sarmen
18.08.11,09:01
Dobrý deň,
mám problém, ktorý musím obšírnejšie opísať....prenajímam chatu ako živnostník, popritom tam aj bývame. Robím to už pár rokov a zatiaľ sme nemali sťažnosti takého druhu ako hostia, ktorí sú tam teraz. Od začiatku ako prišli, robia problémy a nás urážajú. Sťažujú sa za zlú prístupovú cestu, neslušné správanie nám voči nim (viac menej sme ich ignorovali, kedze chceli mať súkromie a hneď po príchode mali strašný hysterický záchvat), tvrdia, že je tam špina, pleseň, pavučiny, plesnivé periny, vadilo im, že nemali oblečené posteľné prádlo, že nemali dostatok toaletného papiera....atď atď atď Urážali ma, že som klamárka, podvodníčka, okrádam ľudí. Doteraz som také sťažnosti, okrem prístupovej cesty, s ktorou mávajú slabší vodiči, resp. jazdiaci len v meste problém. Ale je to chata mimo mesta, takže je jasné, že asfaltová cesta tam asi nepôjde. Zaplatili mi zálohu a zvyšok mali doplatiť teraz, plus som im na požiadanie zabezpečila sud piva. Odmietli odísť, odmietli zaplatiť, odmietli mi dať občianske preukazy, že oni sa budú účtovať až pri odchode v sobotu, lebo to už riešia s právnikom. Môj názor je, že keby tam bolo naozaj tak strašne, tak tam neostanú a ďalšia vec, sťažovali by sa aj iní hostia na špinu, pleseň a podobne. Vyhrážajú sa mi, že to bude mať dohru, oháňajú sa stále právnikom. Čo mi vlastne môžu spôsobiť? Myslím okrem negatívnej reklamy. Ja som sa rozhodla, že už nechcem od nich ani tie zvyšné peniaze, len nech mi zaplatia za ten sud piva, ale s nimi sa nedá vôbec hovoriť....Poradí mi niekto?
Chobot
18.08.11,07:50
Dobrý deň,
mám problém, ktorý musím obšírnejšie opísať....prenajímam chatu ako živnostník, popritom tam aj bývame. Robím to už pár rokov a zatiaľ sme nemali sťažnosti takého druhu ako hostia, ktorí sú tam teraz. Od začiatku ako prišli, robia problémy a nás urážajú. Sťažujú sa za zlú prístupovú cestu, neslušné správanie nám voči nim (viac menej sme ich ignorovali, kedze chceli mať súkromie a hneď po príchode mali strašný hysterický záchvat), tvrdia, že je tam špina, pleseň, pavučiny, plesnivé periny, vadilo im, že nemali oblečené posteľné prádlo, že nemali dostatok toaletného papiera....atď atď atď Urážali ma, že som klamárka, podvodníčka, okrádam ľudí. Doteraz som také sťažnosti, okrem prístupovej cesty, s ktorou mávajú slabší vodiči, resp. jazdiaci len v meste problém. Ale je to chata mimo mesta, takže je jasné, že asfaltová cesta tam asi nepôjde. Zaplatili mi zálohu a zvyšok mali doplatiť teraz, plus som im na požiadanie zabezpečila sud piva. Odmietli odísť, odmietli zaplatiť, odmietli mi dať občianske preukazy, že oni sa budú účtovať až pri odchode v sobotu, lebo to už riešia s právnikom. Môj názor je, že keby tam bolo naozaj tak strašne, tak tam neostanú a ďalšia vec, sťažovali by sa aj iní hostia na špinu, pleseň a podobne. Vyhrážajú sa mi, že to bude mať dohru, oháňajú sa stále právnikom. Čo mi vlastne môžu spôsobiť? Myslím okrem negatívnej reklamy. Ja som sa rozhodla, že už nechcem od nich ani tie zvyšné peniaze, len nech mi zaplatia za ten sud piva, ale s nimi sa nedá vôbec hovoriť....Poradí mi niekto?

Myslím, že to presne to, čo chcú dosiahnuť - mať dovolenku zadarmo. Ťažko je s klientmi, najmä, ak my tu od počítača neviem objektívne posúdiť stav tvojej chaty, teda či majú pravdu alebo nie. Poznáme len tvoje stanovisko, ktovie, čo by napísali oni. Nech dokážu to, čo tvrdia - teda nech nafotia tú pleseň, špinu.

A ty si ich ubytovala bez toho, aby si si zistila ich totožnosť? Po tých prvých útokoch na teba si ich mala pekne krásne vypoklonkovať, trebárs aj za asistencie polície. Je to predsa tvoja chata.
suzliky
18.08.11,07:58
Veľká chyba, že si si nevypýtala OP hneď na začiatku, ale snáď máš aspoň nejaké mená a kontakty z objednávky.
Ak nie sú spokojní, nech odídu, trvaj však na zaplatení všetkého, ak neboli spokojní, nech podajú oficiálnu reklamáciu.
Ak by odišli bez zaplatenia, podaj trestné oznámenie. Tam budeš však musieť dokazovať, aké služby vyžili, čo skonzumovali, a to môže byť trošku problém, keďže chápem, že pri prevádzke takejto chatky sa skôr spoliehaš na čestnosť klientov a nedávaš si všetko podpisovať, ako v Hiltone...
sarmen
18.08.11,08:35
to ako som ich ubytovala bola obrovska chyba, neboli sme doma, tak len cez telefon a asi o hodinu som prisla a hned sa do mna pustili takym sposobom ze som nemala sancu. Nechcela som vyhodit vecer rodiny s detmi, chcela som sa chovat v duchu "nas zakaznik nas pan" a myslela som ze sa ukludnia a vyriesim to normalne. Ze ci chcu odist a vratim im peniaze, alebo ostavaju. Co sa tyka toho co by napisali oni, to si nechcem ani predstavit, lebo ma strasne pourazali. Tvrdili ze si urobia fotodokumentaciu pre pravnika. Myslim si, ze aj v super upratanom byte sa moze najst nieco na odfotenie, ale keby tam bolo naozaj tak ako hovoria, odisli by a neostavali by v plesni a mala by som staznosti aj od inych klientov. Mam kontakt na pana, ktory chatu objednaval. Mozno som hlupa, ale nechcem od nich zvysne peniaze, len za to pivo a chcem od nich pokoj a cim skor sa z toho spamatat. Mam strach, ze mi velmi uskodia.
Barbara
18.08.11,08:42
to ako som ich ubytovala bola obrovska chyba, neboli sme doma, tak len cez telefon a asi o hodinu som prisla a hned sa do mna pustili takym sposobom ze som nemala sancu. Nechcela som vyhodit vecer rodiny s detmi, chcela som sa chovat v duchu "nas zakaznik nas pan" a myslela som ze sa ukludnia a vyriesim to normalne. Ze ci chcu odist a vratim im peniaze, alebo ostavaju. Co sa tyka toho co by napisali oni, to si nechcem ani predstavit, lebo ma strasne pourazali. Tvrdili ze si urobia fotodokumentaciu pre pravnika. Myslim si, ze aj v super upratanom byte sa moze najst nieco na odfotenie, ale keby tam bolo naozaj tak ako hovoria, odisli by a neostavali by v plesni a mala by som staznosti aj od inych klientov. Mam kontakt na pana, ktory chatu objednaval. Mozno som hlupa, ale nechcem od nich zvysne peniaze, len za to pivo a chcem od nich pokoj a cim skor sa z toho spamatat. Mam strach, ze mi velmi uskodia.

no tak hádam to zvýraznené nemyslíš ani zo srandy:eek: to sa dá aj na diaľku niekoho ubytovať?:rolleyes:
ja by som povedala, že si ich ubytovala na čierno a teraz sa bojíš následkov:rolleyes:
sarmen
18.08.11,09:11
v ziadnom pripade som ich neubytovala na cierno. ani ich, ani nikoho ineho. zalohu mi platili na podnikatelsky ucet .
nie sme penzion alebo hotel s recepciou, okrem toho ze v tejto chate byvame a prenajimame poschodie, chodime do prace, takze uz sa stalo viackrat ze po telefonickej dohode som navigovala hosti a za nejaky cas som prisla domov. hovorim o hostoch, ktori mali rezervacie.
buchač
18.08.11,09:23
...
A ty si ich ubytovala bez toho, aby si si zistila ich totožnosť? Po tých prvých útokoch na teba si ich mala pekne krásne vypoklonkovať, trebárs aj za asistencie polície. Je to predsa tvoja chata.


to ako som ich ubytovala bola obrovska chyba, neboli sme doma, tak len cez telefon a asi o hodinu som prisla a hned sa do mna pustili takym sposobom ze som nemala sancu. Nechcela som vyhodit vecer rodiny s detmi, chcela som sa chovat v duchu "nas zakaznik nas pan" a myslela som ze sa ukludnia a vyriesim to normalne. Ze ci chcu odist a vratim im peniaze, alebo ostavaju. Co sa tyka toho co by napisali oni, to si nechcem ani predstavit, lebo ma strasne pourazali. Tvrdili ze si urobia fotodokumentaciu pre pravnika. Myslim si, ze aj v super upratanom byte sa moze najst nieco na odfotenie, ale keby tam bolo naozaj tak ako hovoria, odisli by a neostavali by v plesni a mala by som staznosti aj od inych klientov. Mam kontakt na pana, ktory chatu objednaval. Mozno som hlupa, ale nechcem od nich zvysne peniaze, len za to pivo a chcem od nich pokoj a cim skor sa z toho spamatat. Mam strach, ze mi velmi uskodia.
Reakcie sú len a len z opísaného ...ako Chobot vraví , len stanovisko jednej strany tu je ...;)
ALE ...teda JA by som asi takto zareagoval :

1. ...ani políciu by som nevolal ...takú " poklonu " by som im vystrúhal...
2. ...šancu by nemali oni ...
3. ...strach by oni dostali ...

...deti , nedeti ...most alebo HILTON ....z konára ( mojhô majetku ) hajde dole ...:rolleyes:
alessi
18.08.11,09:29
zavolal by som policiu a povedal ze zalohu si uz vycerpali. A kedze si ich poslala prec tak su tam neopravnene. Reci o pravnikovi by som bral ako zastrasovanie s cielom ziskania zlavy. Pravnici su prilis drahi aby sa im to oplatilo dat na sud.
Mila123
18.08.11,09:30
ako ich máš zapísaných v knihe ubytovaných?
pepsikova
18.08.11,09:32
......ale kludne by som súhlasila s právnikom, aj s advokátom aj s neviem čím..a za zadkom by som si postavila dvoch silnejších chlapcov,možno jeden by mal aj bejsbalku..a dohovor by bol možný hneď...lebo očividne ide o špekulantov, však v tom, ako ti navykrikovali, že máš bordel a neporiadok, by predsa nezostávali...
..predpokladám, že vieš aspoň priezvisko tých votrelcov..no tak ako bonus by dostali, že ich meno a adresu roznesieš po ostatných chatároch na nete(ktorých poznáš strááášne veľa) a určite už nikoho neo*erú ako teba...
dana99
18.08.11,09:43
Strč im do ruky papier, že odstupuješ od zmluvy. Pošli aj e-mail resp. SMS. Napíš dokedy majú vypratať chatu a že po tomto termíne bude vypnutá voda a el. energia.

Nech sa sťažujú, neviem kde.
arizona
18.08.11,10:48
Neviem ako to chodi u sukromynch prenajimatelov,ale hotely ci penziony musia viest knihu-evidenciu hosti,ktorych zaeviduju na zaklade predlozenia OP.
Keby sa nieco stalo, tak ty vlastne ani nevies,koho mas v dome :confused:
Nech sa ti tak do konca prazdnin roztahuju v chate, urazaju ta ,zdevastuju chatu a nakoniec odidu bez zaplatenia?:rolleyes:...potom od koho chces vymahat skodu? A keby doslo k lamaniu chceba, mozes mat ty problem, ze ich nemas zaevidovanych...

Evidencia hosti- to je vlastne aj zabezpeka pre prenajimatela,keby chceli hostia odist bez zaplatenia, tak vies od koho mas vymahat vzniknutu skodu.

Ja by som na Tvojom mieste zavolala policiu aby ich zlegitimovali.

Nedaj sa zatlacit do kuta, z ich spravania je vopred jasne, ze si chcu uzit dovolenku zadarmo. Len si daj pekne krasne preplatit vsetko! Ak odmietnu, zavolaj policiu znovu,ze chcu ujst bez platenia.

Keby boli tak nespokojni, tak by urcite odisli. Nukala si im aj zalohu vratit, tak by skodni neboli...ide o jasnu vypocitavost.:rolleyes:
mixal1
18.08.11,10:56
ja by som to urobil nasledovne: siel by som do chaty a odfotil kazdy kut, spinu, bordel, plesne..
a trval by som na tom, ze to urobili hostia, ze chata pred nimi bola v top stave, a toto sposobili oni.
nech dokazu na sude opak.

ale nmaozaj nerozumiem, ked nechcu zaplatit, tak by som im povedal, ze zavolam policiu ze mam podozrenie ze v chate maju drogy a hotovo. lebo kazda mlada partia ma pri sebe nieco.
ked nemaju zaplatene, jednoducho tam nemaju co robit. treba urcite zavolat na miesto policiu a delozovat ich.
Barbara
18.08.11,11:08
http://www.porada.sk/t127521-ubytovanie-alebo-prenajom.html#post1253208 hlavne príspevok č. 4, že by súvis?
pripadám si ako detektív Kojak
Gina Er
18.08.11,13:22
zavolať policajtov,aby preukázali totožnosť,zinkasovať pod policajným dohľadom a vypoklonkovať.Ak nechcú zaplatiť,tak nech riešia policajti na mieste.A možno by fakt stačili 2-4 chlapi,prípadne nejakí kolegovia chatári s tou bejzbalkou. Nesmieš ukázať,že sa bojíš,na to oni čakajú.
lujza.j
18.08.11,14:10
Gina Er
18.08.11,15:07
ja nechápem tieto duplicity :mad:
mati111
18.08.11,16:19
Ak legalne prenajimas, musis za nich zaplatit dan z pobytu... na to treba knihu ubytovanich.... Nemaju doklady? Policia...

Ak je to tzv. pololegalne ze ten prijem (zaloha na pod. ucte) evidujes ako daco ine a mas ich v dome a napadaju Ta... POLICIA...

Ak si skutocne seriozna podnikatelka (v co pevne verim). Tak Foto dokumentacia, zvukova dokumentacia (aj ked ta nic neriesi) ale video kamera vychovava (tomu ver to je odskusane). A potom znova POLICIA... aj ked bez dokazov nemaju ziadne pravo byvat v tvojej nehnutelnosti, pridu tam dve tri hliadky a budu to riesit.

Radili ti agresivne alebo strach vzbudzujuce praktiky, vyvaruj sa im, oni si budu svedcit proti Vam navzajom na ziadnom sude, polici neuspejes.

Takze suma sumarum ci si poctiva alebo nepoctiva podnikatelka a si vlastnikom nehnutelnosti, vzdy treba volat 158... Oni su povinny prist a presetrit skutocnosti... Ako to slovenska Policia presetri ani Stvoritel netusi, ale to je jedina Tvoja sanca..

I ked teraz je uz stvrtok a pozajtra sa stahuju.... tak si daj pozor aby ti nepoodnasali polovicu chaty, ked pracujete a aj podnikate. Slovac je uz zufala a v mnohych pripadoch aj hladna...Zial.
sarmen
18.08.11,18:58
Dakujem Vam za vsetky rady. Asi ked mam taky strach, to fakt posobi, ze robim nieco nelegalne, ale nie je to pravda, dokonca ani pololegalne. Urobila som tu chybu, ze som ich hned nezapisala do knihy ubytovanych, ked prisli. Kedze robili taky cirkus ako sa im vsetko nepaci, cakala som, ze odidu a budem im vracat aj zalohu. Som obycajny clovek, ktory nema rad konflikty a oproti mne stal pan Mudr. a ohanal sa pravnikom. Ked na mna vrestali a som sa ich pytala, ze v com konkretne som ich oklamala a podviedla, nedostala som odpoved, len dalsi zoznam co vsetko sa im nepaci....
alessi
18.08.11,20:01
to že niekto je Mudr. neznamená že je aj múdry. A proste podľa toho čo píšeš jemu to ide podľa plánu.

choď na políciu, povedz im to čo si povedala nám a oni si poradia. právnici určite nemajú čas takéto veci riešiť. Neviem či takéto zastrašovanie nie je už na hranici trestného činu/priestupku. Osobne by som to klasifikoval aj ako psychické týranie.
pepsikova
19.08.11,04:47
ja nechápem tieto duplicity :mad:..

....súhlasím.... a ja mám niekedy dojem, že niekto rieši niečo, čo sa mu v skutočnosti nestalo,hodí tému a pitve problém, ale nie v jadre, ale drobnostiach, ktoré sa nestanú..ale zaujíma ho to- lebo čo keby náá áhodou...a riešime a radíme- a k ničomu...lebo predsa, ak niekto poškodzuje môj majetok, nebudem vypisovať čo mám urobiť-aby som zostala pekná, ale volám políciu-však mi ide o existenciu...bez ohladu na to, aká šarža doktora proti mne stojí..a jeho meno by tu už dávno lietalo...
dana99
19.08.11,13:46
sarmen - tak, ako to dopadlo?
sarmen
21.08.11,19:24
neviem ako vznikla duplicita tejto otazky, ale mozno tym, ze ja som ju pomenovala "prosím poraďte, čo mám robiť" a admin mi ju neskor premenoval na "prenájom chaty-problémoví hostia:prosím poraďte, čo mám robiť".
sarmen
21.08.11,19:33
Tak dopadlo to tak, ze v dohodnutom termine, kedy budu odchadzat, sa prisiel vyuctovat. Bez zvysovania hlasu, dal obcianske preukazy, zaplatil pivo a dohodli sme sa, ze zvysok penazi nechame tak ale tak isto nebude on nic dalej riesit. Takze v podstate dostali 40% zlavu za to, ze boli nespokojni. Toto bolo najrozumnejsie riesenie, akokolvek sa to vam bude zdat z mojej strany zbabele a hlupe. Dakujem za rady, snad sa uz v takej situacii neocitnem.
arizona
21.08.11,19:36
neviem ako vznikla duplicita tejto otazky, ale mozno tym, ze ja som ju pomenovala "prosím poraďte, čo mám robiť" a admin mi ju neskor premenoval na "prenájom chaty-problémoví hostia:prosím poraďte, čo mám robiť".

mimotemy
Nie!!! Tym ze admin zmeni nazov temy duplicty nevznikaju.

Z nazvu temy by malo byt jasne, o co sa jedna.
Vies si predstavit,keby denne pribudli desiatky tem s nic nehovoriacim nazvom" prosim poradte a pod"???
Preto sa nazvy upravuju . Viac citaj tu : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Ak niekto zada duplicitne temu, tak admin musi temy spojit,aby tu nevznikal chaos.
Aj tvoje temy su spojene,pri kazdom prispevku vidis v prvom riadku hore,do ktorej temy ti ludia odpovedali...;)