szakszlaci
21.08.11,20:05
Zdravým všetkých.
Daný jeden súkromný podnikateľ, ktorý mne dlžný určitou sumou. žiadny s.r.o, ale obyčajný súkromník. Cely vec som dal na súd, ktorý vystavil platobný rozkaz. K dispozícií mám len ICO.
Ale ten podnikateľ, už má ukončenú činnosť. Aby som cely vec mohol dat exekútorovi, potrebujem do návrhu na vykonanie exekúciu napísať jeho rodné číslo, lebo ICO už nie je možné, lebo ako podnikateľský subjekt už neexistuje.

Má niekto nijaký nápad, ako to zistiť?
avalik
21.08.11,18:20
rodne cislo nie je podmienka na oznacenie "povinneho"

viac pozri tu: http://exekucia.gmgroup.sk/navrh-na-vykonanie-exekucie.html
Gina Er
21.08.11,18:28
http://www.porada.sk/t87185-kde-skoncili-moje-osobne-udaje.html
sám sa bojíš o svoje údaje ale cudzie by si chcel zisťovať? :eek:
duves
21.08.11,18:45
V čechach na ich živnostenskom registri nie je problem objaviť pri podnikatelovi-fyzicka osoba aj rodné číslo. To len u nas sa z toho urobilo tabu.
Ice dive
21.08.11,18:52
teoreticky ak vie dátum narodenia, tak by mohol posledné 4 čísla doplniť určitým algoritmom, všetky RČ sú deliteľné 11timi bezozvyšku, alebo skúsiť napísať na centrálny register obyvateľstva do BB, kde by mu mohli poslať aj tento údaj...

ale myslím, že ak vie meno, priezvisko, adresu že je osoba dostatočne identifikovaná na začatie exekúcie...
Indeed
21.08.11,18:56
U nas sa neda zistit rodne číslo.

nielen preto že SK ale hlavne preto, že ÚNIA.
szakszlaci
21.08.11,19:01
Pre: 1Dara: p { margin-bottom: 0.21cm; } Keď som zistil, že podnikateľ končil, tak som zavolal na exekútorsky úrad, kde mne povedali, že síce rodné číslo tam nie je potrebné uviesť, ale jich skúsenosť je taký, že súd pošle výzvu na doplnenie údajov.


Gina Er:

p { margin-bottom: 0.21cm; } p { margin-bottom: 0.21cm; } p { margin-bottom: 0.21cm; } p { margin-bottom: 0.21cm; } Keď tebe budú chodiť rôzne maily už predom vyplnenom údajmi od podvodníkoch, tak neviem,neviem..... Našťastie, po roku prestali chodiť.
Gina Er
21.08.11,19:09
ja sa neregistrujem na pochybných portáloch a nevyžiadanú poštu dávam do karantény,na to mám filter. a nereagovala som na to,že máš nejaké problémy s meilami,ja som reagovala na to,že Ty chceš mať svoje údaje pod kontrolou ale na druhej strane žiadaš cudzie údaje.
avalik
21.08.11,19:09
Pre: 1Dara: p { margin-bottom: 0.21cm; } Keď som zistil, že podnikateľ končil, tak som zavolal na exekútorsky úrad, kde mne povedali, že síce rodné číslo tam nie je potrebné uviesť, ale jich skúsenosť je taký, že súd pošle výzvu na doplnenie údajov.


mam za to, ze ked sud vystavil platobny rozkaz - tak povinny je identifikovany aj napriek tomu, ze ukoncil podnikatelsku cinnost ako SZCO
buchač
21.08.11,19:15
U nas sa neda zistit rodne číslo.

nielen preto že SK ale hlavne preto, že ÚNIA.

...všetko sa dá ...len treba vedieť a aj chcieť ...;)
szakszlaci
21.08.11,19:20
Neviem, či je dostatočne identifikovaný. Od súdu už jedenkrát dostal vyzvu, aby som doplnil ICO, inác nebude nebude udeleny oprávnenie pre exekútora. /predchádzajúcí, uneho parkoval 4roky a nerobil nic. Teraz som nasel nového./
marjankaj
21.08.11,19:32
Neviem, či je dostatočne identifikovaný. Od súdu už jedenkrát dostal vyzvu, aby som doplnil ICO, inác nebude nebude udeleny oprávnenie pre exekútora. /predchádzajúcí, uneho parkoval 4roky a nerobil nic. Teraz som nasel nového./

No veľa z tvojich príspevkov neviem vydedukovať. Ty si podnikateľ, keď ti dlhuje peniaze? To ako fakturuješ, keď nevieš základné údaje ako IČO.

Zadaj si sem meno toho podnikateľa, a ak bol niekedy registrovaný, tak tam nájdeš IČO.
http://www.zrsr.sk/zr_fo.aspx

Ak nie tak si zrejme naletel nejakému podvodníkovi.
Mila123
21.08.11,19:33
ak som pochopila stačí ti alebo RČ či dátum jeho narodenia....tak skús napr. menovaný nemá nehnuteľnosť vo vlastníctve? na katastri portále sa dopátraš cez priezvisko a katasr. úrad k jeho dátumu narodenia.....
avalik
21.08.11,19:45
Neviem, či je dostatočne identifikovaný. Od súdu už jedenkrát dostal vyzvu, aby som doplnil ICO, inác nebude nebude udeleny oprávnenie pre exekútora. /predchádzajúcí, uneho parkoval 4roky a nerobil nic. Teraz som nasel nového./

V uvodnom prispevku pises, ze ICO mas a mas aj platobny rozkaz ... takze uz ho identifikovali, a kedze bol registrovany na ICO - sud aj exekutor si r. c. mozu zistit na Ziv. registri. Zaklad je postova adresa, kde si prebera postu. Ak pobyt nie je znamy sud ustanovi opatrovnika.

Tomuto nerozumiem: /predchádzajúcí, uneho parkoval 4roky a nerobil nic. Teraz som nasel nového./ - ale to asi nesuvisi so zadanim.
szakszlaci
21.08.11,19:53
Pre: marjankaj: Nie som podnikateľ. A ICO je mne nanič, ukončil činnosť.

Pre: Mila123: Tam som skúšal. Výsledok žiadni.

Pre ostatných: Neviem dátum narodenia, viem len meno a adresu, číslo bankového účtu ktorý mal cca. pred 8 rokmi.
intro
21.08.11,20:12
IČO je niečo ako rodné číslo - teda identifikuje osobu.
K rodnému číslu sa bežne občan nedostane a nie je ani podmienkou návrhu na vykonanie exekúcie .
rudopp
21.08.11,20:19
IČO je niečo ako rodné číslo - teda identifikuje osobu.
K rodnému číslu sa bežne občan nedostane a nie je ani podmienkou návrhu na vykonanie exekúcie .

čo tak na matrike
Gina Er
21.08.11,20:23
čo tak na matrike
príď na matriku a povedz: chcem rodné číslo XY :D Ťa pošlú do teplých krajín
rudopp
21.08.11,20:35
príď na matriku a povedz: chcem rodné číslo XY :D Ťa pošlú do teplých krajín

skúsiť môže :D

(ani adresu bežne nedávajú - a vykecal som : ja odtiaľto / MÚ v TT / adresa (sesternicinej svokry ) v Hlohovci :--- )
marjankaj
21.08.11,20:40
Pre: marjankaj: Nie som podnikateľ. A ICO je mne nanič, ukončil činnosť.

Pre: Mila123: Tam som skúšal. Výsledok žiadni.

Pre ostatných: Neviem dátum narodenia, viem len meno a adresu, číslo bankového účtu ktorý mal cca. pred 8 rokmi.

Ty nie si podnikateľ? A ako sa stalo, že ti dlhuje? Snáď si mu nepožičal pre jeho modré oči?

To si požičal Kamilovi alebo Kamil tebe? Alebo navzájom? Už radšej ani do chladničky nejdem, aby odtiaľ nevyskočil Kamil.:eek:
rudopp
22.08.11,04:08
Ty nie si podnikateľ? A ako sa stalo, že ti dlhuje? Snáď si mu nepožičal pre jeho modré oči?

To si požičal Kamilovi alebo Kamil tebe? Alebo navzájom? Už radšej ani do chladničky nejdem, aby odtiaľ nevyskočil Kamil.:eek:

Myslíš z bravčovej konzervy ? :D
marjankaj
22.08.11,06:08
Myslíš z bravčovej konzervy ? :D

Tak to som nepredpokladal, ale dobre že si sa priznal.:D:---:rolleyes: To je poľahčujúca okolnosť.:---
szakszlaci
22.08.11,06:23
Ach,jo, vidím, že rád čítate, nech je tu celý prípad.......

Bol som zamestnancom u firmy Ján Duriš-DOS-Nemšová, ICO:30491878, adresa: Fraňa Madvu7, Nemšová, ktorý zostal dlžný poslednou výplatou. Pokúsil som mu pripomínať dopisom že mne zdlžuje, ale doporučený dopis došiel naspäť. Vtom čase ešte existoval RE-doporučene list,tak aj stým, ten síce naspäť nedošiel, ale zostal bez odpovede. Potom som pokúsil vyriešiť cez Inšpektorát práce Trenčín, ale oni nevedeli nájsť podnikateľa, a na predvolanie sa nedostavil. Odporúčali obrátiť na súd. Trenčiansky súd vystavil platobný rozkaz /trvalo to 2 roky od začatie na súde, než som dostal právoplatný a vykonávateľný platobný rozkaz/. Opätovne som skúsil spojiť so súkromníkom, ale zase doporučený dopis došiel naspäť, na RE-doporučene nereagoval.
Tak som celý vec dal súdnemu exekútorovi. Povedal som mu, že žiadny písomnosť nedá doručiť, a dal som mu aj číslo účtu povinnému. Do návrhu na vykonanie exekúcie som napísal len povinnému meno a adresu. Po cca 1 mesiac som dostal od Trenčianskeho súdu výzvu na doplnenie údajov: bud rodné číslo, alebo ICO. Po poslanie opraveného návrhu, exekútor dostal poverenie na vykonanie exekúciu. Po čase som chcel informáciu o tom, ako ten vec stojí. Prvý krát mne povedal, že sa nedá doručiť upovedomenie o začatí exekúcie, lebo všetky jeho dopisy dôjdu naspäť. Potom asi za pol roka som ho volal telefonicky, začal rozprávať to, že bol v meste Nemšová, ale na adrese nikoho nenašiel. Na moju otázku, že a čo je s bankovým účtom mne povedal, že to nie je taký jednoduchý. Medzitým som pokúsil prípad urýchliť stým, že poslal som pre prokuratúru Trenčín oznámenie o podozrenie trestného činu-podvodu, ale výsledok žiadny nebol, lebo to nie je trestný čin, lebo na jeho účte v deň splatnosti neboli žiadne peniaze, a to, že deň pred a po boli, to nie je podstatné, rozhodujúci je ten deň splatnosti.
Podarilo sa mne dohodnúť exekútorom o zastavený exekúcie, trov exekúcie nežiadal.
Potom som to odovzdal súkromnej spoločnosti. Po čase, keď som telefonicky informoval u nich, ako to stojí ten vec, povedali, nedá doručiť žiadni písomnosť, cca za pol roka pri ďalšom telefonáte povedali, že boli v meste Nemšová, našli podnikateľa, ale to jim tvrdil, že mne nie je dlžný žiadnymi peniazmi. Medzitým podnikateľsky subjekt ukončil svoj činnosť. Keď som to dozvedel, rozviazal som s nimi uzavretú zmluvu.
Horko-ťažko sa podarilo nájsť nového exekútora. Pri telefonáte s jeho kanceláriou som dozvedel, ze potrebujem do návrhu na vykonanie exekúcie napísať rodné číslo, lebo veľkou pravdepodobnosťou súd mne vyzve na doplnenie údajov.
Tak že celý vec stojí teraz to tak.
buchač
22.08.11,08:20
Ach,jo, vidím, že rád čítate, nech je tu celý prípad.......

Bol som zamestnancom u firmy Ján Duriš-DOS-Nemšová, ICO:30491878, adresa: Fraňa Madvu7, Nemšová, ktorý zostal dlžný poslednou výplatou.
...
...
Tak že celý vec stojí teraz to tak.
...keby len vec ...;)

...ešte keby si dal aj jeho bydlisko , to by bolo o inom ....:rolleyes:

Ale inak ???....ak sa jedná o toho istého pána , tak

Dátum narodenia : 01.06.1932




....čo ešte potrebuješ ???? ;)
avalik
22.08.11,08:25
...keby len vec ...;)

...ešte keby si dal aj jeho bydlisko , to by bolo o inom ....:rolleyes:

Ale inak ???....ak sa jedná o toho istého pána , tak

Dátum narodenia : 01.06.1932




....čo ešte potrebuješ ???? ;)


to je jeho bydlisko - http://orsr.sk/vypis.asp?ID=12153&SID=6&P=1
JAJA11
22.08.11,08:40
Ach,jo, vidím, že rád čítate, nech je tu celý prípad.......

Bol som zamestnancom u firmy Ján Duriš-DOS-Nemšová, ICO:30491878, adresa: Fraňa Madvu7, Nemšová, ktorý zostal dlžný poslednou výplatou. Pokúsil som mu pripomínať dopisom že mne zdlžuje, ale doporučený dopis došiel naspäť. Vtom čase ešte existoval RE-doporučene list,tak aj stým, ten síce naspäť nedošiel, ale zostal bez odpovede. Potom som pokúsil vyriešiť cez Inšpektorát práce Trenčín, ale oni nevedeli nájsť podnikateľa, a na predvolanie sa nedostavil. Odporúčali obrátiť na súd. Trenčiansky súd vystavil platobný rozkaz /trvalo to 2 roky od začatie na súde, než som dostal právoplatný a vykonávateľný platobný rozkaz/. Opätovne som skúsil spojiť so súkromníkom, ale zase doporučený dopis došiel naspäť, na RE-doporučene nereagoval.
Tak som celý vec dal súdnemu exekútorovi. Povedal som mu, že žiadny písomnosť nedá doručiť, a dal som mu aj číslo účtu povinnému. Do návrhu na vykonanie exekúcie som napísal len povinnému meno a adresu. Po cca 1 mesiac som dostal od Trenčianskeho súdu výzvu na doplnenie údajov: bud rodné číslo, alebo ICO. Po poslanie opraveného návrhu, exekútor dostal poverenie na vykonanie exekúciu. Po čase som chcel informáciu o tom, ako ten vec stojí. Prvý krát mne povedal, že sa nedá doručiť upovedomenie o začatí exekúcie, lebo všetky jeho dopisy dôjdu naspäť. Potom asi za pol roka som ho volal telefonicky, začal rozprávať to, že bol v meste Nemšová, ale na adrese nikoho nenašiel. Na moju otázku, že a čo je s bankovým účtom mne povedal, že to nie je taký jednoduchý. Medzitým som pokúsil prípad urýchliť stým, že poslal som pre prokuratúru Trenčín oznámenie o podozrenie trestného činu-podvodu, ale výsledok žiadny nebol, lebo to nie je trestný čin, lebo na jeho účte v deň splatnosti neboli žiadne peniaze, a to, že deň pred a po boli, to nie je podstatné, rozhodujúci je ten deň splatnosti.
Podarilo sa mne dohodnúť exekútorom o zastavený exekúcie, trov exekúcie nežiadal.
Potom som to odovzdal súkromnej spoločnosti. Po čase, keď som telefonicky informoval u nich, ako to stojí ten vec, povedali, nedá doručiť žiadni písomnosť, cca za pol roka pri ďalšom telefonáte povedali, že boli v meste Nemšová, našli podnikateľa, ale to jim tvrdil, že mne nie je dlžný žiadnymi peniazmi. Medzitým podnikateľsky subjekt ukončil svoj činnosť. Keď som to dozvedel, rozviazal som s nimi uzavretú zmluvu.
Horko-ťažko sa podarilo nájsť nového exekútora. Pri telefonáte s jeho kanceláriou som dozvedel, ze potrebujem do návrhu na vykonanie exekúcie napísať rodné číslo, lebo veľkou pravdepodobnosťou súd mne vyzve na doplnenie údajov.
Tak že celý vec stojí teraz to tak.


Akože neexistuje, veď činnosť ukončil len nedávno:

http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=U

exekútor a súd by nemal mať problém ho nájsť, len ak by náhodou zomrel, ale potom sú tam dediči...
buchač
22.08.11,08:45
to je jeho bydlisko - http://orsr.sk/vypis.asp?ID=12153&SID=6&P=1

...asi som sa zle pozeral ....no na určitej stránke ;) bolo možností neúrekom ...a mne sa teda ďalej hľadať nechce ...;)

Všetky postupy sa nemusia predsa prezrádzať ...či ....????:rolleyes:
rudopp
22.08.11,09:30
Tak to som nepredpokladal, ale dobre že si sa priznal.:D:---:rolleyes: To je poľahčujúca okolnosť.:---

Ale nemyslel som "z" ako zvnútra (cez plech je to aj tak ťažko), ale "z" ako z etikety konzervy :---:---:--- .
szakszlaci
22.08.11,09:39
...keby len vec ...;)

...ešte keby si dal aj jeho bydlisko , to by bolo o inom ....:rolleyes:

Ale inak ???....ak sa jedná o toho istého pána , tak

Dátum narodenia : 01.06.1932




....čo ešte potrebuješ ???? ;)
Nie, ešte nie je dôchodca, má okolo 50
szakszlaci
22.08.11,10:03
Pre: 1Dara:
To, čo si mne linkol, to je jeho druhá firma, ktorá je s.r.o, a bol založený v roku 2004, a má aj iné ICO. Ja som bol zamestnaný u neho, ako u súkromného podnikateľa, a podnikal od roku 1992 dodnes. Tento živnosť zrušil, a nechal len s.r.o.
Ingrid Ondruskova
22.08.11,10:16
áno, čo napísal szakszlaci...to je pravda...aj ja som si tým prešla...riešila som nejakú pohľadávku cez exekútora a ten vyslovene odomňa chcel r.č. môjho dlžníka, že ináč ani nezačne...ja to chápem, lebo mená a priezviská sú podobné
alebo identické a rozdiel je už len v dátume narodenia /resp.
r.č./ nakoniec to r.č.získal prácne cez centrálny register obyvateľstva samotný exekútor, len sa akurát celá vec "natiahla"
o 2 mesiace...
buchač
22.08.11,12:51
áno, čo napísal szakszlaci...to je pravda...aj ja som si tým prešla...riešila som nejakú pohľadávku cez exekútora a ten vyslovene odomňa chcel r.č. môjho dlžníka, že ináč ani nezačne...ja to chápem, lebo mená a priezviská sú podobné
alebo identické a rozdiel je už len v dátume narodenia /resp.
r.č./ nakoniec to r.č.získal prácne cez centrálny register obyvateľstva samotný exekútor, len sa akurát celá vec "natiahla"
o 2 mesiace...

...he , že prácne ...ešte aj do faktúry zahrnul ...:confused:
rudopp
22.08.11,13:34
...he , že prácne ...ešte aj do faktúry zahrnul ...:confused:

Ako notárka na dedičskom po mame.

Ako ona po všetkých notároch zisťovala, či mama nezanechala závet a podobné sprostosti (aby trošku zdôvodnila, že si ten notársky poplatok zaslúži) - - - a pri tom som ja mal 11 rokov generálnu plnú moc (včetne oprávnenia na predaj nehnuteľností).
avalik
22.08.11,13:57
Pre: 1Dara:
To, čo si mne linkol, to je jeho druhá firma, ktorá je s.r.o, a bol založený v roku 2004, a má aj iné ICO. Ja som bol zamestnaný u neho, ako u súkromného podnikateľa, a podnikal od roku 1992 dodnes. Tento živnosť zrušil, a nechal len s.r.o.

Ak to chapem dobre, bol si u toho zivnostnika zamestnany - mas pracovnu zmluvu. Mzdu Ti nevyplatil. Mas uz aj platobny rozkaz zo sudu. Platobny rozkaz predpokladam, ze bol dlznikovi doruceny - inac nebol platny.

To ze zrusil zivnost neznamena ze si zavazky nemusi plnit - o tom to je, ze ruci celym svojim majetkom za zavazky aj po skonceni podnikania - ak sa mylim, opravte ma prosim!

Cize opakujem, dlznik je identifikovany - ak napriek tomu, exekutor vyzaduje rodne cislo, nech si ho pisomne vyziada od obce:

"Bez predchádzajúceho písomného súhlasu dotknutej osoby obec sprístupní rodné číslo podľa § 7 ods. 3 Zák. č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov len na základe osobitného zákona. Takýmto osobitným zákonom je aj zákon o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti ( Exekučný poriadok).

Podľa ust. § 34 ods. 3 exekučného zákona je povinnosťou poskytnúť údaje potrebné na vykonanie exekúcie.

Zák. NR SR č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) v znení neskorších predpisov v ust. § 2 ustanovuje, že exekútor je štátom určenou a splnomocnenou osobou na vykonávanie núteného výkonu súdnych a iných rozhodnutí (ďalej len "exekučná činnosť"). Je teda tou osobou, ktorá by najlepšie mala vedieť, ktoré údaje potrebuje na výkon exekúcie. Takýmto údajom potrebným na vykonanie exekúcie môže byť aj rodné číslo.

Pokiaľ súdny exekútor požaduje rodné číslo ako údaj potrebný na vykonanie exekúcie, potom je zákonný dôvod na jeho poskytnutie v rámci súčinnosti exekútorovi podľa § 34 ods. 3 exekučného zákona.

Pokiaľ obec má pochybnosť, či rodné číslo je údajom potrebným na vykonanie exekúcie môže požiadať exekútora o odôvodnenie jeho potrebnosti."

Zdroj: http://www.miestnasamosprava.sk/UserFiles/File/otazky/sucinnost%20-%20exekutor.pdf
Ingrid Ondruskova
22.08.11,19:19
...he , že prácne ...ešte aj do faktúry zahrnul ...:confused:

slovo p r á c n e som si mohla v tejto vete odpustiť, bolo to prácne hlave pre mňa, lebo som ho musela kvôli tomu tomu asi 3x navštíviť /viete-formality/ :D:D