paulite
19.09.11,20:22
prvykrat som spolupracovala so zlavovym portalom a predalo sa cca 22 kuponov, chcu odo mna vystavit fakturu, aby mi mohli poslat peniaze, lenze neviem ako...co im mam v tej fakture uctovat? predavali sa hodinky, mam tam dat ze predanych 22 hodiniek alebo mam fakturovat sluzbu - sprostredkovanie? alebo tam treba nejako dat tu odmenu 15 % ? prosim o rady...dakujem.
Ice dive
19.09.11,18:42
no ak zlavový portál fyzicky bude tie hodinky dodávať klientom, a kúpili ich od teba, tak by si mala faktúrovať 22 ks hodiniek... ak oni predali 22 ks kupónov, ktoré si potom zákazníci u teba uplatnia tak vlastne sprostredkovali službu oni tebe t.j. faktúra by mala ísť z ich strany lebo ty si si službu objednala a oni ju pre teba vykonali... (takže logicky mi príde, že faktúrovať by mali oni tebe)
paulite
19.09.11,19:14
Ano, oni predali kupony, hodinky som posielala ja...peniaze maju poslat oni mne...
Ice dive
19.09.11,19:22
asi ste vy neposielali hodinky a taktiež oni nepredávali kupóny len tak na dobré slovo... máte medzi sebou dajakú zmluvu a čo je jej predmetom k čomu Vás vzájomne zaväzuje...

keďže kupóny predávali pod svojim menom na svojej stránke a ty si bola len dodávateľ, tak by som im vystavil faktúru na 22 ks hodiniek s 15 % zľavou (provízia za predaj) a priložil dodací list s 22 adresami, kam všade boli hodinky dodané...
paulite
19.09.11,19:26
teraz citam...ziadaju o vystavenie faktury