tomcop
11.10.11,11:04
Dobry den, mam otazku, ktoru musim mat zodpovedanu uz dnes :(
Poprosim znalych :
Kupujem pozemok. Je to pozemok, ktory je castou velkej parcely. Ta existuje, ma cislo, ma majitela. 4 dni dozadu bol na tejto parcele geodet, ktory ju rozdelil na mensie casti a jednu z nich chcem kupit. Prisiel mi navrh kupnej zmluvy, kde je uvdene cislo tej novej parcely,ale na katastri este take cislo neexistuje, len v geometrickom plane, ktory robil ten geodet. Tento plan je sucastou zmluvy. Mozem ja kupovat taky pozemok na zaklade geometrickeho planu,alebo predtym uz musi byt na katastri zapisany?
Dakujem za odpoved.
Erzebeth
11.10.11,20:13
Ano, môžeš takto kupovať. Kataster ti zapíše kúpnu zmluvu a ty budeš vlastníkom novej parcely.
tomcop
12.10.11,07:07
Dakujem pekne za odpoved.
Myssosvk
18.11.11,16:41
Dobrý deň,aj ja by som potreboval poradiť ohľadom kúpy pozemku,

chcel by som kúpiť pozemok, ktorý je súčasťou väčšej parcely, v skutočnosti je ten pozemok oplotený, ale na katastri je evidovaný iba ako časť väčšej parcely, a chcel by som vedieť, či sa to dá pri kúpe nejako rozdeliť, aby na mňa prešla iba tá kupovaná časť, a ako samostatný pozemok(parcela). Ak by ste mi vedeli niekto poradiť tak by ste mi veľmi pomohli, neviem s a k tomu nijako dopátrať. Dakujem veľmi pekne :)
arizona
18.11.11,17:44
Dobrý deň,aj ja by som potreboval poradiť ohľadom kúpy pozemku,

chcel by som kúpiť pozemok, ktorý je súčasťou väčšej parcely, v skutočnosti je ten pozemok oplotený, ale na katastri je evidovaný iba ako časť väčšej parcely, a chcel by som vedieť, či sa to dá pri kúpe nejako rozdeliť, aby na mňa prešla iba tá kupovaná časť, a ako samostatný pozemok(parcela). Ak by ste mi vedeli niekto poradiť tak by ste mi veľmi pomohli, neviem s a k tomu nijako dopátrať. Dakujem veľmi pekne :)

mimotemy ked ti niekto po minute neodpoveda, tak chvilu pockaj a nezakladaj rovnaku otazku stale dokola! Robis tu chaos a moderatorom pridavas robotu,aby po tebe vymazavali duplicity...

Odporucam precitat : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Pokracuj v tejto teme, ostatne som ti vymazala .
arizona
18.11.11,17:49
Myssosvk
19.11.11,10:28
V prom rade dakujem pekne za odpoved, su to luky, takže to bdue najskôr parcela E, v pláne obce je ale tento pozemok určený na zastavanie, ešte by som sa chcel opýtať, či pre rozdelenie pozemku je potrebný súhlas ostatných spoluvlastníkov, a ako to je ak je ich pomerne dosť (15) a niektorý sú už neznámi, a časť je vo fonde národného majetku. Dakujem pekne za odpoved
draik
19.11.11,11:10
Keďže táto problematika je pomerne obsiahla, odporúčam sa osobne obrátiť na právne zbehlú osobu a vhodné by bolo prizvať osobu zbehlú v otázkach stavebného konania (keďže tam asi chcete stavať). Ak naozaj ide o pozemok (navyše E), ktorí má toľko spoluvlastníkov a niektorí sú tzv. neznámi, čo znamená zapojenie Slovenského pozemkového fondu (teda zrejme nie Fondu národného majetku), tak by som kúpu pozemku dôkladne zvážil. Vlastníci sa môžu dohodnúť, že podielové spoluvlastníctvo zrušia, uzavrú dohodu a tú spolu s novým geometrickým plánom vložia do katastra. Ak plánujete stavbu: Od stavebného úradu by bolo vhodné si pred kúpou vyžiadať územnoplánovaciu informáciu (=čo sa tam môže stavať) a od správcov sietí (dôležitá je najmä elektrina) podmienky pripojenia.
Myssosvk
19.11.11,13:02
Ďakujem pekne za odpoved, asi tú kúpu fakt zvážim. Ešte by som sa chcel opýtať, čo s takou parcelou, ktorá nie je na liste vlastníctva(jeto parcela C,riadne označená v katastrálnej mape, ale je pri nej napísané, že nie je evidovaná na liste vlastníctva), ako sa dopátrať k vlastníkovi, alebo či by sa dala nejako kúpiť. Ďakujem za odpvoed
el salvadore
15.04.13,05:00
Dobry den poradaci,

som pred kupou pozemku a riesim pripojky (elektrika cca 50 m od hranice pozemku - cakam na vyjadrenie distributora, kanalizacia nieje (cize asi zumpa alebo COV), plyn nieje (bude tuhe) a voda cca 40m od hranice pozemku). Otazka je nasledovna: Kedze pripojka na vodu by sa musela kopat cez dalsie 3 susedne (cudzie) parcely (nezastavane, vedene ako orna poda) (vid' obrazok) a takisto aj sachta by musela byt umiestnena na jednej z nich, ako to najlepsie osetrit aby som nekupil macku vo vreci? Z toho co som tu doposial precital by asi bolo najlepsie obehat tych 3 susedov a dohodnut sa s nimi nejak nech podpisu suhlase o vykope (overeny notarom? Nejaky vzor?) resp. umiestneni sachty (cakam na tlacivo resp. odpoved od vodarni). Cital som tu dost negativnych ohlasov ze to asi nieje najlepsi napad mat sachtu u cudzich... ale bohuzial inak sa neda a tento pozemok je pre mna ideal ktory som konecne nasiel po viac ako roku. Uz by som sa rad niekde posunul.

Vdaka za odpoved!
http://s12.postimg.org/ddktyqawd/Voda_pripojka.jpg