discret
18.01.06,07:29
jeden nemenovaný pán kúpil v roku 2002 s.r.o. v ktorej bol 100 perc.vlastníkom aj konatelom...v tom čase bol už 3 krát súdne trestaný naposledy v r.2000 za tresný čin sprenevery podla §248 trest.zákona a okrem iného aj na trest zákazu činnosti hmotne zodpovedného pracovníka na dva roky...s.r.o. nadobudol v čase trvania tohoto zákazu...kto v tomto prípade pochybil a bol pri tom porušený zákon?(samozrejme,že následne pokračoval v trestnom konaní,ktorého obetou som sa stal aj ja).
JarkaL
18.01.06,06:37
Pri podávaní návrhu na zápis zmien v OR sa prikladá aj výpis z registra trestov nového konateľa. Nechce sa mi veriť, že to prešlo cez súd. Myslela som si, že výpis z registra trestov musí byť čistý, aby niekto mohol byť konateľom. Načo to potom súd vyžaduje, ak zapíše takého podvodníka ako konateľa s.r.o.?
discret
18.01.06,12:42
dakujem!
...prosím o radu,je niekde v zákone kto može a kto nemože byt konatelom,resp.majitelom s.r.o...kto pochybil súd,alebo dan úrad?...je to pre mna doležite...hladám oporu v zákone,aby som mohol zalovat štát...može to byt precedens,ktorý pomože aj iným podnikatelom.
profesor
18.01.06,19:24
Počul som už o viacerých prípadoch, kedy pri registrácii s.r.o. nevyžadovali na obchodnom registri výpis z registra trestov pre konateľa. Takto sa naozaj ľahko mohlo stať to, čo opisujete. Vidím to ako pochybenie zo strany obchodného registra a zároveň ako pokus o podvod zo strany konateľa. Ale ja nie som sudca...
discret
18.01.06,20:19
krajský sud,ktorý robí zápis do obch.registra pravdepodobne ako kazdý súd má moznost nahliadnut do trestného registra ( či nie?)...nasiel som oporu v zivnostenskom zákona...§6-1,2,3,§43-2b a §47-7 z ktorého vyplýva,že pochybil živ.urad...bol pri kúpe s.r.o. živnostenský úrad učastníkom konania a v čom?...som živnostník a problematika s.r.o. mi nieje jasná...určite sa tu najde miekto,kto prevádzal obch.podiel...prosím o radu
bepo
18.01.06,20:21
Výpis z registra trestov sa vyžaduje pri konateľoch,oni sú právne zodpovední za vedenie sro,spoločníkom môže byť hocikto.
discret
18.01.06,20:46
to mi je jasné,hladám ale oporu v zakone,ktorý prikazuje státnej organizácii tak konat...dakujem