matus-x1
01.09.11,11:29
Mám veľmi málo nákladov oproti zisku (tvorba webov). Stravné lístky som si nikdy nekupoval.

V akej hodnote si môžem kupovať stravné lístky a koľko môžem dať do nákladov?
Xanti
01.09.11,09:36
V hodnote 3,80 eur, a všetko si môžeš dať do nákladov.
Pozor stravné lístky nesmieš kupovať spätne ale len dopredu.. takže ak ich dnes objednáš prídu ti o pár dní a do konca roka si ich môžeš nakúpiť a dať do nákladov.
matus-x1
01.09.11,10:07
A to si môžem započítať len každý pracovný deň?
Economic
01.09.11,13:06
A to si môžem započítať len každý pracovný deň?

Len na každý odpracovaný deň. Ak nemáš gastráče, ale máš doklady od reštaurácií, kde si chodil jesť, tak aj tie môžeš použiť. Ak sú na vyššie ceny, tak len časť 3,80 dáš do nákladov ostatok bude neodpočitateľný náklad.
kabko
02.09.11,21:46
Nakoľko toto som ani ja nevedel, chcel som kliknúť na " užitočné", a vraj... "Na hodnotenie príspevku musíte mať aspoň 10 bodov" - ta a kde ich mám nazbierať? Ako ich získam?
Tweety
03.09.11,07:01
Nakoľko toto som ani ja nevedel, chcel som kliknúť na " užitočné", a vraj... "Na hodnotenie príspevku musíte mať aspoň 10 bodov" - ta a kde ich mám nazbierať? Ako ich získam?
Jednoducho, stačí dobre poradiť a ocenenia prídu.:)
matus-x1
03.09.11,10:03
Len na každý odpracovaný deň.
Veď ja nie som zamestnanec, nepočítam si odpracované dni...

Vysvetlíš mi ako si to myslel? Nie je to myslené skôr za každý pracovný deň mimo sviatkov a víkendov?
felix1
03.09.11,10:05
Hlavne si spocitaj ci sa ti oplati za to ze presunies peniaze z LAVEHO vrecka do PRAVEHO zaplatit x% poplatky ( zisky z ktorych odchadzaju firmam do Ciech alebo Francuzka...). Nakonec si aj tak budes platit obycajny nakup v potravinach strav. listkami a podporis zbytocny medzilanok. Neoplati sa ti pisat si diety/stravne na sluzobne cesty ??? Tvoje pracovisko je miesto tvojho trvaleho pobytu a ak si mimo, si na sluzobnej ceste :)
Gina Er
03.09.11,10:06
Veď ja nie som zamestnanec, nepočítam si odpracované dni...

Vysvetlíš mi ako si to myslel? Nie je to myslené skôr za každý pracovný deň mimo sviatkov a víkendov?
ak je pracovný fond v danom mesiaci napr. 22 dní,môžeš si dať do nákladov 22 lístkov.či?
felix1
03.09.11,10:15
Ak ale jeho cesta na pracovisko + praca a cesta z pracoviska trva spolu viac ako 12 hodin, dostane do nakladu viac ( a o to mu asi ide ) ako cez strave listky, nehovoriac o tom ze ak dokazatelne pracuje v S a N je to este vyhodnejsie :)
Economic
03.09.11,10:20
Ak ale jeho cesta na pracovisko + praca a cesta z pracoviska trva spolu viac ako 12 hodin, dostane do nakladu viac ( a o to mu asi ide ) ako cez strave listky, nehovoriac o tom ze ak dokazatelne pracuje v S a N je to este vyhodnejsie :)

Ak chce do nákladov dostať viac peňazí, musí si urobiť cestovný príkaz. To je podľa mňa pre podnikateľov neúčtovníkov trošku prácne. Doporučujem takéto veci riešiť so svojou účtovníčkou, tá predsa najlepšie pozná zdaniteľné príjmy, výdaje a všetko ostatné svojho klienta. A vie aj poradiť čo kde a ako. Aj cestovné príkazy musia ladiť so zdaniteľnými príjmami s k cesťáku treba doklad od PHM dokladať v prípade využitia súkromného vozidla a platiť daň z motorových vozidiel, atď, atď....
matus-x1
03.09.11,10:33
Začínate mi pliesť hlavu. Len dávam rodine mesačne nejaké € a chcel by som im to dávať v lístkoch aby som si to mohol dať do výdavkov...

Necestujem, bez hypotéz prosím.
felix1
03.09.11,10:48
Ak chce do nákladov dostať viac peňazí, musí si urobiť cestovný príkaz. To je podľa mňa pre podnikateľov neúčtovníkov trošku prácne. Doporučujem takéto veci riešiť so svojou účtovníčkou, tá predsa najlepšie pozná zdaniteľné príjmy, výdaje a všetko ostatné svojho klienta. A vie aj poradiť čo kde a ako. Aj cestovné príkazy musia ladiť so zdaniteľnými príjmami s k cesťáku treba doklad od PHM dokladať v prípade využitia súkromného vozidla a platiť daň z motorových vozidiel, atď, atď....

Ak chce dostat do nakladu stravne listky aj tak vedie evidenciu nakladov a neuctuje pausal. Bude len dalsi nestastnik ktory zo sojho maleho primu prispieva vlastnikom na Hradcanoch alebo pri Eifelovke... ZOBUDME SA, napisme jeden papier naviac ( cestovny vakaz ) inak budeme stale len frflat ako sa maju inde vo svete lepsie a my im na to dobrovolne prispievame :(
matus-x1
03.09.11,11:43
Felix odpusť si tie spamy ak nemáš čo napísať konkrétne k téme. Mňa nezaujíma tvoje fňukanie kto na čom zarába, zarábaj aj ty...

Nikam necestujem, pracujem z domu. Jediná prínosná odpoveď v tejto téme bola ihneď prvá, ostatné je spam, pre ktorý ste si mohli založiť vlastnú tému ako "sviniť" túto...

Už sem nepíšte vaše názory a hypotézy.
Ďakujem
felix1
03.09.11,11:53
Prepac, chcel som ti len poradit a pouzit argument preco je moje riesenie rozumnejsie. To ze pracujes z domu som sa v tvojej otazke nedocital. Ak ale nevies citat medzriadky a ak mi to mas za zle, kupuj si stravenky s priplatkom a utesuj sa ze si na to dobre :)
matus-x1
03.09.11,12:00
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
felix1
03.09.11,12:09
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?

A kde si zobral fotografie na tvoju stranku ??? Stiahol si ju bez autor. prav z www alebo si bol odfotit temu priamo na mieste ??? ( KE,BA,BB,MT,CA... ). Verim ze ak zvladnes tvorbu www, zvladnes aj zapracovasnie tejto podmienky do tvojej tvorby :)

Okrem toho das do nakladov : soc, zdrav, poistenie, odpis z PC, tlaciarne, legalneho softw,cestovne naklady vl. automob. / prepocitaj vyhodnost pri zaplateni dane za pouzivanie OV( cestovat autom v OV podla mna v tvojom pripade mozes po uhrede poplatku na :fotenie podkladov k teme na www, ziskanie /hladanie novych odberatelov, vybavovanie pisomnosti na DU, BANKA,POISTOVNE a.t.d.). A hlavne !!! nieco nechaj aj pre stale hladny DU :)
Xanti
03.09.11,12:13
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
V nákladoch nemáš ani telefon? Ani internet? A čo programy, ako netuším ako sa tvorí a spravuje web. :)
marjankaj
03.09.11,12:32
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?

Keďže nemáš žiadne výdavky, tak tvoj zisk je rovný tvojmu príjmu.
Zatiaľ by ťa paušálne výdavky vyšli mesačne na 40% z 800= 320 €.
Stravné lístky 3,80*22=83,30 € Pripočítaj k tomu telefón a nejaké drobné, tak asi nedosiahneš ani tých 200 €, ako to vláda plánuje.
Ak nebudú tvoje preukázateľné výdavky väčšie ako 320 €, tak ani nemusíš o nich uvažovať.
Gina Er
03.09.11,12:37
Felix odpusť si tie spamy ak nemáš čo napísať konkrétne k téme. Mňa nezaujíma tvoje fňukanie kto na čom zarába, zarábaj aj ty...

Nikam necestujem, pracujem z domu. Jediná prínosná odpoveď v tejto téme bola ihneď prvá, ostatné je spam, pre ktorý ste si mohli založiť vlastnú tému ako "sviniť" túto...

Už sem nepíšte vaše názory a hypotézy.
Ďakujem
no keď myslíš,že naše príspevky boli iba spam a stačila ti prvá odpoveď,tak si sa nemal ďalej vypytovať, ale mal si tému uzavrieť.
matus-x1
03.09.11,12:40
Xanti
Telefón je minimum i internet (150 Kč). K tvorbe ti stačí free PSPad a nejaký free graf. editor (napr. gimp).

Ono to za ten mesiac ani nemusí byť za tvorbu ale služby s tým spojené, správu webu (nahadzovanie nového obsahu čo poslal klient), seo pre weby, konzultácie... a komunikácia je hlavne cez emaily a skype. Proste stačí mi PC a internet. Ak si aj kupujem nejaký software alebo hardware (napr ďalší monitor, toneri...), tak to je jednorázový náklad. Tieto veci nepotrebujem kupovať každý mesiac.

Skôr uvažujem nad vytvorením eshopu a pre koncom roka nakúpim tovar. Lebo inak to asi nevyriešim.

felix1, vidíš zase píšeš offtopic... s tebou diskutovať význam nemá.
Ak narážaš na môj blog v profile, tak to je nezisková stránka z čias keď som chodil na strednú.

Klienti fotky buď dodajú alebo sa kupujú vo foto-bankách, čo sú náklady pár desiatok dolárov alebo eur...

Zas vôbec naradíš k otázke ale rípeš mimo a potom sa čuduj čo ti tu odpisujem...
matus-x1
03.09.11,12:44
no keď myslíš,že naše príspevky boli iba spam a stačila ti prvá odpoveď,tak si sa nemal ďalej vypytovať, ale mal si tému uzavrieť.
Veď ty si tiež pýtal proti tomu nič nemám.
Ale nemám rád keď niekto píše mimo témy zakladateľa. Ja to tiež nerobím iba ak si myslím, že môžem pomôcť.
felix1
03.09.11,17:52
felix1, vidíš zase píšeš offtopic... s tebou diskutovať význam nemá.
Ak narážaš na môj blog v profile, tak to je nezisková stránka z čias keď som chodil na strednú.

Trpis paranojou, v zivote som nesledoval tvoju predmaturitnu aktivitu ale asi som nechtiac trafil kliniec po hlavicke. Ak cakas ze ti niekto bude radit ako platit 0% dane tak to bude len BLBEC. To co nezaplatis ty na daniach, zuctuju v buducom roku mne a dalsim co dane platia. Ubezpecujem ta ze je to posladny prispevok na tvoju temu a prajem ti uprimne velke zisky a male naklady :D:D:D.
maska2
13.01.12,10:49
Ahojte .Opäť požiadam o radu. Ohľadom straveniek teraz.Som FO a pracujem od 2.1.12 teda. Keďže som nemal potrebnú hotovosť nezakúpil som si stravenky .Teraz už mám , peniaze ponabiehali. Prečo si ich nemôžem zakúpiť spatne? Cize ak by som si ich aj zakupil do nákladov mozem dat len tie od datumu prevzatia a ostatné do VNZD?Dakujem.T
katarina.j
13.01.12,10:58
žial spätne si nemôžes kupovat stravne listky-do výdavkov si môžes uplatnit len tie, kedy si ich fyzicky prijala-kupila.
Tweety
13.01.12,11:02
Ahojte .Opäť požiadam o radu. Ohľadom straveniek teraz.Som FO a pracujem od 2.1.12 teda. Keďže som nemal potrebnú hotovosť nezakúpil som si stravenky .Teraz už mám , peniaze ponabiehali. Prečo si ich nemôžem zakúpiť spatne? Cize ak by som si ich aj zakupil do nákladov mozem dat len tie od datumu prevzatia a ostatné do VNZD?Dakujem.T Nemôžeš si ich uplatniť spätne, na stránke drsr jek tomu usmernenie.
maska2
13.01.12,11:02
Nie nie tak som to nemyslel. Ide mi o to že pracujem od zaciatku mesiaca a az teraz mam peniaze na zakupenie tých lístkov.vsetko sa to tyka r.2012. Ci si spatne, kedže pracujem od 2.1.2012 možem tie lístky dat do nakladov.Cize kupim 21 listkov x 3,80€ a to bude VOZD za 1/2012?
Paula
13.01.12,11:07
Nie nie tak som to nemyslel. Ide mi o to že pracujem od zaciatku mesiaca a az teraz mam peniaze na zakupenie tých lístkov.vsetko sa to tyka r.2012. Ci si spatne, kedže pracujem od 2.1.2012 možem tie lístky dat do nakladov.Cize kupim 21 listkov x 3,80€ a to bude VOZD za 1/2012?


Za lístok kúpený dnes sa 2.1.2012 nenajem ;)
maska2
13.01.12,11:09
aha..takze kupit mozem ale VOZD to bude vlastne az odo dna uhrady a prevzatia.
Tweety
13.01.12,11:10
aha..takze kupit mozem ale VOZD to bude vlastne az odo dna uhrady a prevzatia. ÁNo, VOZD budú až presne podľa dní, ktoré odpracuješ (viac ako 4 hod.) nie už odpracoval.
deli.
13.01.12,11:15
ešte jedna otazka: pisete, že sa započítavajú len ODPRACOVANE dni. To znamena, že dni, ked som PN alebo OČR sa nezapočítavajú, takže za tie stravenky nemozem uplatnit?
Paula
13.01.12,11:17
veronikasad
13.01.12,11:19
ešte jedna otazka: pisete, že sa započítavajú len ODPRACOVANE dni. To znamena, že dni, ked som PN alebo OČR sa nezapočítavajú, takže za tie stravenky nemozem uplatnit?
ak sa pýtaš ako SZČO - nemôžeš ...
maska2
13.01.12,11:32
Ešte sa k tomu vrátim:
) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),
Zákon nehovorí , že spätne nemôžem....NEROZUMIEM tomu
Tweety
13.01.12,11:34
Ešte sa k tomu vrátim:
) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),
Zákon nehovorí , že spätne nemôžem....NEROZUMIEM tomu Nehovorí, ale ako som už písala, je tu usmernenia DR, a to treba rešpektovať.
maska2
13.01.12,11:35
Tweety a kde by som to usmernenie nasiel? prosím
Tweety
13.01.12,11:39
Tweety a kde by som to usmernenie nasiel? prosím Na stráne drsr, a niekde aj tu priamo na Porade, veď sa o tom dávnejšie už živo diskutovalo.
maska2
13.01.12,11:41
A ozaj a ked zamestnanci dosatnu neskoro stravenky ? ide to vsetko aj spätne do VOZD?
maska2
13.01.12,11:42
no hladam to-......hladam
veronikasad
13.01.12,11:44
Ešte sa k tomu vrátim:
) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),
Zákon nehovorí , že spätne nemôžem....NEROZUMIEM tomu
odpoveď máš hneď na začiatku citácie - ako chceš spätne vynaložiť stravné ?
maska2
13.01.12,11:47
A ozaj a ked zamestnanci dosatnu neskoro stravenky ? ide to vsetko aj spätne do VOZD?

????
veronikasad
13.01.12,11:49
A ozaj a ked zamestnanci dosatnu neskoro stravenky ? ide to vsetko aj spätne do VOZD?
ano, ale riskuješ pokutu Inšpekcie práce za nedodržiavanie Zákonníka práce ...
maska2
13.01.12,11:52
toto som chcel vediet len informacne, dakujem velmi pekne