Zavrieť

Porady

Prispevok na zacatie podnikania od uradu prace

Som tazko telsne postihnuty a chcel by som vyuzit moznost ziskat prispevok od uradu prace na zalozenie chranenej dielne v ktorej by som pracoval. Som prihlaseny na urade prace uz try mesiace , uz mam zasebou aj dvojdnovy kurz pre szco .
Kedze pocitam s tym , ze by som si v priebehu podnikania nechaval preplacat naklady na prevadzku a odvody podla paragrafu 60 , v ktorom su , ale dve moznosti podla percentualnej miery postihnutia do 70% a nad 70%, tak som si vyziadal od socialnej poistovne doklad o percentualnej vyske mojho postihnutia a z ich odpovede niesom o nic mudrejsi ako som bol predtym.V odpovedi uvadzaju ze som bol uznany za invalidneho podla paragrafu 29 ods.3 pism. a) zakona č. 100/1988 Zb. o socialnom zabespeceni v zneni neskorsich predpisov.Pravdepodobne tam maju púreklep lebo pod odsekom 3 nie su dalsie rozdelenie iba zoznam veku a dlzky poiistenia nutnej na ziskanie naroku na ID. Pravdpodobne mali na mysli odsek 2 pismeno a)kde sa pise
je neschopny vykonavat akekolvek sustavne zamestnanie . Do roku 2007 som bol uznany ako invalidny podla paragrafu 29 odsek 2 pismeno b , ale po povinnom posudeni v roku 2007 ma zrejme posudili podla paragrafu 29 odsek 2 pismeno a).
Takze mam dve otazky na niekoho z vas kto sa v tom vizna:

Po tomto zisteni mozem si vobec poziadat o prispevok na zalozenie chranenej dielne v ktorej by som pracoval ?????
A zadalsie bol by som podla percentualnej miery postihnutie vedeny nad 70%???

Alebo to uz mam na 100% a smolu k tomu.

Dakujem za [pripadne odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Informácie – DÔCHODKY - Socialna poistovna, bezplatne cislo
    0800 123 123


    Odpoved dostanes zarucene korektnu.Treba niekedy dlhsie skusat sa dovolat.

    gerlach 2 je offline (nepripojený) gerlach 2

    Som drobny živnostnik vlaste makam sam na seba .Som ženaty a pochadzam z Pod tatier obidve deti jeden na Vš druhá na Sš ...viac gerlach 2
    ahoj myslim si že keby si mal 100% invalidity tak by si mal velky problem prispiet do tejto rubtiky

    whoknows je offline (nepripojený) whoknows

    whoknows
    Dakujem velmi pekne za spravne nasmerovanie. Asi som mal stastie lebo som sa dovolal na prvy krat a dozvedel som sa co som potreboval vediet.

    Prispevok na zacatie podnikania od uradu prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.