barca.c27
03.09.11,13:52
Ahojte, obraciam sa na Vás , pretože chcem pomôcť svojmu ujovi. Pracuje pre správcovskú spoločnosť ako dispečer v jednej výškovej budove. Má na starosti bezpečnostný systém, spúšťanie klimatizácie a čo ja viem čo všetko. Proste chod tej budovy. Spološnosť s ním veľmi máva, majú ťahať 12ky ,ale málokedy je v robote iba 12 hodín. Aj teraz, nastúpil včera o šiestej ráno a etše je v robote, lebo kolega ho neprišiel vystriedať a to má ťahať ďaľšiu nočnú, to bude 48 hodín v robote, no nemysliteľné,keďže je to robota kde sa naozaj nedá ani pospať. Keď to povie šéfovi ten mu povie, že to nejak musí vydržať a takto sa to ťahá stále. Chcela by som tam poslať nejakú inšpekciu, neporadíte mi kam treba napísať? Dá sa to aj anonymne? Ďakujem
arizona
03.09.11,12:15
Vygoogli si "inspektorat prace"+okres,prip.mesto podla sidla firmy.
Podnet moze podat aj anonymne.Ale ak sa aj stazovatel podpise, inspektori neprezraduaju meno a kontroluju tak, aby sa nedalo zistit,kto konkretne podnet pisal.Pre istotu to treba do podnetu zdoraznit, ze ziada o anonymitu.
Je lepsie sa podpisat a uviest adresu,aj tel. kontakt, v takom pripade mu pisomne odpovedia,ako sa vec vyriesila a co zistili.
misoft
03.09.11,16:53
Podnet moze podat aj anonymne.Ale ak sa aj stazovatel podpise, inspektori neprezraduaju meno to neprezradia, ale a nekontroluju tak, aby sa nedalo zistit,kto konkretne podnet pisal subjekt aj tak vie dopredu, že príde inšpekcia.Pre istotu to treba do podnetu zdoraznit, ze ziada o anonymitu. Ale zaručené to nie je.
Je lepsie sa podpisat a uviest adresu,aj tel. kontakt, v takom pripade mu pisomne odpovedia,ako sa vec vyriesila a co zistili. Ja som podával podnet, všetko som dodal (meno, adresu, e-mail, tel.číslo) - doteraz mi odpoveď nedali - a je to už 9 mesiacov. A firma funguje veselo ďalej, o kontrole vedeli vopred!
Malo by to takto byť - ale nie je!

Časom sa môžu očakávať nepríjemné "sankcie".