Zavrieť

Porady

Sro bez preukazovania vkladu

Prelúskal som tu už množstvo tém a príspevkov týkajúcich sa založenia s.r.o., ale nikde som nenašiel odpoveď na otázku: Istá košická firma ponúka "balík dokumentov", s pomocou ktorého je možné založiť s.r.o. bez potreby preukazovania vkladu do banky. Pri založení s.r.o. je výška základného imania 200.000,- Sk. Podľa mojich doterajších informácií je možné firmu založiť s tým, že v banke musí byť vložených aspoň 50% zákl. imania, t.j. 100.000,- Sk. Je možné, že nie je potrebné do banky vkladať peniaze?
Našiel som tu tiež vzor "zakladateľskej listiny" pre jednoosobovú s.r.o., kde je však uvedené, že ku dňu registrácie je splatený celý obchodný podiel. Môže mi niekto objasniť tieto skutočnosti? - Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    profesor
    Prelúskal som tu už množstvo tém a príspevkov týkajúcich sa založenia s.r.o., ale nikde som nenašiel odpoveď na otázku: Istá košická firma ponúka "balík dokumentov", s pomocou ktorého je možné založiť s.r.o. bez potreby preukazovania vkladu do banky. Pri založení s.r.o. je výška základného imania 200.000,- Sk. Podľa mojich doterajších informácií je možné firmu založiť s tým, že v banke musí byť vložených aspoň 50% zákl. imania, t.j. 100.000,- Sk. Je možné, že nie je potrebné do banky vkladať peniaze?
    Našiel som tu tiež vzor "zakladateľskej listiny" pre jednoosobovú s.r.o., kde je však uvedené, že ku dňu registrácie je splatený celý obchodný podiel. Môže mi niekto objasniť tieto skutočnosti? - Ďakujem
    Ja som to v Obch.zák. nenašla. Jednoosobové sro nerobia vklad do banky určite, ani nikto neoveruje či tých 200 tis. sk pri vzniku firmy majú (moja skúsenosť).
    http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Základné imanie sa určite nemusí vkladať do banky. K dokladom pre Obchodný register patrí aj prehlásenie správcu vkladu o výške a spôsobe splatenia vkladov. Podľa Obch. zákonníka je možné zapísať "jednoosobovú" s.r.o., len ak je ZI splatené v plnej výške.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Teda to znamená, že stačí prehlásenie konateľa jednoosobovej s.r.o. ako správcu vkladu, že je trebárs v pokladni vložených 200.000,- Sk ako ZI?

    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    My sme zakladali sro v aprili 2005, sme dvaja spolocnici a taktiez sme potrebovali len prehlasenie spravcu vkladu, ze bolo ZI splatene. Bankovy ucet sme zakladali az s vypisom z OR.

    Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

    priemerný muž Roman.S
    Pri jednoosobovej sam sebe podpises, ze ZI je splatene a mas ho v pokladni. Cize ...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Moja rada: radšej by som dala do zmluvy splatenie celého obchodného podielu hneď pri vzniku spoločnosti, odpadne ti ďalšie papierovanie -podávanie návrhu na zápis zmeny do Obchodného registra, čo stojí ďalších 2000,- Sk.
    Na doplnenie: spoločník môže vložiť aj vklad v nepeňažnej forme.

    Sro bez preukazovania vkladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.