DUŠAN
25.09.11,12:29
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať ako mám postupovať v prípade nevyplatenej sumy po dedičskom konaní.
Podrobnejšie k prípadu:
Manželke zomrel otec pred cca 7rokmi. Asi po roku mali s bratom a žijúcou mamou dedičské konanie po nebohom otcovi. Nebol tam ani najmenší problém s dohodnutím sa na sume o vyplatení mojej manželke. Tam sa jednalo o smiešnu sumu, ktorá bola spoločne dojednaná, zhruba 1/10 z celého podielu. Lenže prešlo asi tých sedem rokov a my nemáme vyplatené peniaze, lebo v konaní neje uvedený termín vyplatenia. Preto by som sa chcel aj to spýtať či je zo zákona nejaký čas na splatenie dedičstva. V prípade, že nie, tak potom ako postupovať pri vymáhaní nevyplatenej čiastky aj o úrokmi z omeškania.
Ďakujem.
arizona
25.09.11,10:42
Mária27
25.09.11,10:50
Občiansky zákonník

§ 563
Ak čas splnenia nie je dohodnutý, ustanovený právnym predpisom alebo určený v rozhodnutí, je dlžník povinný splniť dlh prvého dňa po tom, čo ho o plnenie veriteľ požiadal.
misoft
25.09.11,13:02
A najlepšie písomne, doporučene, s uvedením príslušného paragrafu Obč.zák. - bude to mať písomne, pokiaľ nepristúpi k plneniu - nastúpi iná inštitúcia - exekútor.
Ja len tak - mímochodom :D
DUŠAN
10.10.11,13:55
Srdečna vďaka za odpovede.