Rico78
24.08.11,09:29
Ahojte,

ci uz v Zakonniku prace alebo roznych predpisoch sa stretavam z vyrazom "preukazetelne oboznameny" - co to znamena? Je elektronicky zaznam ako dokaz dostatocny? (nepochopim ako v dnesnej dobe niekto moze vyzadovat podpis)


Ako napriklad postupovat ked zamestnanec ignoruje absolvovanie napriklad BOZP, da sa chranit tak ze viem dokazat napr ze som ho 3x informoval o poviinosti sa skolenia zucastnit?

Vdaka, ak som to zle zaradil sorry.,
Braňo
24.08.11,07:31
Vieš mi povedať, ako dokážeš, že si ho preškolil na BOZP bez podpísania preškolenia ? V prípade úrazu určite mailová komunikácia stačiť nebude.
Rico78
24.08.11,07:35
z mojho pohladu jednoducho :) ak mam skolenie v elektronickej forme na konci mozem dat kludne aj test a ked skoncim vytvori sa zaznam - je to parovatelne na tvoje prihlasovanie..mozno BOZP je zly priklad..ale vseobecne mi ide o princip skoleni ktore mozu bez problemov byt v elektronickej forme ale nie ze na konci to musim vytlacit a podpisat..ale to je iba moj subjektivny pohlad..nie som pravnik preto hladam vyznam "preukazatelne oboznameny" kedze som to nenasiel definovane
rudopp
24.08.11,08:12
z mojho pohladu jednoducho :) ak mam skolenie v elektronickej forme na konci mozem dat kludne aj test a ked skoncim vytvori sa zaznam - je to parovatelne na tvoje prihlasovanie..mozno BOZP je zly priklad..ale vseobecne mi ide o princip skoleni ktore mozu bez problemov byt v elektronickej forme ale nie ze na konci to musim vytlacit a podpisat..ale to je iba moj subjektivny pohlad..nie som pravnik preto hladam vyznam "preukazatelne oboznameny" kedze som to nenasiel definovane

"Preukážeš" sa jeho podpisom, že bol oboznámený/preškolený/preskúšaný.

Príklad :
BOZP - školenie vedúcich pracovníkov :
ISO v kompe (samo, že aj papierové)
smernica v kompe
jej firemné použitie v kompe
školiaci materiál v kompe

Vytlačíš prezenčku, ktorá začína textom :

vtedy a vtedy títo a títo boli preškolení tým a tým z toho a toho (čísla (preskúšaní z toho a toho / školiteľ vyhodnotil ich test ako ... )

podpíšu.
(toto je pre kontroly doklad, že "horelo podľa normy" )
GabiZ
24.08.11,08:43
Žiadna právna úprava nepíše o tom, akým spôsobom musí byť preukázateľne oboznámený. Ale určite jediná istota je, ak máš od zamestnancov podpisy (napr. prezenčná listina). Ak zamestnanca vyzývaš na absolvovanie školenia a ignoruje to, tiež je najvhodnejšie písomnou formou ho vyzvať a dať mu prevzatie výzvy podpísať. Inak myslím si, že každý zamestnávateľ má svoje interné predpisy a minimálne z pohľadu BOZP, ak neabsolvuje povinné školenie, mali by z toho vyplývať aj určité postihy.
rudopp
24.08.11,09:12
Žiadna právna úprava nepíše o tom, akým spôsobom musí byť preukázateľne oboznámený. Ale určite jediná istota je, ak máš od zamestnancov podpisy (napr. prezenčná listina). Ak zamestnanca vyzývaš na absolvovanie školenia a ignoruje to, tiež je najvhodnejšie písomnou formou ho vyzvať a dať mu prevzatie výzvy podpísať. Inak myslím si, že každý zamestnávateľ má svoje interné predpisy a minimálne z pohľadu BOZP, ak neabsolvuje povinné školenie, mali by z toho vyplývať aj určité postihy.

Príde kontrola vysvetlí - v lepšom prípade:) zadarmo. Anders ...