Galka26
19.10.11,14:32
Dobrý deň.

Neviem, kam zaradiť túto otázku, ale snáď mi niekto bude vedieť poradiť. Uzavrela som s Mediatelom ústnu zmluvu o poskytovaní služieb cez telefón. Oni si to nahrávali, mne nahrávku neposlali. Mám teraz problém, keď si chcem uplatniť reklamáciu, lebo som s ich službami maximálne nespokojná, to od nich vyžiadať.

Prosím, len ma odkážte na príslušný paragraf v Obchodnom zákonníku, alebo v nejakom zákone. Nie som právnik, neviem sa z toho vysomáriť :)

Vopred ďakujem za odpovede.

G.
mattto
19.10.11,15:08
žiadne ustanovenie OZ, ObchZ nehovorí o uzatváraní zmlúv cez telefón. Mohlo by ísť o konkludentne uzavretú zmluvu, ale pochybujem, že si bola oboznámená s obsahom zmluvy. Nemáš žiadnu listinu, všeobecné podmienky poskytovania služby a pod.? to musíš mať
Galka26
19.10.11,17:34
žiadne ustanovenie OZ, ObchZ nehovorí o uzatváraní zmlúv cez telefón. Mohlo by ísť o konkludentne uzavretú zmluvu, ale pochybujem, že si bola oboznámená s obsahom zmluvy. Nemáš žiadnu listinu, všeobecné podmienky poskytovania služby a pod.? to musíš mať

Mám len Potvrdenie o uzatvorení zmluvy, v ktorom nie je ani uvedené číslo tej zmluvy. Audio nahrávku zmluvy nemám, ani inak vyhotovený rovnopis zmluvy. VOP-ky sú na stránke Mediatelu, ale aj tie Mediatel porušil v niekoľkých ustanoveniach. Proste, sú to hajzlíci a budem to riešiť.

Ďakujem za odpoveď :)

G.
profesional
21.10.11,05:43
Ustne uzatvorena zmluva je platna.
Vseobecne obchodne podmienky budu mat bud na internete alebo ich pisomne vyzvi nech ti ich zaslu.
Nasledne uz budes vediet ako postupovat.