Zavrieť

Porady

Môžem mať ako zamestnanec vlastnú s.r.o.?

Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.

Som zamestnaný vo firme ako normálny zametnanec na HPP. (nie som vlastníkom firmy).

Chcem sa opýtať, či je možne založiť si vlastnú s.r.o. a figurovať v nej ako konateľ alebo vlastník, bez toho aby som musel meniť súčasný stav zamestnania.

Jednoducho povedané, či môžem pracovať v jednej firme ako normálny zamestnanec a popritom mať ešte vlastnú firmu.


Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Samozrejme môžeš. No nemôžeš robiť konkurenčnú činnosť, inak by ti na to musel dať zamestnávateľ súhlas. Nemáš predpokladám žiadne obmedzenie v pracovnej zmluve ? Pokiaľ sa rozhodneš pre sro, nezabudni, že môžeš na SP uhradiť 50 % pri elektronickom podaní do OR.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Glomar Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

    Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
    V tomto prípade súdny poplatok

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    alla66 Pozri príspevok
    Aký postih hrozí Glomarovi, keby chcel vo svojej s.r.o. predávať rovnaký tovar ako jeho zamestnávateľ?

    napríklad žaloba zamestnávateľa o ušlý zisk, keby pôvodní zákazníci zamestnávateľa prešli k nemu... ak nie vyhadzov....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Glomar Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som Vás poprosiť o radu.

    Som zamestnaný vo firme ako normálny zametnanec na HPP. (nie som vlastníkom firmy).

    Chcem sa opýtať, či je možne založiť si vlastnú s.r.o. a figurovať v nej ako konateľ alebo vlastník, bez toho aby som musel meniť súčasný stav zamestnania.

    Jednoducho povedané, či môžem pracovať v jednej firme ako normálny zamestnanec a popritom mať ešte vlastnú firmu.
    Vopred ďakujem za rady.
    ÁNo, môžeš.

    Glomar je offline (nepripojený) Glomar

    Glomar
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

    Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Glomar Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

    Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
    SP-Sociálna poisťovňa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    domenico.office Pozri príspevok
    V tomto prípade súdny poplatok
    ÁNo, máš pravdu, tiež som lúskala, že aký poplatok pri prihlasovaní do SP.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Glomar Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

    Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
    SP je v tomto prípade súdny poplatok. pri elektronickom podaní sa platí v polovičnej výške.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Economic Pozri príspevok
    Samozrejme môžeš. No nemôžeš robiť konkurenčnú činnosť, inak by ti na to musel dať zamestnávateľ súhlas. Nemáš predpokladám žiadne obmedzenie v pracovnej zmluve ? Pokiaľ sa rozhodneš pre sro, nezabudni, že môžeš na SP uhradiť 50 % pri elektronickom podaní do OR.
    Glomar Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

    Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
    Aký postih hrozí Glomarovi, keby chcel vo svojej s.r.o. predávať rovnaký tovar ako jeho zamestnávateľ?

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Ďakujem za odpoveď, očakávala som prísnejší trest

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    3 v 1...okamžitú výpoveď s mastnou pokutou a so žalobou

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    aj to sa môže stať, možno záleží od rýchlosti zamestnávateľa

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    ....vážne???
    Naposledy upravil alla66 : 19.07.11 at 19:26

    sonyque je offline (nepripojený) sonyque

    sonyque
    Dobrý deň, mňa by zaújmalo, kto bude platiť odvody keď budem zamestnaný a budem mať sro? Všetko bude platiť môj zamestnávateľ? A ja nemusím za seba platiť nič?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sonyque Pozri príspevok
    Dobrý deň, mňa by zaújmalo, kto bude platiť odvody keď budem zamestnaný a budem mať sro? Všetko bude platiť môj zamestnávateľ? A ja nemusím za seba platiť nič?
    ak tvoja sro bude mať zamestnancov bude platiť odvody
    podobne ako tvoj zamestnávateľ=firma platí odvody za svojich zam-cov, teda aj za Teba.
    Ak nebudeš v sro zamestnaný ani nikto iný, sro platiť odvody nebude - nemá z čoho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.