Zavrieť

Porady

výživné

Dobrý deň, prosím o pohľad na vec - s manželom riešime výživné, nakoľko s nami už rok nebýva v spoločnej domácnosti a zároveň posledné 2-3 roky prispieva na domácnosť zo svojho príjmu minimálne. Ja sa starám o 2 maloleté deti, dostávam od neho mesačne 500 eur. Jeho mesačný príjem je na úrovni cca 5 500 eur netto, môj 1 000 eur. Nemáme žiadne záväzky. Vie mi niekto zo skúseností povedať na aké výživné by sme mohli mať v tomto prípade nárok? Ešte jedna otázka - ako bude súd pri vysporadúvaní BSM posudzovať spoločné peniaze nadobudnuté počas manželstva? Manžel mal určité roky mesačný príjem prevyšujúci aj 8 000 eur netto, pričom mesačné výdavky na rodinu boli na úrovni pribl. 3 500 eur. Zároveň je veľmi vychytralý, skúsený obchodník a preto je viac ako isté, že si jeho slušný príjem po celý čas trvania nášho manželstva /viac ako 10 rokov/ šetril /možno aj na účty mimo SR/, príp. ich má uložené na účtoch na iné meno. Bude možné mu tieto veci niekedy dokázať a prípadne ako? Ako mám postupovať, aby som sa niekedy dožila spravodlivosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Ak má učty na iné meno nemáš realnu šancu dokázať že sú jeho. Nie je povinný nikomu dokazovať že má niečo v zahraničí, to by sisi musela zistiť len a len ty. Teba však čaká realna hrozba že odíde za účtami aj on. Vtedy súdne konania nemajú konca kraja. Mala by si mu navrhnuť ked nechce dávať viac a súdne - to by asi si dal záležať že "je chudák" resp. bude naťahovať, že nech aspon založí detom vkaldové účty do 18 roku života a nech im tam vkladá po 100 aspon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.