whoknows
30.09.11,13:09
Som tazko telsne postihnuty a chcel by som vyuzit moznost ziskat prispevok od uradu prace na zalozenie chranenej dielne v ktorej by som pracoval. Som prihlaseny na urade prace uz try mesiace , uz mam zasebou aj dvojdnovy kurz pre szco .
Kedze pocitam s tym , ze by som si v priebehu podnikania nechaval preplacat naklady na prevadzku a odvody podla paragrafu 60 , v ktorom su , ale dve moznosti podla percentualnej miery postihnutia do 70% a nad 70%, tak som si vyziadal od socialnej poistovne doklad o percentualnej vyske mojho postihnutia a z ich odpovede niesom o nic mudrejsi ako som bol predtym.V odpovedi uvadzaju ze som bol uznany za invalidneho podla paragrafu 29 ods.3 pism. a) zakona č. 100/1988 Zb. o socialnom zabespeceni v zneni neskorsich predpisov.Pravdepodobne tam maju púreklep lebo pod odsekom 3 nie su dalsie rozdelenie iba zoznam veku a dlzky poiistenia nutnej na ziskanie naroku na ID. Pravdpodobne mali na mysli odsek 2 pismeno a)kde sa pise
je neschopny vykonavat akekolvek sustavne zamestnanie . Do roku 2007 som bol uznany ako invalidny podla paragrafu 29 odsek 2 pismeno b , ale po povinnom posudeni v roku 2007 ma zrejme posudili podla paragrafu 29 odsek 2 pismeno a).
Takze mam dve otazky na niekoho z vas kto sa v tom vizna:

Po tomto zisteni mozem si vobec poziadat o prispevok na zalozenie chranenej dielne v ktorej by som pracoval ?????
A zadalsie bol by som podla percentualnej miery postihnutie vedeny nad 70%???

Alebo to uz mam na 100% a smolu k tomu.

Dakujem za [pripadne odpovede.
alaya1
30.09.11,11:15
Informácie – DÔCHODKY - Socialna poistovna, bezplatne cislo
0800 123 123

Odpoved dostanes zarucene korektnu.Treba niekedy dlhsie skusat sa dovolat.
gerlach 2
03.10.11,17:15
ahoj myslim si že keby si mal 100% invalidity tak by si mal velky problem prispiet do tejto rubtiky
whoknows
04.10.11,07:25
Dakujem velmi pekne za spravne nasmerovanie. Asi som mal stastie lebo som sa dovolal na prvy krat a dozvedel som sa co som potreboval vediet.