Karla26
17.10.11,18:17
Prosím Vás, vie mi niekto na 100 percent povedať, či sa ešte dá sociálne pripoistiť?? Malo sa to vraj od nového roka zrušiť ale počula som že nakoľko padla vláda, tak sa v tom pokračuje.. Vie niekto či je to možné? Chcem ísť do sociálnej posiťovne, pripoistiť sa mesačne 50eur len sa bojím že ma zrušia tým, že sa to už nedá a ja si nebudem istá či majú či nemajú pravdu.. ďakujem za každú radu.
Mária27
17.10.11,16:34
Súčasne platný zákon 461/2003 o sociálnom poistení

§ 14
Osobný rozsah nemocenského poistenia2) Dobrovoľne nemocensky poistená osoba môže byť fyzická osoba po dovŕšení 16 rokov veku, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, povolenie na prechodný pobyt24) alebo povolenie na trvalý pobyt25) a nemá priznaný starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %.


§ 15
Osobný rozsah dôchodkového poistenia

(4) Dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba môže byť fyzická osoba po dovŕšení 16 rokov veku, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, povolenie na prechodný pobyt24) alebo povolenie na trvalý pobyt25) a nemá priznaný predčasný starobný dôchodok
draik
17.10.11,17:14
Predpokladam, ze myslite dobrovolne nemocenske poistenie nad ramec povinnych odvodov z aktualneho vymeriavacieho zakladu. Zrusenie tejto moznosti predpoklada danovo-odvodova reforma, ktoru by vsak parlament kvoli vladnej krize nemal dalej prerokovavat. Je potrebne este nejaky den pockat, ako s tym parlament nalozi.
Karla26
17.10.11,17:43
Ano, myslela som dobrovolne nemocenske poistenie nad ramec.. asi je najlepsie pockat, dufam ze to nebude dlho trvať..Mne len kolega spomínal vraj to počul ze to teda na sto percent plati dalej, ale rozumnejsie je asi pockat. Aj ked za info v socialnej poistovni by som nic nedala, ci? :)
kataria
26.02.12,09:58
prosím o radu, či pripoistenie na materskú alebo presný odborný názov neviem....či sa o tom účtuje ako o odvode do fondov, či je to daňový výdavok a či sa to zahrňuje do daňového priznania do kolonky zaplatené na sociálne poistenie, dakujem pekne
ivka70
26.02.12,10:03
prosím o radu, či pripoistenie na materskú alebo presný odborný názov neviem....či sa o tom účtuje ako o odvode do fondov, či je to daňový výdavok a či sa to zahrňuje do daňového priznania do kolonky zaplatené na sociálne poistenie, dakujem pekne

Dobrovolne nemocenske poistenie je ako kazde ine poistenie , zahrna sa v DP do kolonky zaplatene poistenie.
kataria
26.02.12,10:14
dakujem za rýchlu odpoved :)