Zavrieť

Porady

Zamestnanec ako partner

Dobry den.

Chcem sa spitat ci existuje nieco take ze si najdem cloveka ktory bude premna hladat ludi, bude predavat moj produkt, a za predany produkt ziska proviziu. napriklad preda produkt za 1000e a ja mu z toho dam 200e. Vlastne existuje taketo urcite lebo som uz takto pracoval pre jednu nemenovanu firmu v zmluve som bol uvedeny ako partner. Mohol by mi to niekto vyvetlit ako to je presne, ake poplatky sa platia, ci su tam aj odvody a ci to je vobec legalne ???
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    No aj mna by to zaujimalo, pripadne ak by ste niekto mali nejaku zmluvu v takomto vzťahu, tak by ste mohli pridať do odkazu. Dakujem

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    jedná sa o zmluvu o obchodnom zastúpení §652 a nasl. ObchZ, obchodný zástupca nebude tvoj zamestnanec, ale podnikateľ - samostatný subjekt, preto odvody a pod. ťa vôbec nemusí trápiť

    praca.apo je offline (nepripojený) praca.apo

    praca.apo
    Takze to znamena ze obchodny zastupca si musi spravit zivnost?? Lebo ja som v takomto pomere, a nemusel som si zivnost vybavovat. Mam aj zmluvu. Je to teda nelegalne??
    cez vikend vam sem odfotim zmluvu,

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    praca.apo Pozri príspevok
    Takze to znamena ze obchodny zastupca si musi spravit zivnost?? Lebo ja som v takomto pomere, a nemusel som si zivnost vybavovat. Mam aj zmluvu. Je to teda nelegalne??
    cez vikend vam sem odfotim zmluvu,
    môže to robiť aj ako zamestnanec, ale vzťah sa nebude riadiť obchodným zákonníkom ale zákonníkom práce

    Zamestnanec ako partner

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.