Zavrieť

Porady

FOREX

Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov. Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje. Touto cestou hľadám investorov, ktorí by mali záujem zhodnotiť svojej financie. Mám zopár podmienok, a to najmä na min/max výšku investície. Ďalej ide o limitovanú likviditu, t.j. investor nebude mať možnosť vybrať si svoje prostriedky akokoľvek a kedykoľvek ho napadne, ako je to napr. pri investičných fondoch. Je to pre mňa nevýhodné z hľadiska poplatkov brokerom a nutnosti mať neustále k dispozícií určitú hotovosť, s ktorou tým-pádom nemôžem obchodovať. Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

ďakujem, s pozdravom

Bajánek (k.bajanek@gmail.com)
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

chcel by som vidieť človeka, kto sa na toto dá )) cez koho obchoduješ a ktoré (alebo vlastné) stratégie používaš? O akom % zhodnotenia ročne hovoríš? Koľko % z účtu bola tvoja najvyššia strata? Aký typ zmluvy by si s "klientmi" mal?
Naposledy upravil mattto : 29.08.11 at 13:43
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
K.Bajanek Pozri príspevok
Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.
...........a klienti ako ,ako ?????

Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).
...aj Fruni to mal tak nastavené ...

...cca pred mesiacom ho prepustili
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

ak ideš L/S equity podľa čoho sa rozhoduješ, ktoré akcie sú nad a podhodnotené? iba podľa výnosovej krivky?

vždy si radšej svoje peniaze zobchodujem sám, ako ich niekomu dať. Nič v zlom, len vždy mi príde smiešne, ak niekto predáva knihu "Ako vyhrať v Lotte" "Ako zarobiť milión v pokri" miesto toho, aby sa držal rád vo svojich knihách

čo bráni niekomu, kto o sebe tvrdí, že má "výborné výsledky a referencie od priateľov" aby zobral hypotéku a všetky možné úvery, dal dokopy pár stotisíc eur a z obchodovania tohto balíka fantasticky žil, ako pýtať peniaze od ostatných a žiť z poplatkov?
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ked si fakt taky dobry, nechapem naco su ti peniaze cudzich ludi a vobec, sikovny trader chce robit na seba a pre seba nie pre inych Takze asi tak...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
K.Bajanek Pozri príspevok
Prečo si myslíš, že by sa na to niekto nemal dať? Máš s tým skúsenosti? Používam najmä long/short equity stratégiu (ktorá je využívaná najmä v hedgových fondoch) hlavne kvôli jej flexibilite, a možnosti získať aj z poklesu akcií. Vzhľadom na vývoj na dnešných trhoch je isté, že ľudia využívajúci túto stratégiu zarobia viac, ako manažéri využívajúci povedzme len long stratégiu, teda "buy". A ďalej na to nadvezujúcu yield curve arbitrage. Tieto dve stratégie využívam vo väčšine prípadov. No v konečnom dôsledku sa všetko odvíja od typu investora, či je konzervatívny, alebo či sa nebojí riskovať.

Čo sa týka poplatkov a zhodnotenia. Účtujem si klasických 2-20. A priemerné zhodnotenie za uplynulé dva roky bolo v rozmedzí 5%-18% v závislosti od typu investora. Stratu som nevykázal, samozrejme dostal som sa do mierneho poklesu v máji 2010, no strata nebola taká veľká. A podarilo sa mi zakončiť fiškálny rok so ziskom.
Odhliadnuc od toho alebo onoho ...máš papier na " brokera " , alebo len tak funguješ ...???
Nakoľko

Broker je účastník obchodu s cennými papiermi, ktorý vykonáva obchody s cennými papiermi na účet svojho zákazníka.
Tým sa líši od dílera, ktorý vykonáva obchody na svoj účet....
....človeče , šak Ty díluješ ....

Nevraviac o burzách , tam hocikoho nepustia ....a na Slovensku platí Zákon o burze cenných papierov (zák. č. 429/2002 Z.z.)
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Fruni sľuboval ľuďom 40% výnosy. Jeden rozdiel, druhý rozdiel, nežiadam ľudí aby investovali svoje úspory, ktoré by som zhodnocoval. Toto je forma zhodnocovanie pre ľudí, ktorí si to môžu dovoliť. Nezobral by som peniaze od človek, u ktorého viem, že sú to jeho jediné finančné prostriedky, s tým, že mu nasľubujem aj nemožné, len aby mi tie peniaze dal. Ja ponúkam možnosť zhodnotenia, ako sa kto rozhodne je jeho vec.


Opýtaj sa akýchkoľvek majiteľov správcovských spoločností, majiteľov fondov, investičných spoločností a vlastne kohokoľvek, kto sa živý týmto spôsobom. Jednoducho preto, že žiadny normálny a úspešný človek neurobí to, že investuje všetky svoje financie. Keď toto niekto spraví, je to hazardér a nie rozumný človek. Preto.
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Buchač, je pekné že si si vygúglil zákon o obchodovaní s cennými papiermi. No Ty si si neuvedomil jednu vec. Broker je človek, za ktorým prídeš a povieš mu "chcem kúpiť tieto a tieto akcie v takom a takom množstve" a on ich pre Teba zakúpi. Broker nie je na to aby Ti hovoril ktoré akcie máš a ktoré nemáš kúpiť. Doporučil by som Ti naštudovať si základné veci, a následne označovať kto "díluje"
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
K.Bajanek Pozri príspevok
Opýtaj sa akýchkoľvek majiteľov správcovských spoločností, majiteľov fondov, investičných spoločností a vlastne kohokoľvek, kto sa živý týmto spôsobom. Jednoducho preto, že žiadny normálny a úspešný človek neurobí to, že investuje všetky svoje financie. Keď toto niekto spraví, je to hazardér a nie rozumný človek. Preto.
No už mi je jasné, prečo zháňaš cudzie peniaze. Predsa nebudeš hazardovať so svojimi.
1 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ako som uz povedal, ak si skutocny broker nebudes nic "zhanat" po forach, ale budes robit pre seba so svojimi financiami, serioznych investorov, alebo brokersku spolocnost. Ak aj su tvoje ciele a tvrdenia uprimne takto peniaze nezozenies, svoje portfolio by som poskytol serioznej firme ci investorom, ktory lubia investovat peniaze na burze cel ludi, ktory su sikovny. Inak to bude kazdy brat ako spekulaciu za ucelom tahania penazi z ludi, pyramidu a pod. Ale to by si asi mal vediet...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
K.Bajanek Pozri príspevok
Buchač, je pekné že si si vygúglil zákon o obchodovaní s cennými papiermi. No Ty si si neuvedomil jednu vec. Broker je človek, za ktorým prídeš a povieš mu "chcem kúpiť tieto a tieto akcie v takom a takom množstve" a on ich pre Teba zakúpi. Broker nie je na to aby Ti hovoril ktoré akcie máš a ktoré nemáš kúpiť. Doporučil by som Ti naštudovať si základné veci, a následne označovať kto "díluje"
Ty si si neuvedomil zasa to ,čo som mal ja na mysli ...

Tí , čo majú dostatok investícií , títo už majú svojich ľudí ...overených praxou , aj svetom búrz ...

Tí , čo majú " dostatok " investícií , títo len tak ľahko nedajú svoje hocikomu ...česť výnimkám , vždy sa niekto nájde , nepoučiteľný ...

Hej , slovač príde za brokerom ...už to vidím v tých ružových farbách ...

....jedna akcia už tu taká bola ....že kupónová privatizácia , akcie lietali len tak v povetrí , dodnes ešte poniektorí plačú nad prázdnymi účtami , ktoré boli roky účelovo vedené .........ale to som odbočil trošku ...
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ach ma napadlo nejde nahodou o toto ? http://en.wikipedia.org/wiki/High-yi...stment_program

Legalna Ponziho schema ? Legalna pyramida ? Co ked dojdu investory a ty nic neotocis ? ajajaj.... A ked ludom vysvetlis ako to funguje, tak ti hromadne stiahnu vklad a co potom ? Pridu oholeny ujovia, alebo policajti. Fakt by som si to na tvojom mieste rozmyslel, lebo verim, ze peniaze zozenies, su ludia co daju ak maju za to niekoho "slovo", moze to aj vyjst, ale je to proste HAZARD vysokej urovne.
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

marjankaj Pozri príspevok
No už mi je jasné, prečo zháňaš cudzie peniaze. Predsa nebudeš hazardovať so svojimi.
Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi? Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??
Naposledy upravil K.Bajanek : 29.08.11 at 14:59
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Rob forex za svoje a venuj sa tomu 24hodin 365 dni v roku, jedneho dna s toho budes podla mna zit, som o tom par mesiacov cital a studoval a ono to ide, ale musis sa tomu naplno venovat a musi ta to bavit a verim, ze sa s toho da vyzit. Ale ak by som bol dobry pre nikoho by som nerobil, proste sloboda, moje prachy, moje riziko moj uspech.
2 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Legalna Ponziho schema ? Legalna pyramida ? Co ked dojdu investory a ty nic neotocis ? ajajaj.... A ked ludom vysvetlis ako to funguje, tak ti hromadne stiahnu vklad a co potom ? Pridu oholeny ujovia, alebo policajti. Fakt by som si to na tvojom mieste rozmyslel, lebo verim, ze peniaze zozenies, su ludia co daju ak maju za to niekoho "slovo", moze to aj vyjst, ale je to proste HAZARD vysokej urovne.[/QUOTE]

Rozdiel v tom čo ponúkam a v PS je ten, že nevyplácam výnosy a zisky z prichádzajúcich investícií. Ja nestaviam pyramídu, a každému, kto má záujem zhodnotiť financie touto cestou vysvetlím aj riziká. Preto táto forma investovania nie je pre ľudí, ktorí by do toho dali celý svoj majetok. Je to nelogické a hlúpe.
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Timer3 Pozri príspevok
Rob forex za svoje a venuj sa tomu 24hodin 365 dni v roku, jedneho dna s toho budes podla mna zit, som o tom par mesiacov cital a studoval a ono to ide, ale musis sa tomu naplno venovat a musi ta to bavit a verim, ze sa s toho da vyzit. Ale ak by som bol dobry pre nikoho by som nerobil, proste sloboda, moje prachy, moje riziko moj uspech.
Chápem čo tým chceš povedať. Samozrejme, ja sa tomu aj týmto spôsobom venujem. Len, ako v každom podnikaní, je potrebné navyšovať kapitál aj inač ako len z vlastných zdrojov. Z toho žije ekonomika, preto existujú akciové spoločnosti, kolektívne investovanie a pod.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
K.Bajanek Pozri príspevok
Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi. Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??
Toľko blbých ľudí zarába také peniaze? Či tých 5 000 000 má investovať iba jeden?
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

marjankaj Pozri príspevok
Toľko blbých ľudí zarába také peniaze? Či tých 5 000 000 má investovať iba jeden?
To koľko kto investuje závisí od daného investora, od jeho možností. To s tými "blbými ľudmi" som nepochopil.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

K.Bajanek Pozri príspevok
Ja som nepovedal, že neriskujem so svojimi. Samozrejme, že v tom mám aj svoje peniaze, a nie je to málo. No zapojte trošku matematiky ľudia. Čo Vám zarobí viac - 14% z vlastných, povedzme €400,000; alebo 14% z tej sumy plus 20% zo 14% výnosu z €5,000,000??

o to práve ide, nestačí ti 14% zo 400 tis., čo je 56 tis. EUR, ako ročný príjem to je vysoký nadpriemer, žiaden stres z komunikácie s cudzími ľuďmi, zháňaním cudzích peňazí a všetkého okolo?

za tú dobu, čo tu vypisuješ, dúfam, že máš otvorený aj druhý comp a obchoduješ na nedávno otvorenej americkej seanse
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
K.Bajanek Pozri príspevok
To koľko kto investuje závisí od daného investora, od jeho možností. To s tými "blbými ľudmi" som nepochopil.
Veď sa ti možno prihlásia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať