BIZAL
17.08.11,16:03
Dobry den,

existuje nejaky vzorec pre odhad trzieb? Ide o maloobchodnu predajnu, nie o vyrobu.

Dakujem.
Mila123
17.08.11,14:07
skús napr. podľa predchádzajúcej prevádzky, ak bola...a ak nebola? je viac faktorov, od kt. to záleží.....
Gina Er
17.08.11,14:09
Dobry den,

existuje nejaky vzorec pre odhad trzieb? Ide o maloobchodnu predajnu, nie o vyrobu.

Dakujem.
........to sa jednoducho nedá,na to žiadny vzorec neexistuje.....
BIZAL
17.08.11,14:15
diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
Danielle369
18.08.11,17:27
diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
Tak tu ti poviem jednu perličku...známy má obchod s obuvou a v ten deň si absolutne nikto nič nekúpil, a poobede prišla pani s reklamáciou, takže vlastne prerobil. Aj to je obchod.
Ingrid Ondruskova
18.08.11,17:32
...no vlastne by prerobil aj bez tej reklamácie, pokiaľ sa tržby rovnajú nule, lebo každý boží deň
na prevádzke niečo stojí...energie, prenájom priestoru atd....no každá firma je nastavená na iné číslo...
buchač
18.08.11,17:38
Tak tu ti poviem jednu perličku...známy má obchod s obuvou a v ten deň si absolutne nikto nič nekúpil, a poobede prišla pani s reklamáciou, takže vlastne prerobil. Aj to je obchod.

...poznám aj lepší ...v tom pravom slova zmysle ...

V butiku celý deň - týždeň mŕtvo ...potom prišla matka s dvoma dcérami ...nechali cca 5.000 € ...a to ešte jedna mladá vystrájala , že nemali jej veľkosť jedného trička a na druhú čajočku bola ...
duves
18.08.11,17:46
Možno by vedel euro-poradca Peter, alebo Jar88. Obaja su odborníci na temu financií, matematiky a čísel všeobecne.:---
buchač
18.08.11,17:48
diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
Sám si si aj odpovedal ...

Je potrebné vziať do úvahy všetky aspekty :

- umiestnenie obchodu
- sortiment
- zloženie kupujúcich
- otváracie hodiny
- nákupné ceny
- marža
- ...je toho veľa , to sa dopredu nedá ...na to sa musí postupne prísť ...

Buď rada , ak nemáš tržby nalinajkované ( keď si svojou paňou) tak , ako v hyperoch ...tam je to o inom ...nie sú " plánované " tržby ????...nie sú bonusy ....




.......a tie bonusy nie sú nikdy .....
BIZAL
19.08.11,07:00
Moja analyza mi ukazuje "prezitie". Idem do toho a uvidim ako som tie trzby odhadla. Teoria je jedna vec a prax druha.
marjankaj
19.08.11,07:20
Veď skús vešticu. Je ich všade plno. Na každú oblasť.:rolleyes:
BIZAL
19.08.11,07:27
Aj ja som citala knihy o reci tela, vyvestim si v zrkadle :)
marjankaj
19.08.11,07:30
Aj ja som citala knihy o reci tela, vyvestim si v zrkadle :)

Tak potom to veštenie budeš mať zadarmo.:---