limama
29.09.11,12:26
Dobrý deň, prosím o pohľad na vec - s manželom riešime výživné, nakoľko s nami už rok nebýva v spoločnej domácnosti a zároveň posledné 2-3 roky prispieva na domácnosť zo svojho príjmu minimálne. Ja sa starám o 2 maloleté deti, dostávam od neho mesačne 500 eur. Jeho mesačný príjem je na úrovni cca 5 500 eur netto, môj 1 000 eur. Nemáme žiadne záväzky. Vie mi niekto zo skúseností povedať na aké výživné by sme mohli mať v tomto prípade nárok? Ešte jedna otázka - ako bude súd pri vysporadúvaní BSM posudzovať spoločné peniaze nadobudnuté počas manželstva? Manžel mal určité roky mesačný príjem prevyšujúci aj 8 000 eur netto, pričom mesačné výdavky na rodinu boli na úrovni pribl. 3 500 eur. Zároveň je veľmi vychytralý, skúsený obchodník a preto je viac ako isté, že si jeho slušný príjem po celý čas trvania nášho manželstva /viac ako 10 rokov/ šetril /možno aj na účty mimo SR/, príp. ich má uložené na účtoch na iné meno. Bude možné mu tieto veci niekedy dokázať a prípadne ako? Ako mám postupovať, aby som sa niekedy dožila spravodlivosti?
martin33AA
29.09.11,13:47
Ak má učty na iné meno nemáš realnu šancu dokázať že sú jeho. Nie je povinný nikomu dokazovať že má niečo v zahraničí, to by sisi musela zistiť len a len ty. Teba však čaká realna hrozba že odíde za účtami aj on. Vtedy súdne konania nemajú konca kraja. Mala by si mu navrhnuť ked nechce dávať viac a súdne - to by asi si dal záležať že "je chudák" resp. bude naťahovať, že nech aspon založí detom vkaldové účty do 18 roku života a nech im tam vkladá po 100 aspon