Zavrieť

Porady

Preukazatelne oboznameny

Ahojte,

ci uz v Zakonniku prace alebo roznych predpisoch sa stretavam z vyrazom "preukazetelne oboznameny" - co to znamena? Je elektronicky zaznam ako dokaz dostatocny? (nepochopim ako v dnesnej dobe niekto moze vyzadovat podpis)


Ako napriklad postupovat ked zamestnanec ignoruje absolvovanie napriklad BOZP, da sa chranit tak ze viem dokazat napr ze som ho 3x informoval o poviinosti sa skolenia zucastnit?

Vdaka, ak som to zle zaradil sorry.,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Vieš mi povedať, ako dokážeš, že si ho preškolil na BOZP bez podpísania preškolenia ? V prípade úrazu určite mailová komunikácia stačiť nebude.

    Rico78 je offline (nepripojený) Rico78

    Rico78
    z mojho pohladu jednoducho ak mam skolenie v elektronickej forme na konci mozem dat kludne aj test a ked skoncim vytvori sa zaznam - je to parovatelne na tvoje prihlasovanie..mozno BOZP je zly priklad..ale vseobecne mi ide o princip skoleni ktore mozu bez problemov byt v elektronickej forme ale nie ze na konci to musim vytlacit a podpisat..ale to je iba moj subjektivny pohlad..nie som pravnik preto hladam vyznam "preukazatelne oboznameny" kedze som to nenasiel definovane

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Rico78 Pozri príspevok
    z mojho pohladu jednoducho ak mam skolenie v elektronickej forme na konci mozem dat kludne aj test a ked skoncim vytvori sa zaznam - je to parovatelne na tvoje prihlasovanie..mozno BOZP je zly priklad..ale vseobecne mi ide o princip skoleni ktore mozu bez problemov byt v elektronickej forme ale nie ze na konci to musim vytlacit a podpisat..ale to je iba moj subjektivny pohlad..nie som pravnik preto hladam vyznam "preukazatelne oboznameny" kedze som to nenasiel definovane
    "Preukážeš" sa jeho podpisom, že bol oboznámený/preškolený/preskúšaný.

    Príklad :
    BOZP - školenie vedúcich pracovníkov :
    ISO v kompe (samo, že aj papierové)
    smernica v kompe
    jej firemné použitie v kompe
    školiaci materiál v kompe

    Vytlačíš prezenčku, ktorá začína textom :

    vtedy a vtedy títo a títo boli preškolení tým a tým z toho a toho (čísla (preskúšaní z toho a toho / školiteľ vyhodnotil ich test ako ... )

    podpíšu.
    (toto je pre kontroly doklad, že "horelo podľa normy" )

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Žiadna právna úprava nepíše o tom, akým spôsobom musí byť preukázateľne oboznámený. Ale určite jediná istota je, ak máš od zamestnancov podpisy (napr. prezenčná listina). Ak zamestnanca vyzývaš na absolvovanie školenia a ignoruje to, tiež je najvhodnejšie písomnou formou ho vyzvať a dať mu prevzatie výzvy podpísať. Inak myslím si, že každý zamestnávateľ má svoje interné predpisy a minimálne z pohľadu BOZP, ak neabsolvuje povinné školenie, mali by z toho vyplývať aj určité postihy.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    GabiZ Pozri príspevok
    Žiadna právna úprava nepíše o tom, akým spôsobom musí byť preukázateľne oboznámený. Ale určite jediná istota je, ak máš od zamestnancov podpisy (napr. prezenčná listina). Ak zamestnanca vyzývaš na absolvovanie školenia a ignoruje to, tiež je najvhodnejšie písomnou formou ho vyzvať a dať mu prevzatie výzvy podpísať. Inak myslím si, že každý zamestnávateľ má svoje interné predpisy a minimálne z pohľadu BOZP, ak neabsolvuje povinné školenie, mali by z toho vyplývať aj určité postihy.
    Príde kontrola vysvetlí - v lepšom prípade zadarmo. Anders ...

    Preukazatelne oboznameny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.