K.Bajanek
29.08.11,14:59
Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov. Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje. Touto cestou hľadám investorov, ktorí by mali záujem zhodnotiť svojej financie. Mám zopár podmienok, a to najmä na min/max výšku investície. Ďalej ide o limitovanú likviditu, t.j. investor nebude mať možnosť vybrať si svoje prostriedky akokoľvek a kedykoľvek ho napadne, ako je to napr. pri investičných fondoch. Je to pre mňa nevýhodné z hľadiska poplatkov brokerom a nutnosti mať neustále k dispozícií určitú hotovosť, s ktorou tým-pádom nemôžem obchodovať. Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

ďakujem, s pozdravom

Bajánek (k.bajanek@gmail.com)
mattto
29.08.11,13:37
chcel by som vidieť človeka, kto sa na toto dá :))) cez koho obchoduješ a ktoré (alebo vlastné) stratégie používaš? O akom % zhodnotenia ročne hovoríš? Koľko % z účtu bola tvoja najvyššia strata? Aký typ zmluvy by si s "klientmi" mal?
K.Bajanek
29.08.11,13:49
Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.
buchač
29.08.11,14:10
Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.

...........a klienti ako ,ako ?????


Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).
...aj Fruni to mal tak nastavené ...

...cca pred mesiacom ho prepustili :rolleyes:
mattto
29.08.11,14:19
ak ideš L/S equity podľa čoho sa rozhoduješ, ktoré akcie sú nad a podhodnotené? iba podľa výnosovej krivky?

vždy si radšej svoje peniaze zobchodujem sám, ako ich niekomu dať. Nič v zlom, len vždy mi príde smiešne, ak niekto predáva knihu "Ako vyhrať v Lotte" "Ako zarobiť milión v pokri" miesto toho, aby sa držal rád vo svojich knihách :)

čo bráni niekomu, kto o sebe tvrdí, že má "výborné výsledky a referencie od priateľov" aby zobral hypotéku a všetky možné úvery, dal dokopy pár stotisíc eur a z obchodovania tohto balíka fantasticky žil, ako pýtať peniaze od ostatných a žiť z poplatkov?
Timer3
29.08.11,14:24
Ked si fakt taky dobry, nechapem naco su ti peniaze cudzich ludi a vobec, sikovny trader chce robit na seba a pre seba nie pre inych :) Takze asi tak...
buchač
29.08.11,14:27
Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.

Odhliadnuc od toho alebo onoho ...máš papier na " brokera " , alebo len tak funguješ ...???
Nakoľko

Broker je účastník obchodu s cennými papiermi, ktorý vykonáva obchody s cennými papiermi na účet svojho zákazníka.
Tým sa líši od dílera, ktorý vykonáva obchody na svoj účet....
....človeče , šak Ty díluješ ....:eek:

Nevraviac o burzách , tam hocikoho nepustia ....a na Slovensku platí Zákon o burze cenných papierov (zák. č. 429/2002 Z.z.)
K.Bajanek
29.08.11,14:29
Fruni sľuboval ľuďom 40% výnosy. Jeden rozdiel, druhý rozdiel, nežiadam ľudí aby investovali svoje úspory, ktoré by som zhodnocoval. Toto je forma zhodnocovanie pre ľudí, ktorí si to môžu dovoliť. Nezobral by som peniaze od človek, u ktorého viem, že sú to jeho jediné finančné prostriedky, s tým, že mu nasľubujem aj nemožné, len aby mi tie peniaze dal. Ja ponúkam možnosť zhodnotenia, ako sa kto rozhodne je jeho vec.


Opýtaj sa akýchkoľvek majiteľov správcovských spoločností, majiteľov fondov, investičných spoločností a vlastne kohokoľvek, kto sa živý týmto spôsobom. Jednoducho preto, že žiadny normálny a úspešný človek neurobí to, že investuje všetky svoje financie. Keď toto niekto spraví, je to hazardér a nie rozumný človek. Preto.
K.Bajanek
29.08.11,14:31
Buchač, je pekné že si si vygúglil zákon o obchodovaní s cennými papiermi. No Ty si si neuvedomil jednu vec. Broker je človek, za ktorým prídeš a povieš mu "chcem kúpiť tieto a tieto akcie v takom a takom množstve" a on ich pre Teba zakúpi. Broker nie je na to aby Ti hovoril ktoré akcie máš a ktoré nemáš kúpiť. Doporučil by som Ti naštudovať si základné veci, a následne označovať kto "díluje"
marjankaj
29.08.11,14:35
Opýtaj sa akýchkoľvek majiteľov správcovských spoločností, majiteľov fondov, investičných spoločností a vlastne kohokoľvek, kto sa živý týmto spôsobom. Jednoducho preto, že žiadny normálny a úspešný človek neurobí to, že investuje všetky svoje financie. Keď toto niekto spraví, je to hazardér a nie rozumný človek. Preto.

No už mi je jasné, prečo zháňaš cudzie peniaze. Predsa nebudeš hazardovať so svojimi.:rolleyes:
Timer3
29.08.11,14:47
Ako som uz povedal, ak si skutocny broker nebudes nic "zhanat" po forach, ale budes robit pre seba so svojimi financiami, serioznych investorov, alebo brokersku spolocnost. Ak aj su tvoje ciele a tvrdenia uprimne takto peniaze nezozenies, svoje portfolio by som poskytol serioznej firme ci investorom, ktory lubia investovat peniaze na burze cel ludi, ktory su sikovny. Inak to bude kazdy brat ako spekulaciu za ucelom tahania penazi z ludi, pyramidu a pod. :) Ale to by si asi mal vediet...
buchač
29.08.11,14:47
Buchač, je pekné že si si vygúglil zákon o obchodovaní s cennými papiermi. No Ty si si neuvedomil jednu vec. Broker je človek, za ktorým prídeš a povieš mu "chcem kúpiť tieto a tieto akcie v takom a takom množstve" a on ich pre Teba zakúpi. Broker nie je na to aby Ti hovoril ktoré akcie máš a ktoré nemáš kúpiť. Doporučil by som Ti naštudovať si základné veci, a následne označovať kto "díluje"
Ty si si neuvedomil zasa to ,čo som mal ja na mysli ...

Tí , čo majú dostatok investícií , títo už majú svojich ľudí ...overených praxou , aj svetom búrz ...

Tí , čo majú " dostatok " investícií , títo len tak ľahko nedajú svoje hocikomu ...česť výnimkám , vždy sa niekto nájde , nepoučiteľný ...

Hej , slovač príde za brokerom ...už to vidím v tých ružových farbách ...

....jedna akcia už tu taká bola ....že kupónová privatizácia , akcie lietali len tak v povetrí , dodnes ešte poniektorí plačú nad prázdnymi účtami , ktoré boli roky účelovo vedené .........ale to som odbočil trošku ...
Timer3
29.08.11,14:52
Ach ma napadlo nejde nahodou o toto ? http://en.wikipedia.org/wiki/High-yield_investment_program

Legalna Ponziho schema ? Legalna pyramida ? Co ked dojdu investory a ty nic neotocis ? ajajaj.... A ked ludom vysvetlis ako to funguje, tak ti hromadne stiahnu vklad a co potom ? Pridu oholeny ujovia, alebo policajti. Fakt by som si to na tvojom mieste rozmyslel, lebo verim, ze peniaze zozenies, su ludia co daju ak maju za to niekoho "slovo", moze to aj vyjst, ale je to proste HAZARD vysokej urovne.
K.Bajanek
29.08.11,14:52
No už mi je jasné, prečo zháňaš cudzie peniaze. Predsa nebudeš hazardovať so svojimi.:rolleyes:

Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi? Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??
Timer3
29.08.11,14:55
Rob forex za svoje a venuj sa tomu 24hodin 365 dni v roku, jedneho dna s toho budes podla mna zit, som o tom par mesiacov cital a studoval a ono to ide, ale musis sa tomu naplno venovat a musi ta to bavit a verim, ze sa s toho da vyzit. Ale ak by som bol dobry pre nikoho by som nerobil, proste sloboda, moje prachy, moje riziko moj uspech.
K.Bajanek
29.08.11,14:56
Legalna Ponziho schema ? Legalna pyramida ? Co ked dojdu investory a ty nic neotocis ? ajajaj.... A ked ludom vysvetlis ako to funguje, tak ti hromadne stiahnu vklad a co potom ? Pridu oholeny ujovia, alebo policajti. Fakt by som si to na tvojom mieste rozmyslel, lebo verim, ze peniaze zozenies, su ludia co daju ak maju za to niekoho "slovo", moze to aj vyjst, ale je to proste HAZARD vysokej urovne.[/QUOTE]

Rozdiel v tom čo ponúkam a v PS je ten, že nevyplácam výnosy a zisky z prichádzajúcich investícií. Ja nestaviam pyramídu, a každému, kto má záujem zhodnotiť financie touto cestou vysvetlím aj riziká. Preto táto forma investovania nie je pre ľudí, ktorí by do toho dali celý svoj majetok. Je to nelogické a hlúpe.
K.Bajanek
29.08.11,14:58
Rob forex za svoje a venuj sa tomu 24hodin 365 dni v roku, jedneho dna s toho budes podla mna zit, som o tom par mesiacov cital a studoval a ono to ide, ale musis sa tomu naplno venovat a musi ta to bavit a verim, ze sa s toho da vyzit. Ale ak by som bol dobry pre nikoho by som nerobil, proste sloboda, moje prachy, moje riziko moj uspech.

Chápem čo tým chceš povedať. Samozrejme, ja sa tomu aj týmto spôsobom venujem. Len, ako v každom podnikaní, je potrebné navyšovať kapitál aj inač ako len z vlastných zdrojov. Z toho žije ekonomika, preto existujú akciové spoločnosti, kolektívne investovanie a pod.
marjankaj
29.08.11,14:59
Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi. Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??

Toľko blbých ľudí zarába také peniaze? Či tých 5 000 000 má investovať iba jeden?:eek:
K.Bajanek
29.08.11,15:00
Toľko blbých ľudí zarába také peniaze? Či tých 5 000 000 má investovať iba jeden?:eek:

To koľko kto investuje závisí od daného investora, od jeho možností. To s tými "blbými ľudmi" som nepochopil.
mattto
29.08.11,15:01
Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi. Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??


o to práve ide, nestačí ti 14% zo 400 tis., čo je 56 tis. EUR, ako ročný príjem to je vysoký nadpriemer, žiaden stres z komunikácie s cudzími ľuďmi, zháňaním cudzích peňazí a všetkého okolo?

za tú dobu, čo tu vypisuješ, dúfam, že máš otvorený aj druhý comp a obchoduješ na nedávno otvorenej americkej seanse :)
marjankaj
29.08.11,15:02
To koľko kto investuje závisí od daného investora, od jeho možností. To s tými "blbými ľudmi" som nepochopil.
Veď sa ti možno prihlásia.:rolleyes:
Timer3
29.08.11,15:09
Iste chapem peniaze na vyplacanie budu miesto vyuzivania toku vkladov tvoje vlastne peniaze, ktorymi zarabas na burze, ale stale nechapem preco nejdes za niektorou investocnou spolocnostou v BA ci Prahe, sukromnymi investormi a pod. Ak mas dobru financnu strategiu tak to moze fungovat, spravis si zabezpecenie ak by boli slabe vynosy, aby si vedel platit veritelom, ale aj tak je to riziko a robit nieco co mas overene a vies robit a nieco len "skusat" moze dopadnut zle..
K.Bajanek
29.08.11,15:24
Iste chapem peniaze na vyplacanie budu miesto vyuzivania toku vkladov tvoje vlastne peniaze, ktorymi zarabas na burze, ale stale nechapem preco nejdes za niektorou investocnou spolocnostou v BA ci Prahe, sukromnymi investormi a pod. Ak mas dobru financnu strategiu tak to moze fungovat, spravis si zabezpecenie ak by boli slabe vynosy, aby si vedel platit veritelom, ale aj tak je to riziko a robit nieco co mas overene a vies robit a nieco len "skusat" moze dopadnut zle..

Kto povedal, že som tieto spoločnosti už nenavštívil? Touto cestou (myslím tu konkrétne na fóre) skôr hľadám súkromných investorov. Samozrejme, že toto nie je jediná forma ktorú využívam, no som pragmatický človek, a som za to, že využívať treba všetky možnosti.
marjankaj
29.08.11,18:03
Tušim aj Lyonesáci sú lepší. Tí nič nesľubujú, len to, koľko si sám môžeš zarobiť.:cool:
A tu sa možno ani nedozvedia, do čoho investovali a aký bol výnos. Alebo tých 14% je zaručených? No BMG Invest to síce nie je, ale keď neprší, nech aspoň kvapká.:rolleyes:
K.Bajanek
29.08.11,18:08
Tušim aj Lyonesáci sú lepší. Tí nič nesľubujú, len to, koľko si sám môžeš zarobiť.:cool:
A tu sa možno ani nedozvedia, do čoho investovali a aký bol výnos. Alebo tých 14% je zaručených? No BMG Invest to síce nie je, ale keď neprší, nech aspoň kvapká.:rolleyes:

Mám pocit, že Ty vôbec nemáš predstavu o čom táto forma podnikania je, keď tu spomínaš , *******, BMG a garantované výnosy a podobné veci :) Odporúčal by som Ti naštudovať si najskôr základy danej problematiky, a až následne vzniesť určité námietky..
marjankaj
29.08.11,18:20
Mám pocit, že Ty vôbec nemáš predstavu o čom táto forma podnikania je, keď tu spomínaš , *******, BMG a garantované výnosy a podobné veci :) Odporúčal by som Ti naštudovať si najskôr základy danej problematiky, a až následne vzniesť určité námietky..

A prečo by som to mal študovať? Ty si odborník, to je tvoja parketa. Ja iba porovnávam, ako sa zúročí moja investícia. A ten tvoj podnik ma príliš nepresvedčil. Koľko si zarobil za posledný štvrťrok? Akciám sa veľmi nedarí.:confused:
K.Bajanek
29.08.11,18:25
A prečo by som to mal študovať? Ty si odborník, to je tvoja parketa. Ja iba porovnávam, ako sa zúročí moja investícia. A ten tvoj podnik ma príliš nepresvedčil. Koľko si zarobil za posledný štvrťrok? Akciám sa veľmi nedarí.:confused:

Len z toho dôvodu, aby si tu neprezentoval ničím nepodložené, a od pravdy veľmi vzdialené, subjektívne hodnotenia, keď v podstate nevieš o čom to vlastne je. A keby si o tom niečo vedel, vedel by si aj to, čo som spomenul na začiatku, keď sa ma niekto pýtal, na používané stratégie: a to, že zarobiť sa dá nie len na stúpaní akcií, ale aj na klesaní, a to preto, že neexistuje len "buy", ale aj "sell". A zvolením patričnej investičnej stratégie sa dá na recesií veľmi dobre zarobiť. Finančné výsledky, nebudem zverejňovať niekde do fóra, a ani človeku, ktorý to chce vedieť "len tak".
marjankaj
29.08.11,18:42
Len z toho dôvodu, aby si tu neprezentoval ničím nepodložené, a od pravdy veľmi vzdialené, subjektívne hodnotenia, keď v podstate nevieš o čom to vlastne je. A keby si o tom niečo vedel, vedel by si aj to, čo som spomenul na začiatku, keď sa ma niekto pýtal, na používané stratégie: a to, že zarobiť sa dá nie len na stúpaní akcií, ale aj na klesaní, a to preto, že neexistuje len "buy", ale aj "sell". A zvolením patričnej investičnej stratégie sa dá na recesií veľmi dobre zarobiť. Finančné výsledky, nebudem zverejňovať niekde do fóra, a ani človeku, ktorý to chce vedieť "len tak".


To si študuj ty.
Mňa zaujíma ak investujem, tak chcem vedieť koľko % to vynesie za rok. A nie, že akcie všade klesajú, ale ty mi zaručíš 14%(5+18)/2=11,5% zisk. Veď to nezaručí nikto.

Veď sem prilož tie doporučenia tvojich známych. A aj súvahu a výsledovku, aby sme si to mohli overiť, či nevymýšľaš.
K.Bajanek
29.08.11,18:51
To si študuj ty.
Mňa zaujíma ak investujem, tak chcem vedieť koľko % to vynesie za rok. A nie, že akcie všade klesajú, ale ty mi zaručíš 14% zisk. Veď to nezaručí nikto.

Veď sem prilož tie doporučenia tvojich známych. A aj súvahu a výsledovku, aby sme si to mohli overiť, či nevymýšľaš.

Povedal som, že za posledné roky som dosiahol zhodnotenie v rozmedzí 5%-18%, v závislosti od typu investora (či je ochotný riskovať alebo je konzervatívny a ide na istotu). To neznamená, že tento rok to musí byť 10% alebo 18% môžu to byť 2% alebo aj 40%. Ale môže to byť aj strata. O tom je investovanie, nikto Ti nemôže garantovať na 100% zisk v takej a takej výške, a kto Ti to garantuje, ten klame a chce z Teba len vytiahnuť peniaze. Čo sa týka ekonomických ukazovateľov, povedal som, že to nebudem zverejňovať na fóre, to je jedna vec. Vec druhá, čo si myslíš, že by povedali moji investori na to, že som si len tak "vycapil" ich mená niekde na net, len preto, že niekto neveril a chcel som mu dokázať. Pozri sa, mne je úprimne jedno či mi veríš alebo nie. A v prípade, že máš reálny záujem investovať, treba dané záležitosti riešiť osobne. A taktiež chcem povedať, že si svojich investorov vyberám. Nemám záujem o ľudí, ktorí mi budú vyvolávať 24/7 a pýtať sa koľko je to teraz, koľko teraz a koľko teraz. Na také veci nemám nervy, čas a ani energiu.
bodliak
29.08.11,18:54
... aby si tu neprezentoval ničím nepodložené, a od pravdy veľmi vzdialené, subjektívne hodnotenia, keď v podstate nevieš o čom to vlastne je. A keby si o tom niečo vedel, ....

Už len preto, že každého napádaš a označuješ za trápneho amatéra, si mylím, že vyskakuješ po druhej kapitole knihy Forex for dummies.

Ale jasné, všetci sme sprostí, že! Choď hedžovať cenu ropy, možno to dotiahneš aj do vlády.
K.Bajanek
29.08.11,18:55
Už len preto, že každého napádaš a označuješ za trápneho amatéra, si mylím, že vyskakuješ po druhej kapitole knihy Forex for dummies.

Ale jasné, všetci sme sprostí, že! Choď hedžovať cenu ropy, možno to dotiahneš aj do vlády.

vyťahuješ veci z kontextu, takže najskôr si prečítaj prečo bola moja reakcia takáto.
marjankaj
29.08.11,18:56
Povedal som, že za posledné roky som dosiahol zhodnotenie v rozmedzí 5%-18%, v závislosti od typu investora (či je ochotný riskovať alebo je konzervatívny a ide na istotu). To neznamená, že tento rok to musí byť 10% alebo 18% môžu to byť 2% alebo aj 40%. Ale môže to byť aj strata. O tom je investovanie, nikto Ti nemôže garantovať na 100% zisk v takej a takej výške, a kto Ti to garantuje, ten klame a chce z Teba len vytiahnuť peniaze. Čo sa týka ekonomických ukazovateľov, povedal som, že to nebudem zverejňovať na fóre, to je jedna vec. Vec druhá, čo si myslíš, že by povedali moji investori na to, že som si len tak "vycapil" ich mená niekde na net, len preto, že niekto neveril a chcel som mu dokázať. Pozri sa, mne je úprimne jedno či mi veríš alebo nie. A v prípade, že máš reálny záujem investovať, treba dané záležitosti riešiť osobne. A taktiež chcem povedať, že si svojich investorov vyberám. Nemám záujem o ľudí, ktorí mi budú vyvolávať 24/7 a pýtať sa koľko je to teraz, koľko teraz a koľko teraz. Na také veci nemám nervy, čas a ani energiu.

Tak načo si spomínal tie referencie a výsledky, keď sa nedajú overiť?
K.Bajanek
29.08.11,18:56
Tak načo si spomínal tie referencie a výsledky, keď sa nedajú overiť?

Dajú sa overiť v prípade seriózneho záujmu.
marjankaj
29.08.11,18:58
Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov. Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje. Touto cestou hľadám investorov, ktorí by mali záujem zhodnotiť svojej financie. Mám zopár podmienok, a to najmä na min/max výšku investície. Ďalej ide o limitovanú likviditu, t.j. investor nebude mať možnosť vybrať si svoje prostriedky akokoľvek a kedykoľvek ho napadne, ako je to napr. pri investičných fondoch. Je to pre mňa nevýhodné z hľadiska poplatkov brokerom a nutnosti mať neustále k dispozícií určitú hotovosť, s ktorou tým-pádom nemôžem obchodovať. Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

ďakujem, s pozdravom

Bajánek (k.bajanek@gmail.com)


Len z toho dôvodu, aby si tu neprezentoval ničím nepodložené, a od pravdy veľmi vzdialené, subjektívne hodnotenia, keď v podstate nevieš o čom to vlastne je. A keby si o tom niečo vedel, vedel by si aj to, čo som spomenul na začiatku, keď sa ma niekto pýtal, na používané stratégie: a to, že zarobiť sa dá nie len na stúpaní akcií, ale aj na klesaní, a to preto, že neexistuje len "buy", ale aj "sell". A zvolením patričnej investičnej stratégie sa dá na recesií veľmi dobre zarobiť. Finančné výsledky, nebudem zverejňovať niekde do fóra, a ani človeku, ktorý to chce vedieť "len tak".

Tak toto je naozaj podložené. To nikto nemôže spochybniť.:cool:
K.Bajanek
29.08.11,19:02
Ach ľudia. Najskôr čítajte celé príspevky a nevyťahujte veci z kontextu, tak ako vám to vyhovuje. Nemám čas ani chuť sa tu s niekym škriepiť. Reagujem len na seriózne príspevky.
danushka
29.08.11,19:03
K.Bajanek, popravde sa problematike ktorú tu označuješ ako báječný biznis vôbec, ale vôbec nerozumiem.
Tu zväčša na tomto fóre ľudia nežijú burzou a akciami.

Ale nakukla som k Tebe do profilu a do Tvojich starších založených tém.
A tak Ti poviem. Tebe by som nezverila ani deravý centík.
Ty sa hľadáš.
V jednej téme hľadáš investora na internetové podnikanie, aj v tej druhej, dokonca aj tej tretej.
Potom by si chcel podnikať ala Provident. No fuj... Apropo, bez kapitálu sa úžera asi nedá robiť, že...
A teraz toto na nás vytiahneš, aký si Ty macher v investovaní...

No hádam si len nemyslíš, že tu erdžíme a napchávame sa senom :rolleyes:.
marjankaj
29.08.11,19:04
Ach ľudia. Najskôr čítajte celé príspevky a nevyťahujte veci z kontextu, tak ako vám to vyhovuje. Nemám čas ani chuť sa tu s niekym škriepiť. Reagujem len na seriózne príspevky.
Ako chceš preukázať tie výborné výsledky?
K.Bajanek
29.08.11,19:10
K.Bajanek, popravde sa problematike ktorú tu označuješ ako báječný biznis vôbec, ale vôbec nerozumiem.
Tu zväčša na tomto fóre ľudia nežijú burzou a akciami.

Ale nakukla som k Tebe do profilu a do Tvojich starších založených tém.
A tak Ti poviem. Tebe by som nezverila ani deravý centík.
Ty sa hľadáš.
V jednej téme hľadáš investora na internetové podnikanie, aj v tej druhej, dokonca aj tej tretej.
Potom by si chcel podnikať ala Provident. No fuj... Apropo, bez kapitálu sa úžera asi nedá robiť, že...
A teraz toto na nás vytiahneš, aký si Ty macher v investovaní...

No hádam si len nemyslíš, že tu erdžíme a napchávame sa senom :rolleyes:.

Daná firma bola založená, predaná a aj funguje. Vyťahuješ tu príspevky 2 roky staré. Čo sa týka úverovej spoločnosti - informácie neboli pre mňa a moju potrebu, ale požiadal ma o to známy. Čo sa týka FVE, tam som pôsobil ako medzičlánok, ktorý zabezpečil investičné pokrytie daných projektov, a tak som sa dostal k investovaniu ako takému. Len toľko k Tvojej inteligentnej psychoanalýze.
buchač
29.08.11,19:13
K.Bajanek, popravde sa problematike ktorú tu označuješ ako báječný biznis vôbec, ale vôbec nerozumiem.
Tu zväčša na tomto fóre ľudia nežijú burzou a akciami.

Ale nakukla som k Tebe do profilu a do Tvojich starších založených tém.
A tak Ti poviem. Tebe by som nezverila ani deravý centík.
Ty sa hľadáš.
V jednej téme hľadáš investora na internetové podnikanie, aj v tej druhej, dokonca aj tej tretej.
Potom by si chcel podnikať ala Provident. No fuj... Apropo, bez kapitálu sa úžera asi nedá robiť, že...
A teraz toto na nás vytiahneš, aký si Ty macher v investovaní...

No hádam si len nemyslíš, že tu erdžíme a napchávame sa senom :rolleyes:.
...keby len do profilu ....ajajááááááááááááj ....;)
Danuš , nejdeš k nemu ????????:---:D


Realitný maklér - Ponuka

PONUKA
01.10.2009 00:48
Úspešná česko-slovenská spoločnosť s dlhoročnou praxou príjme realitných maklérov. Môžu byť aj bez praxe. Ponúkame: firemné školenia, mob. telefón, služobný automobil. Požadujeme: vysoké pracovné nasadenie, kreativita, cieľavedmosť.
http://praca.slovenskainzercia.sk/praca-reality/inzerat/1142200-realitny-makler-ponuka-ponuka/

...alebo aj " asistentku "....

Asistent/ka
Megainzercia » Práca » Administratíva » Asistent/ka
Asistent/ka
Úspešná česko-slovenská spoločnosť príjme asistentov/ky. Príjem 800 Euro/mesačne. Požadujeme: spoľahlivosť, vysoké pracovné nasadenie. Ponúkame: príjemný dynamícký kolektív, firemné školenia.
12.10.2009 11:44:31 | predám / ponúkam
Dohodou Číslo/VS: 63441486
Váš TOP inzerát uvidia všetci, už za 3,90 € - aktivujete kliknutím tu!
E-mail: k.bajanek@gmail.com
Telefón: +421944244607
http://www.megainzercia.sk/index.php?action=show&id=63441486&text=asistent-ka

...no a tu , chlapčisko , doslova " zabil " ...:---:D
http://www.porada.sk/t175062-minimalne-zi-pri-uverovej-spolocnosti.html


Široký záber ma K. Bajánek .....čistý TOP , už sa len naň zavesiť ...mašľu si hodiť ...:rolleyes:
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=K.Bajanek&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#sclient=psy&hl=sk&client=opera&hs=c58&rls=cs&channel=suggest&source=hp&q=K.Bajanek&pbx=1&oq=K.Bajanek&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=0l0l0l6345l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=82d150746523beb9&biw=1366&bih=621
danushka
29.08.11,19:15
Ach ľudia. Najskôr čítajte celé príspevky a nevyťahujte veci z kontextu, tak ako vám to vyhovuje. Nemám čas ani chuť sa tu s niekym škriepiť. Reagujem len na seriózne príspevky.

Očakáva sa ďaľšia kríza. Toto, čo tu bolo doteraz, to bol len slabý čajový odvar.
Všetko je na spadnutie. Ľudia nemajú prácu a denne ďaľší o ňu prichádzajú.
Španielsko čaká krach, resp. krach najväčších finančných inštitúcií Španielska, ktoré spoludržia financie celej južnej Ameriky.

A Ty nás tu ideš presviedčať o bomba investíciách. Nik netuší, kde to najbližšie praskne. Ale ty vieš, ako najlepšie zhodnotiť cudzie peniaze.
Si nadprirodzený?
K.Bajanek
29.08.11,19:17
Očakáva sa ďaľšia kríza. Toto, čo tu bolo doteraz, to bol len slabý čajový odvar.
Všetko je na spadnutie. Ľudia nemajú prácu a denne ďaľší o ňu prichádzajú.
Španielsko čaká krach, resp. krach najväčších finančných inštitúcií Španielska, ktoré spoludržia financie celej južnej Ameriky.

A Ty nás tu ideš presviedčať o bomba investíciách. Nik netuší, kde to najbližšie praskne. Ale ty vieš, ako najlepšie zhodnotiť cudzie peniaze.
Si nadprirodzený?

Daduska,,prečítaj si to tu,,a povedz mi, kde som povedal, že garantujem neuveriteľné zhodnotenie, ľudia dajte peniaze?? Jediné čo som povedal je, že posyktujem možnosť investovania, a to pre ľudí, ktorí majú predstavu o tom ako to funguje, nemám v pláne niekomu vysvetlovať ako, prečo, kde od A do Z, len preto aby som z neho dostal nejaké financie. nestojí mi to za to. Dúfal som, že tu nájdem ľudí, ktorí už vedia o čom to je, a vedia do čoho idú.

Áno, pravda je taká, že Európa a Eurozóna je na tom tak ako je, ale Ázijský trh je na tom veľmi dobre, dokážu kryť svoje záväzky, všetko v dôsledku tamojšej lacnej pracovnej sily. Metropoly ako HK alebo Shanghai majú vyspelé finančné centrá na vysokej úrovni, kde taktiež prebieha obchod. A ešte raz, zarobiť sa dá aj na poklese akcií. Síce sa to dá označiť za špekulatívne investície, no nie je to nič ilegálne.
marjankaj
29.08.11,19:18
Očakáva sa ďaľšia kríza. Toto, čo tu bolo doteraz, to bol len slabý čajový odvar.
Všetko je na spadnutie. Ľudia nemajú prácu a denne ďaľší o ňu prichádzajú.
Španielsko čaká krach, resp. krach najväčších finančných inštitúcií Španielska, ktoré spoludržia financie celej južnej Ameriky.

A Ty nás tu ideš presviedčať o bomba investíciách. Nik netuší, kde to najbližšie praskne. Ale ty vieš, ako najlepšie zhodnotiť cudzie peniaze.
Si nadprirodzený?
Prirodzenie.:rolleyes:
danushka
29.08.11,19:18
Len toľko k Tvojej inteligentnej psychoanalýze.

Asi Ťa sklamem. Som obyčajný sedliak. Ale svoje sliepky v kuríne som si vždy doteraz vedela porátať.
K.Bajanek
29.08.11,19:25
...keby len do profilu ....ajajááááááááááááj ....;)
Danuš , nejdeš k nemu ????????:---:D

Ak Ty pracuješ, a máš záujem pracovať celý život niekde od 8 do 17 tej, s tým, že musíš tolerovať šéfove nálady, a ešte k tomu aj za smiešnu mzdu. Prosím. Ale neodsudzuj ľudí, ktorí si skúsili prácu na viacerých postoch, vo viacerých odvetviach, a tak získali kontakty a skúsenosti. Hovorí sa tomu všeobecný rozhľad.
bodliak
29.08.11,19:59
Áno, pravda je taká, že Európa a Eurozóna je na tom tak ako je, ale Ázijský trh je na tom veľmi dobre, dokážu kryť svoje záväzky, všetko v dôsledku tamojšej lacnej pracovnej sily. Metropoly ako HK alebo Shanghai majú vyspelé finančné centrá na vysokej úrovni, kde taktiež prebieha obchod. A ešte raz, zarobiť sa dá aj na poklese akcií. Síce sa to dá označiť za špekulatívne investície, no nie je to nič ilegálne.

blá - blá - blá
všetko sú to frázy...

- Mám výborné výsledky, a referencie
- rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje (to je cool)
- Používam najmä long/short equity stratégiu
- nadvezujúcu yield curve arbitrage (ako sa píše nadväzujúci v príručke nebolo ?)
- priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal. Skoro ako Bernard Madoff!
- nežiadam ľudí aby investovali svoje úspory A čo teda ?
- nemáš predstavu o čom táto forma podnikania je => tak nám to prezraď, budeš sa hrať s našími peniazmi, o tom to je ?
- Rozdiel v tom čo ponúkam a v PS je ten, že nevyplácam výnosy a zisky z prichádzajúcich investícií. To má byť tá pointa ?
- Jediné čo som povedal je, že posyktujem možnosť investovania.
Aha, predtým som čítal čosi o zhodnotení, teraz je to už len možnosť investovať. Do rozšírenia Tvojho portfólia...
- prečítaj si to tu,,a povedz mi, kde som povedal, že garantujem neuveriteľné zhodnotenie, 5-18 percent v čase, keď všetko ide dole vodou... to sa písalo na začiatku, či ?

Kriste Pane, kto má všeobecný prehľad nemôže skočiť na takúto hochštaplerskú búdu. To je ako keď sa teenager zasníva a hovorí, že si podmaní Wallstreet...
-
buchač
30.08.11,10:01
Ak Ty pracuješ, a máš záujem pracovať celý život niekde od 8 do 17 tej, s tým, že musíš tolerovať šéfove nálady, a ešte k tomu aj za smiešnu mzdu.
...nie , nepracujem ...
add 1.
- už nemusím , mám zarobené a aj odpracované ...
- ale aj nemôžem z objektívnych dôvodov ...
add. 2.
- šéfovia sú aj aj ...
- mzda až taká smiešna nebola ...preto aj dôchodok solídny mám ...
Prosím. Ale neodsudzuj ľudí, ktorí si skúsili prácu na viacerých postoch, vo viacerých odvetviach, a tak získali kontakty a skúsenosti. Hovorí sa tomu všeobecný rozhľad.

add 3.
- neodsudzujem tých , čo pracujú , ale tých čo " pracujú " ...
- aj tie posty sa nájdu ...občas boli aj palebné ...
- myslím si , že skúseností mám dosť ...ale nikdy neopovrnem novými ...
- he........o kontaktoch ani nevravím ...

...vyhliadkové veže nechajme radšej bokom ...mne dokonale postačuje ten môj rozhľad , keď sa pozriem na šumiaci les , nočnú oblohu , zurčiaci potôčik ...o malej vnučke ani nevravím ...zvyšok neriešim ...
jar88
30.08.11,10:11
...vyhliadkové veže nechajme radšej bokom ...mne dokonale postačuje ten môj rozhľad , keď sa pozriem na šumiaci les , nočnú oblohu , zurčiaci potôčik ...o malej vnučke ani nevravím ...zvyšok neriešim ...
...zvyšok neriešim ...zatiaľ to neriešiš.
Ale určite to príde, lenže ty zatiaľ spokojne odfukuješ:---
Braňo
30.08.11,10:13
Veď ponúka možnosť zhodnotenia - a tá možnosť môže byť úspešná a neúspešná. O garanciách pri akciách nehovoril nič.:---
marjankaj
30.08.11,10:13
...zvyšok neriešim ...zatiaľ to neriešiš.
Ale určite to príde, lenže ty zatiaľ spokojne odfukuješ:---

A prečo nie?
Veď ty to všetko vyriešiš sám.:rolleyes:
buchač
30.08.11,10:13
....makáááám ..........ale na svojom .....;):---:D
marjankaj
30.08.11,10:14
Veď ponúka možnosť zhodnotenia - a tá možnosť môže byť úspešná a neúspešná. O garanciách pri akciách nehovoril nič.:---

Ale to ponúka aj TIPOS:---
jar88
30.08.11,10:35
Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov.

.....Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.
ďakujem, s pozdravom
Bajánek (k.bajanek@gmail.com)

Milý Bajének.
Dobrý nápad, aj keď ja osobne, by som do takého zhodnocovania nikdy nešiel, myslím si, že práve to do čoho si sa pustil, má skutočnú budúcnosť.
-----------------------------------------------
Do budúcnosti to je jedna z mála schodných ciest pre voľné (neutratené) peniaze. Ale má to jeden háčik.
Na finančné a akciové trhy sa dostala kopa zadubencov a rýchlo prišli o svoje peniaze. Nie je to chyba trhov, ale tých zadubencov, čo investovali naslepo.
-----------------------------------------------
Ak si nájdeš tu správnu cestu (na ktorej práve začínaš), to je investovanie na trhoch Juhovýchonej Ázie, máš vystarané a s tebou aj tí, čo pôjdu s tebou.
----------
----------
Nič si z toho nerob, že sa tu do teba navážajú, sú to len také celebrity Porady. Oni rozumejú len všeobecne uznávaným hlúpostiam, ktoré už považujú za múdrosti.
Ivenka
30.08.11,10:36
mimotemy Poďme ešte oživiť témy ako L...S, Partners ..., OV ... a ešte neviem aké. Ta poviem Vám: ta som še pobavela.
To ako v Partners ... chcú vedieť koľko dávam mesačne na hygienické potreby. Darmo im vysvetľujem, že neviem lebo ma živí priateľ ale oni to nechápu a furt by len prerábali nejaké moje Zmluvy a poistky a šporenia. Už aby prišla na trh nejaká ďalšia finančno maklérska a im podobná spoločnosť.
jar88
30.08.11,10:39
A prečo nie?
Veď ty to všetko vyriešiš sám.:rolleyes:
No veď práve.
Ja si všetko riešim sám, ale pre seba.
Na buchača nehľadím a ani moje riešenia naň neberú ohľad.:---
marjankaj
30.08.11,10:41
Jar, teda klobúk dole. Mať tak tvoj zrak, ako vieš na prvý pohľad rozoznať zadubenca od "budúceho Buffeta".
A prečo mu teda nezveríš svoje peniaze, keď sám do toho nechceš ísť? Veď o ne bude dobre postarané. Výnos z nich určite bude.
K.Bajanek
30.08.11,10:44
Milý Bajének.
Dobrý nápad, aj keď ja osobne, by som do takého zhodnocovania nikdy nešiel, myslím si, že práve to do čoho si sa pustil, má skutočnú budúcnosť.
-----------------------------------------------
Do budúcnosti to je jedna z mála schodných ciest pre voľné (neutratené) peniaze. Ale má to jeden háčik.
Na finančné a akciové trhy sa dostala kopa zadubencov a rýchlo prišli o svoje peniaze. Nie je to chyba trhov, ale tých zadubencov, čo investovali naslepo.
-----------------------------------------------
Ak si nájdeš tu správnu cestu (na ktorej práve začínaš), to je investovanie na trhoch Juhovýchonej Ázie, máš vystarané a s tebou aj tí, čo pôjdu s tebou.
----------
----------
Nič si z toho nerob, že sa tu do teba navážajú, sú to len také celebrity Porady. Oni rozumejú len všeobecne uznávaným hlúpostiam, ktoré už považujú za múdrosti.

Vďaka, :) ..ja si z toho nič nerobím, práve naopak, ich snaha o dehonestáciu na základe vyjadrení s nulovou výpovednou hodnotou o nich prezrádza viac než dosť. Len som sa snažil im aspoň okrajovo vysvetliť čo to vlastne investovanie je, no určitým veľmi obmedzeným ľudom nie je možné vysvetliť nič. Len mi príde smiešne, pokiaľ sa niekto snaží "hodnotiť", keď nemá ani minimálnu znalosť v danej oblasti. Veď to podľa mňa nie je ani normálne, resp. žiadneho inteligentného človeka by taký postoj ani nenapadol. Ale to je ich vec. A ázijské trhy som presne spomenul niekde v predchádzajúcom príspevku, keď tu nejaká osoba bola "premúdrelá" a hovorila o totálnej recesií a podobných veciach. No neuvedomila si, že svet je väčší než to, čo vidí v televíznych novinách, prípadne číta v bulvárnom plátku.
K.Bajanek
30.08.11,10:47
mimotemy Poďme ešte oživiť témy ako L...S, Partners ..., OV ... a ešte neviem aké. Ta poviem Vám: ta som še pobavela.
To ako v Partners ... chcú vedieť koľko dávam mesačne na hygienické potreby. Darmo im vysvetľujem, že neviem lebo ma živí priateľ ale oni to nechápu a furt by len prerábali nejaké moje Zmluvy a poistky a šporenia. Už aby prišla na trh nejaká ďalšia finančno maklérska a im podobná spoločnosť.

Ja nemám v pláne predávať poistenie, alebo zlepšovať niekomu kvalitu života na základe toho, že mu viem poskytnúť finančné úľavy prostredníctvom partnerských spoločností ani nič podobné. Miešaš hrušky s jablkami..
buchač
30.08.11,10:56
No veď práve.
Ja si všetko riešim sám, ale pre seba.
Na buchača nehľadím a ani moje riešenia naň neberú ohľad.:---

.....chvááááááálabohu ..............i všetkým svätým ......:cool:
jar88
30.08.11,10:57
Jar, teda klobúk dole. Mať tak tvoj zrak, ako vieš na prvý pohľad rozoznať zadubenca od "budúceho Buffeta".
A prečo mu teda nezveríš svoje peniaze, keď sám do toho nechceš ísť? Veď o ne bude dobre postarané. Výnos z nich určite bude.
Ja netvrdím, že je to budúci Buffet.
Ja som len pochválil, že začal podnikať s peniazmi mimo EU a USA. Že sa snaží zhodnotiť aj peniaze svojich priateľov a známych.
------------------------------------------------
Všetci sa tu zhodnete na tom, že pracovné miesta (skutočná zisková výroba) sa premiestňujú do JV Azie a tak je podľa mňa rozumné mať nejaké reálne aktíva (napríklad akcie) práve tam.
Myslím si, že nie je dosť reálne, mať až taký zisk, ako spomínal, ale určite je bezpečnejší, ako tu v EU. Tu skapú aj psy, nie tak ešte kone v odvodových chomútoch.
-------------------------------------------------
Záleží len na ňom, či si nájde tie správne cestičky.
-
-
A ešte som zabudol odpovedať, prečo do toho nechcem ísť.
No predsa FOREX - to hovorí za všetko.
------------------
Ale tak či tak verím, že ľuďom z EU a USA nič iné, ako získať reálny podiel na Ázijskej ekonomike nezostane. V budúcnosti o ne bude veľká bitka.
Ivenka
30.08.11,11:00
Ja nemám v pláne predávať poistenie, alebo zlepšovať niekomu kvalitu života na základe toho, že mu viem poskytnúť finančné úľavy prostredníctvom partnerských spoločností ani nič podobné. Miešaš hrušky s jablkami..


Ja som len uviedla príklad, že koľko strán sa tu popíše o niečom kde niet záujem.
Vieš tam pred príspevkom si pricapla totomimotemy
Ivenka
30.08.11,11:03
Mám nejaké to šporenie či ako to nazvať a peniaze vraj investované na východnom trhu ale keď ani v nemenovanej spoločnosti mi nevedela povedať či je to tam dobré resp. povedala, to je dobré tak ako môžme niekomu veriť tu na Porade, že to bude vynosné.
K.Bajanek
30.08.11,11:13
Mám nejaké to šporenie či ako to nazvať a peniaze vraj investované na východnom trhu ale keď ani v nemenovanej spoločnosti mi nevedela povedať či je to tam dobré resp. povedala, to je dobré tak ako môžme niekomu veriť tu na Porade, že to bude vynosné.

To závisí od spoločnosti, cez ktorú investuješ, od ich prístupu atď. No vzhľadom na to, ako si to tu popísala sa jedná o spoločnosť typu OV.... A tam ich "makléri" nemajú v podstate predstavu o tom, čo sa následne deje s Vašimi peniazmi, viac-menej Vám poskytnú naučené frázy a odpovede, ktoré majú napísané v tabuľkách. A reálne ani nemáte prehľad, čo sa vlastne s Vašimi financiami deje. A ďalšia vec, už som v predchádzajúcich príspevkoch popísal, že nemám záujem o ľudí, ktorí by do toho investovali svoje ťažko zarobené úspory, keď v podstate majú na hypotéku, prežitie plus nejaké to euro, ktoré si odkladajú na sporiaci účet. Mojim zámerom bolo osloviť ľudí, ktorí majú financie navyše, resp. majú dosť peňazí a môžu si dovoliť investovať aj do rizikových aktív. Jednoducho, že prípadný bankrot by ich neohrozil (hovorím o bankrote, len preto, že by mi tu zas 99% ľudí vyčítalo, že ale to sa môže stať) áno môže, ale o tom je investovanie. Preto to nie je pre ľudí, ktorí nemajú peniaze. Takí nech si ich zhodnocujú v banke, ktorá ich bude investovať do maximálne konzervatívnych aktív, aby nedošlo k veľkému poklesu. Už neviem ako inač by som to povedal..
bodliak
30.08.11,11:14
Bububu, long/short equity arbitrage, mňa tým neohúriš.


snaha o dehonestáciu na základe vyjadrení s nulovou výpovednou hodnotou

No začali sme s nulovým vstupom, tak čo si čakal.

Ako chceš (o)hodnotiť podiel vo fonde, kde je záruka, že pred výplatou nebudeš manipulovať s pozíciou, odkiaľ budeš brať údaje pre výpočet market value, z čoho ich budeš platit výdavky ? Kvalitné dáta nie sú zadarmo.

Žiadna stratégia nedáva zaručenú šancu na úspech. Vždy sa musíš rozhodnúť, na ktorú kartu stavíš.
Kupujte lacno a predávajte draho je síce pekné, pravdivé, výnosné, ale nikto nevie, kedy to je.
Vieme len to, kedy to bolo.
mattto
30.08.11,11:15
trochu by som zhrnul :)

forma a spôsob prezentácie niekedy býva 60% úspechu, zakladateľ témy sa podľa môjho názoru odprezentoval veľmi zle. Nevysvetlil základné informácie, neuviedol argumenty a hlavne neodpovedal na položené otázky, miesto toho sa hneď pustil do obhajovania svojich názorov...

"Chytrolínov" ktorí chceli investovať peniaze iných bolo a ešte bude veľa. Určite poznáte Den D na ČT, tam došiel chlapík, myslím, že to bol Slovák, ktorý si prečítal 3 knihy o tradingu a išiel pýtať od investorov peniaze :)

Rada pre Bajaneka: pokiaľ si seriózny, kašli na peniaze ostatných, spravuj svoje a svojej rodiny, pri zhodnotení 5-18% určite žiješ nad pomery a tieto peniaze ďalej investuj, o 5 rokov budeš mať dvojnásobok toho, čo teraz. Presviedčať ľudí, že trhy JV Ázie sú mega-hyper-turbo-super výnosné a iba tam správny trader investuje je smiešne, laické a hlavne stádovité. Správať sa stádovito v tradingu je ten najväčší nezmysel - kupujte hypotekárne listy, lebo všetci kupujú, kupujte zlato, lebo všetci kupujú...

Energiu a čas, ktoré si vložil do tejto diskusie, si mohol venovať analýzam, získavaniu informácií, inak ľudia nadobudnú dojem, že ti viac ide o ich peniaze ako o skutočné obchodovanie
jar88
30.08.11,11:16
Mám nejaké to šporenie či ako to nazvať a peniaze vraj investované na východnom trhu ale keď ani v nemenovanej spoločnosti mi nevedela povedať či je to tam dobré resp. povedala, to je dobré tak ako môžme niekomu veriť tu na Porade, že to bude vynosné.
Tu na Porade sa akurát dozvieš, že niečo také je.
Či je to skutočne tak dobré sa musíš presvedčiť inak.
--------------------------------------------------
Darmo budeš veriť kamoške, že Imro je dobrý. Že kamoške pasuje?:confused:
marjankaj
30.08.11,11:17
Ale tak či tak verím, že ľuďom z EU a USA nič iné, ako získať reálny podiel na Ázijskej ekonomike nezostane. V budúcnosti o ne bude veľká bitka.

No celkovo môžeš mať pravdu. Ale ak sa tomu venuje dva roky a má nejaké zisky, to neznamená, že pojedol všetku múdrosť sveta. Nie vždy sa všetko vyvíja smerom hore. tu treba uvažovať aj v dlhšom horizonte ako dva roky. Ani v rulete nebude stále padať iba červená.
mattto
30.08.11,11:26
Ale tak či tak verím, že ľuďom z EU a USA nič iné, ako získať reálny podiel na Ázijskej ekonomike nezostane. V budúcnosti o ne bude veľká bitka.

nezmysel :) myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť... :D
jar88
30.08.11,11:31
No celkovo môžeš mať pravdu. Ale ak sa tomu venuje dva roky a má nejaké zisky, to neznamená, že pojedol všetku múdrosť sveta. Nie vždy sa všetko vyvíja smerom hore. tu treba uvažovať aj v dlhšom horizonte ako dva roky. Ani v rulete nebude stále padať iba červená.
No ale aj na tej červenej je možné získať určitý náskok.
Stačí si sadnúť a kľudne počítať, koľko krát padla červená.
Ak už padla 15 krát, položím prvý krát 10 € na čiernu,
ak padla ešte červená, položím zas na čiernu, ale už to bude 30 €,
následne 80 € a tak ďalej.
----------------------------------------
Podstatné je vedieť, kam až môžem ísť a výhra je istá. Čím neskôr, tým lepšie, ale zároveň aj drahšie.:---
jar88
30.08.11,11:37
nezmysel :) myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť... :D
Kamoško,
veď sa tu bavíme o voľnom pohybe kapitálu.
To znamená, že určitý čas mám akcie na Tajvane a v Jar. a inokedy v Kanade a v Číne. Neskôr zistím, že sa rozrastá M. Donald v Indii a IT na Slovensku, tak idem tam.
------------------------------
Myslím, že práve na to sú tu drobní investori, nie na FOREX.
Braňo
30.08.11,11:38
No ale aj na tej červenej je možné získať určitý náskok.
Stačí si sadnúť a kľudne počítať, koľko krát padla červená.
Ak už padla 15 krát, položím prvý krát 10 € na čiernu,
ak padla ešte červená, položím zas na čiernu, ale už to bude 30 €,
následne 80 € a tak ďalej.
----------------------------------------
Podstatné je vedieť, kam až môžem ísť a výhra je istá. Čím neskôr, tým lepšie, ale zároveň aj drahšie.:---

Ani toto nefunguje.
K.Bajanek
30.08.11,11:40
Bububu, long/short equity arbitrage, mňa tým neohúriš.



No začali sme s nulovým vstupom, tak čo si čakal.

Ako chceš (o)hodnotiť podiel vo fonde, kde je záruka, že pred výplatou nebudeš manipulovať s pozíciou, odkiaľ budeš brať údaje pre výpočet market value, z čoho ich budeš platit výdavky ? Kvalitné dáta nie sú zadarmo.

Žiadna stratégia nedáva zaručenú šancu na úspech. Vždy sa musíš rozhodnúť, na ktorú kartu stavíš.
Kupujte lacno a predávajte draho je síce pekné, pravdivé, výnosné, ale nikto nevie, kedy to je.
Vieme len to, kedy to bolo.

Tak v prvom rade, mojim zámerom nebolo vysvetlovať ľudom o čom to je. A dúfal som, že ľudia ako Ty a Mattto budú prispievať do danej témy. Ľudia u ktorých človek vidí, že vedia o čom to je. Na výpočet MV EV a pod sú vzorce, nie, niesom superinvestor, ktorý si vytvoril vlastné vzorce, podľa ktorých utvára názory. A nie všetko sa odvíja len od čísel, v prípadných fondoch treba, v momentálnej situácií, zobrať do úvahy aj to, aké akcie spravuje, akcie akých firiem, kde majú dané firmy základňu (teraz narážam na ekonomickú situáciu v USA a EU, obrovské dlhové zaťaženie a tým sprevádzanú devalváciu a v podstate aj fluktuáciu) To že môžeš stratiť, áno samozrejme, kto Ti bude tvrdiť, že poď so mnou do toho, ja nikdy nestratím, a zaručím Ti 40% jednoducho klame, alebo je natoľko hlúpy, že tomu sám verí. Pokiaľ si si pozorne prečítal moje príspevky, tak musíš vidieť, že som nič o garanciách a zárukách nehovoril. Spomenul som len to, čo sa mi podarilo za uplynulé dva roky. Môže byť nasledujúci rok prepadák? Samozrejme, že áno. Trhová situácia je nestabilná a v dnešných časoch ťažko predikovateľná. Dáta nie sú zadarmo, a samozrejme nie som vševed a aj keby som chcel, tak je jednoducho nemožné aby som dokázal všetko sám, bez pomoci a bez toho aby som si zaplatil a nechal vypracovať analýzy. Samozrejme, nič nie je zadarmo, máš pravdu, no za kvalitu sa platí, a rozumný človek spraví to, že radšej si priplatí, a tým zníži celkový zisk, ako to, že bude "nenažraný", myslieť si o sebe, že je neomylný a bude konať neuvážene a bez reálnych podkladov. A spomínal som, že pomocou L/S E sa dá zarobiť aj na poklese akcií, tak ako pri použití napr pl. collare. Samozrejme, správna voľba stratégie rozhoduje. Stačí Ti takáto odpoveď?
mattto
30.08.11,11:41
Kamoško,
veď sa tu bavíme o voľnom pohybe kapitálu.
To znamená, že určitý čas mám akcie na Tajvane a v Jar. a inokedy v Kanade a v Číne. Neskôr zistím, že sa rozrastá M. Donald v Indii a IT na Slovensku, tak idem tam.
------------------------------
Myslím, že práve na to sú tu drobní investori, nie na FOREX.

asi neobchoduješ v skutočnosti, že? takéto čiernobiele videnie je skôr, či neskôr odsúdené na veľké straty kapitálu :)
bodliak
30.08.11,11:43
Ani toto nefunguje.

Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú
K.Bajanek
30.08.11,11:44
nezmysel :) myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť... :D

Na jednej strane s Tebou súhlasím, no na druhej strane Ti musím odporovať. A to v tom, že akcie sú obchodovateľné, a práve tie správne obchody oddeľujú úspešných, od tých neúspešných. Máš pravdu, že za 10 rokov môže byť situácia úplne iná. Možno sa ekonomika zrúti a my sa vrátime do stredoveku. Všetko je možné, ale pokiaľ sú momentálne podmienky také aké sú, prečo ich nevyužiť, len preto, že za 10 rokov môžu byť iné? Veď v tom je dynamika investovania, musíš reagovať na trh. Nemôžeš ostať ako za socíku na svojich "päťročniciach". Keď sa situácia mení, ty musíš promptne reagovať aby si ochránil svoje peniaze a peniaze svojich investorov. Veď na to si, aby si s nimi operoval a tvoril zisk. Nie na to aby si stagnoval na jednom mieste, len preto, že pred rokom sa Ti to tak podarilo.
K.Bajanek
30.08.11,11:46
Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú

Einstein povedal, že v rulete si môžete byť výhrou na 100% istý len v prípade, ak ukradnete peniaze zo stola. :)
jar88
30.08.11,11:50
asi neobchoduješ v skutočnosti, že? takéto čiernobiele videnie je skôr, či neskôr odsúdené na veľké straty kapitálu :)
Nie Maťko, to teda nie.
-------------------------------
Nie každý Janko sadne ježibabe na lopatu a nie každá Marienka čítala rozprávku O PERNÍKOVEJ CHALÚPKE.
Pritom nepopieram, že skoro všetky deti sú na sladké.
---------------------------------------------------
Pritom viem, že FOREX nie je PERNÍK a že nie každý PERNÍK sa pichá rovno do žily.:D
mattto
30.08.11,11:53
Na jednej strane s Tebou súhlasím, no na druhej strane Ti musím odporovať. A to v tom, že akcie sú obchodovateľné, a práve tie správne obchody oddeľujú úspešných, od tých neúspešných. Máš pravdu, že za 10 rokov môže byť situácia úplne iná. Možno sa ekonomika zrúti a my sa vrátime do stredoveku. Všetko je možné, ale pokiaľ sú momentálne podmienky také aké sú, prečo ich nevyužiť, len preto, že za 10 rokov môžu byť iné? Veď v tom je dynamika investovania, musíš reagovať na trh. Nemôžeš ostať ako za socíku na svojich "päťročniciach". Keď sa situácia mení, ty musíš promptne reagovať aby si ochránil svoje peniaze a peniaze svojich investorov. Veď na to si, aby si s nimi operoval a tvoril zisk. Nie na to aby si stagnoval na jednom mieste, len preto, že pred rokom sa Ti to tak podarilo.


presne takto to vidia ľudia, ktorí pričuchli k tradingu. Nikto opakujem nikto na svete nevie, čo je ten bod zlomu, kedy je správne predávať a kedy kupovať. Preto tvrdiť, JV Ázia je super, kupujte a investujte tam. USA a Európa sú v sra..ách a podobné veštenie z usadenej kávy, je smiešne.

Keďže nikto nevie, čo a kedy je ten bod zlomu, preto je najlepšie obchodovať iba so svojim kapitálom, čo som ti opakoval a radil už niekoľkokrát...
K.Bajanek
30.08.11,11:58
presne takto to vidia ľudia, ktorí pričuchli k tradingu. Nikto opakujem nikto na svete nevie, čo je ten bod zlomu, kedy je správne predávať a kedy kupovať. Preto tvrdiť, JV Ázia je super, kupujte a investujte tam. USA a Európa sú v sra..ách a podobné veštenie z usadenej kávy, je smiešne.

Keďže nikto nevie, čo a kedy je ten bod zlomu, preto je najlepšie obchodovať iba so svojim kapitálom, čo som ti opakoval a radil už niekoľkokrát...

Ja presne chápem, čo chceš povedať. Len Ty nechápeš mňa asi :) ja viem, že daná situácia v Európe je taká aká je, a všetko sa možno vyrieši. A ak by sa to vyriešiť malo, tak dnešný pokles akcií Európskych firiem, a v konečnom dôsledku aj štátnych dlhopisov, môže byť práve naopak, skvelý čas na ich nákup. Veď situácia sa môže vyriešiť veľmi dobre, a následný rast akcií nám môže zabezpečiť skvelé zisky. Ja som len chcel povedať, že situácia v JA je stabilnejšia ako v EU a tam vedené investície sú omnoho menej rizikové, síce zisk z nich nebude taký, aký by bol v prípade, ktorý som spomenul. No v konečnom dôsledku aj šanca znehodnotenia sa tým znižuje. Už chápeš ako som to myslel? :)
jar88
30.08.11,11:58
Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú
Jááj,
nevedel som, že koumákom treba povedať,
že popri červených a čiernych číslach, padajú aj párne čísla, plus zároveň padajú aj malé a veľké čísla a dokonca aj tucty a tak ďalej.
--------------------------------------------------------
Keď hráš, tak sleduješ všetko.:D
Alebo aj nesleduješ, len dávaš.:cool:
jar88
30.08.11,12:01
Som rád Maťko, že si tu ježibabu pochopil.
No zdá sa mi, že veríš na červenú čiapočku a na vlka.
bodliak
30.08.11,12:01
Na výpočet MV EV a pod sú vzorce
Samozrejme, pre FX celkom jednoduché.

Na forexe zarobí len banka, u ktorej si klient zjedná obchod. Ten zvyšok je divočina, zberajú sa omrvinky násobené objemami, na ktoré nemáš (ani banky na SK nemajú).

Chceš vstúpiť do oblasti, ktorá je drahšia, ako si môžeš dovoliť a preto potrebuješ spolujazdcov. Nič negarantuješ, ani spôsob, akým sa vyrovnáme, keď budem chcieť vystúpiť. Nejde mi o risk a potencialnu stratu, ale o preukázatelné a hodnoverné vysporiadanie obchodov.
Stefan2005
30.08.11,12:08
... Jediné čo som povedal je, že posyktujem možnosť investovania, a to pre ľudí, ktorí majú predstavu o tom ako to funguje, nemám v pláne niekomu vysvetlovať ako, prečo, kde od A do Z, len preto aby som z neho dostal nejaké financie. nestojí mi to za to...

... opravdu lákavá predstava investovania


... Dúfal som, že tu nájdem ľudí, ktorí už vedia o čom to je, a vedia do čoho idú...

... ľudia, ktorí vedia, o čom to je, asi nepotrebujú medzičlánok dávajúci "takéto výhodné" podmienky.
K.Bajanek
30.08.11,12:10
Samozrejme, pre FX celkom jednoduché.

Na forexe zarobí len banka, u ktorej si klient zjedná obchod. Ten zvyšok je divočina, zberajú sa omrvinky násobené objemami, na ktoré nemáš (ani banky na SK nemajú).

Chceš vstúpiť do oblasti, ktorá je drahšia, ako si môžeš dovoliť a preto potrebuješ spolujazdcov. Nič negarantuješ, ani spôsob, akým sa vyrovnáme, keď budem chcieť vystúpiť. Nejde mi o risk a potencialnu stratu, ale o preukázatelné a hodnoverné vysporiadanie obchodov.

Neviem, čo Ti mám na toto odpovedať, či čakáš povedzme majetkové krytie Tvojich investícií alebo ako to mám chápať? Preto som spomenul zníženú likviditu hneď na začiatku, aby sa možnosť výstupu stanovila na povedzme, raz ročne. Týmpádom by som nemusel neustále disponovať hotovosťou, nutnou na pokrytie záväzkov a v podstate navyšovať svoj kapitál a tým celkový objem obchodovateľných zdrojov.
K.Bajanek
30.08.11,12:14
... ľudia, ktorí vedia, o čom to je, asi nepotrebujú medzičlánok dávajúci "takéto výhodné" podmienky.

v tomto s Tebou vôbec nesúhlasím. Vysvetli mi, ako je možné, že existuje taká množstvo rôznych fondov, keď v podstate by si to značná časť ich investorov dokázala zobchodovať sama? Jednoducho preto, že na to nemajú čas, chuť, a ľudia, ktorí to za nich zabezpečia sú za to platení (v závislosti od svojej úspešnosti)
jar88
30.08.11,12:14
... opravdu lákavá predstava investovania



... ľudia, ktorí vedia, o čom to je, asi nepotrebujú medzičlánok dávajúci "takéto výhodné" podmienky.
Presne tak.
Ešte by si mohol spomenúť niečo o nalievaní nekrytých peňazí a sme zase doma na púdě.
mona091
30.08.11,12:26
....Neviem, čo Ti mám na toto odpovedať, či čakáš povedzme majetkové krytie Tvojich investícií alebo ako to mám chápať? Preto som spomenul zníženú likviditu hneď na začiatku, aby sa možnosť výstupu stanovila na povedzme, raz ročne. Týmpádom by som nemusel neustále disponovať hotovosťou, nutnou na pokrytie záväzkov a v podstate navyšovať svoj kapitál a tým celkový objem obchodovateľných zdrojov.

trochu sa prizivim na tvojej teme :--- :--- :---

ja nie som hrac, moje motto je: radsej menej ale isto

- statom garantovane zhodnotenie vkladov
- casovo podla vyberu tak do piatich rokov
- kazdorocne zhodnotenie od 3,6 % p.a.
- moznost kedykolvek svoje vklady ziskat za velmi vyhodnych podmienok
- bez poplatkov
- vsetky podmienky su transparentne

a nieco aj pre hracov:

- istina chranena statom
- tak na 3 roky
- vynos neobmedzeny ;) ;) ;)
- ak by bol vynos v minuse, istina nie je kratena

tak co, chyba tomu este nieco?
bodliak
30.08.11,12:27
Neviem, čo Ti mám na toto odpovedať, či čakáš povedzme majetkové krytie Tvojich investícií alebo ako to mám chápať? Preto som spomenul zníženú likviditu hneď na začiatku, aby sa možnosť výstupu stanovila na povedzme, raz ročne. Týmpádom by som nemusel neustále disponovať hotovosťou, nutnou na pokrytie záväzkov a v podstate navyšovať svoj kapitál a tým celkový objem obchodovateľných zdrojov.

Ja nehovorím o garanciách, krytí, likvidite.
Mne (a asi ani tebe) nie je jasné, ako chceš pozíciu (vklad niekoho iného) prijať, ohodnotiť, začleniť a nakoniec uzavieť a obchod vysporiadať.

Vloží dajme tomu 10.000 €, ty to prihodíš do hrnca, miešaním preženieš časť cez term. úložky, niečo cez swapy, úrokové swapy, budeš mať otvorený nejaký forward a nastane čas, kedy po stanovenej dobe máš jeho pozíciu 10.000 € uzavrieť a peniaze s výnosom vrátiť.

Čo urobíš, dáš mu švédske koruny, ktoré máš, alebo ich nevýhodne predáš a smutne mu oznámiš, že prerobil ? Alebo mu povieš počkaj, mám tu FRA a to bude o 8 dní v pluse ?

Preto vo fondoch dostaneš podiel. Každý deň musíš presne vedieť hodnotu celého portfólia v mene, v ktorej prijmeš vklad, aby si stanovil, akým % sa podiela na celom hrnci.
A keď príde na výstup, z aktuálnej hodnoty hrnca, ktorá bude v rôznych menách, obchodoch, s rôznou splatnosťou, mu musíš dať to jeho percento späť !
Čoho sa zbavíš, aby si naškrabal eurá na výplatu ? Podla akého pravidla ?
Koľko dní pred splatnosťou to budeš riešiť ?

Alebo výstupný poplatok 86,8 % ? :cool:
K.Bajanek
30.08.11,12:37
Ja nehovorím o garanciách, krytí, likvidite.
Mne (a asi ani tebe) nie je jasné, ako chceš pozíciu (vklad niekoho iného) prijať, ohodnotiť, začleniť a nakoniec uzavieť a obchod vysporiadať.

Vloží dajme tomu 10.000 €, ty to prihodíš do hrnca, miešaním preženieš časť cez term. úložky, niečo cez swapy, úrokové swapy, budeš mať otvorený nejaký forward a nastane čas, kedy po stanovenej dobe máš jeho pozíciu 10.000 € uzavrieť a peniaze s výnosom vrátiť.

Čo urobíš, dáš mu švédske koruny, ktoré máš, alebo ich nevýhodne predáš a smutne mu oznámiš, že prerobil ? Alebo mu povieš počkaj, mám tu FRA a to bude o 8 dní v pluse ?

Preto vo fondoch dostaneš podiel. Každý deň musíš presne vedieť hodnotu celého portfólia v mene, v ktorej prijmeš vklad, aby si stanovil, akým % sa podiela na celom hrnci.
A keď príde na výstup, z aktuálnej hodnoty hrnca, ktorá bude v rôznych menách, obchodoch, s rôznou splatnosťou, mu musíš dať to jeho percento späť !
Čoho sa zbavíš, aby si naškrabal eurá na výplatu ? Podla akého pravidla ?
Koľko dní pred splatnosťou to budeš riešiť ?

Alebo výstupný poplatok 86,8 % ? :cool:

Ešte raz hovorím, limitovaná likvidita, to znamená, že keď budem s investorom dohodnutý, že jeho financie budú k dispozícií 03.03.2013. Je predsa odomňa zodpovedné mať pre prípad možného výstupu klienta dostatočné hotovostné krytie na jeho istinu + úrok očistený od vstupného a výstupného poplatku. Samozrejme v prípade, ak som bol ziskový, ak som ziskový nebol, je na vzájomnej dohode s investorom či a ako bude daný rozdiel dorovnaný. Preto keď bude jeho výstup v danom dátume, zobchodujem jeho pozíciu, tak, aby v prípade výstupu odišiel spokojný a so ziskom. Pochopili sme sa?
bodliak
30.08.11,12:44
Preto keď bude jeho výstup v danom dátume, zobchodujem jeho pozíciu, tak, aby v prípade výstupu odišiel spokojný a so ziskom.

Čo zobchoduješ ? Čo je jeho pozícia ? Aké financie a koľko ?

Alebo Janove vstupné peniaze stavíš na JPY, Ferove na HKD a Klára bude CNY ?
A Jano stavil zle a Klára dobre ? To má byť ten tvoj fond ?

Zjavne nemáš predstavu, čo bude potom keď sa budeš účtovať. Alebo s účtovaním vôbec nepočítaš!
bodliak
30.08.11,12:46
Samozrejme v prípade, ak som bol ziskový, ak som ziskový nebol, je na vzájomnej dohode s investorom či a ako bude daný rozdiel dorovnaný.

Kto dorovná komu ?

Tak to by mohlo byť v stanovách Bajanek fondu.
Zabavil som sa :D
marjankaj
30.08.11,12:55
v tomto s Tebou vôbec nesúhlasím. Vysvetli mi, ako je možné, že existuje taká množstvo rôznych fondov, keď v podstate by si to značná časť ich investorov dokázala zobchodovať sama? Jednoducho preto, že na to nemajú čas, chuť, a ľudia, ktorí to za nich zabezpečia sú za to platení (v závislosti od svojej úspešnosti)

Veď to je práve to o čo sa snažíš ty.
Ak budú mať investori zisk, tak im z neho strhneš 20%
A nebudú tak im strhneš 0
A ak budú v strate, tak im samozrejme neuhradíš 20% straty.

Ani sa nedivím, že takí môžu existovať naďalej, keď straty nepocítia.
anam
30.08.11,12:57
Nedá mi nereagovať. Študovaniu Forexu som sa venovala intenzívne denne cca 1/2 roka a myslím si, že viem o čom to je. Tvoj uvodný príspevok som spočiatku ani nepochopila. Presne to tu niekto napísal - ak si taký dobrý, tak pekne obracaj svoje peniažky - maklér Ti predsa poskytne páku minim. 100, možno až 500 či viac. Tvoj zisk závisí aj od toho, koľko vlastných prostriedkov si do toho vložil. Forex je presne o tom, ak sa to naučíš, vytvoríš si správny a výnosný obchodný systém a máš dobrý MM, tak si za vodou. Si nezávislý od zamestnávateľa, robíš kedy chceš - či kedy sú otvorené trhy, robíš koľko chceš....
Ale nebaláchaj tu ľudí. Myslím, že si predpokladal, že o Forexe tu nikto nič nevie a že sa možno nejaký naivný človek chytí. Prečo by mal niekto dať peniaze Tebe, keď ich môže dať maklérovi ktorý má na to všetky oprávnenia?
Braňo
30.08.11,13:00
Ešte raz hovorím, limitovaná likvidita, to znamená, že keď budem s investorom dohodnutý, že jeho financie budú k dispozícií 03.03.2013. Je predsa odomňa zodpovedné mať pre prípad možného výstupu klienta dostatočné hotovostné krytie na jeho istinu + úrok očistený od vstupného a výstupného poplatku. Samozrejme v prípade, ak som bol ziskový, ak som ziskový nebol, je na vzájomnej dohode s investorom či a ako bude daný rozdiel dorovnaný. Preto keď bude jeho výstup v danom dátume, zobchodujem jeho pozíciu, tak, aby v prípade výstupu odišiel spokojný a so ziskom. Pochopili sme sa?

Kamarát Tebe by som nezveril ani cent, nakoľko toto nemôže fungovať ani teoreticky a prakticky už vôbec. Ty nemáš jasno vôbec o oceňovaní nič a garancie nie sú ani nulové, ale dokonca záporné, nakoľko u Teba investujem a ešte keď mi prerobíš prachy, tak Ti budem kryť stratu. Sme še pobavili.....
danushka
30.08.11,13:32
Einstein povedal, že v rulete si môžete byť výhrou na 100% istý len v prípade, ak ukradnete peniaze zo stola. :)

No a Ty ako Enstein si môžeš byť na 100% istý, že ak cudzie peniaze prerobia, Tebe sa nič nestane, z Tvojej krvi nepotečie, akurát skonštatuješ, že to nevyšlo a na možné riziká si vopred upozornil.

Ako dobre, že Ti trošku Jardo pomastil bruško :).
A aká škoda, že neinteligentní tupci vstúpili do tejto debaty.

Len taká malá otázočka... Myslíš, že Tí, čo majú nejaké tie peniaze na investovanie sú s IQ 26 ? Myslíš, že ten čo má prostriedky na tento druh zhodnocovania Ti bude klásť viac inteligentné otázky?

Neznamená, že keď človek nie je maklérom na burze, už si neporáta svojich 10 prstov na ruke. Naopak, dobrý obchodník vždy zvolí takú komunikáciu, kde mu ani nenapadne druhú stranu označovať za málo inteligentnú, nechápavú. To teda ale bude musieť zadávateľ ešte vyskúšať množstvo odvetví, aby pochopil, že keď chcem z niekoho vytiahnuť prachy, musím vyzdvihnúť jeho očividné klady a slabosti s nedostatkami radšej nevidieť ;).

A malinké pošteklenie Jar88 teraz :).
Najväčšie celebrity už dávno z Porady odišli. Si neprehliadnuteľný.
Osobne mám rada mäsko, s veľa šalátom a všetko nech je to dobre ochutené a má to dobrú farbu.
Ale tu v tejto téme si sa ukázal úplne bez chuti, vône a farby.
V podstate sme sa dozvedeli, že Bajanekovi by si nezveril ani cent, ale nech skúša ďalej a nech si hlupákov v téme nevšíma.

Bajanek si aspoň možno vezme ponaučenie z témy, že čeliť treba ľuďom všehochuti, ak sa chce živiť týmto chlebíkom. No a u Teba? Čo z pomasteného bruška?...furt je prázdne, ani krv vňom nerozprúdená...
marjankaj
30.08.11,13:36
Danuška, veď ho nechaj. Ide iba do tretieho ročníka. A aj základnú školu treba vychodiť tých ročníkov deväť. A potom ešte stredná a vysoká.
danushka
30.08.11,13:44
Danuška, veď ho nechaj. Ide iba do tretieho ročníka. A aj základnú školu treba vychodiť tých ročníkov deväť.

Nie Janko, nenechám...
Pracujem v odvetví, kde som sa naučila správať veľmi slušne aj k človeku pod hranicou dôstojnosti, s ľuďmi, ktorí sú zadlžení a majú na krku aj piatich exekútorov, mnohí majú ledva základné vzdelanie... A nikdy by mi nenapadlo robiť rozdiel medzi klientami. Zákazník a klient, niekto z koho žijem - to je pre obchodníka zákon, ku ktorému sa treba úctivo ukloniť a hlavou ani iskrička nesmie prebehnúť o tom že je hlúpy, že niečomu nerozumie. Obchodník má byť dostatočne zdvorilý a ovládať sa.
buchač
31.08.11,08:55
Na začiatok sa vrátim , k meritu veci ...lebo mňa by celkom zaujímalo , že prečo ????


Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov. Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje. Touto cestou hľadám investorov, ktorí by mali záujem zhodnotiť svojej financie. Mám zopár podmienok, a to najmä na min/max výšku investície. Ďalej ide o limitovanú likviditu, t.j. investor nebude mať možnosť vybrať si svoje prostriedky akokoľvek a kedykoľvek ho napadne, ako je to napr. pri investičných fondoch. Je to pre mňa nevýhodné z hľadiska poplatkov brokerom a nutnosti mať neustále k dispozícií určitú hotovosť, s ktorou tým-pádom nemôžem obchodovať. Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

ďakujem, s pozdravom

Bajánek (k.bajanek@gmail.com)

...šak keď som dobrý , tak nemám predsa problém limitovať výšku investície ???
...a už tobôž nevravím o možnosti výberu svojich prostriedkov .....


A že je to pre Teba nevýhodné ????......to mňa , ako investora nezaujíma ...dám k dispozícii love , toč ich hore dole po všetkých možných burzách ....ale keď vydám príkaz , do 24 hodín chcem mať svoje na účte !!!!
Pol roka ...rok ????.......som sa ešte s koňom nezrazil , ani s rušňom ...
Že potrebuješ mať nejakú hotovosť k ruke ???...z ničoho sa ťažko začína , respektíve takých by sa viacero našlo , čo by len smotanu chceli .............a zvyšok ?????
Poplatky ????.....predsa len to ide z tých percent , ktoré si účtuješ , teda ,chcel by si si ...

....a je úplne jedno , či som v strate alebo v pluse ...možno mi už aj stačiť bude , čo si mi zarobil ... alebo predídem možnému krachu , ktorého príčinou si bol Ty , neuvážené kroky na trhu ...lebo Ty investuješ !!!! , ako vravíš sám , nie si teda brooker ...( ako si ma bol " poučil " ;) ) , takže ..... ????
jar88
31.08.11,09:10
No a Ty ako Enstein si môžeš byť na 100% istý, že ak cudzie peniaze prerobia, Tebe sa nič nestane, z Tvojej krvi nepotečie, akurát skonštatuješ, že to nevyšlo a na možné riziká si vopred upozornil.

Ako dobre, že Ti trošku Jardo pomastil bruško :).
A aká škoda, že neinteligentní tupci vstúpili do tejto debaty.

No a u Teba? Čo z pomasteného bruška?..
Ale, ale danushka, čo to, nevoľnosť? Nie si nejaká chorá?
Že by nejaká alergia?:D
----------------------------
Škodí ti jar, či čo sa s tebou deje. Veď penááze niesu všetko, či....?:---
jar88
31.08.11,09:15
Nie Janko, nenechám...
Pracujem v odvetví, kde som sa naučila správať veľmi slušne aj k človeku pod hranicou dôstojnosti, s ľuďmi, ktorí sú zadlžení a majú na krku aj piatich exekútorov, mnohí majú ledva základné vzdelanie... A nikdy by mi nenapadlo robiť rozdiel medzi klientami. Zákazník a klient, niekto z koho žijem - to je pre obchodníka zákon, ku ktorému sa treba úctivo ukloniť a hlavou ani iskrička nesmie prebehnúť o tom že je hlúpy, že niečomu nerozumie. Obchodník má byť dostatočne zdvorilý a ovládať sa.
No a tu čítam ďalšie, čo si sa priučila.
To si dobrá, keď si sa dokázala naučiť v novom zamestnaní dobrému správaniu.:eek:
---------------------------
Mňa to naučili už doma. :cool:
danushka
31.08.11,09:19
Ale, ale danushka, čo to, nevoľnosť? Nie si nejaká chorá?
Že by nejaká alergia?:D
----------------------------
Škodí ti jar, či čo sa s tebou deje. Veď penááze niesu všetko, či....?:---

Konečne sa my dvaja zhodneme na niečom, peniaze nie sú všetko.
Vlastne sú len takým doplnkom k spokojnosti ak fungujú iné priority, také, čo sa ciframi vyčísliť nedajú.

A s mojou koprivkou Ty nič nenarobíš, s tou si ja viem rady ;).

Inak Jardo, o slušnom správaní sa my dvaja nemôžme baviť, lebo evidentne na úctivosť a slušnosť pozeráme po svojom.

Nebýva u Teba zvykom takto odbočiť od merita veci. Sme vo Forexe a nie na alergológii, alebo na hodine ,,spomíname, čo nás mamka s tatkom naučili".
jar88
31.08.11,09:45
Konečne sa my dvaja zhodneme na niečom, peniaze nie sú všetko.
Vlastne sú len takým doplnkom k spokojnosti ak fungujú iné priority, také, čo sa ciframi vyčísliť nedajú.

A s mojou koprivkou Ty nič nenarobíš, s tou si ja viem rady ;).

Inak Jardo, o slušnom správaní sa my dvaja nemôžme baviť, lebo evidentne na úctivosť a slušnosť pozeráme po svojom.

Nebýva u Teba zvykom takto odbočiť od merita veci. Sme vo Forexe a nie na alergológii, alebo na hodine ,,spomíname, čo nás mamka s tatkom naučili".
Ja som o tej koprivke vedel, len som sa chcel uistiť, či si tie pupáčiky priznáš.
--------------------------
Ešte by ma zaujímalo, či ta príčina je, alebo nie je duševného pôvodu.
Teda, či to máš odomňa, alebo si si to priniesla z Kanady?:D
----------------------------------------------------------
Lebo ak sú tam už aj tie veveričky také hnusné, treba sa mať na pozore.
LIDÉ BDĚTE. MĚL JSEM VÁS RÁD.
janci
31.08.11,09:49
Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje.

Prvym problemom ktory mas, je ze pokial ti neda NBS licenciu o.c.p. tak vobec nesmies brat od ludi ziadne peniaze, ani len robit na nieco take reklamu !

Sice som neprecital vsetky prispevky, ale ziadne konkretne vysledky tvojho obchodovania som nevidel. V dnesnej dobe ti nikto nic len tak neuveri. Ze vies obchodovat mozes ale jednoducho "dokazat" aj tak, ze spojis svoje konto s napr. myfxbook.com, aby bolo vidno tvoju performance aj verejne (priklad vid prilohu), pricom tato stranka je nazavisla. Potom mozes skusit hladat zakaznikov aj v zahranici, co je mozno lepsie riesenie a tradit ich konto cez "managed accounts", cize peniaze ostavaju na ich konte, len to spoja s tvojim tak, ze co obchodujes ty, to sa obchoduje 1:1 na ich konte. Sice je to len take polo-legalne riesenie, ale to co pises v uvodnom prispevku je uplne nelegalne...