praca.apo
22.10.11,11:07
Dobry den.

Chcem sa spitat ci existuje nieco take ze si najdem cloveka ktory bude premna hladat ludi, bude predavat moj produkt, a za predany produkt ziska proviziu. napriklad preda produkt za 1000e a ja mu z toho dam 200e. Vlastne existuje taketo urcite lebo som uz takto pracoval pre jednu nemenovanu firmu v zmluve som bol uvedeny ako partner. Mohol by mi to niekto vyvetlit ako to je presne, ake poplatky sa platia, ci su tam aj odvody a ci to je vobec legalne ???
Dakujem
derek191919
22.10.11,15:35
No aj mna by to zaujimalo, pripadne ak by ste niekto mali nejaku zmluvu v takomto vzťahu, tak by ste mohli pridať do odkazu. Dakujem
derek191919
24.10.11,14:08
Nikto nič :P ?
mattto
24.10.11,15:51
jedná sa o zmluvu o obchodnom zastúpení §652 a nasl. ObchZ, obchodný zástupca nebude tvoj zamestnanec, ale podnikateľ - samostatný subjekt, preto odvody a pod. ťa vôbec nemusí trápiť
praca.apo
25.10.11,19:49
Takze to znamena ze obchodny zastupca si musi spravit zivnost?? Lebo ja som v takomto pomere, a nemusel som si zivnost vybavovat. Mam aj zmluvu. Je to teda nelegalne??
cez vikend vam sem odfotim zmluvu,
mattto
26.10.11,07:03
Takze to znamena ze obchodny zastupca si musi spravit zivnost?? Lebo ja som v takomto pomere, a nemusel som si zivnost vybavovat. Mam aj zmluvu. Je to teda nelegalne??
cez vikend vam sem odfotim zmluvu,

môže to robiť aj ako zamestnanec, ale vzťah sa nebude riadiť obchodným zákonníkom ale zákonníkom práce