Zavrieť

Porady

kupa s.r.o.-majitel,konatel

jeden nemenovaný pán kúpil v roku 2002 s.r.o. v ktorej bol 100 perc.vlastníkom aj konatelom...v tom čase bol už 3 krát súdne trestaný naposledy v r.2000 za tresný čin sprenevery podla §248 trest.zákona a okrem iného aj na trest zákazu činnosti hmotne zodpovedného pracovníka na dva roky...s.r.o. nadobudol v čase trvania tohoto zákazu...kto v tomto prípade pochybil a bol pri tom porušený zákon?(samozrejme,že následne pokračoval v trestnom konaní,ktorého obetou som sa stal aj ja).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Pri podávaní návrhu na zápis zmien v OR sa prikladá aj výpis z registra trestov nového konateľa. Nechce sa mi veriť, že to prešlo cez súd. Myslela som si, že výpis z registra trestov musí byť čistý, aby niekto mohol byť konateľom. Načo to potom súd vyžaduje, ak zapíše takého podvodníka ako konateľa s.r.o.?

    discret je offline (nepripojený) discret

    discret
    dakujem!
    ...prosím o radu,je niekde v zákone kto može a kto nemože byt konatelom,resp.majitelom s.r.o...kto pochybil súd,alebo dan úrad?...je to pre mna doležite...hladám oporu v zákone,aby som mohol zalovat štát...može to byt precedens,ktorý pomože aj iným podnikatelom.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Počul som už o viacerých prípadoch, kedy pri registrácii s.r.o. nevyžadovali na obchodnom registri výpis z registra trestov pre konateľa. Takto sa naozaj ľahko mohlo stať to, čo opisujete. Vidím to ako pochybenie zo strany obchodného registra a zároveň ako pokus o podvod zo strany konateľa. Ale ja nie som sudca...

    discret je offline (nepripojený) discret

    discret
    krajský sud,ktorý robí zápis do obch.registra pravdepodobne ako kazdý súd má moznost nahliadnut do trestného registra ( či nie?)...nasiel som oporu v zivnostenskom zákona...§6-1,2,3,§43-2b a §47-7 z ktorého vyplýva,že pochybil živ.urad...bol pri kúpe s.r.o. živnostenský úrad učastníkom konania a v čom?...som živnostník a problematika s.r.o. mi nieje jasná...určite sa tu najde miekto,kto prevádzal obch.podiel...prosím o radu

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Výpis z registra trestov sa vyžaduje pri konateľoch,oni sú právne zodpovední za vedenie sro,spoločníkom môže byť hocikto.

    discret je offline (nepripojený) discret

    discret
    to mi je jasné,hladám ale oporu v zakone,ktorý prikazuje státnej organizácii tak konat...dakujem

    kupa s.r.o.-majitel,konatel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.