Zavrieť

Porady

Sociálne pripoistenie

Prosím Vás, vie mi niekto na 100 percent povedať, či sa ešte dá sociálne pripoistiť?? Malo sa to vraj od nového roka zrušiť ale počula som že nakoľko padla vláda, tak sa v tom pokračuje.. Vie niekto či je to možné? Chcem ísť do sociálnej posiťovne, pripoistiť sa mesačne 50eur len sa bojím že ma zrušia tým, že sa to už nedá a ja si nebudem istá či majú či nemajú pravdu.. ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súčasne platný zákon 461/2003 o sociálnom poistení

    § 14
    Osobný rozsah nemocenského poistenia


    2) Dobrovoľne nemocensky poistená osoba môže byť fyzická osoba po dovŕšení 16 rokov veku, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, povolenie na prechodný pobyt24) alebo povolenie na trvalý pobyt25) a nemá priznaný starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %.


    § 15
    Osobný rozsah dôchodkového poistenia


    (4) Dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba môže byť fyzická osoba po dovŕšení 16 rokov veku, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, povolenie na prechodný pobyt24) alebo povolenie na trvalý pobyt25) a nemá priznaný predčasný starobný dôchodok

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kataria Pozri príspevok
    prosím o radu, či pripoistenie na materskú alebo presný odborný názov neviem....či sa o tom účtuje ako o odvode do fondov, či je to daňový výdavok a či sa to zahrňuje do daňového priznania do kolonky zaplatené na sociálne poistenie, dakujem pekne
    Dobrovolne nemocenske poistenie je ako kazde ine poistenie , zahrna sa v DP do kolonky zaplatene poistenie.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Predpokladam, ze myslite dobrovolne nemocenske poistenie nad ramec povinnych odvodov z aktualneho vymeriavacieho zakladu. Zrusenie tejto moznosti predpoklada danovo-odvodova reforma, ktoru by vsak parlament kvoli vladnej krize nemal dalej prerokovavat. Je potrebne este nejaky den pockat, ako s tym parlament nalozi.

    Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

    Karla26
    Ano, myslela som dobrovolne nemocenske poistenie nad ramec.. asi je najlepsie pockat, dufam ze to nebude dlho trvať..Mne len kolega spomínal vraj to počul ze to teda na sto percent plati dalej, ale rozumnejsie je asi pockat. Aj ked za info v socialnej poistovni by som nic nedala, ci?

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    prosím o radu, či pripoistenie na materskú alebo presný odborný názov neviem....či sa o tom účtuje ako o odvode do fondov, či je to daňový výdavok a či sa to zahrňuje do daňového priznania do kolonky zaplatené na sociálne poistenie, dakujem pekne

    Sociálne pripoistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.