Adriana456
15.09.11,09:28
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu.
Kúpila som auto dovezené z Talianska. Auto som kúpila u nás od Slováka, nie je prihlásené a má prevozné značky.
Pri kúpe mi predávajúci vystavil slovenskú kúpnu zmluvu medzi mnou a ním. Doložil mi Technický preukaz vozidla v IT jazyku, odhlášku vozidla v IT jazyku,
a doklad k prevozným značkám.
Informovala som sa v zákonoch čo všetka potrebujem dokladovať pri žiadosti na obvodný úrad. Jednou z podmienok je doklad o nadobudnutí vozidla.
Problém vidím v tom, že nemám kúpnu zmluvu o kúpe vozidla v taliansku, ani žiadnu faktúru a ani predávajúci ju nemá.
Predávajúci ma uistil že mi postačí zmluva od neho, no nie som si plne istá.
beatam
15.09.11,07:36
Ja som práve teraz absolvovala túto tortúru s prepisom auta z Česka. Ako doklad som mala tiež iba darovaciu zmluvu. Ak nemáš istotu, skús sa opýtať priamo na ObU. Ja som mala šťastie na veľmi ústretových úradníkov.
Adriana456
15.09.11,07:39
Dakujem za odpoved. Ako dlho asi cela tato tortura trvala?
beatam
15.09.11,07:51
1. deň kontrola originality + STK. Potom doklady na ObU. Na ďalší deň som si bola pre nový technický, vybavila PZP a potom k policajtom odovzdať prevoznú značku a vyzdvihnúť si novú. Teraz už tretí deň čakám SMS od policajtov, aby som si prišla pre "malý technický" (tuším tak sa tomu nadáva). Takže cca 3 dni. Držím palce pri vybavovaní :-)
Adriana456
15.09.11,07:57
No super, cca tolko casu mam kym mi skonci platnost prevoznych :)
Dakujem velmi pekne, najvacsiu obavu mam z tej zmluvy, ci mi ju uznaju....
beatam
15.09.11,08:06
Tak nestrácaj čas. Ja som mala originalitu aj STK objednanú vopred. Takže som to vybavila rýchlo. Pre "pokoj duše" skoč s tou zmluvou na ObU, prípadne im zavolaj. Dúfam, že to rýchlo a dobre vybavíš :-)
Adriana456
15.09.11,08:10
Vies mi prosim este presne vysvetlit tu kontrolu originality a kde mi ju spravia?
JAJA11
15.09.11,08:13
Pokiaľ sú doklady v talianskom jazyku, asi treba aj preklad dokladov do SJ. České doklady netreba prekladať :o
beatam
15.09.11,09:08
Vies mi prosim este presne vysvetlit tu kontrolu originality a kde mi ju spravia?

Ja som si našla na nete, kde ju v mojom okolí robia. Bol tam aj telefon, tak som sa dohodla na termíne. Trvá to asi 1 - 1,5 hodiny. Aj STK mi urobili až po kontrole originality.
Žabinka
20.09.11,09:02
Vies mi prosim este presne vysvetlit tu kontrolu originality a kde mi ju spravia?
Ak už nie je neskoro, pozri si www.ko.sk, klikni na pracoviská KO, a tam si nájdeš KO podľa tvojho bydliska, alebo niekde blízko. Ešte upozorňujem, že pokiaľ dovezené vozidlo nie je staršie ako 4 roky, stačí KO, STK a EK netreba.
betuska7
18.11.11,16:59
Dobry den Beatka, tiez uvazujem nad dovozom auta z Ciech (jazdenka), iba ma zaujima kolko stoji cca cely ten ceremonial pri prihlasovani vozidla pocnuc od kontroly originality az po prihlasenie na Dopravnom inspektorate. Vopred velmi pekne dakujem za Vasu odpoved. Pekny vecer! Betka
Focus311
19.02.12,23:29
No keby boli tie auta v česku naozaj tak kvalitne, tak ich zbytocne budu predavat niekam do zahranicia za lacno, to by nich predavali radsej na domacom trhu. :confused: Aj tu to je: http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/na-slovensko-sa-dovaza-stale-viac-jazdeniek-ich-kvalita-vsak-rapidne-klesa-343