svojim správaním aj okolie.
Pán X a moja manželka mali konflikt. Pán X nebol spokojný s výsledkom vyšetrovania
polície a tak napísal sťažnosť voči uzneseniu polície (cez právnika čo ho zastupoval)
kde mama mojej manželky bola obvinená, že citujem:
" Taktiež aj pani M. P. v minulosti krivo vypovedala, až pokiaľ nebola usvedčená mestskou
políciou, že nebola v čase incidentu prítomná doma."

Mama podala na polícii oznámenie o dôvodnom podozrení zo spáchania trestného činu ohovárania.
Polícia vyšetrovala a okrem iného spravila previerku na Mestskej polícii a zistila,
že nikdy nebolo niečo také voči pani M. P. konané.
Pán X k tomu na polícii vypovedal, nasledovné:
"uvedené odvolanie proti uzneseniu písal menovaného právnik JUDr. P. M., ktorý mal v tej veci
od pána X plnú moc a uvedené odvolanie bolo súhrnom výpovedí a tvrdení všetkých zainteresovaných
osôb a teda sa menovaný k uvedeným tvrdeniam nevie vyjadriť."
Polícia toto neklasifikovala ako trestný čin ohovárania ale ako priestupok a postúpila ho na Obvodný úrad.

Obvodný úrad nekonal takmer 2 mesiace a tak sa napísala na ministerstvo sťažnosť.
Prišla nasledovná odpoveď:
"Po vyhodnotení predložených písomných materiálov správny orgán bez začatia konania
vec odložil podľa § 66 ods. 2 písm. a/ zákona o priestupkoch, keďže došlé oznámenie
neodôvodňovalo začatie konania alebo postúpenie veci podľa § 71 zákona o priestupkoch.
Správny orgán odloženie veci zdôvodnil skutočnosťou, že pán X bol v konaní
v plnom rozsahu zastupovaný splnomocneným právnym zástupcom a preto sa uvedených
skutkov nemohol dopustiť."

A teraz moje otázky.
Je možné aby toto tvrdenie pána X ktoré podpísal aj on aj právnik nebolo ani priestupok?
Je možné aby mandant počas zastupovania právnikom nebol zodpovedný za svoje tvrdenia?
Je naozaj možné aby moc inštitúcií bola iba fiktívna?

Po tomto som presvedčený, že pán X bude svoje ohováranie ešte stupňovať,
keď hmatateľný dôkaz neznamená nič.
lujza.j
14.08.11,11:46