Rozparovac3
22.09.11,21:15
Zdravíím,

takže potreboval by som poradiť ohľadom príspevku na podnikanie.
Chcel by som vedieť, či je možné tento príspevok použiť na kúpu auta, nakoľko by som chcel voziť opatrovateľky do rakúska.

Alebo keď sa priamo nedá tento príspevok použiť na kúpu auta, či je možné to nejako obísť, že auto napíšem napríklad na niekoho z rodiny poprípade dobrého kamaráta a následne by som ho akože prenajímal


či som až veľmi vedľa a nijak podobne sa to spraviť nedá ? :)


ďakujem vopred za odpovede/rady ;)
Xanti
22.09.11,19:21
Nie nemôžeš použiť príspevok na kúpu auta.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.


Mimochodom, ak by si kúpil z toho príspevku auto a príde Ti kontrola z UP tak čo im ukážeš? Prázdny účet? Alebo veci ktoré si nenakúpil a ktoré si uviedol do podnikateľského plánu?
Našpor a zo svojich kúp auto.
Rozparovac3
22.09.11,19:42
ja len že som natrafil na jednej stranke na takuto radu :

Ja viem iba tolko, ze automobil by mal byt novy. Obist sa to da tak, ze kupis si zatial stare auto, napises na otca, mamu, alebo niekoho z rodiny a jednoducho si ho pozicias-prenajmes. Aj o tejto moznosti sa pise v tomto clanku, co som ti dal nanho link. Do nakladpov si tak vies dat benzin/naftu, dialnicnu nalepku a hlavne najom za auto, ktorym vlastne "zlegalizujes" peniaze z UP a tak si za tie peniaze za nejaky cas mozes kupit auto. Pri aute, ktore napises na seba si mozes dat do nakladov namiesto najomneho amortizaciu za kazdy najazdeny kilometer.


Zdroj : http://www.podnikam.webnoviny.sk/porada/dotacie-z-uradu-prace-strukturalne-fondy-komunitalne-programy-f14/na-co-je-nie-je-mozne-pouzit-dotaciu-z-up-t36514.html
Xanti
22.09.11,19:50
Hm.. ved to skús,
podnikateľský plán sa pripravuje a pred daním na schválenie komisii, ti ho kontroluje pracovníčka UP a usmerní ťa.
Ak si obhájiš podnikateľský plán kde budeš mať nájom auta, tak ja v tom problém nevidím ked si takú dobru radu vygooglil . :)

A ešte si nedomyslel, čo s tým čo Ti bude prenajímať auto. Lebo v dalšom príspevku sa píše, že sa nemôže prenajímať od rodinného príslušníka. A osoba čo Ti auto prenajme bude musieť platiť daň z príjmu.
terezamaria
22.09.11,19:57
Na takú podnikateľskú činnosť ani nedostaneš príspevok z ÚPSV a R. Musíš mať podnikateľský plán, ktorý nejako pomôže tomu-ktorému regiónu. Či to už bude obchodná činnosť /maloobchod, veľkoobchod/, opatrovanie chorých, tzv. ADOS-ka, teda Agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti,
resp. iné zvolené činnosti. Nejakú si vyber a popri tej rob to, čo Ťa baví, teda budeš voziť kočky do AT. :)
martin33AA
27.09.11,14:47
podnikateľský plán a keš UPSVARU musí byť použitý na aktivity v daňovom území slovenského raja.
1/ ak budeš prijimať platby z austrie, neviem, to budeš mať pekne zamotané. Výdavky z projektu možeš použiť len na to čo s ním súvisia.
2/ Ak si dáš 1 činnosť tka to je trochu problem ako utopíš 4.000,- €.
3/ na vykonávanie dopravy /malej-velkej/ sa EU-keš príspevok neposkytuje.