Zavrieť

Porady

Stravné lístky SZČO

Dobrý den, nikde som nenašla odpoveď na moju otázku. Keď som szčo otváram maly second hand ,budem viesť jednoduché účtovníctvo. ako szčo mám nárok a stravné lístky.neviem či dobre tomu rozumiem keď budem mať otvorené od pondelka do nedele čiže 30 dní v mesiaci mám nárok na 30*3,8 strav.lístkov??a potom si celú sumu čiže 114 eur dám do výdavkou??niesom platca dph.ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Romci Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, SZČO má teda nárok na str. lístok aj v sobotu aj v nedeľu
?
Ak pracuje - ano. Ale všetkého veľa škodí, mal by aj oddychovať ...
0 0
Romci Romci

Romci je offline (nepripojený) Romci

Hej to viem..ale čo už..a ako sa to dokladuje keď príde daňová kontrola(myslím to že odrobil tie vikendy)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Romci Pozri príspevok
Hej to viem..ale čo už..a ako sa to dokladuje keď príde daňová kontrola(myslím to že odrobil tie vikendy)?
čo je predmetom podnikania SZČO ?
0 0
Romci Romci

Romci je offline (nepripojený) Romci

Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod), Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby, Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Romci Pozri príspevok
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod), Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby, Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
ak sa v tom kontrolori budú chcieť moc vrtať, možno ich bude zaujímať prevádzková doba predajne (ak nejakú má), námatkovo uzatvorené sprostr.zmluvy, faktúry a pod.
Niekedy je menej viac - a platí to aj pri SL.
0 0
Romci Romci

Romci je offline (nepripojený) Romci

No bohužiaľ na kancelárii nie je prevádzková doba..Asi to nechám len klasicky na odpracované dni bez víkendov a sviatkov...
0 0
keram66 keram66

keram66 je offline (nepripojený) keram66

Dobry den ,
ak som objednala str.listky , vyplatene boli 16.1.2012 .Mozem ich cerpat uz 16 ci az 17januara , alebo az na mesiac februar ?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

keram66 Pozri príspevok
Dobry den ,
ak som objednala str.listky , vyplatene boli 16.1.2012 .Mozem ich cerpat uz 16 ci az 17januara , alebo az na mesiac februar ?
Dakujem
ÁNo, už od 16.1., samozrejme len za odpracované dni.
0 0
Ticket Restaurant Ticket Restaurant
Vo Vašom prípade je potrebné analyzovať ustanovenie §19 ods. 2 písm. p) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov. V zmysle tohto ustanovenia predstavuje daňový výdavok stravné vynaložené daňovníkom, ktorému plynú príjmy podľa §6 ods. 1 a 2 zákona o dani z príjmov za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac však na stravné v rozsahu podľa zákona o cestovných náhradách pre časové pásmo 5-12 hodín. Tu je podmienka, že ak by ste mali aj príjem ako zamestnanec, ku ktorému by Vám zamestnávateľ poskytoval stravovanie, nárok na stravné podľa vyššie citovaného ustanovenia Vám nevzniká. Pri analýze tohto ustanovenia nie je rozhodujúce, ako dlho a často budete mať Váš obchod otvorený, ale či ste skutočne odpracovali každý deň v mesiaci. K uvedenému si budete viesť evidenciu o odpracovanom čase (na papieri, v exceli, inak, aby ste preukázali splnenie podmienky na vznik nároku). Ak ste sa rozhodla pre zakúpenie stravovacích poukážok ako formu stravného (ide o najlepšie preukázanie vyloženia stravného) podľa vyššie citovaného ustanovenia vo výške 3.80 EUR, budú potom takto vynaložené výdavky Vašim daňovým výdavkom. Upozorňujeme na splnenie všeobecných podmienok na daňovú uznateľnosť výdavku, ktorým je jeho zaúčtovanie, preukáznosť a vynaloženie na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu.
0 0
adriatika adriatika

adriatika je offline (nepripojený) adriatika

architekt, matka, manželka a momentálne ekonomicko - účtovnícky učeň rodinnej firmy ...viac
Dobrý deň, zostali mi stravné lístky z roku 2011, kupovala som ich v januári na celý rok, sú tieto lístky prenosné a môžem ich vyúčtovať za január 2012?

Ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adriatika Pozri príspevok
Dobrý deň, zostali mi stravné lístky z roku 2011, kupovala som ich v januári na celý rok, sú tieto lístky prenosné a môžem ich vyúčtovať za január 2012?

Ďakujem za odpoveď
Sl platili len pre rok 2011. Bolo ich treba vrátiť dodávateľovi.
0 0
adriatika adriatika

adriatika je offline (nepripojený) adriatika

architekt, matka, manželka a momentálne ekonomicko - účtovnícky učeň rodinnej firmy ...viac
Tweety, ďakujem za odpoveď. Takže, aby som tomu rozumela dobre, ak mi zostali stravné lístky, nemôžem ich proste preúčtovať do nového roku....Môžem ich vymeniť u dodávateľa za nové stravné lístky s tým, že dokúpim zbytok za celý rok, podľa pracovných dní a výmena sa uskutoční na základe nejakých dokladov...Ak ich nevymením, jediná možnosť je odpísať stravné lístky na súkromné účely v starom roku, chápem to dobre? Ak by som zaúčtovala stravné lístky z roku 2011, do roku 2012 a potom v januári vydala tieto stravenky, myslím účtovne, nie manuálne, tak by to bola účtovná chyba, dobre tomu rozumiem?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tie SL sú platné na rok 2011 alebo 2012 ?
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Ahojte,
chcem sa opýtať ako je to stravným SZČO, ak chodí pracovať aj do zahraničia konkr.do Čiech, môžem mu spraviť vyúčtovanie cestovného a dať mu tam tých 600.-Kč/deň ? treba to aj nejako zdokladovať, že tam skutočne bol???
A bude to jeho daňový výdavok, že????
Ďakujem
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dobrý, môžem si namiesto stravného lístka dať do nákladov bloček z pizérie, či obed kupený v TESCO?
/SZČO, pracujem doma, internet.obchod/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Dobrý, môžem si namiesto stravného lístka dať do nákladov bloček z pizérie, či obed kupený v TESCO?
/SZČO, pracujem doma, internet.obchod/
Môžeš, ale max. uznaným výdavkom je suma 3,80 €.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

OK to mi je jasné, takže ked nemám momentálne peniaze na kupu stravných lístkov, môžem si dať do výdavkov na každý den bloček za stravu z obchodu, pizerie ...
Môžem si to dať aj sumárom jednu sumu za mesiac do jedn.účtovníctva a k tomu priložím rozpis dní za ktoré si uplatnujem stravné?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
OK to mi je jasné, takže ked nemám momentálne peniaze na kupu stravných lístkov, môžem si dať do výdavkov na každý den bloček za stravu z obchodu, pizerie ...
Môžem si to dať aj sumárom jednu sumu za mesiac do jedn.účtovníctva a k tomu priložím rozpis dní za ktoré si uplatnujem stravné?
Áno, môžeš.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dakujem krásne. Prijemný den M
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dobrý ešte sa chcem opýtať, môžem na jeden bloček s napr. TESCO rozrátať stravné na viac dní v mesiaci /v hodnote 3,80,- na 1 deň samozrejme/?
0 0
Načítať ďalšie