Zavrieť

Porady

Prihlásenie dovezeného auta zo zahraničia - doklad o nadobudnutí vozidla

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu.
Kúpila som auto dovezené z Talianska. Auto som kúpila u nás od Slováka, nie je prihlásené a má prevozné značky.
Pri kúpe mi predávajúci vystavil slovenskú kúpnu zmluvu medzi mnou a ním. Doložil mi Technický preukaz vozidla v IT jazyku, odhlášku vozidla v IT jazyku,
a doklad k prevozným značkám.
Informovala som sa v zákonoch čo všetka potrebujem dokladovať pri žiadosti na obvodný úrad. Jednou z podmienok je doklad o nadobudnutí vozidla.
Problém vidím v tom, že nemám kúpnu zmluvu o kúpe vozidla v taliansku, ani žiadnu faktúru a ani predávajúci ju nemá.
Predávajúci ma uistil že mi postačí zmluva od neho, no nie som si plne istá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Ja som práve teraz absolvovala túto tortúru s prepisom auta z Česka. Ako doklad som mala tiež iba darovaciu zmluvu. Ak nemáš istotu, skús sa opýtať priamo na ObU. Ja som mala šťastie na veľmi ústretových úradníkov.

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    1. deň kontrola originality + STK. Potom doklady na ObU. Na ďalší deň som si bola pre nový technický, vybavila PZP a potom k policajtom odovzdať prevoznú značku a vyzdvihnúť si novú. Teraz už tretí deň čakám SMS od policajtov, aby som si prišla pre "malý technický" (tuším tak sa tomu nadáva). Takže cca 3 dni. Držím palce pri vybavovaní :-)
    No super, cca tolko casu mam kym mi skonci platnost prevoznych
    Dakujem velmi pekne, najvacsiu obavu mam z tej zmluvy, ci mi ju uznaju....

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Tak nestrácaj čas. Ja som mala originalitu aj STK objednanú vopred. Takže som to vybavila rýchlo. Pre "pokoj duše" skoč s tou zmluvou na ObU, prípadne im zavolaj. Dúfam, že to rýchlo a dobre vybavíš :-)

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Pokiaľ sú doklady v talianskom jazyku, asi treba aj preklad dokladov do SJ. České doklady netreba prekladať

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Adriana456 Pozri príspevok
    Vies mi prosim este presne vysvetlit tu kontrolu originality a kde mi ju spravia?
    Ja som si našla na nete, kde ju v mojom okolí robia. Bol tam aj telefon, tak som sa dohodla na termíne. Trvá to asi 1 - 1,5 hodiny. Aj STK mi urobili až po kontrole originality.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Adriana456 Pozri príspevok
    Vies mi prosim este presne vysvetlit tu kontrolu originality a kde mi ju spravia?
    Ak už nie je neskoro, pozri si www.ko.sk, klikni na pracoviská KO, a tam si nájdeš KO podľa tvojho bydliska, alebo niekde blízko. Ešte upozorňujem, že pokiaľ dovezené vozidlo nie je staršie ako 4 roky, stačí KO, STK a EK netreba.

    betuska7 je offline (nepripojený) betuska7

    betuska7
    Dobry den Beatka, tiez uvazujem nad dovozom auta z Ciech (jazdenka), iba ma zaujima kolko stoji cca cely ten ceremonial pri prihlasovani vozidla pocnuc od kontroly originality az po prihlasenie na Dopravnom inspektorate. Vopred velmi pekne dakujem za Vasu odpoved. Pekny vecer! Betka

    Focus311 je offline (nepripojený) Focus311

    Focus311
    No keby boli tie auta v česku naozaj tak kvalitne, tak ich zbytocne budu predavat niekam do zahranicia za lacno, to by nich predavali radsej na domacom trhu. Aj tu to je: http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/...idne-klesa-343

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.