nokia007
29.09.11,20:47
Dobrý den,chcem sa opýtať robila som brigádne na dohodu o pracovnej činnosti u jedneho súkromníka do augusta,no on mi stale odmieta dať moju výplatu,telefon nedvýha na sms nereaguje...vôbec neviem ako od neho tie peniaze dostať? riadne som odpracovala celý mesiac a neviem prečo mi nechce tu vyplatu dať,ani na koho sa mám obratiť? :confused: :(

dakujem
arizona
29.09.11,18:53
Mgr.Shrek
30.09.11,07:25
Buď na IP, ako radí arizona alebo potom na súd. Tu na porade nájdeš kopec rád a osobných skúseností.
martin33AA
30.09.11,08:46
Národný inšpektorát je dobrá vec ale tvoj problem nerieši da len pokutu cca 1000,-€ a to je všetko. ty okamažite si mala spísať žalobu na zaplatenie august je splatný práve dnes taqkže počkaj tak cca týždeň a potom pošli žalobu ako ti radí p. šrek.
Mgr.Shrek
30.09.11,12:14
Ako je v tvojej zmluve upravený spôsob úhrady mzdy? Máš tam určené do kedy ti má byť mzdy uhradená? Ak áno a ten termín uplynul, napíš výzvu a tú potom adresuj do vlastných rúk svojmu zamestnávateľovi. Ak nebude reagovať, tak sa potom ozvi a napíše sa návrh na platobný rozkaz. Treba rátať so súdnymi poplatkami. Rátaj s tým, že v robote skončíš. Ale ak mu chceš zavariť, nieje lepší spôsob ako cez IP. Inšpektori vždy niečo nájdu.