Zavrieť

Porady

AKO ODHADNÚŤ TRŽBY?

Dobry den,

existuje nejaky vzorec pre odhad trzieb? Ide o maloobchodnu predajnu, nie o vyrobu.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    BIZAL Pozri príspevok
    diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
    doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
    Tak tu ti poviem jednu perličku...známy má obchod s obuvou a v ten deň si absolutne nikto nič nekúpil, a poobede prišla pani s reklamáciou, takže vlastne prerobil. Aj to je obchod.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    skús napr. podľa predchádzajúcej prevádzky, ak bola...a ak nebola? je viac faktorov, od kt. to záleží.....

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    BIZAL Pozri príspevok
    Dobry den,

    existuje nejaky vzorec pre odhad trzieb? Ide o maloobchodnu predajnu, nie o vyrobu.

    Dakujem.
    ........to sa jednoducho nedá,na to žiadny vzorec neexistuje.....

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
    doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ...no vlastne by prerobil aj bez tej reklamácie, pokiaľ sa tržby rovnajú nule, lebo každý boží deň
    na prevádzke niečo stojí...energie, prenájom priestoru atd....no každá firma je nastavená na iné číslo...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Možno by vedel euro-poradca Peter, alebo Jar88. Obaja su odborníci na temu financií, matematiky a čísel všeobecne.

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Moja analyza mi ukazuje "prezitie". Idem do toho a uvidim ako som tie trzby odhadla. Teoria je jedna vec a prax druha.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    BIZAL Pozri príspevok
    Aj ja som citala knihy o reci tela, vyvestim si v zrkadle
    Tak potom to veštenie budeš mať zadarmo.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dan Pozri príspevok
    Tak tu ti poviem jednu perličku...známy má obchod s obuvou a v ten deň si absolutne nikto nič nekúpil, a poobede prišla pani s reklamáciou, takže vlastne prerobil. Aj to je obchod.
    ...poznám aj lepší ...v tom pravom slova zmysle ...

    V butiku celý deň - týždeň mŕtvo ...potom prišla matka s dvoma dcérami ...nechali cca 5.000 € ...a to ešte jedna mladá vystrájala , že nemali jej veľkosť jedného trička a na druhú čajočku bola ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    BIZAL Pozri príspevok
    diky. vsetky faktory mi hovoria "pre", no realita moze byt ina. radsej by som si to prepocitala...
    doposial sa udavali priklady na solaria, kozmeticke salony...je jednoduche prepocitat kolko ludi stihne kozmeticka spravit a za kolko (myslim kozmetice sluzby). No nie je jednoduche odhadnut kolko ludi pride do predajne a kolko kazdy minie.
    Sám si si aj odpovedal ...

    Je potrebné vziať do úvahy všetky aspekty :

    - umiestnenie obchodu
    - sortiment
    - zloženie kupujúcich
    - otváracie hodiny
    - nákupné ceny
    - marža
    - ...je toho veľa , to sa dopredu nedá ...na to sa musí postupne prísť ...

    Buď rada , ak nemáš tržby nalinajkované ( keď si svojou paňou) tak , ako v hyperoch ...tam je to o inom ...nie sú " plánované " tržby ????...nie sú bonusy ....




    .......a tie bonusy nie sú nikdy .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.