profesor
17.01.06,23:15
Prelúskal som tu už množstvo tém a príspevkov týkajúcich sa založenia s.r.o., ale nikde som nenašiel odpoveď na otázku: Istá košická firma ponúka "balík dokumentov", s pomocou ktorého je možné založiť s.r.o. bez potreby preukazovania vkladu do banky. Pri založení s.r.o. je výška základného imania 200.000,- Sk. Podľa mojich doterajších informácií je možné firmu založiť s tým, že v banke musí byť vložených aspoň 50% zákl. imania, t.j. 100.000,- Sk. Je možné, že nie je potrebné do banky vkladať peniaze?
Našiel som tu tiež vzor "zakladateľskej listiny" pre jednoosobovú s.r.o., kde je však uvedené, že ku dňu registrácie je splatený celý obchodný podiel. Môže mi niekto objasniť tieto skutočnosti? - Ďakujem
liba2
17.01.06,23:57
Prelúskal som tu už množstvo tém a príspevkov týkajúcich sa založenia s.r.o., ale nikde som nenašiel odpoveď na otázku: Istá košická firma ponúka "balík dokumentov", s pomocou ktorého je možné založiť s.r.o. bez potreby preukazovania vkladu do banky. Pri založení s.r.o. je výška základného imania 200.000,- Sk. Podľa mojich doterajších informácií je možné firmu založiť s tým, že v banke musí byť vložených aspoň 50% zákl. imania, t.j. 100.000,- Sk. Je možné, že nie je potrebné do banky vkladať peniaze?
Našiel som tu tiež vzor "zakladateľskej listiny" pre jednoosobovú s.r.o., kde je však uvedené, že ku dňu registrácie je splatený celý obchodný podiel. Môže mi niekto objasniť tieto skutočnosti? - Ďakujem
Ja som to v Obch.zák. nenašla. Jednoosobové sro nerobia vklad do banky určite, ani nikto neoveruje či tých 200 tis. sk pri vzniku firmy majú (moja skúsenosť).
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html
Johanka
18.01.06,05:58
Základné imanie sa určite nemusí vkladať do banky. K dokladom pre Obchodný register patrí aj prehlásenie správcu vkladu o výške a spôsobe splatenia vkladov. Podľa Obch. zákonníka je možné zapísať "jednoosobovú" s.r.o., len ak je ZI splatené v plnej výške.
profesor
18.01.06,19:00
Teda to znamená, že stačí prehlásenie konateľa jednoosobovej s.r.o. ako správcu vkladu, že je trebárs v pokladni vložených 200.000,- Sk ako ZI?
JarkaL
19.01.06,06:06
Áno, je to aj môj prípad.
olinka6226
19.01.06,07:12
My sme zakladali sro v aprili 2005, sme dvaja spolocnici a taktiez sme potrebovali len prehlasenie spravcu vkladu, ze bolo ZI splatene. Bankovy ucet sme zakladali az s vypisom z OR.
Roman.S
19.01.06,12:19
Pri jednoosobovej sam sebe podpises, ze ZI je splatene a mas ho v pokladni. Cize ...
profesor
21.01.06,21:14
Ďakujem všetkým za radu i názor
Evanka
21.01.06,21:38
Moja rada: radšej by som dala do zmluvy splatenie celého obchodného podielu hneď pri vzniku spoločnosti, odpadne ti ďalšie papierovanie -podávanie návrhu na zápis zmeny do Obchodného registra, čo stojí ďalších 2000,- Sk.
Na doplnenie: spoločník môže vložiť aj vklad v nepeňažnej forme.