oner
20.09.11,15:09
Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
Skúšal som už asi všetko... otvoril som prevádzku, chodil som za klientmi, spravil webovú stránku, obchodoval cez internet, išiel dole s cenou, spravil som absolutne bezkonkurenčné ponuky, skúšal som isť na trh cenou aj kvalitou, obvolával som qvantum potencionálnych klientov, som spravodlivý, riadim sa môj zákazník môj pán, vždy chcem čo najlepšie klientovi,
proste vždy urobím tak aby bolo čo najlepšie pre môjho zákazníka... ale stále nikto odomňa nič nechce..
za celý tento rok som mal asi 10 zákaziek, to je cca 100€ zisk za celý rok... s peniazmi už absolutne nevychádzam .... ja už fakt neviem ako sa dostať na trh keď nič nefunguje..
skúsil som už asi všetko, ale aj tak nikdy nič nepomohlo... spravil som stovky ponúk a nikto nič..

Aj vy ste mali taký strašný štart?.. ako dlho Vám to trvalo zaradiť sa ?..
Druhý človek by to už na mojom mieste dávno vzdal, ale ja stále verím, že to pôjde že na to treba čas, ale bojím sa, že ma ten optimizmus raz prejde ...

Aj s vami to bolo takto?.. či patríte medzi tých šťastlivcov, ktorý sa narodili s darom predávať?..

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..
mattto
20.09.11,14:52
môžeš, prosím, napísať (iba ak chceš) v akej oblasti podnikáš?
pafendorf
20.09.11,15:18
no pokial mas konkurenciu ktora je uspesna a ponukas sluzbu alebo produkt lepsie ako oni tak sa ti musi na beton daryt, pokial nemas konkurenciu je potrebne zistit ci je vobec zaujem o to co ponukas ... spravny manazer hlada riesenia ..vela stastia :)
Dáša_
20.09.11,16:33
Teraz sa budem tváriť múdro :) - čitam akúsi knižku a tam je napísané, že musíš mať stanovený konkrétny cieľ, čo chceš dosiahnuť. Nie také že prežiť, ale niečo konkrétne - napríklad zarobiť do konca roka 5000€ alebo niečo podobné...

No ľahko sa hovorí, prax je ťažšia.

Možno sa treba zamyslieť, či to, čo ponúkaš je to pravé orechové. Nielen či je o to záujem, ale či to teba samého baví
pepsikova
20.09.11,16:52
...mne občas chodí taký newsletter,tak pozri, možno ti pomôže...

Dobrý den,

pokud chcete přivést do vaší firmy nové zákazníky,
čerstvou inspiraci najdete v průvodci
"Jak do vaší firmy přivést nové zákazníky,
kteří chtějí nakupovat... a mají peníze".

Připravili jsme jej pro vás zdarma
a navíc také získáte seriál "52 tipů pro zvýšení prodeje".


www.JakZvysitProdej.cz
Link funguje iba mne,som tam prihlásená,takže ak sa ti to nezobrazí, napíš..nejako ti dopravím tie typy, chodí to týždenne,ja som odtiaľ brala tipy pre učivo v škole)


S přátelským pozdravem


Jana Crhonková
JakZvysitProdej.cz
buchač
20.09.11,17:07
Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
...
...

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..



...málo , krátko ...nič moc ...

" Predstavenie " sa ....votretie sa do mysle , do povedomia zákazníka je dlhá cesta ....nezvykne trvať len ten jeden rok ...




Ozaj , tie knihy sú v podstate drísty ...tie fungujú možno na západe , ale nie u nás ...
Dantess
20.09.11,17:35
Teraz sa budem tváriť múdro :) - čitam akúsi knižku a tam je napísané, že musíš mať stanovený konkrétny cieľ, čo chceš dosiahnuť. Nie také že prežiť, ale niečo konkrétne - napríklad zarobiť do konca roka 5000€ alebo niečo podobné...

No ľahko sa hovorí, prax je ťažšia.

Možno sa treba zamyslieť, či to, čo ponúkaš je to pravé orechové. Nielen či je o to záujem, ale či to teba samého baví

Napoleon Hill - mysli a zbohatni ? :D
Dáša_
20.09.11,17:38
autor áno, ale kniha sa volá tuším Úspech, to najlepšie z Napoleona Hilla
Dantess
20.09.11,17:39
Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
Skúšal som už asi všetko... otvoril som prevádzku, chodil som za klientmi, spravil webovú stránku, obchodoval cez internet, išiel dole s cenou, spravil som absolutne bezkonkurenčné ponuky, skúšal som isť na trh cenou aj kvalitou, obvolával som qvantum potencionálnych klientov, som spravodlivý, riadim sa môj zákazník môj pán, vždy chcem čo najlepšie klientovi,
proste vždy urobím tak aby bolo čo najlepšie pre môjho zákazníka... ale stále nikto odomňa nič nechce..
za celý tento rok som mal asi 10 zákaziek, to je cca 100€ zisk za celý rok... s peniazmi už absolutne nevychádzam .... ja už fakt neviem ako sa dostať na trh keď nič nefunguje..
skúsil som už asi všetko, ale aj tak nikdy nič nepomohlo... spravil som stovky ponúk a nikto nič..

Aj vy ste mali taký strašný štart?.. ako dlho Vám to trvalo zaradiť sa ?..
Druhý človek by to už na mojom mieste dávno vzdal, ale ja stále verím, že to pôjde že na to treba čas, ale bojím sa, že ma ten optimizmus raz prejde ...

Aj s vami to bolo takto?.. či patríte medzi tých šťastlivcov, ktorý sa narodili s darom predávať?..

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..

Asi viem ako sa cítiš. Teda nie asi, ale určite. Moje prvé podnikanie bolo podobné a trvalo rok aj pol kým sa rozbehlo poriadne. Boli to depresie a ťažké časy. Samozrejme my ľudia sme nepoučiteľní a tak som otvoril ďaľší biznis a mám rovnaké pocity :D Treba ale vydržať a nevzdávať sa. Častokrát sa hovorieva jedna vec. Ak predáva tvoja konkurencia a ty nie, tak je problém u Teba. Tohoto sa drž. Meň stratégiu, skúšaj nové veci a uč sa na chybách. Inak pomôže nám ak napíšeš, že v čom podnikáš.
Dantess
20.09.11,17:41
autor áno, ale kniha sa volá tuším Úspech, to najlepšie z Napoleona Hilla

ejjj takže som sa trafil viac menej :-) Je to naj autor akého poznám. Jeho kniha mi zmenila úplne podnikateľské myslenie a nič lepšie ma v biznis živote nemohlo asi postrehnúť, než tá kniha. Nieje to len o prachoch, ale aj osobnom vývoji... každému odporúčam
Dáša_
20.09.11,17:49
Asi viem ako sa cítiš. Teda nie asi, ale určite. Moje prvé podnikanie bolo podobné a trvalo rok aj pol kým sa rozbehlo poriadne. Boli to depresie a ťažké časy. Samozrejme my ľudia sme nepoučiteľní a tak som otvoril ďaľší biznis a mám rovnaké pocity :D Treba ale vydržať a nevzdávať sa. Častokrát sa hovorieva jedna vec. Ak predáva tvoja konkurencia a ty nie, tak je problém u Teba. Tohoto sa drž. Meň stratégiu, skúšaj nové veci a uč sa na chybách. Inak pomôže nám ak napíšeš, že v čom podnikáš.

teda, sranda je, že ťa vlastne celkom dobre poznáme. Tuším prvá téma, čo si ja na teba spomínam bol výber názvu salona :) Teda ak máš na mysli ako prvý ten salonový biznis... Je pravda, že ty ten cieľ stanovený máš jasne
Dantess
20.09.11,17:57
teda, sranda je, že ťa vlastne celkom dobre poznáme. Tuším prvá téma, čo si ja na teba spomínam bol výber názvu salona :) Teda ak máš na mysli ako prvý ten salonový biznis... Je pravda, že ty ten cieľ stanovený máš jasne

áááno :-) Je to už nejaký ten deň čo som tu. Salón sa podarilo rozbehať a reklama ústnym podaním funguje. Tuším to si bola ty, kto mi vždy hovoril že najlepšia reklama je spokojný zákazník :-)
Dáša_
20.09.11,18:04
no to vieš, ja sa reklamou ústnym podaním riadim už od roku 1994 :)
oner
20.09.11,18:43
ľudia ďakujem za príspevky, nečakal som takú odozvu :)

Nechcel som písať v čom podnikám, ale keď už sa pýtali viacerí, že v čom to je tak, je to v reklame, ale nie ako reklamné agentúry. Ja predávam len reklamné predmety s potlačou a tlačovú reklamu ( ponukové obaly, letáky, šanóny a kopu iného ) Ja nie som ako agentúra, lebo oni predávajú všetko možné, aj to čo absolutne klientovi neprinesie nič iba zbytočné zvýšenie nákladov.
Do takéhoto smeru ja nechcem vŕtať, pretože ja chcem aby môj klient mal po nákupe pocit spokojnosti a nie rozmýšľal nad tým že obchod bol zbytočný.

Motivačných kníh, kníh o ľudskom správaní, knihy ako telefonovať a kopu iného materiálu mám za sebou a ešte kopu pred sebou a veľa ma aj naučili a hlavne aj otvorili oči. Moja prvá kniha čo som čítal v takomto smere bola Bohatý otec, chudobný otec od Róberta Kiyosakiho (veľmi sa mi páčila a stále páči)

Áno rok je veľmi málo na podnikanie, ale mne nejde o to aby som za rok bol milionár, len som chcel cítiť že som sa aspoň o krok posunul na trhu.

Ďakujem pani/slečna pepsikova za odkaz, určite sa do neho pred spaním zavŕtam.

Konkurencie je ako maku, ale dokážem konkurovať pretože spolupracujem po väčšine so zahraničnými firmami a tam som cenovo úplne niekde inde a dodanie nerobí problém aj do týždňa pri niektorých produktoch (čo sa týka tlače). Kvalita je v tejto dobe samozrejmosť a preto JA by som si ani nedovolil poslať klientovi hotový produkt ak by sa mne nepozdával (čo sa týka kvality tlače), ale aj tak niekde je chyba a ja stále neviem kde... viem že je chyba na mojej strane a preto som skúšal kadečo ako som spomínal v prvom príspevku.

Skúšať budem aj naďalej a viem že začiatky sú ťažké, ale nikde sa nepohnúť ani za rok je pre mňa smutné... posunul som sa akurát na mínusko na mojom účte, čo je ešte horšie pre moju budúcnosť :/

Viete dakedy mi to príde ako keby som celý rok zabil, síce som sa veľa naučil ale nijaký pokrok... nič.. som tam vlastne kde som aj bol pred rokom, len mám väčšie dlhy a pár referencii, ktoré sa budem snažiť využiť v budúcnosti.... ale som rád, že ma to stále drží a verím... že môj cieľ bude uskutočnený

Mňa by aj zaujímalo ako ste dopadli vy? čo bol (ak to nieje tajné) taký ten zlomový moment?.. kedy ste si povedali tak teraz sa mi "zrazu"(alebo niečim spôsobené) , začalo dariť ???

Už veľa píšem.. :) Však, kto to bude čítať :D.. Ďakujem ak ste sa dostali až sem ....
Dantess
20.09.11,19:00
ľudia ďakujem za príspevky, nečakal som takú odozvu :)

Nechcel som písať v čom podnikám, ale keď už sa pýtali viacerí, že v čom to je tak, je to v reklame, ale nie ako reklamné agentúry. Ja predávam len reklamné predmety s potlačou a tlačovú reklamu ( ponukové obaly, letáky, šanóny a kopu iného ) Ja nie som ako agentúra, lebo oni predávajú všetko možné, aj to čo absolutne klientovi neprinesie nič iba zbytočné zvýšenie nákladov.
Do takéhoto smeru ja nechcem vŕtať, pretože ja chcem aby môj klient mal po nákupe pocit spokojnosti a nie rozmýšľal nad tým že obchod bol zbytočný.

Motivačných kníh, kníh o ľudskom správaní, knihy ako telefonovať a kopu iného materiálu mám za sebou a ešte kopu pred sebou a veľa ma aj naučili a hlavne aj otvorili oči. Moja prvá kniha čo som čítal v takomto smere bola Bohatý otec, chudobný otec od Róberta Kiyosakiho (veľmi sa mi páčila a stále páči)

Áno rok je veľmi málo na podnikanie, ale mne nejde o to aby som za rok bol milionár, len som chcel cítiť že som sa aspoň o krok posunul na trhu.

Ďakujem pani/slečna pepsikova za odkaz, určite sa do neho pred spaním zavŕtam.

Konkurencie je ako maku, ale dokážem konkurovať pretože spolupracujem po väčšine so zahraničnými firmami a tam som cenovo úplne niekde inde a dodanie nerobí problém aj do týždňa pri niektorých produktoch (čo sa týka tlače). Kvalita je v tejto dobe samozrejmosť a preto JA by som si ani nedovolil poslať klientovi hotový produkt ak by sa mne nepozdával (čo sa týka kvality tlače), ale aj tak niekde je chyba a ja stále neviem kde... viem že je chyba na mojej strane a preto som skúšal kadečo ako som spomínal v prvom príspevku.

Skúšať budem aj naďalej a viem že začiatky sú ťažké, ale nikde sa nepohnúť ani za rok je pre mňa smutné... posunul som sa akurát na mínusko na mojom účte, čo je ešte horšie pre moju budúcnosť :/

Viete dakedy mi to príde ako keby som celý rok zabil, síce som sa veľa naučil ale nijaký pokrok... nič.. som tam vlastne kde som aj bol pred rokom, len mám väčšie dlhy a pár referencii, ktoré sa budem snažiť využiť v budúcnosti.... ale som rád, že ma to stále drží a verím... že môj cieľ bude uskutočnený

Mňa by aj zaujímalo ako ste dopadli vy? čo bol (ak to nieje tajné) taký ten zlomový moment?.. kedy ste si povedali tak teraz sa mi "zrazu"(alebo niečim spôsobené) , začalo dariť ???

Už veľa píšem.. :) Však, kto to bude čítať :D.. Ďakujem ak ste sa dostali až sem ....


A aká je tvoja web stránka ? My sme otvorili 2.5.2009. Po dobrom začiatku, kde nás vyskúšali všetci známi a ich známi sme sa prebudili zo sna a došlo nám, že udržať salón s výdavkami cca. 1000e mesačne a bez klientov sa nám podarí tak pol roka... Nikto nechodil a ja som peniaze sypal na zlé miesto a prachy na marketing sa minuli... Ani neviem ako sme prežili prvý polrok, ale bolo to tak, že sme mali mesačne tak 5 masáží čo je asi 100eur. Pred vianocami som som sa rozhodol posledné peniaze investovať do novej web stránky. 500eur a bolo to doslova všetko, alebo nič. Na stránku sa spravil online objednávkový formulár, miesto pre kladné recenzie na nás, cenník a objednávky začali chodiť. Na vianoce sme mali vtedy ešte pre nás nenormálny obrat 2300eur :-) Pamätám sa, že sme doma peniaze počítali a radovali sa :-) Od tohoto času sa to pohlo. Začalo chodiť viac ľudí a keďže máme zdravotnú školu a vieme čo robíme, tak sa to roznieslo po BA. Teraz máme už 2 zamestnancov na brigádu a sme 4a. Mesačne máme okolo 150 klientov a sme na trhu už 2 a pol roka... Sme 1. v google na slovo masáže, masáže v bratislave a to hlavne kôli kvalitnému obsahu. Každú masáž sme opísali vlastnými slovami a dokopy to okopírovalo asi už 20 konkurenčných salónov... Takže všetko sa pohlo investíciou do web stránky. Preto vždy treba vymýšľať nové veci a snažiť sa meniť svoj biznis dovtedy, kým sa ľady nezlomia. Na 100% to pôjde, len sa netreba vzdávať.
oner
20.09.11,19:12
Ja mám web len základný... taký informatívny, kde je presný popis tlačových materiálov a reklamné predmety len el. katalógy .. :/ áno toto je asi teda moje naj mínus, ale toľko peňazí som už nemal aby som si mohol dovoliť zakúpiť novú web stránku a tak som si musel pomôcť len s mojimi skúsenosťami s html, php a css .. ktoré niesu veľmi veľké...
Ale ďakujem za radu ... idem šetriť na novú web stránku teda dám to potom spraviť profíkom... len teraz neviem s čoho chcem šetriť keď ja som už fakt mimo s financiami a tak už len niekde splašiť zákazky a budem pevne veriť, že mi to pomôže.... veľké ďakujem za radu
pepsikova
21.09.11,03:07
..tak ja vám len budem držať palce, nech sa vám darí a vaša práca je kvalitná..nie je možné mať všetko hneď,ale snaha a chuť sa vždy oplatí a prinesie ovocie...a eurky...držím vám obidvom palčoky furt...
BXLmiami
21.09.11,05:59
3 roky kým som bola spokojná.Teraz nemyslím na medicínu,tá mi krachuje aj ked som v nej sukromná 16 rokov.Tam je ale problém legislatívny,takže to treba tak aj brať.
BIZAL
21.09.11,06:22
Oner,

ani neviem kde mam zacat, tento prispevek pre mna vela znamena, resp. ako keby som pocuvala seba. Vsetko to, co popisujes postretlo aj mna. Taktiez podnikam 2 roky a necitim ziadne zlepsenie. Najhorsie na tom je to, ze mozno zlepsenie je, len my to nevieme posudit. Je dobre, ze si tuto temu zalozil, kazda diskusia o biznise pomoze, pretoze ja nemam v okoli nikoho kto by podnikal, a preto niet s kym o tom debatovat. Kazda informacia sa moze hocikomu zist.

Velmi ma potesil tvoj pozitivny postoj a to, ze sa nevzdavas. Ja som taka ista. Taktiez pozitivne prispevky od ostatnych, ktori radia nevzdat sa a makat...dakujem aj ja

Prisla som na trh EU trh s novymi produktami pred cca rokom a pol s myslienkou v prvom rade nie orientovanou na zisk (a to moze byt prave ten moj problem), ale potesit ludi a pomoct im. Produkty som pouzivala sama uz cca 10 rokov, ale nemohla som sa k nim v EU dostat, a preto som sa rozhodla pre dovoz, ved nech aj ini maju moznost dostat sa k vyrobkom. Taktiez som ako vyhradny dovozca pre EU musela investovat velmi vela penazi a stale to pretrvava. Navratnost nepocitam ani do dvoch rokov. Ako si pisal, skusala som vsetko (reklamy: web, oblecenie, autobusy, letaky, billboard, auta, casopisy....oslovovtl ludi roznymi sposobmi, chodit a cestovat vsade....) a mam pocit, ze sa nehnem z miesta. Ale teraz to pozitivne aj ked zisk stale nemam: verim, ze vsetko pride postupne. Raz som niekde citala, ze sa netreba vzdat minimalne 3 roky, ze moze prist zakazka, ktora ta "vytiahne z biedy". Dalej...vsimni si niektore velke firmy, ktore prisli na trh len teraz a su uspesne, no ked si precitas ich historiu zistis, ze firma bola zalozena v r. 1990 a my prichadzame na to, ze aj oni sa TRAPILI 20 rokov aby si o nich konecne pocul aj ty.
Co sa tyka mna: prvy rok podnikania som mala same cervene cisla, aj odvody som musela platit z pozicanych penazi. Tento, druhy rok uz nie som nutena si poziciavat cokolvek (ale este som dlh nevratila z dovodu tocenia penazi). Mam na prezitie a otacanie penazi. Je pravda, ze nemam volno a pracujem den, noc, vikendy, sviatky. Bavi ma to.

Pytal si sa na bod zlomu: prvy rok bol tazky, ziskala som cca 80 predajni na Slovensku. Velmi vela produktov som rozdala zadarmo a robim to do dnes. Dodavala som vyrobky do predajni na komis s rizikom, ale inac by sa mi do predajni ani nedostali. Na druhy rok sa mi podarilo ziskat 4 distributorov v 4 statoch a vyviezt. To bol pre mna bod zlomu. ALE....oni si opat len kupili kvantitu tovaru, ktoru teraz musia predat a ja mozem opat cakat na bod zlomu. Preto si myslim, ze je dolezite ako sa vravi "nezaspat na vavrinoch" a byt stale o krok vpred.

Moja skusenost ako sa obchoduje najlepsie je osobny kontakt! Nikdy som nic nedocielila telefonicky alebo e-mailom. Pozicala som si na dva dni vo Varsave 200 eur, no mohla som ich o dva tyzdne vratit. Obchod bol uspesny, telefonicky by sa mi to nepodarilo.

Mnohokrat som aj rozmyslala nad zamestnancom aby sa to vsetko zrychlilo. Viem, nemam na neho zatial peniaze, ale som si ista, ze by na seba vyrobil. Neskor som od myslienky upustila, aspon tie 3 roky musim zvladat pracovat minimalne za dvoch. Taktiez si uvedomujem svoj problem nedostatku penazi (ako aj ty). Treba mi rozsirit sortiment a nemam za co. Taktiez mam plne sklady tovaru, na ktory mi moze onedlho skoncit doba spotreby a ja sa vtedy mozem ocitnut na dne. ALE NEVERIM TOMU A BOJUJEM a bojuj aj ty!!!
BIZAL
21.09.11,06:24
3 roky kým som bola spokojná.Teraz nemyslím na medicínu,tá mi krachuje aj ked som v nej sukromná 16 rokov.Tam je ale problém legislatívny,takže to treba tak aj brať.

pane boze, clovek drie, studuje tolke roky....a......:(
Dantess
21.09.11,06:48
Bizal nemusíš mať zamestnanca. Môžeš skúsiť obchodného zástupcu. Dohodneš sa s ním, že bude mať % z predaja a tak sa bude viac snažiť. Ty mu budeš platiť len keď spraví biznis a on sa bude snažiť aby mal zaplatené... Ja práve na tomto pracujem, pretože v niektorých produktoch sa to dá spraviť a takýto ľudia majú množstvo kontaktov.

Taktiež môžeš skúsiť aj zľavové portály. Ja som tam predal asi 20kg kávy ikeď skoro zadarmo, ale je to tiež určitá forma reklamy a pre začínajúcich podnikateľov dobrá z toho hladiska, aby im tovar nezhnil na sklade... Je milión ciest, len treba hľadať na nete a všetko sa dá predať aj keď za minimálny zisk, ale je lepšie točiť peniaze a tovar, než nerobiť nič. držím palce
BIZAL
21.09.11,07:17
Bizal nemusíš mať zamestnanca. Môžeš skúsiť obchodného zástupcu. Dohodneš sa s ním, že bude mať % z predaja a tak sa bude viac snažiť. Ty mu budeš platiť len keď spraví biznis a on sa bude snažiť aby mal zaplatené... Ja práve na tomto pracujem, pretože v niektorých produktoch sa to dá spraviť a takýto ľudia majú množstvo kontaktov.

Taktiež môžeš skúsiť aj zľavové portály. Ja som tam predal asi 20kg kávy ikeď skoro zadarmo, ale je to tiež určitá forma reklamy a pre začínajúcich podnikateľov dobrá z toho hladiska, aby im tovar nezhnil na sklade... Je milión ciest, len treba hľadať na nete a všetko sa dá predať aj keď za minimálny zisk, ale je lepšie točiť peniaze a tovar, než nerobiť nič. držím palce

Dakujem za podporu, momentalne predavam niektore vyrobky s 0% zisk. Ake zlavove portaly???

K tym obchodakom: Ano, mam sprostredkovatelov predaja, no vyrobky su lacne a musim predavat velmi velke mnozstva...vydrzim:)
pafendorf
21.09.11,07:23
Bizal nemusíš mať zamestnanca. Môžeš skúsiť obchodného zástupcu. Dohodneš sa s ním, že bude mať % z predaja a tak sa bude viac snažiť. Ty mu budeš platiť len keď spraví biznis a on sa bude snažiť aby mal zaplatené... Ja práve na tomto pracujem, pretože v niektorých produktoch sa to dá spraviť a takýto ľudia majú množstvo kontaktov.

Taktiež môžeš skúsiť aj zľavové portály. Ja som tam predal asi 20kg kávy ikeď skoro zadarmo, ale je to tiež určitá forma reklamy a pre začínajúcich podnikateľov dobrá z toho hladiska, aby im tovar nezhnil na sklade... Je milión ciest, len treba hľadať na nete a všetko sa dá predať aj keď za minimálny zisk, ale je lepšie točiť peniaze a tovar, než nerobiť nič. držím palce
mozem sa spytat ak to nie je tajne ... aku proviziu beru tie zlavove portaly ? lebo som pocul "mozno" zle , ze az 40 % co si myslim,ze je dost ...
Dantess
21.09.11,07:36
mozem sa spytat ak to nie je tajne ... aku proviziu beru tie zlavove portaly ? lebo som pocul "mozno" zle , ze az 40 % co si myslim,ze je dost ...

je to o dohode, ale od 10 do 24%
oner
22.09.11,12:11
BIZAL ĎAKUJEM Ti za tvoj príspevok veľmi ma povzbudil a aj ma dokonca napadlo niečo čo môžem spraviť. :)
Ja plánujem, že povolám nejakých obchoďákov (živnostníkov) tak ako spomína Dantess. Dám im určité % s obratu, len to treba premyslieť a hlavne všetko nachystať atď... aby to malo aj nejaký dobrý systém.. no na všetko naraz sa mi nedá myslieť a tak sa zameriavam teraz hlavne na svoju pomoc ... toto je pre mňa zatiaľ len ďaleká budúcnosť


Inač aj tie zľavové portály vyzerajú lákavo.. ako reklama by to bolo fajn + by to niečo aj zarobilo ako tak kukám vedel by som si tým asi pomôcť, pretože môžem ponúknuť tlač fotiek na plátno s dreveným rámom.. tak ďakujem za typ Dantess, skúsim nad tým pošpekulovať



Pre môj problém som na niečo prišiel...

Obvolal som si potencionálnych klientov, ktorých som navštívil (ale nič nepredal) ako prvých keď som začínal (pred rokom) a dohodol som si stretnutie.
Takže ak predám, získal som za ten rok skúsenosť predať a budem v tom pokračovať v štýle "osobné stretnutie". Tím zistím, že som v niečom lepší ako som bol pred rokom.
Teoreticky mám čím zaujať pretože za ten rok som získal spoluprácu s dodávateľmi, ktorý majú veľké meno a aj pár referencii, ktoré tiež niesu na zahodenie, pretože tam figurujú aj väčšie firmy. takže sa mám čím "pýšiť" si myslím :)

Tak dúfam, že mi to dopadne úspešne a predám, lebo už je to finančne veľmi zle... a ak nepredám, budem nútený si nájsť zamestnanie za pár € niekde vo výrobe.. :( a to nebude dobré... pretože tam sa osobnostne nikde nepohnem ... :/

Tak už len vypracovať podklady na stretnutia a pripraviť sa na úspešný nový týždeň :D


Držím NÁM VŠETKÝM palce, aby sme si tu po čase napísali slová... typu " ťažké časy prešli " :)
BIZAL
22.09.11,15:41
aj ja som si uz dohodla stretnutie ohladom zlavoveho portalu...nieco sa tu aj naucime, vsak Dantess:)

uvidime, napiseme si...
Dantess
22.09.11,16:08
aj ja som si uz dohodla stretnutie ohladom zlavoveho portalu...nieco sa tu aj naucime, vsak Dantess:)

uvidime, napiseme si...

nečakaj od toho zázraky, ale aspoň nebudeš stagnovať a dosť ľudí sa dozvie o tebe
BIZAL
22.09.11,16:28
nečakaj od toho zázraky, ale aspoň nebudeš stagnovať a dosť ľudí sa dozvie o tebe

ale ja cakam zazraky:)
BIZAL
23.09.11,20:11
Už sa niekto rozhodol pre nejaký zlavovy portál?
oner
23.09.11,21:28
azet spustil nový projekt na zlavy.... ešte tam toho nieje veľa a myslím, že sa do toho oplatí isť kým je to nové... ja to obzriem poriadne+im zavolám a pokecám s nimi.. a dám vedieť.. lebo ani ja nemám poňatia ako to presne funguje...
BIZAL
24.09.11,06:26
azet spustil nový projekt na zlavy.... ešte tam toho nieje veľa a myslím, že sa do toho oplatí isť kým je to nové... ja to obzriem poriadne+im zavolám a pokecám s nimi.. a dám vedieť.. lebo ani ja nemám poňatia ako to presne funguje...

do azetu sa zatial pustat nechcem, je tam nezarabajuca cielova skupina...ja uz priblizne viem, ktoru firmu vyuzijem a to uz tento tyzden. rada: poriadne si precitaj zmluvy, najdes tam aj sokujuce odstavce
BXLmiami
24.09.11,17:42
aj ja som si uz dohodla stretnutie ohladom zlavoveho portalu...nieco sa tu aj naucime, vsak Dantess:)

uvidime, napiseme si...
Na zľavové portály si daj pozor,treba ich použiť naozaj len na rozbeh.Vidím to v zahraničí,kde položili pomerne dosť malých podnikateľov,ktorí si to nevedia dobre vyrátať.Pretože predali služby za smiešnu sumu,uplne si tým pokazili trh a následne tých 100 či 200 ľudí musia obslužiť.Almužnu dostali,z nej pijaviaciam za počítačmi dali 20 % a potom sa neľli dorobiť a klienti vlastne už neplatili.Nemali čas na normálne platiacich zákazníkov.Toto je biznis len pre počítačových príživníkov,nie pre normálne pracujucih ľudí.
BIZAL
24.09.11,18:29
Na zľavové portály si daj pozor,treba ich použiť naozaj len na rozbeh.Vidím to v zahraničí,kde položili pomerne dosť malých podnikateľov,ktorí si to nevedia dobre vyrátať.Pretože predali služby za smiešnu sumu,uplne si tým pokazili trh a následne tých 100 či 200 ľudí musia obslužiť.Almužnu dostali,z nej pijaviaciam za počítačmi dali 20 % a potom sa neľli dorobiť a klienti vlastne už neplatili.Nemali čas na normálne platiacich zákazníkov.Toto je biznis len pre počítačových príživníkov,nie pre normálne pracujucih ľudí.

Dakujem za vyjadrenie, po troch dňoch studovania ich zmlúv a princípov platenia je mi jasne ako to funguje...dám si pozor. Stale to beriem za alternatívu, na budúci tyzden by som to už chcela zrealizovať a buď si pomôcť, alebo sa poučiť :)
oner
02.10.11,06:38
Ahoj BIZAL ako to vyzerá? už máte akciu v nejakom zľavovom portály?.. urobilo to zázraky? :)
BIZAL
02.10.11,06:50
Ahoj BIZAL ako to vyzerá? už máte akciu v nejakom zľavovom portály?.. urobilo to zázraky? :)

Ano, mam. Z planovanych 30 uz kupilo 28 ludi a este mi ostavaju 2 dni. Velmi sa tesim :)
oner
02.10.11,11:52
gratulujem teda... :)
takže sa to oplatí?... myslím v ziskoch ...
a ak smiem vedieť, ktorý portál ste využila? ja som sa k tomu ešte nedostal, lebo mám teraz na pláne skôr osobné stretnutia s firmami... a ako som si všimol tak ich veľmi zaujal môj najvýhodnejší balík :D z čoho sa teraz teším...
BIZAL
02.10.11,17:30
gratulujem teda... :)
takže sa to oplatí?... myslím v ziskoch ...
a ak smiem vedieť, ktorý portál ste využila? ja som sa k tomu ešte nedostal, lebo mám teraz na pláne skôr osobné stretnutia s firmami... a ako som si všimol tak ich veľmi zaujal môj najvýhodnejší balík :D z čoho sa teraz teším...
Paráda! Tesim sa s tebou.
Po preštudovaní zmlúv bol pre mna najvyhodnejsi morezliav.sk
BIZAL
27.10.11,09:30
Oner ako sa dari?

Potrebovala by som logo, viem aj ako ma vyzerat a dala som obrazok uz daaaaavno jednemu grafikovi, ktory sa na to vy.....

Myslim, ze to bude pre teba 5minutova zalezitost, samozrejme zaplatim. Mozes pisat aj na e-mailovu adresu, mam ju v profile. Diky.
mr2
29.10.11,09:24
Na zľavové portály si daj pozor,treba ich použiť naozaj len na rozbeh.Vidím to v zahraničí,kde položili pomerne dosť malých podnikateľov,ktorí si to nevedia dobre vyrátať.Pretože predali služby za smiešnu sumu,uplne si tým pokazili trh a následne tých 100 či 200 ľudí musia obslužiť.Almužnu dostali,z nej pijaviaciam za počítačmi dali 20 % a potom sa neľli dorobiť a klienti vlastne už neplatili.Nemali čas na normálne platiacich zákazníkov.Toto je biznis len pre počítačových príživníkov,nie pre normálne pracujucih ľudí.

pijavice za pocitacmi? no dovol! vies kolko je to prace rozbehnut a naprogramovat zlavovy portal? zvladol by si to ci len vies zapnut windows a kliknut na "internet"?! a ked uz 20 percent je vela? ved tolko platis tym prascam do koryta pri vsetkom.. (ano, dph je 20 percent!) tak co to maju robit zadarmo? a to ze si niekto nevie spocitat 2 a 2 nech nepodnika, ked nevie dat zlavu nech ju nedava, ked vie nech ju da.. naklady na vyrobu pizze su mozno euro, v podniku stoji 5 a viac, tak preco by ju nedali za zlavu za 2.5? este stale su v zisku.. to je len jeden z prikladov...
mattto
29.10.11,14:51
veľmi zlý príklad :) ukáž mi, prosím, pizzeriu s prevádzkou, kde výroba jednej pizze (rozumej suroviny, energie, prenájom, mzda, investičný majetok ako zariadenie kuchyne atď.) vyjde na 1 EURO. Ak v podniku stojí pizza 5 EUR a potom ju na zľavovom portály dajú za 2,5 EUR, tak len iba kvôli reklame, aby tam ľudia začali chodiť a kupovali si pizze za klasických 5 EUR + škatuľa. Ak by dokázali fungovať pri predajnej cene 2,5 EUR, tak by predávali stále za 2,5 EUR, mali kopec hostí a nepotrebovali žiaden zľavový portál.

naprogramovať zľavový portál nevie každý, ale tváriť sa, že si vytvoril nejakú hodnotu a preto máš nárok na 20-50%, je dosť mimo
BIZAL
29.10.11,15:20
Moj pohlad na vec je, ze zlavove portaly nezdieraju /aspon niektore, 15 percent nie je vela/. Kto chce, nech s nimi spolupracuje a kto nie, nech necha tak. Mne osobne velmi pomohli sa zbavit zasob. Pomohli mi aj rozsirit pohlad na vec a dali mi nove napady. Opat...nehovorim o tych, ktore maju zmluvy postavene....hm...budem mlcat...
Ved ak nepredaju vas produkt, tak nebudu mat ani svoje percenta. Je to celkom vyvazene. Este trosku k tomu prikladu s Pizzou...ak by mal Pizzu za 2,50 eur, nepredaval by ju za 2,50 s plnou restikou, pretoze by o nej ludia nevedeli /aspon nie tak rychlo/ a vdaka zlave na portali sa dozvedia.
oner
20.11.11,18:03
Ahoj BIZAL som tu dávnejšie nebol mal som rozrobenú "stratégiu", ktorú ešte ani nemám potvrdenú či bude fungovať, ale skúšať treba.
Ja veľmi logá nerobím, ale ak je to ešte aktuálne, tak môžem skúsiť.. zadarmo ako poďakovanie za radu ohľadom toho zľavového portálu.

Ja som tiež za pozitívny názor na zľavové portály. Prinesie to referencie a aj obrat.
S tou pizzou je to podľa mňa tak ako píšete.. Ak by aj niekto predával pizzu za výrobnú cenu a má prázdnu reštiku tak sa mu to oplatí už len ako marketingový nástroj + zarobí aj na nápojoch, tatárskej atď. ak máte prázdnu reštiku tak je to dobrý spôsob zviditeľnenia sa.

človek musí vždy nad niečim špekulovať inak sa to nedá.. :/ ..
BIZAL
20.11.11,18:08
Ahoj BIZAL som tu dávnejšie nebol mal som rozrobenú "stratégiu", ktorú ešte ani nemám potvrdenú či bude fungovať, ale skúšať treba.
Ja veľmi logá nerobím, ale ak je to ešte aktuálne, tak môžem skúsiť.. zadarmo ako poďakovanie za radu ohľadom toho zľavového portálu.

Ja som tiež za pozitívny názor na zľavové portály. Prinesie to referencie a aj obrat.
S tou pizzou je to podľa mňa tak ako píšete.. Ak by aj niekto predával pizzu za výrobnú cenu a má prázdnu reštiku tak sa mu to oplatí už len ako marketingový nástroj + zarobí aj na nápojoch, tatárskej atď. ak máte prázdnu reštiku tak je to dobrý spôsob zviditeľnenia sa.

človek musí vždy nad niečim špekulovať inak sa to nedá.. :/ ..

som velmi rada, ze sa dari...a tie zlavove portaly, to poradil Dantess :) aj ja rozbieham dasli biznis, ale aj rozsirujem sortiment v terajsom biznise.
a zadarmo to nechcem /logo/, urcite nie. kde mozem napisat detaily? dakujem
Dantess
20.11.11,18:36
Bizal, Oner, ako sa Vám darí ? Pohlo sa to trošku ?
BIZAL
20.11.11,18:38
Bizal, Oner, ako sa Vám darí ? Pohlo sa to trošku ?

Danteeeeeess :) Mne ano. To tvoja kavicka je v predaji?
Dantess
20.11.11,18:54
nie, ja som nedával nič cez zľavy. Ale čo som pozeral, tak dobre odrbávajú, lebo ich cena po zľave je vyššia, než moja normálna :D
BIZAL
20.11.11,19:03
nie, ja som nedával nič cez zľavy. Ale čo som pozeral, tak dobre odrbávajú, lebo ich cena po zľave je vyššia, než moja normálna :D

tak su sikovni....ne??? :D

ako sa dari?
oner
20.11.11,19:19
ja som na tom tak ako som aj bol, vždy je čo robiť, ale mohlo by byť toho aj viac..
rozbieham pomalinky e-shop a zajtra mi má prísť obraz (ako vzor) čo chcem dať do zľavového portálu - chcem to skúsiť, aspoň pre skúsenosť...
som pozeral konkurenciu čo to využila a sú na tom podobne ako aj Tvoji s kávou :D.. cena taká ako sa predáva normálne :D..

A Ty si ako na tom?
Dantess
20.11.11,19:24
Ja prerábam shop, lebo tento nieje moc dobrý a má málo funkcií. Už by mal byť o pár dní, tak snáď bude podľa predstáv. Inak je tak pomenej objednávok, ale do reklamy momentálne nedávam nič. Na december chystám celkom veľkú kampaň reklamnú, tak dúfam, že sa zadarí a nejaký zisk bude. Inak ale na to, že nedávam do reklamy je to fajn, že aspoň niekto objednáva. Na dôležité kľúčové slová som už na 1. stranách google a idem stále vyššie a vyššie, takže sa to bude len zlepšovať. Rozmýšľam aj ja nad tými zľavami, ale je mi proti srsti umelo nadhodiť cenu, aby som na tom zarobil, ale zas nechcem dať také zľavy, aby som na tom prerobil. Uvidím ale, možno na vianoce ešte niečo vymyslím.
oner
23.11.11,10:25
Tak som sa rozhodol... KONČÍM.. :(
Asi na to proste nemám... zaraďujem sa teda do skupiny ľudí čo to vzdali ... možno raz v budúcnosti sa to podarí... :/
Prajem Vám veľa úspechov.
BIZAL
23.11.11,10:31
Tak som sa rozhodol... KONČÍM.. :(
Asi na to proste nemám... zaraďujem sa teda do skupiny ľudí čo to vzdali ... možno raz v budúcnosti sa to podarí... :/
Prajem Vám veľa úspechov.

No neopovaz sa, to so su za reci? Co sa stalo? Ides dalej...to je len docasna depka.
oner
23.11.11,10:59
toto už ani depka nieje.. len zdraví rozum ktorý mi káže "ZAMESTNAJ SA!!!"
Ono to je ťažko... nemám už prachy a keď je zákazka tak sa na tom nedá vyžiť... pretože toho nieje tak veľa...
Dokonca už tomu nechápem, pretože človek chce čo najlacnejšie a dokážem mu to spraviť za pár €, ale aj to to nechcú... a ja neviem už prečo...
Ako som písal už som skúšal hocičo, ale nič ma neposunulo na úroveň aspoň tej minimálnej mzdy...
Jediné čo mi ostáva je zamestnať sa a popri tom skúšať ďalej... len teraz je problém aj zamestnať sa pokiaľ človek nechce skysnúť vo výrobe za 300€
Už aj doma ma tlačia čo mi veľmi nepomáha ... neviem teda čo presne u mňa bude,, ale viem že to nebude dobré... mám aspoň skúsenosti do života...
BIZAL
23.11.11,11:10
toto už ani depka nieje.. len zdraví rozum ktorý mi káže "ZAMESTNAJ SA!!!"
Ono to je ťažko... nemám už prachy a keď je zákazka tak sa na tom nedá vyžiť... pretože toho nieje tak veľa...
Dokonca už tomu nechápem, pretože človek chce čo najlacnejšie a dokážem mu to spraviť za pár €, ale aj to to nechcú... a ja neviem už prečo...
Ako som písal už som skúšal hocičo, ale nič ma neposunulo na úroveň aspoň tej minimálnej mzdy...
Jediné čo mi ostáva je zamestnať sa a popri tom skúšať ďalej... len teraz je problém aj zamestnať sa pokiaľ človek nechce skysnúť vo výrobe za 300€
Už aj doma ma tlačia čo mi veľmi nepomáha ... neviem teda čo presne u mňa bude,, ale viem že to nebude dobré... mám aspoň skúsenosti do života...

Dobre teda, mozes sa skusit zamestnat ale urcite svoj biznis nenechavaj. Mozno sa ti aj podari zamestnat sa na zivnost, myslim, ze je to pre mnohych zamestnavatelov vyhodnejsie. A pomaly sa budes snazit dalej. Nema zmysel to nechavat, pokial podnikat chces. Ani mna doma nepodporuju /mama chce aby som sa zamestnala na urade, co by ma zabilo behom dvoch dni/ a mam pocit, ze robim nieco zle, nieco, na co neviem prist. Alebo zeby to bola az taka smola? Ale nedam sa odradit, som o predmete mojho podnikania a o sebe presvedcena. Niekedy dostanem nejaky ten impulz, ze to tak je, ze idem spravnym smerom.
Nezatvaraj to, nabal si hoci pracu a zamestnaj sa, ale este vydrz. 3 roky treba vydrzat, potom to mozes zabalit. Ale mohol by si to lutovat.
oner
23.11.11,11:34
no idem na pohovor marketingový pracovník / obchodník
... to bola rýchlovka :D

Neviem či sa im bude páčiť živnosť ale za skúšku nič nedám.. a ak náhodou nejako ich prehovorím..
Živnosť si nedám za nič.. keď som dokázal odmietnuť veľkú firmu s BA kvôli živnosti tak myslím, že verím môjmu biznisu dostatočne :)

Aj tak verím tomu že raz bude tak ako si to predstavujem ....

Je škoda, že nemáme pochopenie od najbližších. Ja viem, že keby sme na stôl kládli 500ky tak by všetci boli milí ochotný a podporili nás, že by nám aj zle bolo :D.. ale v tých ťažkých časoch treba pomôcť a nie keď je dobre..
BIZAL
23.11.11,11:44
no vidis...daj vediet co a ako
Dantess
23.11.11,15:50
Fuuuu no je to škoda, ale viem si predstaviť pocity, ktoré prežívaš. Ako písala Bizal hlavne biznis nepusti. Daj si od toho pauzu nájdi si zamestnanie a trošku si prečisti hlavu. A nieje tu taká možnosť, že robiť 2 veci naraz ? Teda prácu a svoju firmu ? Ak by si z práce mal nejakých 500e a z firmy 300e tak to je už celkom solidný peniaz v našej krajine.


no idem na pohovor marketingový pracovník / obchodník
... to bola rýchlovka :D

Neviem či sa im bude páčiť živnosť ale za skúšku nič nedám.. a ak náhodou nejako ich prehovorím..
Živnosť si nedám za nič.. keď som dokázal odmietnuť veľkú firmu s BA kvôli živnosti tak myslím, že verím môjmu biznisu dostatočne :)

Aj tak verím tomu že raz bude tak ako si to predstavujem ....

Je škoda, že nemáme pochopenie od najbližších. Ja viem, že keby sme na stôl kládli 500ky tak by všetci boli milí ochotný a podporili nás, že by nám aj zle bolo :D.. ale v tých ťažkých časoch treba pomôcť a nie keď je dobre..
BIZAL
23.11.11,16:40
Oner, ja tiež z toho nemám ani min. mzdu. Aj to pride...nech ta nezavádza myšlienka, ze podnikatelia sú bohatí. Určite nie prvých 10 rokov :)
oner
23.11.11,17:56
Zdravím Dantess
Áno, presne tak to mám na pláne, už som to raz takto skúšal a dalo to zabrať ... Som vtedy robil v jednej výrobnej firme, lebo som mal suchoty a vybavil som si zákazku v hotely tipu: vyfotiť, vytvoriť predlohu a vytlačiť + som mal naceniť reklamné predmety s potlačou kde bolo asi 42predmetov pre VO jedného mesta. Bol som vtedy na roztrhanie ... ale ja mám rád workoholizmus :)
to verejné obstarávanie som doteraz nedostal - nejak to zamrzlo ...

No uvidím čo bude ešte z tej roboty... dúfam, že mi to dajú, lebo tam by som sa tiež toho mohol veľa naučiť...


BIZAL to nie... mne sa páči keď treba makať aj za pár peňazí, len ma štve že je toho tak málo že z toho nedokážem poplatiť dokopy nič...
milióny budú časom :) a potom sa sem všetci vrátime a budeme si čítať túto tému s úsmevom na tvári :)

A veľmi pekne Vám ďakujem za podporu :) veľmi si to cením ... klobúk dole pred Vami
Dáša_
23.11.11,18:13
No ja by som povedala, treba si naliať čistého vína. Podnikanie s eshopom prinesie milióny tak 1 z tisíca. Možno ešte menej. Možno polovica sa tým dokáže veľmi slušne uživiť.
Ale na druhom konci je veľmi veľa tých obchodov, čo dnes začnú, ale zajtra zistia, že to nie je také jednoduché a skončia. A nastúpia nové obchoddy...
Tuším som kdesi čítala, že do troch rokov z troch podnikatelov skončia dvaja... Že to je prirodzený jav.
BIZAL
23.11.11,18:20
Čiže si musíme podeliť roky aby sme boli vždy ten jeden z troch. V 2012 je rád na mne :D
mann
23.11.11,18:50
Oner, písal si že, tvoji dodávatelia sú aj zahraničné firmy a prácu v ktorej podnikaš, robiš dobre a baví ťa. Odporúčam ti nasledovný kariérny plán:ak sa chceš momentálne zamestnať, tak sa orientuj na zahraničné firmy, ktoré podnikajú v tej istej oblasti ako ty. Tu získaš nové skúsenosti, ale hlavne ich know haw, ktoré využiješ v budúcnosti. A môže sa stať, že tvoj zahraničný zamestnavateľ ti navrhne, aby si ich spoločnosť zastupoval na Slovensku a to sú ďalšie priležitosti na ktorých sa dá postaviť úspešné podnikanie.
oner
23.11.11,19:05
Zdravím mann

Popravde ja by som najradšej utiekol do zahraničia, ale problém je v tom, že neovládam jazyk až tak aby som tam dokázal fungovať.
Ono je rozdiel napísať do výroby po eng alebo im do telefónu niečo vypľuť ako tam ozaj fungovať... ja som si vždy vravel naučím sa poriadne po eng a "újdem", ale furt treba niečo robiť a keď sa zahryznem tak aj zabudnem, že som si mal vyhradiť hodinku na štúdium ENG.

Myšlienka dobrá, len nemyslím si žeby mi dali robotu keďže neovládam ich jazyk....
oner
29.11.11,18:18
Ahojte..

Dávam teda info o tej práci čo som spomínal.
Bol to pohovor na prácu v zmysle "podomový predaj" takže asi nič pre mňa... :/

No nič teda, vrátme sa k temé :)
Ako teda rozbehnúť biznis..
Máme tu niekoľko možností pre nie len eshopy a to:

- letáky: ak ponúkame zaujímavý tovar pre fyzické osoby (nepodnikateľov)
- plagáty: taktiež dobrá reklama, len by som ju skôr využil pri zviditeľnení prevádzky
- banner: taktiež by som ho použil na podporu predaja s prevádzkou, ale na dobrom mieste

toto by som asi ja použil pri prevádzke a pri maloobchodnom predaji s malým kapitálom...
ale mňa nič nenapadá čo pre firmy..

ak
volám: buď to nikto nezodvihne, alebo sú presýtení predajcami cez telefón že hneď ako počuje nejakú ponuku tak nastupuje negatívny prístup...
píšem mail: odignorujú, alebo ma môžu zažalovať za nežiadúcu poštu ..

Som zistil, že pokiaľ dáte aj najvýhodnejšiu ponuku na svete tak to nikto nechce... nejako neviem presadiť produkty, aby mali záujem ... nepredávam kosmodisk aby to tak bolo a preto sa čudujem...

V poslednej dobe mám pocit, že si zo mňa robia srandu :/
Napr.:
Minule ma naháňali, že by mali záujem o tlač plagátov (nebolo ich málo), ale potrebujú to čo najrýchlejšie. Obvolal som tlačiarne s ktorými spolupracujme a zisťoval som stav, kde môžu vsunúť túto objednávku a či by to dokázali vytlačiť do 2dní...
Našiel som a čakali mi na predlohu, no klient sa mi už neozval a nedal som mu zlú cenu ... proste ignorácia.. keby aspoň napísali, že nie ste drahý, alebo nie našli sme iného, aby som vedel výrobe povedať... nič.. absolutne nič..
asi si konkurencia zisťovala cenu.. inak to nevidím...ale naháňať ma nemuseli ... :D

Stále mi nejde do hlavy, ako sa ukázať... však veľa firiem začínalo s ničoho a ukázali sa svetu .. ja viem že to nejde za pár dní, ale aspoň krok do predu by nebol zlý..

čo by ste použili pre firemný predaj?.. máte nejaké nápady ktoré by nám všetkým pomohli?...
Chcem, aby táto téma pomohla viac ľuďom a preto by sme určite viacerý boli radi ak by sme tu rozbehli debatu a vymýšľali nové stratégie... ČO VY NA TO? :)
Dantess
29.11.11,18:32
Skúšal si si nájsť obchodného zástupcu, ktorý by mal % zo zisku ? Tí väčšinou majú dobré kontakty na firmy.

Vhodná stránka pre Teba je akopredavat.sk tam sa riešia podobné veci. Ako začať telefonát ako dať lepšiu ponuku, ako nezačať maily a pod...
BIZAL
29.11.11,18:43
Čo keby si skúsil nabaliť aj ďalšie produkty (dalsi biznis), ktorý by potiahol aj ten prvý? Ako "rozšírenie sortimentu"...v tej dnešnej konkurencii je to aj stratégia.
oner
29.11.11,18:47
áno rozmýšľal som nad tým a ďakujem, že si mi to pripomenul.. vybavím to ...

akopredávať.sk poznám ale nie všetko a vždy funguje tak ako sa píše... Ohľadom telefonátov je aj kniha Techniky úspešného telefonovania.. som ju dostal na vianoce a celkom fajn kniha len veľa som sa tam nedozvedel... ale pomohlo mi to ... asi si ju prečítam znova...

No nič treba makať ... treba nový marketingový plán.. zahryznúť sa do toho ..a ísť cez mŕŕŕtvoly..
Keby som celú noc zamakal tak do rána by som mal mať nachystané všetko potrebné ... nápadov je kopec, len čas tlačí... :/
idem ja na to .. ešte raz vďaka z atých obchoďákov.. ako mi to mohlo vypadnúť.. asi potrebujem zápisník...


Bizal to by už bolo na mňa veľmi vela.. už takto je toho viac než dosť ... a nedokážem sa potom venovať jednému ale druhému aj tretiemu.. mám už dve zamerania a tretí by ma asi už zabil.. si myslím ...
Dantess
29.11.11,18:55
Firmy sa ťažko oslovujú a sám som zlý keď mi niekto volá :D Ale držím palce. Je veľa literatúry, ktorá ti môže pomôcť.
oner
29.11.11,19:02
Dantess, BIZAL a vy ako?.. dobre je?. spokojný ste? všetko ide podľa prestáv?. :)
BIZAL
29.11.11,19:04
Oner, ja nám oveľa viac zameraní a momentálne nemám tiež osobný život a na všetko som sama, no to patrí k tomu, pár rokov to musíš vydržať. Najhoršie je, ak clovek zaspi na vavrínoch, musí stale napredovať a nabalovat tak ako aj pracu, tak aj "sortiment". A tie knihy...hmmm. skôr by som povedala pre zamestnancov úspešných firiem, fin. maklerov a iných "šeliem", to, čo chces dosiahnuť ty, to tam nehladaj. Stratený čas. Pokora, tvrdá praca, odhodlanie a "chcem" - to je ono. Ale ty to už máš, už len sa nevzdavat a...dockas sa. Mám chut písať viac, no mám pri sebe len telefón...nabudúce.
Dantess
29.11.11,21:14
Umna je to rovnaké, čakám na novú verziu shopu. Ale som našiel nového dodávateľa káv čo je tiež jeden super krok v pred, lebo má najlepšie ceny a naj kvalitu, takže som spokojný. Taktiež som našiel skvelého grafika, ktorý mi spravil bombastické etikety na kávu(v prílohe ako fotka) Už nech je ale nový shop na svete. A taká literatúra nieje nikdy na škodu. Párkrát ma to dokázalo namotivovať a čo viac aj ma nové nápady napadli pri čítaní. Odporúčam každému knihu Štestí doručeno. Nikdy sa mi nestalo, aby som knihu prečítal na 2 posedenia okrem tejto. Inak daj mi Oner pls link na www stránku tvoju. Ďakujem
oner
29.11.11,22:12
Ja som toho tiež veľa načítal ba dokonca kvôli Bohatý táta, chudý táta teraz píšem do tejto témy :D..
to bola kniha ktorá mi prasla lopatou a rozhodol som sa niečo v živote dokázať.
Mne sa páčia knihy pána Tomana. Všetko o čom píše, alebo školí ma otestované na sebe, takže jeho knihy píše život.
Kniha od Dale Carnegie Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí.. toto je veľmi dobré a čoskoro sa do nej idem pustiť znova, pretože to je kniha kníh pre mňa. Keď som ju čítal prvý krát, tak som ju testoval, skúšal som to na ľuďoch a ozaj všetko fungovalo. (Len som sa zmenil a už sa neviem nejak zosynchronizovať)
Veľa kníh je zaujímavých a inšpirujú človeka... ja ich nikdy nebudem mať dosť ...
A poviem vám pravdu tie knihy mi pri najhorších chvíľach pomáhajú k tomu aby som to nevzdal..
Dantess
29.11.11,22:21
Kniha Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľúdí objednaná :-)
oner
29.11.11,23:06
Dúfam, že sa bude páčiť. Potom daj vedieť :)
BIZAL
30.11.11,07:54
Dantess - pekna etiketa.
Ja tiez idem prerobit celu stranku, nasla som ho tu na porade...

Knihy su fajn, aj ja vela citam, len nech vam tieto "motivacne...." nedaju falosne nadeje. Tieto knihy nepise to vacsie percento ludi, ktori boli neuspesni a nemali na to...
BIZAL
16.01.12,16:48
Ako sa vam dari??? Ja mam z podnikania depku a opat rozmyslam o nejakom hroznom zamestnani kde je stanovena pracovna doba a padla. Poteste...
Dáša_
16.01.12,17:47
nevydaril sa minulý rok podľa predstáv, alebo je problém január?
Dantess
16.01.12,18:15
No to asi každý z nás občas. Luxus, ktorý majú niektorí zamestnanci je super. Ráno robota, kávička, robota, obed, robota a domov. Nemusia sa stresovať či bude na platy a ako bude o mesiac. Ale zas z druhej strany to je ubíjajúce a po čase to je stále o tom istom. Kým v podnikaní sa vždy naskytne iná situácia. Umňa osobne je to s kávou ako na horskej dráhe. Raz hore raz dole. Trebárs obdobie pred Vianocami bolo super a dúfal som, že sa to udrží. Potom prišiel január. 1. týždeň fajn a potom druhý týždeň ani jedna objednávka. Vypol som teda google adwords, aby to nežralo kredit a za víkend prišli 4 objednávky... Absolútne nerozumiem ako to funguje. Nerozumiem nášmu trhu, alebo nášmu spotrebiteľovi. Drtím eurá do reklamy a nikto nekupuje, potom to vypnem a nakúpia... Dúfam, že čoskoro príde okamih, keď budem mať stabilne každý deň aspoň 1 objednávku.
Dáša_
17.01.12,05:27
no veď teraz je príhodný čas na tie akcie, čo si tuším chcel vymýšľať pred vianocami. Skús nejaký článok, súťaž na niektorý web priamo. Ak chceš, môžem ti poslať nejaký tip, kde sa robia takéto súťaže s reklamnými článkami a je a j slušná návšteva

mmch, minule som zachytila, že si bol chvíľu na vybrali sme na titulke - super.

A možno to netreba až tak veľmi prežívať - aj mne sa stane, že je deň bez objednávky, ale neriešim to. Momentalne mám už viac ako 90% januára minulého roku a to je pre mňa dôležité.
BIZAL
17.01.12,07:53
Ani nie tak tazky rok a januar ako ta blba intuicia, ze sa blizi nejaka pohroma. Este pred dvoma dnami som si bola ista, ze podnikanie ma buducnost a vcera uplne opak. Som uz velmi subjektivna v mojom podnikani, neviem sa ani na malickosti pozriet objektivne. To vsetko je sposobene tym, ze ma zakony drzia v sachu zakazdym niekolko mesiacov a ja s tym neviem spravit nic. Musim stale len cakat ako napriklad teraz. Cakam uz od oktobra na jeden papier, bez ktoreho nemozem dalej obchodovat...a tak cakam uz roky a roky, stale len cakam..../nech to neznie, ze nic nerobim, prave naopak, nezastavim sa ani v nedelu a nic z toho, pretoze cakam a cakam/
Dáša_
17.01.12,11:07
Ani nie tak tazky rok a januar ako ta blba intuicia, ze sa blizi nejaka pohroma. Este pred dvoma dnami som si bola ista, ze podnikanie ma buducnost a vcera uplne opak. Som uz velmi subjektivna v mojom podnikani, neviem sa ani na malickosti pozriet objektivne. To vsetko je sposobene tym, ze ma zakony drzia v sachu zakazdym niekolko mesiacov a ja s tym neviem spravit nic. Musim stale len cakat ako napriklad teraz. Cakam uz od oktobra na jeden papier, bez ktoreho nemozem dalej obchodovat...a tak cakam uz roky a roky, stale len cakam..../nech to neznie, ze nic nerobim, prave naopak, nezastavim sa ani v nedelu a nic z toho, pretoze cakam a cakam/

Neboj, bude aj lepšie.

Možno treba ten papier, čo čakáš aj naháňať. Netuším, o čo ide. Sú samozrejme veci, keď sa to nedá. Ale niekde malé pripomenutie sa nezaškodí.


alebo potom druhá vec - kedy je ten správny čas povedať si, že tadiaľto cesta nevedie. A rozmýšľať nad niečím iným.
BIZAL
17.01.12,11:54
Neboj, bude aj lepšie.

Možno treba ten papier, čo čakáš aj naháňať. Netuším, o čo ide. Sú samozrejme veci, keď sa to nedá. Ale niekde malé pripomenutie sa nezaškodí.


alebo potom druhá vec - kedy je ten správny čas povedať si, že tadiaľto cesta nevedie. A rozmýšľať nad niečím iným.

Nahanam ho, nahanam. Ja potrebujem povolenie na dovoz stale, ked idem doviezt nieco nove...no ak ich chcem posurit, tak mi daju najavo, ze ich tym zdrziavam v praci alebo, ze ak budem netrpezliva, nemusim ziadne povolenie dostat. Nemam na vyber.
Co sa tyka podnikania v niecom inom, som si ista, ze ak sa mi toto podnikanie nerozbehne, tak ine uz 100% nema sancu.
Najhorsie je, ze si uz dlhodobo myslim, ze niekde robim chybu a neviem na to prist, ze v com. Niekde musi byt chyba...alebo som len netrpezliva? (recnicka otazka)
Dáša_
17.01.12,12:10
Co sa tyka podnikania v niecom inom, som si ista, ze ak sa mi toto podnikanie nerozbehne, tak ine uz 100% nema sancu.

vždy je šanca začať. Ľudia boli úspešní aj v tých najhorších časoch - nedá sa podľa mňa nikdy povedať, že tu už nič nemá šancu.



Najhorsie je, ze si uz dlhodobo myslim, ze niekde robim chybu a neviem na to prist, ze v com. Niekde musi byt chyba...alebo som len netrpezliva? (recnicka otazka)
Možno by si sa potrebovala o tom trochu viac s niekym porozprávať. Nielen takto verejne.
BIZAL
17.01.12,12:19
Nemam s kym.
Dáša_
17.01.12,12:28
Ak ti staci mailova komunikacia, tak kludne možeš aj so mnou :) Nie som síce stále pri PC, ale čas si iste nájdem
BIZAL
17.01.12,12:57
Ďakujem:) vies, ono to milovani ma pocuvaju jednym uchom dnu a druhym von a znami a kamarati mi nepomozu, pretoze nemaju sajnu o podnikani...
nenasla som tvoju adresu v profile, moja je bizal@bizal.sk
Dantess
17.01.12,13:21
Bizal ak máš zvyšných 79eur a si z Bratislavy, alebo Banskej Bystrice, tak sa zúčastni tohoto http://akoodbrzditpredaj.blogspot.com/

Ja tam idem koncom januára a snáď sa niečomu priučím. Vedie to človek, ktorý má bohaté skúsenosti s predajom a tak si od toho sľubujem aspoň nejaké nové techniky predaja, poprípade rady. Minimálne to bude miesto, kde s inými podnikateľmi viem rozobrať môj biznis model a vieme si poradiť/pokecať/nájsť nové kontakty.
BIZAL
17.01.12,13:38
som z Presova. dakujem. ale ja si myslim, ze moj problem je niekde inde. aj ked neviem kde. aj tak si to nastudujem....
Dantess
17.01.12,14:20
no ved prave že nevieš kde može byt tá brzda
oner
17.01.12,14:57
Ahojte

Ja tento rok už nedožijem pokiaľ sa nestane zázrak... nemám už prachy na financovanie marketingu a rozvíjanie...
Hľadal som aj prácu, no nikto ma nechce... pomaly sa vytráca optimizmus a nastáva realizmus... je to zlé..
Uvidím čo sa bude diať, lebo boli sviatky a teraz dáva väčšina firmy dokopy rok 2012, tak hádam sa niečo rozbehne..
len už tomu neverím... konkurencia obrovská ...

BIZAL (http://www.porada.sk/member.php?u=243203) musíme to nejak zvládnuť a skúsiť ešte veriť ... keď si tak spomeniem akú cestu som prešiel tak sa mi to nechce opustiť ...

s peňazí sa dajú urobiť peniaze, ale z ničoho urobiť peniaze je umenie... a ja viem že to ide, len niekde je chyba a na tu musíme prísť..

Doma po mne zazerajú :)... ale stále dúfam, že sa to na mňa spustí...
BIZAL
17.01.12,15:20
Dantess, myslim, ze chyba je inde ako v predaji preto, lebo rocne predam viac ako 5000ks, co si myslim, ze je ok co sa predaja tyka. Myslim, ze problem su bud moje nizke ceny /stretla som sa aj s tym, ze obchody nechceli nakupovat, pretoze mam ceny nizke/ alebo len v tom, ze mam malo druhov tovaru. A mozno na Slovensku ludia o taketo produkty nestoja. A mozno by som sa mala zamerat na drahsie produkty, nie na centove polozky...alebo ja uz neviem. A ak by som isla na to stretnutie, tak by ma to vyslo velmi vela penazi. Vstup, cesta, noclah....co povies, mam sa podla teba zucasnit?

Oner aj ja ked si pomyslim co ma to stalo a stale stoji nemam chut sa toho vzdat. A ani nevzdam, len sa bojim toho, ze zazeniem firmu do krachu tym, ze si budem namyslat, ze sa to rozbehne. Ale nemam ziadne opodstatnene dokazy, ze sa to rozbehne. Cize mi ostava len ako ty pises, dufat a verit. A makat. Uz som si aj povedala, ze mam rok a pol do konca skoly a ked to nepojde, tak sa zamestnam. Ale v skutocnosti si to nepripustam, pretoze ja chcem podnikat a chcem podnikat aj v tom, v com podnikam, popripade este nieco pridruzit, ale nechcem sa vzdat toho, co som do toho dala. Uz som to raz spravila a spravila som chybu, ze som skoncila s niecim v com som bola dobra. Nechcem to uz zopakovat a olutovat. Ja budem nadalej makat /aj ked teraz uz asi 3 dni som nefunkcna na 100%/. Opat ma nieco nakopne, ale opat len na par dni...No nic, ideme dalej za svojim snom.
oner
18.01.12,12:52
veru musíme isť ďalej za svojim snom ... treba byť silný..

Mne stále nedá spávať myšlienka vyrábať pre papiernictva vlastné produkty.
napr. pohľadnice, perá, poznámkové bloky, šanóny a pod..
Všetko by bolo s reklamou daného papiernictva, čiže by papiernictva predávali vlastnú reklamu ...
Lenže problém je že mi to pripadá dosť draho...
Ak by cena napr. pohľadnice stála 50cent. pri odbere cca 50ks tak sa mi to zdá dosť.. nie?.. však aby niečo zarobili, museli by ich predávať min. po 1€ a pohľadnica za 1€ je podľa mňa dosť..
Keď ja ani neviem ako to beží v týchto malích cifrách... ja viem že centík ku centíku, ale na toto by som ja asi nervynemal a asi aj preto som radšej vo výrobe ...
Vy by ste si kupili pohľadnicu za 1€ ? v kancelárskych potrebách a pod.?.. ja si nie.. či?..
nedá mi to spávať.. čo si o tom myslíte?.. samozrejme pri väčších odberoch by boli ceny oveľa nižšie, ale kto by pre boha chcel 500ks napr. pohľadníc s tou istou grafikou .. to by nepredali ani za 5 rokov ...

asi tu nahlas rozmýšlam :)..
BIZAL
18.01.12,13:12
Ja by som za pohladnicu dala euro, no horsie je s tym obchodom ako si spominal, ze co spravi s tolkymi kusmi. To by si musel davat velkym distributorskym firmam.
oner
18.01.12,13:16
to vážne by si dala?.. mne sa to zdá veľa... ono 1€ by stála keby som im predal iba 50ks (čo je aj tak pre nich dosť) cca 0,50€/ks s ich rabatom by stála 1€ ... pozeral som obyčajne pohľadnice tak stáli vo veľkoobchode cca 0,06€ čo je oproti mojej 0,50€ dosť aj keď tam majú reklamu.. musím to poriadne premyslieť... ale nedáva mi to spať..
kopretinka
18.01.12,13:20
kto už dnes kupuje pohľadnice....v čase emailov a MMSiek....už ani na Vianoce....ešte tak ponúknuť informačným centrrám v jednotlivých mestách pohľadnice so zábermi ich mesta,ale to by si asi musel vytlačiť už ich súčasného dodávateľa....ešte je možnosť dať im to do komisu,ale tam Ti zase budú prachy v tom stáť...
Dáša_
18.01.12,13:20
veru musíme isť ďalej za svojim snom ... treba byť silný..

Mne stále nedá spávať myšlienka vyrábať pre papiernictva vlastné produkty.
napr. pohľadnice, perá, poznámkové bloky, šanóny a pod..
Všetko by bolo s reklamou daného papiernictva, čiže by papiernictva predávali vlastnú reklamu ...
Lenže problém je že mi to pripadá dosť draho...
Ak by cena napr. pohľadnice stála 50cent. pri odbere cca 50ks tak sa mi to zdá dosť.. nie?.. však aby niečo zarobili, museli by ich predávať min. po 1€ a pohľadnica za 1€ je podľa mňa dosť..
Keď ja ani neviem ako to beží v týchto malích cifrách... ja viem že centík ku centíku, ale na toto by som ja asi nervynemal a asi aj preto som radšej vo výrobe ...
Vy by ste si kupili pohľadnicu za 1€ ? v kancelárskych potrebách a pod.?.. ja si nie.. či?..
nedá mi to spávať.. čo si o tom myslíte?.. samozrejme pri väčších odberoch by boli ceny oveľa nižšie, ale kto by pre boha chcel 500ks napr. pohľadníc s tou istou grafikou .. to by nepredali ani za 5 rokov ...

asi tu nahlas rozmýšlam :)..

možno by si mal prestať rozmýšľať o centových veciach a presunúť sa radšej k vyšším čiastkam. Lebo aj keď by ti zobrali 500 pohľadníc s jedným motívom, koľko by si ich musel predať, aby si zarobil aspoň na doménu napríklad?
Navic dnes, keď sú už pohľadnice skoro na ústupe.

Kedysi som si chcela dat robit vlastne pohladnice, ale take trojdielne, kde je vyrezané okno a do toho sa vkladá niečo ručne urobené. Bolo to už dosť dávno, ale stačilo, aby mi nacenili rezací nôž a tento nápad ma opustil :)
sisima
18.01.12,13:31
ja stále posielam pohľadnice, príde mi to viac osobné, než prekopírovať dáky text a zaslať xy ľuďom... ale je pravda, že ja posielam a len málo pohľadníc dostavam...boli roky, ked som ručne vyrábala vianočné pohľadnice, tento rok som vyrábala firemné pohľadnice...
a ohľadne tej ceny... na pošte sa dajú kúpiť obyčajné pohľadnice za 0,05E, tie mi prídu úplne bez nápadu, akoby boli stále tie komunistické... k narodeninám, meninám či iným výročiam kupujem otváracie pohľadnice, alebo vtipné pohľadnice a tam sa tie ceny šplhajú do 2E aj viac...
nápad s tými predmetmi s logom papiernictva je podla mna zaujímavý nápad, ale tazko zrealizovateľný v našich podmienkach v dnešnej dobe... keby sa vyskytlo papiernictvo, ktoré má xy pobočiek po celej SR tak 1 zákazka by ťa spasila... ale takéto "papiernictva" nebudú kontaktovať teba... vyberú si niekoho iného, vacsieho a drahšieho, kto má kompletné vybavenie a výrobu... toť môj názor...
oner
18.01.12,13:42
Ďakujem za reakcie ...

Dáša_ (http://www.porada.sk/member.php?u=13512): No keby zobrali 500ks tak mám aj na SK domenú webhostingom na rok cena by tam bola cca 0,10€/ks s DPH možno aj menej.. čo som sa pýtal v papiernictvách tak stále sa predávajú... ani ja neviem prečo, ale predávajú sa.. :)


sisima (http://www.porada.sk/member.php?u=32758)
máš pravdu, keby tak zoberú od výroby, ktorá má vybavenie a s týmto ja bojujem už rok a pol ... niektorým je jedno či sprostretkujem tlač, pretože hlavná je cena...

ALE skúsiť to raz musím, tu ide hlavne o motívy pohľadníc a pod. .. lebo pohľadnice sa predávajú hlavne pre vzhľad a moju grafiku nikto neokopíruje (zákon), takže ak ich zaujme grafika tak nemajú prečo to dávať iným...

ono je to len myšlienka s ktorou sa pohráva môj mozog ...
BIZAL
18.01.12,13:48
Je pravda, ze pohladnice sa vzdy budu predavat a aj za euro. Ludia ich az tak vela nekupuju, ze by nedali euro. No na druhej strane je pravda aj to, ze sa nezameriavaj na centove polozky, pretoze dopadnes ako ja - velke divadlo za malo penazi. Skus nieco drahsie?
sisima
18.01.12,14:09
mna práca kreatívnych grafikov fascinuje, k tomu zázraky s foťákom... škoda že som total laik a amatér, ale rada skúšam...
robievam jednej kaviarničke nápojové lístky, pred časom som sa vyhrala, od návrhu po výrobu... a boli spokojní, tak aj ja...

bizal má pravdu, treba sa zamerať na niečo ziskovejšie nateraz ale to neznamená, že máš s týmto nápadom skončiť ;)
oner
18.01.12,14:18
Síce ja nerobím nič, ale viem zostaviť dobrý tím ľudí za dobrý peniaz.. napr. pre hotel sme robili propagačný leták - foto+návrh letáku + tlač cenovo sme boli bezkonkurenčný a pri dodaní nás nevedeli vynachváliť :) pre takéto zážitky sa to oplatí robiť..

Ja mám strašnú chuť predávať niečo čo používajú ľudia a nie firmy.. pre firmy je podľa mňa ťažšie predať ako pre ľudí..
Verte, alebo nie...každý deň rozmýšľam nad niečim hodnotnejším, ale stále som mimo.. keď som ešte pracoval ako zamestnanec tak som mal toľko nápadov, že teraz ľutujem že som si to nezapisoval..
Hádam na niečo raz prídem..

Ďakujem za všetky reakcie :)
Dantess
18.01.12,15:15
Možno by bolo dobré oner začať blogovať a spraviť porovnávaciu reklamu. Tie etikety čo som si dal u teba vytlačiť si nacenil o 40eur lacnejšie, než 1. najlacnejšia firma, ktorú som oslovil. Boli dokonca ponuky aj o 200eur väčšie. Takže by som to spravil takto: tlač 500ks vizitiek u nás 10eur v bittneri 20eur v exprestlači 25eur. A nejaký takýto cenník. Možno by takto klikali na stránku aj ludia čo hladaju priamo bittner a exprestlač. Na to by si ale musel aj blogovať poprípade dávať peniaze do PPC minimálne na dôležité kľúčové slová a slová konkurencie.
oner
18.01.12,15:42
No ono to nieje zlý nápad, lenže málo kto má ceny na svojich stránkach ako napr. Bittner...ale nájdu sa poniektorý ktorý majú...
mohol by som to spraviť na stránke .. taký tabuľkový prehľad konkurencie ... mrknem sa na to.. Ďakujem za typ ..

Aj som sa Ťa chcel spýtať či si si dával ponuky aj u konkurencii :)
no 40€ lacnejší to je fajn.. ma to potešilo..
A áno sú aj extrémisti.. raz som sa stretol s konkurenčnou firmou a pýtala sa ma že za koľko ponúkam hlavičkový papier 2000ks som im zabil 89€ s DPH tak ženskej oči skoro vyleteli ich cena 165€ + DPH dokonca na 80g/m2 papieri (ja 90g/m2)
Cenovo som dobrý to viem a dokážem tlačiť aj ofsetom v malých nákladoch. Nikto to tu nerobí používajú pre malé náklady digitálnu tlačiareň čo je drahšia prevádzka ...

Viem, že dokážem preraziť, ale musím sa poriadne ukázať a na to mi už teraz treba finančú injekciu.. kým som sa oťukal a poskúšal kaďečo, tak som dosť zle investoval peniaze, ktoré by som teraz o dosť efektívnejšie využil ...

PPC som využíval a nezarobil som nikdy nič.. akurát som mal viac roboty pre vypracovanie cenových kalkulácii..
Väčšinu zákaziek som chytil cez 123dopyt.sk alebo požiadavka.sk, alebo osobná navšteva...

Treba mi vymyslieť niečo tak "elegantné" aby o mne začali písať :D..
Dáša_
18.01.12,15:52
Aj som sa Ťa chcel spýtať či si si dával ponuky aj u konkurencii :)
no 40€ lacnejší to je fajn.. ma to potešilo..
..

a nemôže byť práve toto problém? Že si oveľa lacnejší ako konkurencia? Lebo potom ťa možno firmy majú za takého, čo to robí doma na kolene a preto si to radšej objednajú u väčšej firmy...
oner
18.01.12,16:04
Áno zabudol som tam napísať, že je to asi problém...
Hovorí sa, že za kvalitu sa platí a preto budím zlý dojem ..
Pár ľudí po mojej cenovej kalkulácii mi písalo či je to cena pri plnofarebnej tlači a či je jedno koľko slov a pod... písali mi dojmom, že tá cena je tak malá, až sa im to nezdá...

Lenže každý klient je pre mňa potrebný a preto dávam lepšie ceny ako konkurencia ... niekedy neviem akú cenu má konkurencia, pretože vždy sa to ráta podľa rozmerov, množstva, materiálu a pod.. a možno dám aj o 40% lacnejšie ako oni ...a to sa ja nedozviem :/

cez víkend ma aj napadlo, že zvesím na webstránku informáciu o garancii kvality, aby vedeli že je to to čo potrebujú a za dobrý peniaz.. a aj na webe treba veľa pracovať aby budil dojem profesionality, lenže tam zase treba nejaké tie "groše" a bez klientov nebudú...
kopretinka
18.01.12,16:07
ku každej cenovej ponuke pridaj 30% a nebudeš vyzerať tak lacno :rolleyes:
oner
18.01.12,16:54
:) no 30% je dosť ale takých 15% by som mohol :D.. mám dosť niekedy keď DPHčku priratúvam. Mi oči lietajú ako to vyletelo :D..
katalóg
18.01.12,19:21
Síce ja nerobím nič, ale viem zostaviť dobrý tím ľudí za dobrý peniaz.. napr. pre hotel sme robili propagačný leták - foto+návrh letáku + tlač cenovo sme boli bezkonkurenčný a pri dodaní nás nevedeli vynachváliť :) pre takéto zážitky sa to oplatí robiť..

Ja mám strašnú chuť predávať niečo čo používajú ľudia a nie firmy.. pre firmy je podľa mňa ťažšie predať ako pre ľudí..
Verte, alebo nie...každý deň rozmýšľam nad niečim hodnotnejším, ale stále som mimo.. keď som ešte pracoval ako zamestnanec tak som mal toľko nápadov, že teraz ľutujem že som si to nezapisoval..
Hádam na niečo raz prídem..

Ďakujem za všetky reakcie :)
Najmä kreatívci by si mali zapisovať svoje myšlienky s nápadmi. Veľmi dôležité. Extra notes.
katalóg
18.01.12,19:49
Nahanam ho, nahanam. Ja potrebujem povolenie na dovoz stale, ked idem doviezt nieco nove...no ak ich chcem posurit, tak mi daju najavo, ze ich tym zdrziavam v praci alebo, ze ak budem netrpezliva, nemusim ziadne povolenie dostat. Nemam na vyber.
Co sa tyka podnikania v niecom inom, som si ista, ze ak sa mi toto podnikanie nerozbehne, tak ine uz 100% nema sancu.
Najhorsie je, ze si uz dlhodobo myslim, ze niekde robim chybu a neviem na to prist, ze v com. Niekde musi byt chyba...alebo som len netrpezliva? (recnicka otazka)
V dvoch príspevkoch píšeš, že robíš chybu.
Neposunul by ťa koučing?
oner
18.01.12,20:20
Presne... a aj si zapisujem... len vtedy keď som bol ešte zamestnaný a plný nápadov som to bohužiaľ nezapisoval.. na moju škodu.. vtedy nakoľko som mal manuálnu prácu som mal mozog voľný a dalo sa rozmýšľať nad kadečím, ale teraz mi je to trošku ťažšie, keďže musím rozmýšľať nad kopou tém, riešení a pod... nedá sa mi tak sústrediť ako vtedy..

Samozrejme aj koučing by pomohol, však učíme sa celý život a ja sa rád učím, ale teraz nemám toľko financii aby som si to mohol dovoliť.. popravde väčšina mojich príjmov ide do štátnej pokladnice.. :/


BTW: Verím, že keď v tejto téme bude 100strán tak sem napíšem "Ľudia otváram prevádzku v BA a pozývam Vás na otvorenie so švédskymi stolmi" takže máte sa na čo tešiť všetci :)
snívať nám ešte nezakázali :)

Dnes bol pekný deň. Schytal som dve zaujímavé zákazky... :)
v piatok bude škaredý ... musím platiť dane
oner
19.01.12,14:40
Som to včera asi preriekol.. dostal som storno objednávky... :/

BIZAL ako si ty na tom?.. prišli Ti už tie papiere?.. všetko je v poriadku?..
Napíšte aspoň niečo pozitívne, nech viem, že aspoň niekomu sa darí...
khg
19.01.12,14:58
Zdravim....nechcem sa nikoho dotknut ale precital si cele vlakno....vyzera to tak ze cele tvoje "podnikanie" asi nestoji za nič. Trapiš sa za par halierov, predpokladam že ked zrataš všetky hodiny ktore si stravil s v "praci" a vydeliš to čistim ziskom nevyde ti ani min. mzda... nebolo by rozumnejšie najst si pracu kde straviš denne svojich 8 hodin, zarobiť nejake to euro a ak budeš stale pociťovať tužbu osamostatniť skusiť to znovu?? Neviem či maš nejake záväzky deti, žena, alebo eštelen planuješ si rodinu založiť. Nebolo by do buducna lepšie radšej zarobiť nejake peniaze ako dufať ze konečne nastane prielom??? Ved predsa nemôze byť každý podnikatel.... toto je iba môj skromny nazor, dufam že ma neukamenujete...
BIZAL
19.01.12,15:11
katalóg, myslim, ze som si uzila kaucingu dost ako podomovy predajca, obchodak, veduci skupiny....zacinam si mysliet, ze moje produkty nikto nechce.
oner, nemam papiere, podla zakona sa na ne caka 30 dni ale ja som take stastie este nemala. vraj mam cakat este dalsich 60 a to este neviem, ci mi to odsuhlasia a nebudem musiet nieco dokladat...
pozitovne? hmm...mam kazdy den nejaku zakazku, ale nie je to na prezitie. vraj po 3 rokoch sa vsetko ukaze, tak sa nevzdavajme a....cakajme :)
oner
19.01.12,15:11
Ďakujem za názor

Áno určite by mi nevyšla min. mzda...
Hľadám aj zamestnanie.. takže vlastne fungujem tak ako píšeš.. ale kým si nájdem prácu, tak nemôžem len tak sedieť.
Skúšam to teda ďalej a áno nie každý môže byť podnikateľ...
Dáša_
19.01.12,15:43
katalóg, myslim, ze som si uzila kaucingu dost ako podomovy predajca, obchodak, veduci skupiny....zacinam si mysliet, ze moje produkty nikto nechce.


no veď hovorím, musíč ľudí presvedčiť, že práve toto hľadajú :)

mmch, keď si tuším spomínala množstvo, aké si predala a že máš veľa na sklade - nestalo sa naozaj, že si precenila trh? Že proste v tvojom dosahu nie je toľko zákazníkov, ktorí by to od teba mohli kupiť?
BIZAL
19.01.12,16:36
no veď hovorím, musíč ľudí presvedčiť, že práve toto hľadajú :)

mmch, keď si tuším spomínala množstvo, aké si predala a že máš veľa na sklade - nestalo sa naozaj, že si precenila trh? Že proste v tvojom dosahu nie je toľko zákazníkov, ktorí by to od teba mohli kupiť?

ano, urcite som precenila trh. to je pravda:)
Dáša_
19.01.12,16:56
ano, urcite som precenila trh. to je pravda:)

a zľavové servre nepomohli? Lebo toto mi pripadá ako to pravé pre takéto záležitosti.
Teda snaha zbaviť sa skladu, aby aspon v tom nestáli peniaze.
BIZAL
19.01.12,17:04
a zľavové servre nepomohli? Lebo toto mi pripadá ako to pravé pre takéto záležitosti.
Teda snaha zbaviť sa skladu, aby aspon v tom nestáli peniaze.

na zlavovych portaloch som predala cca 1500ks, co je nic oproti tomu co mi treba predat. chcela som tam mat akciu cely rok, ale portaly uz ani to nechcu:D
Dáša_
19.01.12,17:10
na zlavovych portaloch som predala cca 1500ks, co je nic oproti tomu co mi treba predat. chcela som tam mat akciu cely rok, ale portaly uz ani to nechcu:D

no teda, tak to si fakt musela toho doviest riadne kvanta :)
BIZAL
19.01.12,17:19
:(
Dantess
19.01.12,17:30
A aké sú ohlasy na tie mydlá od ľudí ? páčia sa im ? keďže si predala toľko tisíc kusov, tak musi byť nejaký feedback
BIZAL
19.01.12,17:40
vela z nich si kupuju v dalsich akciach a aj po 2 baliky, vela z nich ma cas, pretoze ked kupia balik, tak maju 10 mydiel a to im trochu vydrzi a videli, ze davam stale akcie, tak sa neponahlaju a samozrejme si myslim, ze boli aj taki, ktorym nieco nesedelo. ale neviem o tom a rada by som. skoda, ze nie su referencie a take veci na portaloch
Dáša_
19.01.12,17:58
A aké sú ohlasy na tie mydlá od ľudí ? páčia sa im ? keďže si predala toľko tisíc kusov, tak musi byť nejaký feedback

možno by sme si mohli založiť takú malú testovaciu skupinku :) Ja už kávovar úspešne testujem (teda manžel a všetko je OK :)
Teraz by sme možno mohli začať testovať nejakú inú komoditu :)
BIZAL
19.01.12,18:01
ja vam poslem, nemam problem. ved som uz rozdala stovky....poslite mi adresu
kopretinka
19.01.12,18:04
Bizal,nie je dobré dávať zľavy,ľudia si zvyknú a potom ten tovar za normálnu cenu už nebudú chcieť,budú čakať na zľavu....a nerozdávaj veľmi....veď musíš mať straty....
BIZAL
19.01.12,18:08
nebudem, lebo mi to prejde zakukou a zlavy z 1.20 eur ked dam, tak aj po zlave si ludia za 1,20 eur podla mna kupia.

?
lluucciia
22.01.12,00:13
Zdravim vas, ako zacinajuci "podnikatel" som sa preklikala az na tuto temu a naozaj za nu dakujem. Velmi sa mi paci, ze su tu ludia k sebe napomocni a povzbudzuju sa co mi pride ze v dnesnej dobe uz pomaly zacina byt vzacnostou. Drzim palce nech sa vam v podnikani dari! A ak mozem zareagovat k predoslemu postu ohladom pohladnic, ja by som si kludne pohladnicu za 1euro kupila, uplne bez problemu, podla mna (mozno som ale ako zacinajuci podnikatel este trosku naivna) zalezi na napade, ak by si/Ste vytvoril vybornu grafiku,vyhotovenie, mozno nieco netradicne nemal by byt problem predat pohladnicu za 1euro, dokonca aj za viac (v Parizi som pred dvomi rokmi kupila pohladnicu za 10eur, bola prekrasna uplne ina ako vsetky obyc. a dotycny ju ma dodnes :) ) Toto som si raz precitala a myslim ze je na tom kus pravdy (rada by som v to verila) : "Ak chcú byť firma alebo človek úspešní, tak nesmú súťažiť s konkurenciou. Musia byť natoľko iní, že na súťažnej dráhe budú celkom sami. Je to o neustálom vytváraní dočasného monopolu. Je to o neustálej inovatívnosti a kreativite."
katalóg
22.01.12,01:08
Zdravim vas, ako zacinajuci "podnikatel" som sa preklikala az na tuto temu a naozaj za nu dakujem. Velmi sa mi paci, ze su tu ludia k sebe napomocni a povzbudzuju sa co mi pride ze v dnesnej dobe uz pomaly zacina byt vzacnostou. Drzim palce nech sa vam v podnikani dari! A ak mozem zareagovat k predoslemu postu ohladom pohladnic, ja by som si kludne pohladnicu za 1euro kupila, uplne bez problemu, podla mna (mozno som ale ako zacinajuci podnikatel este trosku naivna) zalezi na napade, ak by si/Ste vytvoril vybornu grafiku,vyhotovenie, mozno nieco netradicne nemal by byt problem predat pohladnicu za 1euro, dokonca aj za viac (v Parizi som pred dvomi rokmi kupila pohladnicu za 10eur, bola prekrasna uplne ina ako vsetky obyc. a dotycny ju ma dodnes :) ) Toto som si raz precitala a myslim ze je na tom kus pravdy (rada by som v to verila) : "Ak chcú byť firma alebo človek úspešní, tak nesmú súťažiť s konkurenciou. Musia byť natoľko iní, že na súťažnej dráhe budú celkom sami. Je to o neustálom vytváraní dočasného monopolu. Je to o neustálej inovatívnosti a kreativite."
Dodám, že ak ide o výrobok, tak ho treba vyprodukovať podľa možnosti v čo v najväčšom objeme, t.j. v prvej vlne, nakoľko bude ihneď kopírovaný. Najziskovejšia je prvá vlna výrobku.
Koho si citovala? (Je to moje myslenie.:-) )
Dáša_
22.01.12,06:49
Dodám, že ak ide o výrobok, tak ho treba vyprodukovať podľa možnosti v čo v najväčšom objeme, t.j. v prvej vlne, nakoľko bude ihneď kopírovaný. Najziskovejšia je prvá vlna výrobku.
Koho si citovala? (Je to moje myslenie.:-) )

no len ide o to, aby to fakt bol ziskový výrobok. Lebo nálady spotrebiteľov nie sú vždy predpovedateľné. Vymyslím výrobok, zrealizujem výrobu a potom zistím, že to chce miesto 10 tisíc ľudí iba tisíc ľudi... A problém je na svete.
Indeed
22.01.12,06:57
Toto som si raz precitala a myslim ze je na tom kus pravdy (rada by som v to verila) : "Ak chcú byť firma alebo človek úspešní, tak nesmú súťažiť s konkurenciou. Musia byť natoľko iní, že na súťažnej dráhe budú celkom sami. Je to o neustálom vytváraní dočasného monopolu. Je to o neustálej inovatívnosti a kreativite."

Je to pravda aj nie je to pravda.

Ja by som podnikal v tom, čo ľudia naozaj dennodenne potrebujú.

Otvoril by som pekáreň,krčmu, či čerpaciu stanicu LPG,obchod s odevmi či nábytkom a ďalej btw v tomto štýle.

Lebo vidím,že tí ktorí tak urobili pred 15 rokmi dnes celkom dobre prosperujú.

To je mij nazor potvrdený skusenosťami zo života, prečo znovu vynáchadzať koleso , keď je uždávno vynajdene, zdokonalené a dobre funguje ?
alaya1
22.01.12,07:09
Je to pravda aj nie je to pravda.

Ja by som podnikal v tom, čo ľudia naozaj dennodenne potrebujú.

Otvoril by som pekáreň,krčmu, či čerpaciu stanicu LPG,obchod s odevmi či nábytkom a ďalej btw v tomto štýle.

Lebo vidím,že tí ktorí tak urobili pred 15 rokmi dnes celkom dobre prosperujú.

To je mij nazor potvrdený skusenosťami zo života, prečo znovu vynáchadzať koleso , keď je uždávno vynajdene, zdokonalené a dobre funguje ?


Odevy by som asi vynechala......ti spred 15. rokov, mali dobry cas...teraz je tu monopol Cinanov, a inych "obchodakovych" velkopredajcov
Dáša_
22.01.12,07:29
Odevy by som asi vynechala......ti spred 15. rokov, mali dobry cas...teraz je tu monopol Cinanov, a inych "obchodakovych" velkopredajcov

suhlas, dokonca mam pocit, že aj tu na porade sa pohybuje podnikateľ v odecoch, ktory tento rok končí... Po dlhej dobe
lluucciia
22.01.12,09:43
ja si dovolim vyjadrit tiez svoj nazor, podla mna na SVK je vela dier na trhu aj v oblasti modneho- odevneho biznisu, skor si myslim, ze vacsina podnikatelov ide po najlahsej moznej ceste a nesnazi sa o to byt niecim odlisny, zaujat. Potom tu mame akurat tak spustu lacneho nekvalitneho rovnakeho tovaru...ale je tolko dalsich moznosti, ak si toto nahodou precita clovek co chce v odevnej sfere skoncit budem rada ak sa ozve...pohybujem sa v rovnakej oblasti...
Dáša_
22.01.12,10:08
ja si dovolim vyjadrit tiez svoj nazor, podla mna na SVK je vela dier na trhu aj v oblasti modneho- odevneho biznisu, skor si myslim, ze vacsina podnikatelov ide po najlahsej moznej ceste a nesnazi sa o to byt niecim odlisny, zaujat. Potom tu mame akurat tak spustu lacneho nekvalitneho rovnakeho tovaru...ale je tolko dalsich moznosti, ak si toto nahodou precita clovek co chce v odevnej sfere skoncit budem rada ak sa ozve...pohybujem sa v rovnakej oblasti...

no niečo sa mi marí, že tento príspevok bol o skončeni http://www.porada.sk/t184228-ako-predavat-vyrobky.html#post1944286 a že išlo o odevný priemysel. Ale možno sa mýlim a išlo o niečo úplne iné
kopretinka
22.01.12,10:38
no niečo sa mi marí, že tento príspevok bol o skončeni http://www.porada.sk/t184228-ako-predavat-vyrobky.html#post1944286 a že išlo o odevný priemysel. Ale možno sa mýlim a išlo o niečo úplne iné
mýliš sa ;)
avalik
22.01.12,10:47
ja si dovolim vyjadrit tiez svoj nazor, podla mna na SVK je vela dier na trhu aj v oblasti modneho- odevneho biznisu, skor si myslim, ze vacsina podnikatelov ide po najlahsej moznej ceste a nesnazi sa o to byt niecim odlisny, zaujat. Potom tu mame akurat tak spustu lacneho nekvalitneho rovnakeho tovaru...ale je tolko dalsich moznosti, ak si toto nahodou precita clovek co chce v odevnej sfere skoncit budem rada ak sa ozve...pohybujem sa v rovnakej oblasti...

ja mam eshop s oblecenim, nie je najlacnejsie ale je z kvalitnych materialov, mam vracajucich sa zakaznikov - zatial este nekoncim, ale nie je to ziadna slava :(
Dáša_
22.01.12,10:57
mýliš sa ;)

neskončili s odevnou výrobou ? ja som to tak pochopila. Ale možno som si len veľa domýšľala.
Dáša_
22.01.12,10:59
ja mam eshop s oblecenim, nie je najlacnejsie ale je z kvalitnych materialov, mam vracajucich sa zakaznikov - zatial este nekoncim, ale nie je to ziadna slava :(

to sú odevy u nás vyrobené? Alebo dovoz? Odkiaľ?

Ja účtujem jeden eshop s oblečením - a teda, obrat je závratný. Lenže rovnako závratné sú aj investície do reklamy, do sw... A nakoniec, všetko, čo sa zarobí ide inam.
avalik
22.01.12,11:23
to sú odevy u nás vyrobené? Alebo dovoz? Odkiaľ?

Ja účtujem jeden eshop s oblečením - a teda, obrat je závratný. Lenže rovnako závratné sú aj investície do reklamy, do sw... A nakoniec, všetko, čo sa zarobí ide inam.

nie je to nasa vyroba - u nas vyrobcov z materialov, na ktore som zamerana som nenasla ... znacky su z UK, DE, NL, AT, ...
vyroba je v EU, India, Pakistan, Turecko, ... aj Cina ... ale vsetko s certifikatmi nie len na material ale aj na vyrobu
kopretinka
22.01.12,11:26
neskončili s odevnou výrobou ? ja som to tak pochopila. Ale možno som si len veľa domýšľala.
nie,tam išlo o niečo celkom iné,treba si prečítať
katalóg
22.01.12,23:20
Odevy by som asi vynechala......ti spred 15. rokov, mali dobry cas...teraz je tu monopol Cinanov, a inych "obchodakovych" velkopredajcov
Podobné názory ako je tento, už nepovažujem ani tak za skepsu, ale negatívny postoj ku všetkému novému, úspechu, podpory slovenského výrobcu.
Človek si musí sám veriť, neopierať sa o prvopočiatočné názory druhých ľudí, ktorí nemajú šajn o tom, čo mu hovoríte.

Preto je tu monopol toho, o čom píšeš. Žeby mali na Slovensku ľudia slabšieho ducha?
Silnú siete požičovní šiat a secodhandov. To je zahanbujúce a smutné pre túto krajinu.

Na záver príspevku: Buď to cestu nájdem, alebo ju vytvorím. (Hannibal) Táto myšlienka je súčasťou cesty k cieľu aj úspešného podnikania.

Treba počúvať svoje srdce. Nezvykne klamať.
katalóg
22.01.12,23:25
Ešte si odpovedajte na otázku, kto do tejto krajiny zavliekol po revolúcii textil z Číny, predávajúci sa na trhoch. A hlavne z akého dôvodu. Na základe akej stratégie?
bdm
23.01.12,22:22
Ja som si myslela, že len my máme take ťažke začiatky. V auguste sme začali podnikať v službách a nevieme to rozbehnuť naplno. Chyba je, že o nas nikto nevie. Neviem aká reklama je ta spravne. Nezabral bilbord ani clanky v niestnych novinach. Potrebujeme sa zviditelnit. Len ako. Viete poradit?
BIZAL
24.01.12,06:37
Ja som si myslela, že len my máme take ťažke začiatky. V auguste sme začali podnikať v službách a nevieme to rozbehnuť naplno. Chyba je, že o nas nikto nevie. Neviem aká reklama je ta spravne. Nezabral bilbord ani clanky v niestnych novinach. Potrebujeme sa zviditelnit. Len ako. Viete poradit?

zlavovy portal?
Dantess
24.01.12,06:45
bdm a odkial si a aké presne máš zariadenie ? A si pisala že Vam to nejde a ajtak si ideš brať ďalšiu pôžičku ?
bdm
24.01.12,06:55
Nepisala som, ze nam to vobec nejde. Potrebovali by sme sa zviditelnit. Klienti chodia. problem je, ked pride novy klient hned spust " taketo nieco je v nasom meste? Netusila som o tom " Fungujeme zatial na doporucenie. Ziadna reklama nezabrala.
Dantess
24.01.12,06:57
no závysí aj od veľkosti mesta akú reklamu robiť...
bdm
24.01.12,06:58
Skusali sme zlavovy portal, ano, dostanes peniaze hned, ale robis mesiac zadarmo. A ked raz nieco kupia so zlavou, nie su ochotni potom platit normalnu cenu. Ked ste dali zlavu, preco to nemoze tak byt stale.
Dáša_
24.01.12,07:00
Nepisala som, ze nam to vobec nejde. Potrebovali by sme sa zviditelnit. Klienti chodia. problem je, ked pride novy klient hned spust " taketo nieco je v nasom meste? Netusila som o tom " Fungujeme zatial na doporucenie. Ziadna reklama nezabrala.
dantess, toto mi teda hodne pripomína tvoje začiatky :)
bdm
24.01.12,07:01
Skusali sme zlavovy portal, ano, dostanes peniaze hned, ale robis mesiac zadarmo. A ked raz nieco kupia so zlavou, nie su ochotni potom platit normalnu cenu.  Ked ste dali zlavu, preco to nemoze tak byt stale.
bdm
24.01.12,07:02
Nase mesto ma okolo 60000 obyvatelov.
Dantess
24.01.12,07:06
Síce neviem o čo sa jedná a asi to veľmi nechceš rozoberať, takže sa nedá konkrétne poradiť. V každom prípade PPC kampane na google a FB, PR články o salóne a o tom ako sú tie stroje super... Je to lacnejšie než billboardy a určite efektívnejšie.
Dáša_
24.01.12,07:09
Síce neviem o čo sa jedná a asi to veľmi nechceš rozoberať, takže sa nedá konkrétne poradiť. V každom prípade PPC kampane na google a FB, PR články o salóne a o tom ako sú tie stroje super... Je to lacnejšie než billboardy a určite efektívnejšie.

a čas a spokojných klientov. Lebo tí su pre teba najlepšia reklama
Dantess
24.01.12,09:53
Samozrejme spokojný zákazník má najväčšiu hodnotu, ale keď tam mesačne príde 10ľudí, tak sa ťažko vybuduje sieť zákazníkov, len zo spokojných zákazníkov. Povedal by som, že máme až 25% objednávok od príbuzných našich zákazníkov, ale vybudovať tento stav trvalo 2 roky. A tie prvé 2 roky boli najťažšie.
bdm
24.01.12,10:14
skusama aj cez FB, to je momentalne asi najlacnejsia reklama. Spokojnych klientov mame, to som rada, len ich je stale malo.
Dáša_
24.01.12,10:18
skusama aj cez FB, to je momentalne asi najlacnejsia reklama. Spokojnych klientov mame, to som rada, len ich je stale malo.

pravdepodobne poskytuje služby miestne, nie celoslovensky.

Skúšali ste napríklad rozniesť letáky priamo vo vašom meste? Okresné noviny a reklamný článok? Miestnu televíziu?
Dantess
24.01.12,15:01
Našiel som dnes na nete zaujímavý obrázok. Ten horný sme my a ten dolný je skoro každý, kto to vzdal. Nikdy neviete kedy sa to zlomí a kedy sa Vám začne dariť, tak sa nesmieme vzdávať a treba makať.
oner
25.01.12,03:46
60000 obyvateľou?.. tak to už hej.. kde je teda problém..
Ja by som si odchytil najfrekventovanejšie miesto a našiel vhodnú plochu na umiestnenie bannera..

joooj keď sme mali ešte Bufet (škoda ho), tak som sa čudoval, prečo u nás nikto nevycapí na jedno miesto nejaký banner.. to miesto by stálo u mesta asi tak 40€ myslím si, že viac by nepýtali.. banner 3x1m a mali by ho na očiach všetci v meste + všetci čo prechádzajú autom cez mesto... lenže kým som sa k tomu dostal, musel som zavrieť bufet (to je na dlho) :(
Komu sa chce investovať, môžeme ho znova otvoriť :D
čiže čo som tým chcel povedať... ... že ako bolo spomenuté treba sa zacieliť na obyvateľov mesta a nemíňať zbytočné peniaze do celoslovenskej propagácie...

Ak bude treba pomôcť s letákmi... vybavíme :)

Ja neviem, ja mám rád predaj "ľuďom", preto furt rozmýšľam do čoho sa pustím... pre firmy sa mi nejak ťažko predáva....:(
Dnes som si povedal, že nepôjdem spať pokiaľ neuzatvorím objednávku.. tak dúfam, že nebudem bez spánku mesiac :D..
Dáša_
25.01.12,06:15
Dnes som si povedal, že nepôjdem spať pokiaľ neuzatvorím objednávku.. tak dúfam, že nebudem bez spánku mesiac :D..

Skús pozitívnu motivácie - toto je také negatívne trochu :D:cool:


Teda presnejšie, čím sa odmeníš za najbližšiu uzavretú objednávku????

Ja sa odmeňujem pravidelne. A tak dnes mám už o 20% vyššiu tržbu za január ako pred rokom ... A ešte nie je 31.
kezeso
25.01.12,08:12
Ťažká rada, keď nevieme, v čom podnikáš. Ale tiež bez toho, aby som ti povedal, čo robím, vedz, že sa to musí zlomiť. Myslím si, že rok je dostatočná doba na to, aby si vnikol do tvojej podnikateľskej činnosti.
Ak sa to nezmení, je načase porozmýšľať o zmene a skúsiť šťastie v inom obore.
Povieš si, ľahko sa mi hovorí. Ale ja hovorím zo skúsenosti. Momentálne robím štvrtú podnikateľskú činnosť. /To nepočítam, keď som za komunistov hrával po zábavách/. Mám stavebnú priemyslovku, ale nepohybujem sa v mojom obore ani náhodou, úplne v niečom inom. Dá sa, len si ver...
Veľa šťastia!
oner
25.01.12,08:56
No ja vám prajem všetkým nech sa vám darí aj naďalej...

a odmeňovanie?.. to čo je?.. :D
ja ak získam objednávku tak presuniem peniažky na google adwords.. takže tam je moje odmeňovanie sa :)
Dáša_
25.01.12,09:36
No ja vám prajem všetkým nech sa vám darí aj naďalej...

a odmeňovanie?.. to čo je?.. :D
ja ak získam objednávku tak presuniem peniažky na google adwords.. takže tam je moje odmeňovanie sa :)

jaj, odmeňovanie je o inom - nie finančná odmena, ale drobné potešenie. Pivko s kamarátmi, prechádzka vonku, dobrá večera, dlhý kúpeľ vo vani, hodina behania vonku... čokoľvek, čo ťa poteší.
Samozrejme, môže to byť aj drobnosť z obchodu - mmch, v kríze údajne vždy stúpa predaj rúžov. Ke´d už na iné nie je, tak aspoň drobné potešenie v takejto forme
oner
25.01.12,09:46
Pre mňa je najväčšia odmena keď mi klient napíše, ž ej spokojný a že sa mu to páči :) Dáška to je pre mňa pocit na nezaplatenie...
ešte som nemal nespokojného klienta "klop,klop" možno to teraz zarieknem a príde mi očakávaný mail, že nieje spokojný :/
ale ja verím, že sa mu to bude páčiť :)
Dantess
25.01.12,09:51
No mňa najviac štve, že aj včera aj predvčerom som dal reklamu na max. denne 250ludi a 1 objednavka z toho... Sa spytujem, že kde môže byť tá chyba. Ceny sú dobré, stránka je dobrá, informácie sú podané... neviem. Inak ak budete tlačiť niečo, tak odporúčam oner-a prišlo mi dnes 800eitikiet na kávu a sú nádherné. Určite foto dám aj sem potom.
Dáša_
25.01.12,12:38
Inak ak budete tlačiť niečo, tak odporúčam oner-a prišlo mi dnes 800eitikiet na kávu a sú nádherné. Určite foto dám aj sem potom.

Oner, a ty tlačíš aj také povedzme pár stranové brožúry? Už sa dávno na niečo také chystám, len nemám stále ten správny impulz do písania.
oner
25.01.12,15:57
Ďakujem Dantess, som rád, že si spokojný.

Dáša_ samozrejme, knihy, brožúry, akúkoľvek farebnú či čiernobielu tlač, výrobu štočkov a pečiatky COLOP, veľkoformátovú tlač, živicové nálepky, igelitové tašky atď... proste všetko čo sa dá vytlačiť potlačiť či už je to papier, textil, kov, plast, proste všetko...

Mám výhodu, že dokážem tlačiť všetko aj v malých nákladoch...
BIZAL
26.01.12,08:57
Autori Meyers a Holusha uvádzajú, že príčiny vzniku kríz môžeme zatriediť do deviatich skupín:



verejné vnímanie spoločnosti a jej produktov,
náhle trhové zmeny a posuny,
neúspech a pád produktu (napr. preukážu sa nepriaznivé účinky na ľudské zdravie),
nástupníctvo v top - manažmente (manažéri zakonzervujú svoje pozície a bránia sa prijímaniu nových schopných pracovníkov, vnímajú ich ako konkurenciu),
problémy s riadením cash - flow,
vzťahy v priemyselnom odvetví (napr. zamestnávatelia – odbory),
nepriateľský útok (či už konkurenta, alebo aj medzinárodný vojnový konflikt),
nevhodný vývoj zahraničných aktivít (napr. posilnenie meny krajiny nepriaznivo vplýva na exportné aktivity),
regulácia a deregulácia (zmeny predpisov a legislatívy ovplyvňujúce trhové podmienky).

zdroj: http://www.podnikam.webnoviny.sk/manazment/ako-sa-zabezpecit-aby-sa-firma-nedostala-do-krizoveho-stavu-/19523


...skusme sa zaradit...
Dantess
26.01.12,10:32
uf kamaráti najhoršie je, keď si niekto objedná za peknú sumu a tešíte sa a potom o 5 min to stornuje :mee:
Dáša_
26.01.12,10:40
uf kamaráti najhoršie je, keď si niekto objedná za peknú sumu a tešíte sa a potom o 5 min to stornuje :mee:

možno je deň stornovaných objednávok :) Aj mne prave jednu stornovali. Ale bola na 7€. :)
oner
26.01.12,10:41
Dantess toto sa mi stalo pred týždňom .. dokonca už boli podklady vo výrobe... chvála bohu ešte nezačali vyrábať..
Zo zákona mám síce právo neakceptovať storno objednávky, ale taká sviňa neviem byť. pokiaľ sa dá zruším...

ale ozaj taká správa nieje pre najlepší pocit.. :(
kezeso
27.01.12,14:08
Autori Meyers a Holusha uvádzajú, že príčiny vzniku kríz môžeme zatriediť do deviatich skupín:


verejné vnímanie spoločnosti a jej produktov,
náhle trhové zmeny a posuny,
neúspech a pád produktu (napr. preukážu sa nepriaznivé účinky na ľudské zdravie),
nástupníctvo v top - manažmente (manažéri zakonzervujú svoje pozície a bránia sa prijímaniu nových schopných pracovníkov, vnímajú ich ako konkurenciu),
problémy s riadením cash - flow,
vzťahy v priemyselnom odvetví (napr. zamestnávatelia – odbory),
nepriateľský útok (či už konkurenta, alebo aj medzinárodný vojnový konflikt),
nevhodný vývoj zahraničných aktivít (napr. posilnenie meny krajiny nepriaznivo vplýva na exportné aktivity),
regulácia a deregulácia (zmeny predpisov a legislatívy ovplyvňujúce trhové podmienky).
zdroj: http://www.podnikam.webnoviny.sk/manazment/ako-sa-zabezpecit-aby-sa-firma-nedostala-do-krizoveho-stavu-/19523


...skusme sa zaradit...

Mám dojem, že tvoje definície sa týkajú skôr medzinárodných obchodov. Nie sú použiteľné na našom malom trhu.
BIZAL
27.01.12,14:23
Mám dojem, že tvoje definície sa týkajú skôr medzinárodných obchodov. Nie sú použiteľné na našom malom trhu.

bod 1, 3, 8 a 9 sa ma MOZNO tykaju, no neviem ktory najviac. ja len dufam, ze nie bod 3. chystam sa dat si anketu do anketarskej spolocnosti, len dufam, ze nie su drahi

A ja mam vies aky dojem? Ze odchadzam od rozumu. Vcera som sa uz zacala zaoberat tym, ci existuje magia, ci ma niekto nemohol prekliat. Uplne sa to vymyka zdravemu rozumu a mojej logike, ale to uz je znak toho, ze som v koncoch.
Dáša_
27.01.12,14:30
bod 1, 3, 8 a 9 sa ma MOZNO tykaju, no neviem ktory najviac. ja len dufam, ze nie bod 3. chystam sa dat si anketu do anketarskej spolocnosti, len dufam, ze nie su drahi

A ja mam vies aky dojem? Ze odchadzam od rozumu. Vcera som sa uz zacala zaoberat tym, ci existuje magia, ci ma niekto nemohol prekliat. Uplne sa to vymyka zdravemu rozumu a mojej logike, ale to uz je znak toho, ze som v koncoch.

a vyskušala si ten maloobchod, alebo túto cestu si zavrhla? Teda myslím internetový maloobchod
Dantess
27.01.12,14:36
No keď sme otvorili salón a ľudia prišli, vyskúšali a už viackrát neprišli, tak sme si mysleli, že ten pán, čo má pod nami hostel odháňa našich klientov, aby tam nebehali, poprípade sa im vyhráža. Taktiež som si nahováral, že majiteľ priestorov z nás chce dostať prachy a potom nás vyhodiť a spolčil sa s tým z hostelu čo bol pod nami... Ono človek keď je v koncoch, tak uverí všetkému. A to čo som písal som si vážne myslel a nerozmýšľal som nad tým ako spríjemniť klientom pobyt u nás, ale ako vystopovať toho pána z hostelu, či nám nerobí zlobu... :D
BIZAL
27.01.12,14:46
a vyskušala si ten maloobchod, alebo túto cestu si zavrhla? Teda myslím internetový maloobchod

Daši, venovala som sa tomu cely tyzden a na zaklade studia a prieskumu som zistila, ze to nebude fungovat. Vrazila by som do toho peniaze a nic by z toho nebolo. Napriklad moje vyrobky su aj na Heureke a Najnakupe /kde by som to dala vlasne aj ja, pretoze je to neplatene/ a nepredavaju sa. Viem to preto, pretoze obchody, ktore to predavaju uz dlho nespravili objednavku. Myslim, ze: a) ludia moje vyrobky nechcu, alebo b) nepoznaju ich. Ale vyrobky su po celom internete, cize asi ich nechcu. a) je spravne. Preto uz len pockat na to rozhodnutie o dovoze dalsich vyrobkov a spolahnut sa na to, ze tie nove vyrobky "potiahnu" tieto, ktore mam na sklade.
BIZAL
27.01.12,14:47
No keď sme otvorili salón a ľudia prišli, vyskúšali a už viackrát neprišli, tak sme si mysleli, že ten pán, čo má pod nami hostel odháňa našich klientov, aby tam nebehali, poprípade sa im vyhráža. Taktiež som si nahováral, že majiteľ priestorov z nás chce dostať prachy a potom nás vyhodiť a spolčil sa s tým z hostelu čo bol pod nami... Ono človek keď je v koncoch, tak uverí všetkému. A to čo som písal som si vážne myslel a nerozmýšľal som nad tým ako spríjemniť klientom pobyt u nás, ale ako vystopovať toho pána z hostelu, či nám nerobí zlobu... :D

Ako to dopadlo?
Inac, chvala Bohu, ze sa ti dari, ze ides otvarat kamenny obchod. Vsetkym nam tu ides v priklad a davas nam nadej. Velmi ti drzim prsty.
mattto
27.01.12,15:10
trochu mimotemy, ale nedá mi nenapísať svoj názor. Úspech businessu závisí od správneho času začať a aj správneho času skončiť. Keď tu čítam tie príbehy, vidím, že robíte jednu chybu - citovo sa viažete na business a to je to najhoršie, čo existuje. Musíte mať nadhľad a chladný kalkul. Ak sa niekoľko rokov pohybujem v strate resp. min. zisku, aj keď robím všetky možné opatrenia, treba s tým jednoducho skončiť a skúsiť niečo iné...

Nikde nie je napísané, že každý v businesse s tým - ktorým tovarom/službou uspeje. Predstavte si, že o 5-10 rokov "zbankrotujete", pozriete sa späť a poviete si: ja hlúpy mohol som to zavrieť už pred 5-10 rokmi a teraz som mohol už dávno robiť niečo iné...
BIZAL
27.01.12,15:20
trochu mimotemy, ale nedá mi nenapísať svoj názor. Úspech businessu závisí od správneho času začať a aj správneho času skončiť. Keď tu čítam tie príbehy, vidím, že robíte jednu chybu - citovo sa viažete na business a to je to najhoršie, čo existuje. Musíte mať nadhľad a chladný kalkul. Ak sa niekoľko rokov pohybujem v strate resp. min. zisku, aj keď robím všetky možné opatrenia, treba s tým jednoducho skončiť a skúsiť niečo iné...

Nikde nie je napísané, že každý v businesse s tým - ktorým tovarom/službou uspeje. Predstavte si, že o 5-10 rokov "zbankrotujete", pozriete sa späť a poviete si: ja hlúpy mohol som to zavrieť už pred 5-10 rokmi a teraz som mohol už dávno robiť niečo iné...

mattto, nie je to mimo temy, je to rozumne a logicke. No ako mozes odbocit od temy podnikania? Napriklad ja som robila v zivote uz niekolko veci a bola som tak sebavedoma, ze ked som bola na vrchole, jednoducho som to zanechala, pretoze som si povedala, ze tu sa uz nemozem viac naucit, ze postupim dalej. Teraz si hovorim, ze som hlupana, ze som sa naucila v minulosti vela o istych veciach, islo mi to a zanechala som to. Keby som to mohla vratit spat...Nemyslis, ze je najlepsie, ze clovek ma robit to, v com je najlepsi a toho sa drzat? Dakujeme za nazor, kludne pokracuj...:)
mattto
27.01.12,15:30
Nemyslis, ze je najlepsie, ze clovek ma robit to, v com je najlepsi a toho sa drzat? Dakujeme za nazor, kludne pokracuj...:)

keby to bolo také jednoduché :D človek bude vždy uvažovať "čo by bolo, keby..." Ak človeku niečo ide, nevie, či toto je jeho top a či by nebol v niečom inom lepší. Ak človeku niečo nejde, nevie, v čom inom by bol lepší
BIZAL
27.01.12,15:40
keby to bolo také jednoduché :D človek bude vždy uvažovať "čo by bolo, keby..." Ak človeku niečo ide, nevie, či toto je jeho top a či by nebol v niečom inom lepší. Ak človeku niečo nejde, nevie, v čom inom by bol lepší

A ako si myslel zacat robit nieco ine? Napriklad ked ma niekto maloobchod s textilom, tak aby zacal masersky kurz a otvoril masazny salon? Alebo si to myslel nejak inac?
Dantess
27.01.12,15:49
Ako to dopadlo?
Inac, chvala Bohu, ze sa ti dari, ze ides otvarat kamenny obchod. Vsetkym nam tu ides v priklad a davas nam nadej. Velmi ti drzim prsty.

No samozrejme, že to bol len plod našej fantázie :D Z toho priestoru sme sa ale už odsťahovali, lebo sme našli väčší, ktorý nám viac vyhovuje.
Dáša_
27.01.12,16:00
Preto uz len pockat na to rozhodnutie o dovoze dalsich vyrobkov a spolahnut sa na to, ze tie nove vyrobky "potiahnu" tieto, ktore mam na sklade.

no dobre, ale to budú výrobky z rovnakej skupiny? Je problem práve v tej skupine alebo v konkretnom vyrobku?

Lebo ak je problém v celej tej skupine, lebo takéto výrobku sú dajmetomu na sk citlivo vnímané, potom to asi dovoz iného výrobku v danej skupine nevytrhne
Dáša_
27.01.12,16:03
A ako si myslel zacat robit nieco ine? Napriklad ked ma niekto maloobchod s textilom, tak aby zacal masersky kurz a otvoril masazny salon? Alebo si to myslel nejak inac?

len pre zaujímavosť, ja som zmenila zamestnanie alebo svoje osobné zameranie cca 7x. A niektore skoky boli dost radikalne, aj s absolvovanim príslušných kurzov - kľudne by som mohla vymenovať, som si ich práve vypísala na papier :)
avalik
27.01.12,16:10
len pre zaujímavosť, ja som zmenila zamestnanie alebo svoje osobné zameranie cca 7x. A niektore skoky boli dost radikalne, aj s absolvovanim príslušných kurzov - kľudne by som mohla vymenovať, som si ich práve vypísala na papier :)

ja tiez ... v jednom rezorte som robila v 5 roznych oblastiach ... v jednej z nich som bola dokonca jediny "expert" na danu problematiku a aj tak som sa rozhodla zmenit oblast :) ... a nakoniec som sa dala na podnikanie - kazda oblast mi nieco dala, posunula ma dalej :)
BIZAL
27.01.12,16:16
no dobre, ale to budú výrobky z rovnakej skupiny? Je problem práve v tej skupine alebo v konkretnom vyrobku?

Lebo ak je problém v celej tej skupine, lebo takéto výrobku sú dajmetomu na sk citlivo vnímané, potom to asi dovoz iného výrobku v danej skupine nevytrhne

ina znacka, iny druh. ale z tej skupiny, verim, ze to je buducnost a ak ani to nepojde, tak uz neviem. dala som do toho velmi vela penazi dostat tu tie dalsie vyrobky, neda sa teraz ustupit...
BIZAL
27.01.12,16:18
len pre zaujímavosť, ja som zmenila zamestnanie alebo svoje osobné zameranie cca 7x. A niektore skoky boli dost radikalne, aj s absolvovanim príslušných kurzov - kľudne by som mohla vymenovať, som si ich práve vypísala na papier :)

Ja to iste, napis co vsetko....zo zaujimavosti :) ale odmalicka som hovorila, ze budem podnikatelka ale prepojena so zahranicim. a teraz ked sa mi to podarilo...nie je to take ruzove
Dáša_
27.01.12,16:31
Ja to iste, napis co vsetko....zo zaujimavosti :) ale odmalicka som hovorila, ze budem podnikatelka ale prepojena so zahranicim. a teraz ked sa mi to podarilo...nie je to take ruzove

no schválne, diplom mám z lekárskej biokybernetiky - to som ale nikdy nerobila, pretože ani pred revolúciou nebolo jednoduché nájsť miesto odpovedajúce vzdelaniu
- programátorka
- technik počítačovej siete
- predajca PC v časoch, keď sme sami skladali PC - t.j. aj som pájkovala a skladala:) a robila šéfa
- predajca účtovníckeho SW
- po absolvovaní kurzov účtovník
- dievča pre všetko t.j. od finančného riaditeľa, vrchného účtovníka po asistentku veľkého šéfa v jednej osobe (a firma bola dosť veľká budovala sa od 1 zamestnanca po cca 100)
- účtovník pre iné firmy
- predajca potrieb pre voľný čas - to okrem iného zahŕňa napríklad aj kurzy. Aj napríklad v rôznych ústavoch pri telesne a duševne postihnutých ľuďoch.
BIZAL
27.01.12,16:33
no schválne, diplom mám z lekárskej biokybernetiky - to som ale nikdy nerobila, pretože ani pred revolúciou nebolo jednoduché nájsť miesto odpovedajúce vzdelaniu
- programátorka
- technik počítačovej siete
- predajca PC v časoch, keď sme sami skladali PC - t.j. aj som pájkovala a skladala:) a robila šéfa
- predajca účtovníckeho SW
- po absolvovaní kurzov účtovník
- dievča pre všetko t.j. od finančného riaditeľa, vrchného účtovníka po asistentku veľkého šéfa v jednej osobe (a firma bola dosť veľká budovala sa od 1 zamestnanca po cca 100)
- účtovník pre iné firmy
- predajca potrieb pre voľný čas - to okrem iného zahŕňa napríklad aj kurzy. Aj napríklad v rôznych ústavoch pri telesne a duševne postihnutých ľuďoch.

pane Boze, my tu mame take talenty a funkcionarov?:D kobuk dolu
Dáša_
27.01.12,16:55
pane Boze, my tu mame take talenty a funkcionarov?:D kobuk dolu
Ďakujem :cool:

Len pre zaujímavosť skúsim pripojiť graf obratov v obchode od roku 2008. Mám ešte dáta od roku 2006, ale nechcelo sa mi to celé prerátavať na €.:D
Je celkom zaujímavé, že prvý väčší zvrat prišiel po 2 rokoch. A Potom zase po 2 rokoch. Nakoľko nemám farebnú tlačiareň, fungovali pastelky :)
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=108535&d=1327686796
BIZAL
27.01.12,17:05
Co je vysledkom tohto grafu? Ako si mam taky zhotovit?
Dáša_
27.01.12,17:07
Co je vysledkom tohto grafu? Ako si mam taky zhotovit?


jaj, obrat po jednotlivých mesiacoch v daných rokoch. Je tam vidiet skoky v jednotlivých rokoch
BIZAL
27.01.12,17:23
jaj, obrat po jednotlivých mesiacoch v daných rokoch. Je tam vidiet skoky v jednotlivých rokoch

no a da sa na zaklade takehoto grafu predpokladat, ci bude firma uspesna v buducnosti, resp. ci vydrzi?
Dáša_
27.01.12,17:31
no a da sa na zaklade takehoto grafu predpokladat, ci bude firma uspesna v buducnosti, resp. ci vydrzi?

na to by si skôr potrebovala vešteckú guľu :) Ja som skôr chcela ukázať rozbeh. Obchod beži od roku 2006, a tuším až minulý, no možno aj predminulý rok bol taký, že nás to aj živilo. Na začiatku bolo treba vydržať.
BIZAL
27.01.12,17:37
na to by si skôr potrebovala vešteckú guľu :) Ja som skôr chcela ukázať rozbeh. Obchod beži od roku 2006, a tuším až minulý, no možno aj predminulý rok bol taký, že nás to aj živilo. Na začiatku bolo treba vydržať.

kupim vestecku gulu, kto ma?:D

ja som zacala predavat vo februari 2010, kedze som musela tak dlho cakat na vselijake rozhodnutia a tovar len tak stal...cize vyckam a uvidim. spravim si teda volno, nemala som ho par rokov. budem len tak na chvilu vyckavat, mozno motyka vystreli ked sa snazit nebudem
BIZAL
27.01.12,17:39
Dáša_
27.01.12,17:43
kupim vestecku gulu, kto ma?:D

ja som zacala predavat vo februari 2010, kedze som musela tak dlho cakat na vselijake rozhodnutia a tovar len tak stal...cize vyckam a uvidim. spravim si teda volno, nemala som ho par rokov. budem len tak na chvilu vyckavat, mozno motyka vystreli ked sa snazit nebudem

no poviem tak, keď som mala naposledy okrúhle narodeniny, také väčšie, tak som si zobrala skoro rok voľno. Iba som udržiavala dovtedy fungujúci biznis, ale len tak na štvť plynu a rozmýšľala som a vymýšľala, čo vlastne by ma bavilo robiť. Trvalo to skoro rok, kým moje plány dozreli. A otočila som sa v podstate úplne inak, ako som robila dovtedy.
BIZAL
27.01.12,17:46
no poviem tak, keď som mala naposledy okrúhle narodeniny, také väčšie, tak som si zobrala skoro rok voľno. Iba som udržiavala dovtedy fungujúci biznis, ale len tak na štvť plynu a rozmýšľala som a vymýšľala, čo vlastne by ma bavilo robiť. Trvalo to skoro rok, kým moje plány dozreli. A otočila som sa v podstate úplne inak, ako som robila dovtedy.

urcite to niekedy moze byt prospesne, ze clovek vypne. lenze clovek je aj netrpezlivy a chce vsetko naraz a vediet hned...ale ked gula je taka draha
Dáša_
27.01.12,17:51
urcite to niekedy moze byt prospesne, ze clovek vypne. lenze clovek je aj netrpezlivy a chce vsetko naraz a vediet hned...ale ked gula je taka draha

ale napadá ma, aby to nevyzeralo tak ideálne, niektoré veci som aj nedomyslela. A tak jednu veľkú kategóriu tovaru som nakúpila na sklad a po pár odoslaných balíkoch som zistila, že tadiaľ cesta nevedie. Balila som hodinu a zisk bol snáď 20 Sk. Tak mi ostalo niekolľko kg materialu. Našťastie, ten sa nekazí - postupne míňam pre svoju potrebu.
BIZAL
27.01.12,17:56
viem o com hovoris, ja som tiez v decembri spravila velku chybu, som spravila nakup za 2000 eur a vyzera to tak, ze tento tovar budu este moje 10 generacie minat. a vies co je na tom najlepsie? ze mi je teraz z toho strasne smiesno:D proste zo zufalstva uz robim velke chyby. fakt si asi oddychnem a dam pauzu. ze...necham priatela nech ma pozve zajtra na lyzovacku:D
Dáša_
27.01.12,17:58
viem o com hovoris, ja som tiez v decembri spravila velku chybu, som spravila nakup za 2000 eur a vyzera to tak, ze tento tovar budu este moje 10 generacie minat. a vies co je na tom najlepsie? ze mi je teraz z toho strasne smiesno:D proste zo zufalstva uz robim velke chyby. fakt si asi oddychnem a dam pauzu. ze...necham priatela nech ma pozve zajtra na lyzovacku:D

to chce minimálne týždeň :)

no čo, však to začni rozdávať kade tade. Aspoň urobíš charitu - aj to treba :)
BIZAL
27.01.12,18:01
to chce minimálne týždeň :)

no čo, však to začni rozdávať kade tade. Aspoň urobíš charitu - aj to treba :)

toto mi nezostarne, necham bratovym pra pra pra vnucatam, budu mat nieco retro:D:D:D jooooj, sranda to podnikanie
BIZAL
27.01.12,18:03
A co sa tyka toho tyzdna na svahu....priatel ma moze pozvat tak na doobedu raz rocne. Vychod je vychod:D
Dantess
27.01.12,19:29
viem o com hovoris, ja som tiez v decembri spravila velku chybu, som spravila nakup za 2000 eur a vyzera to tak, ze tento tovar budu este moje 10 generacie minat. a vies co je na tom najlepsie? ze mi je teraz z toho strasne smiesno:D proste zo zufalstva uz robim velke chyby. fakt si asi oddychnem a dam pauzu. ze...necham priatela nech ma pozve zajtra na lyzovacku:D

Spravil som rovnakú chybu. Velký nákup tovaru, ktorý nikto nechce a prachy na dobré veci nezostali. tak to rozdávam k objednávkam. Niekoho to poteší aspoň :D
Dáša_
27.01.12,19:57
Tuším vám pošlem adresu :) Obom :)
Dantess
28.01.12,07:35
BIZAL
28.01.12,08:15
Dobrý článok http://www.podnikajte.sk/podnikatelsky-zivot/c/577/category/ivica-duricova/list/3/article/blog-vydrzat-vydrzat-vydrzat.xhtml

citala som podobny clanok, ano, treba vydrzat. pise tam o vnutornej intuicii, moja mi hovori pockat a bude dobre, no viem ja, ci je moja intuicia spravna...? ja by som len toto chcela vediet:)
Estetic
28.01.12,08:24
Chýba mi na slovenskom trhu značka Alpro Soya pre mliečnych alergikov,nepozreli by ste či je u nás k dispozícii?A ak nie je,čo takto doviezť?Myslím,že mliečnych alergikov je viac než dosť.Ale neviem ako to vychádza cenovo alebo čo to obnáša z hľadiska uradov..
BIZAL
28.01.12,09:34
Alpro soya sa na Slovensko distribuuje
Estetic
28.01.12,14:51
Dakujem.Asi som mimo témy,tak sa ospravedlnujem.
BIZAL
28.01.12,15:45
Netreba sa ospravedlnovat, kazdy napad je dobry:)
jorge01
28.01.12,20:25
Ahoj.Nie je treba sa vzdávať.Musíš počítať a hlavne mať objednávky.Je to makačka. A selektovať nepodstatné od podstatného.základ je tvrdá práca.držím palce.:)
oner
30.01.12,11:45
čakať.. čakať... čakať.. :/
to čítam všade, že na všetko treba čas..
ja som do toho dal už všetko.. ak sa to nepodarí tak som v háji v celom mojom živote... možno si raz budem búchať hlavu o stenu a vravieť si, že som si mal radšej užívať mladosť a zabávať sa so svojimi rovesníkmi ... možno.. možno.. a možno budem už za vodou... keď si oni budú búchať hlavu o stenu, že mali niečo so sebou robiť ...

Ja už idem na režime buď alebo.. a verím, že sa to podarí.. mne stačí jedna zákazka za deň aby som si mohol žiť ako priemerný človek.. a musí sa to dať.. lenže ak nemáme veľké peniaze na reklamu tak musíme čakať a ukazovať sa "potichu"

Keby boli peniaze tak spravíme veľkú reklamnú kampaň a hneď vieme, či sa oplatí ďalej podnikať v tom čo chceme, alebo nie... lenže bez peňazí sa ťažšie vytŕča a tak za to musíme platiť časom ...
podľa mňa...
BIZAL
30.01.12,11:48
take nieco som tu aj ja teraz chcela napisat. tiez ma uz nebavi cakat. dnes dokonca zle spravy, ze budem musiet vybavovat dalsie dokumenty a opat cakat na povolenie dovozu...ja napriklad uz ani neverim v reklamy, mne osobne nikdy nepomohli a isli do nich tazke tisice. ake vysoke by si potreboval denne objednavky? pocital si to?
Dantess
30.01.12,11:59
Pozor je rozdiel medzi "čakať" a "chce to len čas". Čakaním určite nepostúpite ďalej. Je milión miest ako spropagovať web zadarmo. Ja píšem blogy, dávam to na vybrali.sme, potom píšem recenzie kaviarní, píšem o káve. Píšem maily kaviarňam, či nemajú záujem o lepšiu a kvalitnejšiu kávu a ikeď som odmietnutý, tak nečakám len tak, ale niečo robím a neprestávam. Oner ako som ti už písal oslov grafikov a web štúdia, ktoré robia web stránky. Oslov reklamné agentúry, že keď ich klienti budú chcieť tlačiť, tak oni to outsorcuju tebe. Oslov školy, nemocnice, kaviarne(majú väčšinou škaredé nápojové lístky). Sprav sekciu referencie. Ak si u Teba niekto niečo dá spraviť, tak mu napíš mail, aby pár slovami opísal Vašu spoluprácu.
Dáša_
30.01.12,12:41
Píšem maily kaviarňam, či nemajú záujem o lepšiu a kvalitnejšiu kávu a ikeď som odmietnutý, tak nečakám len tak, ale niečo robím a neprestávam.

Dantess, a ty keď ponúkaš kaviarňam, nie je problém v tom, že ty nie si platiteľ DPH a oni sú? Lebo keby som mala kaviareň a bola platiteľom, tak si vyberám dodávateľov tiež paltiteľov. A keď sú v kaviarni len 3 zamestnanci, tak myslím, že už sú platitelia DPH všetci. Teda, ak viem správne odhadnúť ich prirážku
Dantess
30.01.12,15:23
No je možné, že si ma nevyberajú kôli tomu :-)
BIZAL
30.01.12,15:26
aj ja si myslim, ze je to realne
Dáša_
30.01.12,16:38
No je možné, že si ma nevyberajú kôli tomu :-)

no ale to je potom trochu problem - lebo keby si sa stal platitelom, tak zrejme by si musel odvadzať dph aj z masáži (nemám to presne naštudované, musela by som sa pozrieť). Ak by to fakt bol problem, bolo by treba uvažovať o sro asi

Alebo ešte inak - internetový obchod nechať zatiaľ tak t.j. na fyzickú osobu a uvažovať o veľkoobchodnej firme - platiteľovi DPH ako sro napriklad
Dantess
30.01.12,16:55
no ale to je potom trochu problem - lebo keby si sa stal platitelom, tak zrejme by si musel odvadzať dph aj z masáži (nemám to presne naštudované, musela by som sa pozrieť). Ak by to fakt bol problem, bolo by treba uvažovať o sro asi

Alebo ešte inak - internetový obchod nechať zatiaľ tak t.j. na fyzickú osobu a uvažovať o veľkoobchodnej firme - platiteľovi DPH ako sro napriklad

no ono čas keď sa staneme povinne platcami DPH sa veľmi rýchlo blíži. Sme na hrane s ročným obratom a pre masáže to nebude moc dobré, keďže tam nemáme skoro žiadne výdavky... Ale rozmýšľam nad sro. poprípade to nejak rozdeliť. Keď ten čas príde, tak sa určite nejak zariadim.

Inak v nitre sa otvára predajňa coffeein, ktorú bude prevádzkovať slečna, ktorá nám robí PPC, taktiež tam budeme dodávať kávu do kaviarne + v BA sa otvára jedna kaviareň a tam im dodám profi kávovar + mesačne budem dodávať kávu. Takže pomaly sa to rozbieha. V piatok idem na obhliadku priestoru a ak bude dobrý, tak ho asi zoberiem a budeme mať kamennú predajňu aj s degustáciou kávy. Snáď sa zadarí.
Dáša_
30.01.12,17:01
no ono čas keď sa staneme povinne platcami DPH sa veľmi rýchlo blíži. Sme na hrane s ročným obratom a pre masáže to nebude moc dobré, keďže tam nemáme skoro žiadne výdavky... Ale rozmýšľam nad sro. poprípade to nejak rozdeliť. Keď ten čas príde, tak sa určite nejak zariadim.

Inak v nitre sa otvára predajňa coffeein, ktorú bude prevádzkovať slečna, ktorá nám robí PPC, taktiež tam budeme dodávať kávu do kaviarne + v BA sa otvára jedna kaviareň a tam im dodám profi kávovar + mesačne budem dodávať kávu. Takže pomaly sa to rozbieha. V piatok idem na obhliadku priestoru a ak bude dobrý, tak ho asi zoberiem a budeme mať kamennú predajňu aj s degustáciou kávy. Snáď sa zadarí.

ke´d hovoríš o priestoroch, toto si čítal? http://restauracie.sme.sk/clanok/sef-medusa-group-peter-stecko-denne-menu-su-nestastim-centra-bratislavy
nič konkrétne, len pre zaujímavosť
oner
30.01.12,17:44
ja som nemyslel čakať ako nič nerobiť.. myslel som čakať na to kým si povieme že to všetko stálo za to
Dantess ďakujem za rady, na všetkom sa pracuje... akurát dorábam web a niesom dobrý v písaní ( mne nikto nerozumie :D.. ) takže s textami mi to dosť trvá + ho musím dať preontrolovať niekomu za gramatiku, lebo ja keď sa na to dlho pozerám tak si už chybu nevšimnem .. aj referencie budú len treba ten čas, keďže nemám zbytočné peniaze tak platím časom.. :)

@Bizal kde si mala reklamu?... ja som za reklamu len treba isť tam kde to má význam.. ja nemám rád niektoré reklamne agentúry, ktoré nabaláchajú ľudí na akékoľvek neefektívne reklamy za kopu peňazí len preto aby zarobili .. a ak reklama nesplní očakávanie tak sa od toho dištancujú...

Dantess ak budem mať cestu potom do Nitry,. tak stopro si to nájdem a zbehnem na jednu :) ja som dosť veľký kritik na personál tak dúfam, že si si vybral dobrých ľudí.. :)
niekedy personál zničí celý biznis a človek môže mať akýkoľvek produkt na predaj..
BIZAL
30.01.12,18:06
Gold, Obchodny partner, autobusy, bilbord, reklamne predmety, polepy aut...a neviem kde este. jedine, co bolo a je ucinne su letaky
Dáša_
30.01.12,18:14
akurát dorábam web a niesom dobrý v písaní ( mne nikto nerozumie :D.. ) takže s textami mi to dosť trvá + ho musím dať preontrolovať niekomu za gramatiku, lebo ja keď sa na to dlho pozerám tak si už chybu nevšimnem .. aj referencie budú len treba ten čas, keďže nemám zbytočné peniaze tak platím časom.. :)

ak by si chcel, tak tu http://inmarketing.sk/analyza/ sú nejaké dostupné analýzy textu. Občas tade preženiem aj svoje blogové články a nestačím sa čudovať :)
oner
30.01.12,18:21
ďakujem pekne budem to využívať..
hneď prvý mi vyšiel "Fleschov index čitateľnosti: 37.5 (60 až 70 je OK, menej je horšie)"
ja som to vravel že mi nikto nerozumie :D..
Dáša_
30.01.12,18:27
Hlavne skrátiť vety :) Lepšie im potom rozumieť.
BIZAL
31.01.12,12:14
Vymyslela som nieco, ale potrebujem vasu pomoc:) Nikde nemozem najst firmy, ktore robia podomovy predaj. Neviete kde by som ich nasla?
Dáša_
31.01.12,12:38
Vymyslela som nieco, ale potrebujem vasu pomoc:) Nikde nemozem najst firmy, ktore robia podomovy predaj. Neviete kde by som ich nasla?

majú teraz trochu problem, potrebujú registračky.

http://www.d2d.cz/sk/kontakt-103 a toto tusim predava hlavne sluzby
http://www.com2biz.sk/kontakt.htm toto ale moc aktivne nevyzera
BIZAL
31.01.12,12:40
majú teraz trochu problem, potrebujú registračky.

http://www.d2d.cz/sk/kontakt-103 a toto tusim predava hlavne sluzby
http://www.com2biz.sk/kontakt.htm toto ale moc aktivne nevyzera

tak ja im tu pokladnu dam
oner
31.01.12,12:54
aj títo http://www.marketingone.hu/

toto sú tí čo predávajú tie "výhodné" energie po domoch a bytoch ..
BIZAL
31.01.12,13:09
Studentsky servis to nerobi, uz som napisala vsetkym trom kontaktom, ktore ste mi poslali.
vandu
01.02.12,21:02
ahoj, precitala som tu vsetko. Pohladnica za opodstatnene euro problem nie je. Skor by som povazovala za alarmujuce nizke ceny evokujuce nizku kvalitu. Niekde v texte bolo spomenute, ze sa chces zachovavat fer a ako dobry clovek - to je fajn, len netreba ist na ukor sebs. Drzim palce a prajem vela spravnych rozhodnuti :-)
oner
03.02.12,09:03
ďakujem vandu.... uvidím ako čo bude...



Bizal ako je na tom tvoj nápad ?.. :)
Dantess
05.02.12,15:55
Ako ste uzavreli január a ako ste vkročili do februára ? Umňa zatiaľ rekordné čísla (ikeď veľmi malé), ale aspoň vidím, že to ide dobrým smerom. Február začal pekne a za 3dni 6 objednávok čo je umňa výnimočný stav. Od pondelka ide väčšia kampaň na rôznych kanáloch, tak uvidíme, či to niečo prinesie.
BIZAL
05.02.12,16:01
Nikto mi neodpisal z tych kontaktov.

Uz od piatku mi je zle na zaludku, pretoze jedna pani by mala zaujem odkupit vsetok tovar na sklade a da mi vediet koncom buduceho tyzdna. Zda sa mi to ako sen a pri tych vsetkych mojich zlych skusenostiach tomu neverim. A mozno si to prave tym aj privolam...Proste tomu neverim.
oner
06.02.12,10:22
Toto bol môj najhorší mesiac... boli sviatky tak kým sa všetko rozbehlo tak som nemal dokopy nič..
No mám ďalšie tri agentúry tak dúfam, že niečo pošlú...
Vyzerá to kadejako.. ale ja to vidím tak, že tento rok bude môj prelomový "knock-knock" ... o rok vám poviem :)
oner
17.02.12,16:15
Bizal, ako to dopadlo?.. zobrali všetko?...
BIZAL
17.02.12,17:40
Bizal, ako to dopadlo?.. zobrali všetko?...

oner....mozes raz hadat :)))))))
oner
17.02.12,17:56
Všetko dopadlo úžasne a Ty sa tešíš s úspešného predaja všetkých zásob :) či?..
BIZAL
17.02.12,18:03
Všetko dopadlo úžasne a Ty sa tešíš s úspešného predaja všetkých zásob :) či?..

Dakujem, ze by si mi to tak doprial, no realita je ina.
Minuly piatok mi mali poslat vyjadrenie. Odvtedy som im poslala 2 e-maily. Prisli mi notifikacie o precitani, no nikto mi neodpisal.
etba
20.02.12,21:02
Oner mohli by ste mi nejak napisat odkaz na Vasu stranku? Mal by som zaujem, aj vazny, slubovat samozrejme nic nemozem, ale chcel by som doplnit sluzby k zakaznikom o tie Vase.
Prajem Vela uspechov, nevzdavajte to!:)
BIZAL
24.02.12,13:09
oner, daj mi tvoj e-mail, mozno pre teba nieco mam...
Dantess
01.03.12,18:35
Síce toto video čo sem pridám by si zaslúžilo samostatnú tému, ale nebudem spamovať. Veľmi dobré video od človeka, ktorý si toho preskákal už dosť. Jedno Vám zaručím už teraz. Minimálne 5x si poviete, že "ty kokos to ako by bolo omne". Čo je ale super, pretože znamená, že sme na dobrej ceste a vieme to zmeniť. Tak šup šup pozerať http://emailacademy.cz/v1/
katalóg
09.03.12,09:59
No ja vám prajem všetkým nech sa vám darí aj naďalej...

a odmeňovanie?.. to čo je?.. :D
ja ak získam objednávku tak presuniem peniažky na google adwords.. takže tam je moje odmeňovanie sa :)

Dáša_ ti dobre radila. V tých vetách máš tri zápory. Napr . pôjdem spať po ... a zasa kladná formulácia.
Poznáš príslovie, "pozor na priania"?
katalóg
09.03.12,10:19
Krásny odbor máš vyštudovaný.
Simonnn
11.03.12,17:14
Neviem ako sa orientujete vo svete pocitacov alebo techniky ale toto pekne vidiet napr na firme Apple. Pricom ich cena vobec nie je najnizsia, castokrat su pochybnosti aj o kvalite, ale proste vedia ako na zakaznika ...
BIZAL
14.03.12,15:04
Mate poistene podnikanie? Nemyslim tym vlastnu budovu. Existuje nieco take ako poistenie tovaru? :)
Indeed
14.03.12,15:07
ja to tiež asi "zabalím" zo živnosťou.

Núka sa mi zamestnanie s platom 80 % toho, čo zarobím ako živnostník a ešte za mňa zaplatia odvody a budem si sporiť na dochodok

Mám 41 rokov.
BIZAL
14.03.12,15:13
Ja to nebalim, ja to rozbieham. Len mi treba dopredat iste mnozstvo...Nemozes pracovat popri podnikani? Skoda je to zabalit.
Indeed
14.03.12,15:22
možem podnikať popri práci, ale keďže sa jedná o tú istú činnosť tak by som musel pracovať 20-24 hodín denne

a to uznáš, že ani pri najlepšej voli nejde.
BIZAL
14.03.12,15:44
možem podnikať popri práci, ale keďže sa jedná o tú istú činnosť tak by som musel pracovať 20-24 hodín denne

a to uznáš, že ani pri najlepšej voli nejde.

po kolkych rokoch to chces zabalit? v com podnikas? ako dlho to stagnuje?
Dantess
14.03.12,16:03
Dnes som na "zabalenie" myslel aj ja. Posledné týždne sa každý deň spytujem sám seba, že na čo mi to bolo celé dobré ? Zbytočné nervy a stres, ktoré už fakt nevládzem držať pod kontrolou. Tým, že sa venujem káve upadá salón a tak teraz mám 2 biznisy, ktoré fungujú na 50% a obe len cucajú peniaze... Fakt si hovorím aký by to bol luxus sa niekde zamestnať, odmakať si to a ísť domov a nemať 24h a 7dní v týždni na mysli to, či budem mať kde bývať budúci mesiac. Myslel som si, že mám veci pod kontrolou, ale momentálne sa cítim ako totálny magor, čo rozhádzal kopec peňazí a absolútne nič z toho. Teda hej, jediné čo z toho mám sú nervy navyše a práca, ktorá by mi tým nevznikla...