Zavrieť

Porady

inšpektorát práce

Ahojte, obraciam sa na Vás , pretože chcem pomôcť svojmu ujovi. Pracuje pre správcovskú spoločnosť ako dispečer v jednej výškovej budove. Má na starosti bezpečnostný systém, spúšťanie klimatizácie a čo ja viem čo všetko. Proste chod tej budovy. Spološnosť s ním veľmi máva, majú ťahať 12ky ,ale málokedy je v robote iba 12 hodín. Aj teraz, nastúpil včera o šiestej ráno a etše je v robote, lebo kolega ho neprišiel vystriedať a to má ťahať ďaľšiu nočnú, to bude 48 hodín v robote, no nemysliteľné,keďže je to robota kde sa naozaj nedá ani pospať. Keď to povie šéfovi ten mu povie, že to nejak musí vydržať a takto sa to ťahá stále. Chcela by som tam poslať nejakú inšpekciu, neporadíte mi kam treba napísať? Dá sa to aj anonymne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vygoogli si "inspektorat prace"+okres,prip.mesto podla sidla firmy.
    Podnet moze podat aj anonymne.Ale ak sa aj stazovatel podpise, inspektori neprezraduaju meno a kontroluju tak, aby sa nedalo zistit,kto konkretne podnet pisal.Pre istotu to treba do podnetu zdoraznit, ze ziada o anonymitu.
    Je lepsie sa podpisat a uviest adresu,aj tel. kontakt, v takom pripade mu pisomne odpovedia,ako sa vec vyriesila a co zistili.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    arizona
    Podnet moze podat aj anonymne.Ale ak sa aj stazovatel podpise, inspektori neprezraduaju meno to neprezradia, ale a nekontroluju tak, aby sa nedalo zistit,kto konkretne podnet pisal subjekt aj tak vie dopredu, že príde inšpekcia.Pre istotu to treba do podnetu zdoraznit, ze ziada o anonymitu. Ale zaručené to nie je.
    Je lepsie sa podpisat a uviest adresu,aj tel. kontakt, v takom pripade mu pisomne odpovedia,ako sa vec vyriesila a co zistili. Ja som podával podnet, všetko som dodal (meno, adresu, e-mail, tel.číslo) - doteraz mi odpoveď nedali - a je to už 9 mesiacov. A firma funguje veselo ďalej, o kontrole vedeli vopred!
    Malo by to takto byť - ale nie je!

    Časom sa môžu očakávať nepríjemné "sankcie".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.