hosto88
08.10.11,21:30
Zdravým chcem sa informovať je možné byť zamestnancom na TPP vo firme a popri tom si založiť s.r.o s ešte jednou osobou? Ak by ste to dakto prípadne tak už mali dakujem za odpoveď a prípadne radu na čo je dobré si dať pozor pri takomto zakladaní. Dík.
KEJKA
08.10.11,19:36
spoločník=zakladateľ áno, konateľ - treba si dať pozor na zákaz konkurencie
hosto88
08.10.11,19:40
a ked ja som zamestnany na TPP a ten s ktorým by som chcel založiť je momentálne na živnosť tiež pre tú firmu ale on by si živnosť zrušil a chceli by sme spolu si založiť s.r.o. ale ešte práve určitú dobu ak by to šlo fungovať vo firme kde pracujeme,a tým konateľ zákaz konkurencie si myslela ako prosím ťa?
KEJKA
08.10.11,19:47
čo tak si prečítať 99 príspevkov na túto tému? Stačí použiť vyhľadávač.
tlačítko "hľadaj".
Obaja môžete byť spoločníci a ten druhý konateľ.
Ty tiež, ak HPP a sro nemajú rovnaký predmet činnosti.
alla66
08.10.11,19:52
Zdravým chcem sa informovať je možné byť zamestnancom na TPP vo firme a popri tom si založiť s.r.o s ešte jednou osobou? Ak by ste to dakto prípadne tak už mali dakujem za odpoveď a prípadne radu na čo je dobré si dať pozor pri takomto zakladaní. Dík.

http://www.porada.sk/t172839-p2-mozem-mat-ako-zamestnanec-vlastnu-s-r-o.html
Economic
10.10.11,09:24
Zdravým chcem sa informovať je možné byť zamestnancom na TPP vo firme a popri tom si založiť s.r.o s ešte jednou osobou? Ak by ste to dakto prípadne tak už mali dakujem za odpoveď a prípadne radu na čo je dobré si dať pozor pri takomto zakladaní. Dík.

Môžeš, no popozeraj už odporučenú tému. Tak nájdeš kompletnejšiu a obšírnejšiu odpoveď.